Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Много ама много голям лалпеипар си сложил!А това с macromedia dreamweaver ли си го правил??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 - Въобще не съм съгласен с мнението ти за разпоредба на сайта.Трябва да се постараеш доста повече 2 - Да не говорим, че форматиране на текста спроед мен няма. 3 - Ако трябва да сме честни и тематика няма, а чата и музиката са излишни, което прави сайта само 1 картинка... П.П;Съжалявам за строгоста, но градивната критика според мен е най-добра, на човек трябва да се отворят очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kато за начало cайта е сравнително добър,но прочети някое и друго уроче за HTML и ако работиш с dreamweaver също.Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина смали картинката, ако трябва сложи друга или и аз не знам, тази не става. После благодарностите и форума някак си не песват. По - добре направи от страни една меню, и там сложи чат бокс-а, линкът за форума и благодарностите, най - добре ще е чета да е най - долу...ако ще го задържиш. А пък частта "за проблеми и т.н. ми пишете еди-къде-си" ще е по - добре ако е друг цвят, който да си пасва със сайта, но да се вижда малко повече. А пък музика мможе да я сложи вляво. Иначе май целта на сайта е да води към форума, защо просто не направиш индекса да препраща към форума :) .

<html> 
<head> 
<meta http-equiv="refresh" content="0;url=http://www.north-co.net/forum/"> 
</head> 
</html>

като на http://www.north-co.net/forum/ пишеш твоят форум :jeer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси какви са тея сайтове дето се пръкват? Турнеш 2-3 java скрипта и "кажете мнение за сайта ми!". Като се прави поне някаква цел, насока, кой ще го гледа? Според мен наистина тези чатове и музики само пречат (освен ако не си нарпавил сайта само заради музикалното флашче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сайта на Тунджата :)

Хъм и на тва ако му викаш дизайн Публикувано изображение Та това си е Joomlata леле само не мога да разбера защо питаш за мнение за дизайна като не е твой и това го има абсолютно същото на бог знае още колко сайта като този. :P Ама така де що като не е твой важно е парички да ти дават само не викай за дизайна :wors:

PS: Ха гледам, че участваш и у БГ сайт Публикувано изображение леле не ме разсмивай, никой нема да се хване от кумисията на тоя номер, най-много публиката ;)

Редактирано от m_sharky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях Up-нал темата по друга причина - за да не пускам нова, а не за да се води спор дали Joomla трябва да се ползва или не. Специално и мен ме дразни това, че сайта на Община Тунджа ползва скина по подразбиране, ама това си е работа на този който го е правил. Пък и пари едва ли е взел, че да отбива номера :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сайта на Тунджата :hush:

Хъм и на тва ако му викаш дизайн Публикувано изображение Та това си е Joomlata леле само не мога да разбера защо питаш за мнение за дизайна като не е твой и това го има абсолютно същото на бог знае още колко сайта като този. :P Ама така де що като не е твой важно е парички да ти дават само не викай за дизайна :hush:

PS: Ха гледам, че участваш и у БГ сайт Публикувано изображение леле не ме разсмивай, никой нема да се хване от кумисията на тоя номер, най-много публиката ;)

И какво като е Joomla. Какво ти харесва на теб? Разни флашчета, дечковски простотии? Това ли? Или кичозно претрупан сайт в който някой показва какво може без да мисли?

Защо си мисля, че е по-важно съдържанието на един сайт. Един сайт ще ме спре за съвсем малко с външен вид. Ако няма съдържание, външния вид няма с какво да ме задържи.

Колкото до дизайна на сайта. Хей хей. Я по спокойно. Нима другите не ползват нечий дизайн и не го използват ако не целия, а части от него.

Случайно да си наясно, че един сайт не е само дизайна. Смяташ ли, че не е работа това да го построиш правилно, да изградиш добра структура на информацията и да го напълниш с първоначална информация. Не включвам тук поддръжката с актуална информация.

И хайде като си ми такъв отворко и супер дизайнерски спец да вземеш да покажеш нещо твое преди да критикуваш, че иначе ставаш смешен с безпочвената си критика.

Човека е направил нещо. Преработил го е, играл си е с преводи. А ти какво си направил за да си отваряш човката да критикуваш. Дай да видим, пък тогава критикувай. Щото иначе е лесно да се оплюва труда на някого.

Така, че все пак си мери приказките когато критикуваш.

Да, сайта е участвал в БГ Сайт. Само не ми казвай, че тоя, който спечели наградата на журито в категория "Общество" има някакъв дизайн, че ще ме разсмееш. Там само сайта на Община Добрич заслужава да е номиниран. Двата други сайта са на една фондация и на една дизайнерска фирма. Поразрови се из наградените ще видиш колко сайта на тази фирма са наградени и повярвай ми - дизайна им не е цвете за мирисане. Нали се сещаш на какво намирисва това. Така, че не ми говори за избора на журито в БГ Сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо си мисля, че е по-важно съдържанието на един сайт. Един сайт ще ме спре за съвсем малко с външен вид.

А с какво може да те спре един сайт, ако не с това?

Като се заглеждаш по някоя минаваща мацка едва ли гледаш душевността й.

Е сега ще кажеш, че труда на художника не е нищо?

Все пак един сайт колкото и хубава информация да има като е направен супер зле няма да имам желание да го гледам.

Пък то пълненето с информация може да го направи всеки - това не е диазйнерска работа. И темата е за дизайн на сайт, а не за това колко интересни са темите в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам някъде да съм казвал каквото и да било по адрес на труда на художник или дизайнер. Казвам, че не е само той. И един сайт трябва да се оценява от всяка гледна точка. Може да е много красив, но да е адски объркващ. И за какво му е тогава красотата. Това е като готина мадама облечена неподходящо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе имаше една приказка "Красивата жена и с вестници да се увие пак си е красива". Сега не ми се спори за глупости, щото това са точни щуротии - дали да ползваме CMS или не. Joomla ползвах и аз преди, ама откакто ми я хакнаха я шитнах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки използва това, което му помага най-добре да изпълни задачата си. И на мен не ми се влиза в глупави спорове. Само казвам, че един сайт не е само дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво като е Joomla. Какво ти харесва на теб? Разни флашчета, дечковски простотии? Това ли? Или кичозно претрупан сайт в който някой показва какво може без да мисли?

Защо си мисля, че е по-важно съдържанието на един сайт. Един сайт ще ме спре за съвсем малко с външен вид. Ако няма съдържание, външния вид няма с какво да ме задържи.

Колкото до дизайна на сайта. Хей хей. Я по спокойно. Нима другите не ползват нечий дизайн и не го използват ако не целия, а части от него.

Случайно да си наясно, че един сайт не е само дизайна. Смяташ ли, че не е работа това да го построиш правилно, да изградиш добра структура на информацията и да го напълниш с първоначална информация. Не включвам тук поддръжката с актуална информация.

И хайде като си ми такъв отворко и супер дизайнерски спец да вземеш да покажеш нещо твое преди да критикуваш, че иначе ставаш смешен с безпочвената си критика.

Човека е направил нещо. Преработил го е, играл си е с преводи. А ти какво си направил за да си отваряш човката да критикуваш. Дай да видим, пък тогава критикувай. Щото иначе е лесно да се оплюва труда на някого.

Така, че все пак си мери приказките когато критикуваш.

Да, сайта е участвал в БГ Сайт. Само не ми казвай, че тоя, който спечели наградата на журито в категория "Общество" има някакъв дизайн, че ще ме разсмееш. Там само сайта на Община Добрич заслужава да е номиниран. Двата други сайта са на една фондация и на една дизайнерска фирма. Поразрови се из наградените ще видиш колко сайта на тази фирма са наградени и повярвай ми - дизайна им не е цвете за мирисане. Нали се сещаш на какво намирисва това. Така, че не ми говори за избора на журито в БГ Сайт.

Са немам време да ти отговоря ама вечерта ще айде и все пак теммата е оценка дизайн, а не съдържание, а по повод мой сайт виж тоя - може и тоя да има некой кусури по дизайн но е авторски и естествено пак ще кажеш за съдържание, че още не е напълнен, но да знаеш, че още се разработва и главно му липсва текст, но за другите неща е ОК.

айде чао за сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Са немам време да ти отговоря ама вечерта ще айде и все пак теммата е оценка дизайн, а не съдържание, а по повод мой сайт виж тоя - може и тоя да има некой кусури по дизайн но е авторски и естествено пак ще кажеш за съдържание, че още не е напълнен, но да знаеш, че още се разработва и главно му липсва текст, но за другите неща е ОК.

айде чао за сега

Така, спестих си да цитирам предния ти пост по отношение на сайта, който съм правил. Не знам с какво съм заслужил такова отношение, но както и да е.

Та по същество. Погледни колко сайта, участващи в тазгодишното издание на БГ Сайт използват някакъв вид CMS и тогава критикувай. Голяма част от тях получиха наградата на журито.

Какво значение има дали ще ползваш CMS или не? По същия начин мога да задам въпроса - Абе що сайта е на флаш или използва таблици. Все неща от този сорт. Нали се сещаш - всеки може да намери кусури на другия.

Да, участва сайта в БГ Сайт. Стана сайт на публиката. Но като гледам какво спечели наградата на журито в категорията "Общество" - еее, най-малкото ме напушва на смях.

И не си прав, че като използваш Joomla или друг CMS няма труд и работа по създаването на един сайт. Не е така.

Пускайки сайта в темата търсех отзив не само за дизайна, но и за сайта като цяло. Дизайна е само една малка част от работата по един сайт.

Видях ти сайта. Виждам и проблемите, които има, но няма да кажа каквото и да било на този етап. Все пак е в стадий на разработка и се надявам в окончателния вариант да ги няма проблемите.

Идеята ти не е лоша. Вложил си доста труд и се надявам накрая да излезе добър продукт.

Сайта, който се опита да сдъвчеш и изплюеш не коства нито стотинка на Община Тунджа и аз не съм получил нищо за него. Просто е моя инициатива и идея като служител в тази община. При нас харчим парите за разумни неща в помощ на обикновенния човек, а не ги вхърляме по уеб дизайнерски фирми за да ни направят сайта. Хората са по-важни.

И накрая. Не бъди толкова язвителен и не гледай отвисоко на останалите. Не ти прави чест и не е добър знак за околните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта, който се опита да сдъвчеш и изплюеш не коства нито стотинка на Община Тунджа и аз не съм получил нищо за него. Просто е моя инициатива и идея като служител в тази община. При нас харчим парите за разумни неща в помощ на обикновенния човек, а не ги вхърляме по уеб дизайнерски фирми за да ни направят сайта. Хората са по-важни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде нека да е на твоето. Не разбирам от Photoshop, Dreaмweaver, Corel Draw и разните му там дизайнерски софтуери. Нямам си понятие от HTML, DHTML и други от сорта, както и от PHP и MySQL. Абе изобщо безнадежден случай и се е захванал и той сайт да прави. Какво ли му разбира главата от такова начинание, ами и има нагллоста да се покаже и да пита майсторите дизайнери за мнение. Та даже и на конкурса БГ Сайт да се яви. Леле какво нахалство и безочие от негова страна.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тъй като прочетох всичко по тая тема забелязах че не си играете, от българите става добри дизайнери :angry: , което е много хубаво.

Бих искал мнение за МОЯ сайт. Но да ви предопредя не съм нито добър дизайнер нито програмист, така че сайта ми е изцяло на HTML и с прости и някъде разместени бутончета.

Благодаря ви предварително за мненията :wors:

Ще се радвам да ми препоръчате нещо, някоя идея, съвет абее всичко ще ми е от полза тъй като съм начинаещ :)

сайта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тъй като прочетох всичко по тая тема забелязах че не си играете, от българите става добри дизайнери :angry: , което е много хубаво.

Бих искал мнение за МОЯ сайт. Но да ви предопредя не съм нито добър дизайнер нито програмист, така че сайта ми е изцяло на HTML и с прости и някъде разместени бутончета.

Благодаря ви предварително за мненията :wors:

Ще се радвам да ми препоръчате нещо, някоя идея, съвет абее всичко ще ми е от полза тъй като съм начинаещ :)

сайта :)

Единственото, което мога да ти препоръчам, е да четеш за CSS. Гледам някаква доволно странна комбинация от CSS и таблици... Не виждам свързаност между отделните елементи елементи в сайта, не е лошо тялото да се отдели с бял цвят от бекграунд изображението. Като цяло за начинаещ не е много зле, ама трябва да се чете ;)

http://www.html.net/tutorials/css/

http://www.w3.org/Style/Examples/011/firstcss

Или поне за тялото използвай "Layout-o-Matic" на Incnoise, та поне читав код да има:

http://www.inknoise.com/experimental/layoutomatic.php (Но не гарантирам колко стабилен ще е кодът, тъй като страницата и CSS генератора все още е експеримент)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.yfu-bg.com Чисто аматъорски умения имам, то си и личи сигурно :angry: Но все пак кажете какво може да се подобри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.yfu-bg.com

Чисто аматъорски умения имам, то си и личи сигурно :angry:

Но все пак кажете какво може да се подобри ?

Не използвай Web Page Maker или там WYSIWYG Editor, а виж горния ми пост и учи CSS. Идеята дизайна да се променя на всяка нова страница не е добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото, което мога да ти препоръчам, е да четеш за CSS. Гледам някаква доволно странна комбинация от CSS и таблици... Не виждам свързаност между отделните елементи елементи в сайта, не е лошо тялото да се отдели с бял цвят от бекграунд изображението. Като цяло за начинаещ не е много зле, ама трябва да се чете :)

http://www.html.net/tutorials/css/

http://www.w3.org/Style/Examples/011/firstcss

Или поне за тялото използвай "Layout-o-Matic" на Incnoise, та поне читав код да има:

http://www.inknoise.com/experimental/layoutomatic.php (Но не гарантирам колко стабилен ще е кодът, тъй като страницата и CSS генератора все още е експеримент)

Аха благодаря за съветите нужни са ми :wors: Вярно, ако се отдели тялото от background-a ще е по-добре

Искъм да попитам също как мога да си направя плеар, в който да тръгва някакво клипче или малко филмче.

С flash съм се пробвал , но незнам как точно стават работите малко ми е объркано също как ще го сложа в сайта. :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за моя www.kaldata.com Идеята ми беше да е с прост и семпъл дизайн, а информацията в него да се намира лесно. Можете да дадете и някое мнение за форума ми - forum.kaldata.com Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...