Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем-спечелих на търг в немският ибей телефон.Платих го и получих потвърждение от продавача-2 или 3 меила.Но след няколко дена получих друг в който(с гугъл преводач си го преведох) продавача ми съобщава че са загубили телефона и ако искам да си избера нещо друго на същата цена,или да откажа поръчката.Как мога да направя това(да откажа поръчката и да ми върнат парите)-може ли някой да ми обясни защото за пръв път се сблъсквам с такъв казус.А и все пак съм го платил-моля за помош,че май започвам да се паникйосвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрвейте!

Искам да попитам как мога да стана продавач в ebay.com. Пазарил съм и то доста глупости, но имам едно хрумване за продажби.

Възможно ли е без фирма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.11.2014 г. в 0:07, zulu написа:

Здравейте,имам следния проблем-спечелих на търг в немският ибей телефон.Платих го и получих потвърждение от продавача-2 или 3 меила.Но след няколко дена получих друг в който(с гугъл преводач си го преведох) продавача ми съобщава че са загубили телефона и ако искам да си избера нещо друго на същата цена,или да откажа поръчката.Как мога да направя това(да откажа поръчката и да ми върнат парите)-може ли някой да ми обясни защото за пръв път се сблъсквам с такъв казус.А и все пак съм го платил-моля за помош,че май започвам да се паникйосвам.

Продавачът трябва да ти върне парите. Refund на английски. Няма нужда да отказваш поръчката, Пиши му, че желаеш refund и си изчакай парите. Ако не го направи в рамките на 1 седмица(а би трябвало да стане и за 1-2 дни) пускаш диспут в Paypal, пишеш на поддръжката на ebay.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги, мисля да направя покупка от Ибей, проблема е, че досега никога не съм паарувал от там. Мисля, да си направя втора дебитна карта и направо с нея да пазаря, бе пейпъл акаунт. Въпроса ми е как стои въпроса с гаранцията на продуктите и с какво ги доставят, до адрес или до офис на куриер, говоря за беплатните доставки. Също и това че пише FREE Economy International Shippingq оначава, ли че няма мита и други такси, тоест плащам само това, което пише в сайта като крайна цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, nikeman написа:

Мисля, да си направя втора дебитна карта и направо с нея да пазаря, бе пейпъл акаунт. 

:lol6:

Мошениците в eBay много ще те заобичат :) . Като им преведеш пари от дебитна карта, нямаш никаква защита, ако не получиш това, което си поръчал. Или е счупено, развалено, и т.н. 

Въпросът с гаранцията е много относителен. Зависи какво и откъде си поръчал.

До къде е доставката - ами пак зависи. От това, с кой куриер работи изпращачът. Може да е до адрес, може да е до пощенски клон или офис на куриерска фирма в БГ, a може и да ти се наложи да ходиш на митница да си освобождаваш поръчката.

преди 23 минути, nikeman написа:

Също и това че пише FREE Economy International Shippingq оначава, ли че няма мита и други такси, тоест плащам само това, което пише в сайта като крайна цена?

Надявай се :D . Това означава, че не плащаш само за транспорт. Всякакви други мита, ДДС и такси си ги дължиш, както е предвидено по закон.

Като цяло препоръчвам засега да не пазауваш по eBay. С тези знания, които имаш, много е вероятно да се набуташ жестоко. Дай малко повече пари, и си вземи същото нещо от България. Или ако много държиш на eBay - сядай, и прочети много подробно как стават нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа зачетох се днес доста, общо взето ако е от страна в ЕС няма други такси, но ако е от трета страна и сумата на продукта е над 15 евро до 150 евро се заплаща ддс 20%, а над тази сума и мито. Освен ако продавача не прати стоката като подарък, но и тогава не е гаранция, че няма да я задържат на митницата. Почнах да си правя пейпал, но все пак искам да го направя на втора карта, а не с основната ми. Въпроса ми е, че видях фирми, които предлагат да дам техен адрес в Англия или Германия, и от там те да ми доставят стоката! Какво мислите за този начин по евтино ли ще ми е или оскъпяването е твърде много?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция - Франция. Дори и да има, ако артикулът е от Китай, то гаранцията се покрива само там, а връщането до там не излиза евтино. Доставят се с Български пощи, на указания адрес или в клона на града.
При free shipping плащаш цената на стоката, от там нататък гледаш митническите неща, мисля че над 30 лева (?) се облагат с ДДС, а над някаква сума беше с мито (с изключение на електроника). Има доста инфо в нета, прочети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искам да продам мои вещи в ибей, какво да посоча на shipping настройките. Никъде няма Български пощи :D и как купувачите ще разберат колко ще им излезе цената на доставката ако са от различни страни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...