Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

А какво ще кажете за моя www.kaldata.com

Идеята ми беше да е с прост и семпъл дизайн, а информацията в него да се намира лесно.

Можете да дадете и някое мнение за форума ми - forum.kaldata.com

Благодаря предварително!

Трябва да си призная, дизайнът не е лош. Само да не беше с таблици... Inner Glow ефектът в текста на хедъра не си отива много на цялостния дизайн. Сенките малко се разминават, трябва да се поработи над това.

Като цяло е добре, синее в повечко, може малко повече бели елементи да се вмъкнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако има бели елементи няма ли да стане цигания? в смисъл аз мислех, че всичко трябва да е в различни нюанси на синия цвят, за да няма контраст. а за кои сенки става въпрос. от операта ми се виждат добре. а форума как ти се струва като организация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако има бели елементи няма ли да стане цигания? в смисъл аз мислех, че всичко трябва да е в различни нюанси на синия цвят, за да няма контраст.

а за кои сенки става въпрос. от операта ми се виждат добре.

а форума как ти се струва като организация?

Не бих казал, синьо + бяло/светлосиво е класическа комбинация в уеб дизайна. Вземи за пример kaldata дори. Виж малко от тази галерия с комбинации на цветове за пример > http://www.colorcombos.com/combolibrary.html ;

Става въпрос за тази сянка. Забележи, че се прекъсва в левия и десния ъгъл и не се слива със страничната. Това бие на око при ниски и високи резолюции.

Организацията на форума е доста добра, критики просто нямам. Може само малко да разведриш обясненията на отделните форуми с някое риторично въпросче или шега, да бъде интересно за посетителите. И не е лошо да смениш логото по подразбиране на phpBB. И последен съвет - ако искаш заглавието в темплейта да бъде "kaldata.com Форум", то редактирай сорс кода на phpBB, защото се вижда тази аномалия при сега зададеното заглавие:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ееееееей да бе. това последното изобщо не бях го видял. много благодаря. а логото още не съм го измислил :blink: впрочем сайта е компютърен, а от темите във форума имат повече активност другите, а не точно компютърните. Ама какво да се прави. От малкото регистрирани сега не на всички това им е природа. Впрочем, ако някой желае нека сe регне, защото виждам че тук има доста печени, та ако желаят и модератори да станат ще е супер. Е отново благодаря за мненията :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последния си пост за този следобед ще посветя отново на твоя сайт. Не е нужно логото за форума да е нещо супер съставено - един прост текст, но с добри ефектни примерно ще е идеален. Примерно този ефект със сив и оранжев текст (DataCentury)ще изглежда супер:

http://www.adfect.net/professional_logo_text/step-5.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може някоя картинка на училището да сложиш за фон според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, добра идея е, но исках да е лек... С картинката ще стане 100kB+ за зареждане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се включа - барабар Петко с мъжете!

http://edoto.info

Не е кой знае какво, но съм горд с изчистения дизайн (без картинки, само CSS). Онлайн е от юни месец. Досега не ми е останало време обаче да направя страницата с портфолиото или просто ме мързи. По коледа може и да го направя. Също така смятам галерията да я направя така, че като някой цъкне на thumb image, да изкача pop-up прозорец с голям размер. Това е горе-долу. Приемам критики и идеи за дизайна и съдържанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е сайтът. Като гледам ще се получи много полезен и интересен за класа ти, след като започнеш да го пълниш. Единственото предложение от мен е да направиш банера в горната част на български език, а не на английски. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Само че този шрифт на банера на английски го няма на български...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От дизайнерска гледна точка сайтът не е нищо интересно. Все пак малко критика от моя страна:

Фонът на body-то е твърде тъмен, направи го по-светъл. Пробвай в самото съдържание, тоест "<table width="640" height="640" ...>" да вметнеш някое неповтарящо се гръндж мотивче, което да освежи дизайна. 5-6 кабайта няма да натежат на сайта. Не намирам смисъл защо навигацията да бъде с шрифт от sans-serif семейството, а останалия текст с Times New Roman. Вкарай малко повече изображения, защото така просто дизайн няма, има таблици с цвят. 20-30 кабайта няма да пречат на зареждането.

Все пак ако наистина си от 6ти клас, това е доста добро. Не е лошо обаче да следваш модерните уеб стандарти и да ползваш CSS мнесто таблици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с CSS могат ли да се правят преливания, и други такива неща? Ако може, тогава ще го науча.. и един въпрос - в какъв смисъл може да замести таблиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами с CSS могат ли да се правят преливания, и други такива неща?

Ако може, тогава ще го науча..

и един въпрос - в какъв смисъл може да замести таблиците?

Принципно преливките са възможни дори без изображения, но за крос-браузърна съвместимост е препоръчително да се използват пак background изображения.

Когато пълноценно човек използва CSS, той класира DIV таговете, като посочва положението, шрифта и какво ли не, напълно елиминирайки нуждата от таблици. Ако свалиш някой безплатен дизайн, базиран на CSS & HTML, ще забележиш, че таблици просто няма. Така кодът на самия документ е просто значително по-изчистен и категоризиран, вместо на всяка таблица отделно да се задава разположението, фамилията на шрифтовете и т.н. Забележи само какво може да бъде постигнато чрез CSS > http://www.csszengarden.com/ ;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

айде и от мен малко наредба - абе тоя серифен шрифт е супер кофти и се чете много по-трудно от който ида било sans-serif шрифт (Verdana, terbuchet, tahoma, Arial), пък и синьото малко дразни очите. Направи го малко по-сиво. Много по-добре ще стане. И бутоните трябва да се откличават повече от останалото в сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа... Засега ще оправя шрифта - от серифен - санссерифен. Интересното е ,ч е шрифта по дифолт е Arial...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа... Засега ще оправя шрифта - от серифен - санссерифен. Интересното е ,ч е шрифта по дифолт е Arial...

Никъде в документа не виждам зададен шрифт за body-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно преливките са възможни дори без изображения, но за крос-браузърна съвместимост е препоръчително да се използват пак background изображения.

Когато пълноценно човек използва CSS, той класира DIV таговете, като посочва положението, шрифта и какво ли не, напълно елиминирайки нуждата от таблици. Ако свалиш някой безплатен дизайн, базиран на CSS & HTML, ще забележиш, че таблици просто няма. Така кодът на самия документ е просто значително по-изчистен и категоризиран, вместо на всяка таблица отделно да се задава разположението, фамилията на шрифтовете и т.н. Забележи само какво може да бъде постигнато чрез CSS > http://www.csszengarden.com/ ;

Принципно може да се направи CSS клас, които да се прилага на таблиците, на които е нужно. Така могат да си се използват таблици вместо DIV-ове. Вероятно има щом се използват по-често, но все пак какви за предимствата на DIV-овете?

Иначе използване на малки картинки за фон на таблици се използва често за украса на менюта в таблици. Във free.bol.bg например са така менютата в ляво. Синята картинка над Управление е http://free.bol.bg/images/menu_left_3.gif

Редактирано от LinKin^parK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, грешно се изразих... Излизи си Arial, а след това става Times New Roman. Открих защо - по дифолт на браузъра май става така. Ще го оправя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми харесва за сайт на клас треа да е по-професионален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък го харесвам. Личи си, че човека не е много опитен, но е чудесно, че е предпочел да се опита сам, отколкото да тегли темплейти или CMS-и. Браво! Продължавай в същия дух ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за добрите отзиви. Смятам да добавя и форум - phpBB3 Beta за иконки - ще има, ама малки, gif, 16 х 16! :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това, че нве е тегли темплейти не означава, че айта е супер готин! Щото примерно да модифицираш един темплейт хич не е лесно и едва ли някой, който не схваща нищо би се заел. Това, че е хванал да прави сайт, без да използва готови неще на значи, че е станало добре. Това, че правиш нещо сам не значеи, че е хубаво още повече, когато правиш нещо което не ти е работа както на мен web designa-а не ми е професия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казала, че супер готин. Важно е усилието. Следващия му сайт ще по-добър и така нататък. Човека се е пробвал, каквото се е получило - това :) Не казвам, че е някой сайт "спиращ дъха с дизайн", но като за първи опит е що годе добре ;) Чао

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казала, че супер готин. Важно е усилието. Следващия му сайт ще по-добър и така нататък. Човека се е пробвал, каквото се е получило - това :ph34r: Не казвам, че е някой сайт "спиращ дъха с дизайн", но като за първи опит е що годе добре :ph34r:

Чао

И аз мисля така, но момчето е заявило рекуест да му коментираме дизайна, което ние правим. Но няма кой-знае какво да се коментира - просто няколко таблици с три-четири изображения. Може много по-добре, един лек сайт не задължително е без изображения в него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...