Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся съвет за компютър до 1000 лв. предназначен за игри и тежки програми.На ясно съм, че за 1000 лв не мога да постигна тази цел, но постепенно ще го модифицирам.Целта ми е да имам някаква основа и да мога да си върша работата на него.Трудно се оправям с това дали процесора ще е съвместим с дънната платка и дали кутията ще е достатъчна , затова търся помощ тук.Ще кажа за кои игри става въпрос, за да мога да ви ориентирам-CSGO,World of Warcraft,League of Legends,Battlefield по-новите версии. Спрял съм се на тези части- Видео Карта , Процесор , RAM .

Редактирано от Im_on_horse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че в emag нещата далеч не са най-евтини. Аз доколкото разбрах nikem и sky са с най-добри цени. За pc-то не мога да помогна, но се надявам да намериш правилните неща за теб :wink12:

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е следното. С 1000 лева може да си купиш само захранване, дъно, процесор и евентуално една плочка RAM, ако говорим за добра машина, подлежаща на ъпгрейд. Това горе дето са ти дали с дъно B150,  не е изобщо подходящо за смислен ъпгрейд. Ако някой не е наясно, буквичката "B" означава "бизнес", а бизнеса не се занимава  с игри, освен с разни крави във Фейсбук.  За хард диск няма да ти останат парички. Иначе  варианти много за икономии и всеки един от тия варианти ще намали възможностите ти за добър ъпгрейд след време. Общо взето ти трябва добро пълноразмерно дъно, процесор с отключен множител ( и поради факта, че отключените процесори работят на по-високи честоти) и добро захранване, което ако се наложи, да захрани и две видеокарти. Сега тия кръчмарски сметки, че и 350 вата захранване стига, ги забрави.  Що се отнася до кутията...там  трябва много да внимаваш какво купуваш. Точно там ми се струва,  че ще направиш голям компромис, който ще ти направи ако не трудни, то неприятни ъпгрейдите. Но една хубава кутия си е над 200 лева така, че в случая може да се наложи и кутия да ъпгрейдваш. Общо взето за добра геймърска конфигурация по мои сметки ти трябват над 3000 лева, ако решиш на момента да я  купиш. SSD  е задължително в случая, след като и за работа ще ползваш компютъра. Но и да не го ползваш, пак си е задължително.  Не знам какво ще купиш за 1000 лева, но вероятността да бъдеш заблуден волно или неволно, е много голяма.  Вярно, че всичко в кутията и самата кутия може да се смени по всяко време, но да даваш двойно пари за даден вид компоненти, не е много приятно дори само да си го помислиш. Иначе да, може да си почнеш от Селеронче, да минеш през i3, i5, i7 и накрая да се наложи да смениш платформата.  Може да почнеш и с вградено видео, R7 360( каквато предлагат  горе), r9 380, Fury  и накрая на Паскал.  И това е варинат, ама сметни  с колко парички ще се разделиш.  Вземи и  това B150  дъно. За какъв ъпгрейд говорим там? Естествено, за смяна на дъно. А заслужава ли си? Или да вземем 1 TB хард диск. Ами аз сега свалям 2-3 нови игри от по 40-50 GB, записвам 10 видеоклипа с високо качество и хард диска  го няма. Не е ли по-добре направо да скочиш на 2 ТБ? По-добре е разбира се. Иначе след време ще се чудиш къде да навържеш новите хард дискове в малката кутия с голяма видеокарта, ако все  я караш така с 1 TБ-ви. Или да вземем предвид ситуацията със SATA 3  интерфейс за SSD , което трявба да се побере в малката кутия с голямата видеокарта на трите свободни слота. Оказва се, че може да го сложиш и по-нагоре, ама си взел захранване с къси кабели. Изобщо, с тия 1000 лева може да си създадеш само проблеми, ако  не направиш нещата както трябва още в началото. Затова дъно с един или два M.2  слота и си свиркаш. Ама тия неща няма никой да ти подскаже тук, защото всеки гледа  да ти пробута най-евтиното за 1000 лева, оправдавайки се че толкова за тия пари. и в своя защита ще изтъкне факта, как играел с 40  fps. 

Така, успех с покупката!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 900 излизат. Нямам проблем и да е 1100 лв.

И как очакваш да вземеш дъно, твърд диск, кутия и захраване за 200 лв.?!?

След като искаш да си ъпгрейдваш машината, аз ти препоръчвам да си вземеш конфигурация без видео карта за начало и в по-късен етап да я добавиш. Освен това, ще се наложи да смениш и процесора ако искаш да имаш една добра конфигурация от последно поколение. Останалите части са на доста добро ниво и нямат нужда от подмяна.

ASUS Z170-A, Z170, DDR4 3400(O.C.)/2133, DVI, HDMI, DP, SATA III, M.2 Socket, USB 3.1, LGA1151
INTEL PENTIUM DUAL CORE G4400, 3.30GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake
KINGSTON 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 - Евентуално още една такава плочка рам на по-късен етап.
ADATA 256GB 2.5" SSD Premier Pro SP920 SATA III - Аз бих взел това, но се оскъпява с ~40 лв.
THERMALTAKE PSU Smart SE 630W, Gold
FRACTAL DESIGN Define R5 Black, w/o PSU

Крайна цена: 1 022,49 лв.

В по-късен етап добавяш някой от следните части според бюджета/нуждите.

Процесор:
INTEL CORE i5-6600K, 3.50GHz, 6MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake  - 504,84 лв.
INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake - 724,08 лв.

Охлаждане за процесор:
COOLER MASTER Hyper 612 Ver.2, s.All CPU, 800-1300 rpm, 11-20 dB - 79,80 лв.
NOCTUA CPU Cooler NH-D14 - 133,80 лв.
COOLER MASTER Nepton 240M, Water Cooler - 184,38 лв.

Видео карта: тук много зависи с колко пари ще разполагаш и какви игри смяташ да играеш, но за да можеш да играеш нормално повечето игри ще ти трябва поне GTX 970 която струва ~750 лв.

Редактирано от Кой съм аз? (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от jorkatawe
      Здравейте на всички! 
      Търсих доста и открих този форум и бих искал да ви попитам дали компютърът, който съм сглобил е окей.
      Ще се ползва основно за джиткане на игри (всякакви, както нови, така и стари) на високи настройки и резолюция.
      Бюджетът ми е 2100 лева, в които включвам и доставката.
      От стар компютър имам хард диск 1 TB + двд записвачка и захранване 450 вата.
      Аз съм си избрал това, кажете вашето мнение
      http://nikem-bg.net/cart/54298p1r54865p1r2245p1r56696p1r55513p1r55605p1r54128p1rp0rf.html 
    • от RinNguyen
      Здравейте,искам да попитам добра ли е таци конфигурация.
      Ако искате може да я подобрите,нямам нищо против и констуктивната критика

http://nikem-bg.net/cart/49027p1r49044p1r50101p1r1003008p1r50104p1r50173p1r48266p1r47693p1rf.html

Гледам да има представителен вид
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.