Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Отново имам нужда от вашата помощ за моите си проблеми.

Причината за да направя овърклок на картата е, че процесора не се товари при никоя игра. http://prikachi.com/images/636/8421636x.png

След клокване на картата се оправиха нещата, като изглеждат така.. http://prikachi.com/images/637/8421637B.png

Това е максимума на клок, който постигам без да се пипа напрежението, което всъщност ми се губи като опция из каталист центъра.

Причината поради която пускам темата е, че ако вдигна с една стъпка на горе паметта или честотата на ядрото, при игра ми излиза следната грешка, която не мога да си преведа правилно. http://prikachi.com/images/633/8421633N.jpg

Опитах с последия драйвър за видеокартата, но не съм опитвал с последен directx 11. Излизат ми различни резултати и не съм сигурен, кой е последния.

Това ми дава като информация за версията на драйверите. http://prikachi.com/images/639/8421639p.png

Нямам сини екрани или рестарти, нито аномалии в картината.

Следва и един лаишки въпрос от мен. При достатъчен клок на процесор, се разпознава като следващо ниво. Възможно ли е да се разпознава картата като следващо ниво и да ми трябва драйвер, не за 5770 а следваща излязла, примерно 5780?

Друг въпрос имам. При положение, че процесора и картата се товарят на 100% ще има ли смисъл от още клок или по добра карта или дори и да се сложи по-добра карта вече процесора ще я спъва? Понеже имам 100% товар и на двете, ако това е баланса да не се занимавам да тормозя още картата.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, разбиранията ти са малко объркани. При 100% натоварен процесор имаш откровено спъване на видеокартата. Ти трябва да търсиш обратния ефект - 100% натоварена видеокарта и не толкова натоварен процесор. Причината е, че когато видеокартата е натоварена максимално  и процесора не я ограничава в работата и  (не се налага видеокартата да чака процесора), кадрите в повечето случаи са стабилни, липсват резки спадове и накъсванията на картината са минимални или направо ги няма. Когато процесора е натоварен на 100%, то видеокартата почва да  не се товари максимално. Тоест, тогава видеокартата почва да почива. А нали се сещаш, че не процесора отговаря за изобразените кадри, а видеокартата. Е, тогава какво става? Става това, че не ползваш видеокартата максимално и имаш по-малко кадри в зависимост от това, колко е слаб процесора.  Защото нали се сещаш, че ако пуснеш твоя процесор на по-ниска честота, то той ще почне да се товари повече, докато в един момент не стигне 100% натоварване. Е, по тая логика ще трябва да ъпгрейдваме процесора в обратна посока - вместо с повече ядра и по-висока честота, с по-ниска честота и по-малко ядра, че да се товари на 100%. Усещаш ли къде грешиш?

А защо се товари процесора ти... Според мен дори процесора ти е прекалено натоварен. Toвa e i3 4170  и с тая мижава карта няма как да го уплашиш. Трябва ти доста по-бърза карта, за да постигнеш тия натоварвания. Говоря за постоянни натоварвания, а не за моментни.

Иначе Windows просто те информира, че е станал гаф заради клока, но той не знае, че е заради клока. е, ти знаеш. Затова може и да поправиш нещата. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, разбиранията ти са малко объркани. При 100% натоварен процесор имаш откровено спъване на видеокартата. Ти трябва да търсиш обратния ефект - 100% натоварена видеокарта и не толкова натоварен процесор. Причината е, че когато видеокартата е натоварена максимално  и процесора не я ограничава в работата и  (не се налага видеокартата да чака процесора), кадрите в повечето случаи са стабилни, липсват резки спадове и накъсванията на картината са минимални или направо ги няма. Когато процесора е натоварен на 100%, то видеокартата почва да  не се товари максимално. Тоест, тогава видеокартата почва да почива. А нали се сещаш, че не процесора отговаря за изобразените кадри, а видеокартата. Е, тогава какво става? Става това, че не ползваш видеокартата максимално и имаш по-малко кадри в зависимост от това, колко е слаб процесора.  Защото нали се сещаш, че ако пуснеш твоя процесор на по-ниска честота, то той ще почне да се товари повече, докато в един момент не стигне 100% натоварване. Е, по тая логика ще трябва да ъпгрейдваме процесора в обратна посока - вместо с повече ядра и по-висока честота, с по-ниска честота и по-малко ядра, че да се товари на 100%. Усещаш ли къде грешиш?

А защо се товари процесора ти... Според мен дори процесора ти е прекалено натоварен. Toвa e i3 4170  и с тая мижава карта няма как да го уплашиш. Трябва ти доста по-бърза карта, за да постигнеш тия натоварвания. Говоря за постоянни натоварвания, а не за моментни.

Иначе Windows просто те информира, че е станал гаф заради клока, но той не знае, че е заради клока. е, ти знаеш. Затова може и да поправиш нещата. 

Признавам си, че не знам как да сметна баланс на процесора с каква карта си пасва и на моята карта какъв процесор и трябва, за да не е спъната. Слагам 2 снимки по време на игра с клок и без клок на видеокартата. http://prikachi.com/images.php?images/320/8422320v.png и с клок http://prikachi.com/images/637/8421637B.png. Процесора е стигал за много кратко време връхната точка. Той не е натоварен на максималните проценти. Какъв извод да си вадя във случая?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора винаги може да стигне 100% натоварване по всяко време. Само че така не се гледа, както ти правиш. За мониторинг  на натоварвания, напрежения, кадри и други нещица, се ползват примерно програми като MSI Afterburner+Riva Tuner Statistic Server(RTSS) или HWiNFO. MSI Afterburner е най-удобна, а заедно с RTSS може да наблюдаваш различни показатели на хардуера по време на игра.  HD 5770  е достатъчно бавна карта, за да бъде спъвана от i3 4170. Процесорът може да се натовари до 100% и от друг процес на заден план, както става най-често. Освен това има игри, които си избират едно ядро и си го натоварват на 100%. Това дето си дал като максимални стойности на натоварването, не е никакво мерило за каквото и да е.  

Ти се опитваш да питаш нещо подобно на това...колко гори колата ми, като  я видях да стига до 30 на сто моментен разход. Е как ще стане? Първо направи една по-подробна статистика за натоварвания, напрежения, кадри, честоти... След това се питай, какъв е извода. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.