Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Този    2

Решил съм да си правя сайт. Има ли някаква възможност да взема безплатно домейн от първо ниво eu, net или biz, в краен случaй bg?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

niki292002    2505

Да, ама е free.bg Просто .net .com .eu .bg не можеш да вземеш безплатно. То ако ставаше така лесно, хората нямаше да плащат луди пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Ми той .eu домейна по някои места струваше към 6-9лв за година, което си е почти без пари. Сега не знам как му варират цените, но сигурно пак ще го пуснат някъде евтино.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    techmaniac    11069
    преди 9 часа, Този написа:

Решил съм да си правя сайт. Има ли някаква възможност да взема безплатно домейн от първо ниво eu, net или biz, в краен случaй bg?

Точно bg няма как да намерите безплатно, защото е силно ограничен и скъп. За другите е възможно, но и там ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако сайта няма да е с комерсиална цел,може безплатен домейн.Но ако после искаш да е добре откриващ се,с добра СЕО оптимизация,по добре си го плати.Не е голяма цената за една година.Варира от 5 до 15 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Този    2

Да, сайтът ще бъде с комерсиална цел, професионално портфолио. Зная че цените не са високи но съм много консервативен в това отношение и изобщо не съм склонен да ползвам карта - не само онлайн, въобще. Пари тегля само на гише и то по неволя, понеже скапаната държава захрани банковата мафия като ни принуди всякакви плащания минават през нея.. както и да е.. силно се надявам все пак да се намери (напълно) безплатен.

Редактирано от Този (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Винаги губите нещо, независимо за какво става въпрос, стига да е свързано с финанси. Това не е само в България, а и в много други страни. Защо мислите има толкова фирми и организации, които да извършват една елементарна и проста услуга, с която само една може да се справи? Също така винаги има риск от злоупотреба с личните данни и финанси, независимо как се плаща, къде се съхраняват и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Bubbles    92

Има няколко безплатни домейна но те не са от вида .com, .net и т.н, ще ги намериш тук : http://www.freenom.com/en/index.html

Другия вариант е щом не искаш да ползваш банкова карта да си направиш например paypal акаунт и да помолиш приятел да ти зареди определена сума в него, като разбирасе му дадеш същата на ръка, после си плащаш домейна през paypal и дето се вика "И вълка сит и агнето цяло!". :)

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Този    2

Ако си направя на някой от безплатните (tk, ml и пр.) какви ще са минусите (освен че няма да има притегателната сила на по-престижните като бг/еу в съзнанието на клиента)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003

Тези домейни са безплатни за първата година. После плащате. Може да ги изтриете и регистрирате отново. Както и по всяко време всеки може да вземе вашия домейн срещу заплащане, независимо, че е регистриран от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3931

Бе що занимаваш цял форум с 15 лв? За какво се захващаш ако ги нямаш? Толкова се плаща за година на .com .net и подобни. .bg е 50 - справки Цифрови системи - Варна - монополист. Затова има и бол сайтове xxxxxx-bg.com или xxxxxx-bg.net. Като смениш домейн след година търсачките как ще го възприемат? Може и новия сайт да го сметнат за фишинг и да го "шкартират".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Този написа:

Ако си направя на някой от безплатните (tk, ml и пр.) какви ще са минусите (освен че няма да има притегателната сила на по-престижните като бг/еу в съзнанието на клиента)?

Притегателната сила,в съзнанието на клиента,не го прави окончанието на домейна!Това зависи от оформлението и дизайна на самия сайт.А като стана въпрос за клиент,как той въобще ще може да открие в търсачката този сайт?Безплатните домейни,не са в изгодна позиция в резултатите от търсенето в браузърите.Да не казвам,че може въобще да не фигурират дори на последната страница.Т.е. представи си,че имаш сайт,но никой не може да го намери в гугъл,чрез каквато и да е фраза или въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nikolay Trifonov

Link: Tabla.BG
        Tabla.BG е най-новата платформа за игра на табла по стандартните български правила. Поканете и предизвикайте приятели, пробвайте късмета си срещу други опоненти или тренирайте в тренировачната ни стая. Това което прави Tabla.BG повече от останалите табли е общността, гъвкавата платформа и мачмейкинг и цялостното усещане за една плавна и динамична игра.
        Написана изцяло на HTML5, играта не изисква никакви допълнителни програми или плъгини. Еднакво удобна за Desktop, Mobile и дори Smart TV устройства. Играйте с 1 акаунт от всичките си устройства!
        Това което различава играта от останалите онлайн версии на Табла, е силният социален елемент. Идеята ни не е просто да създадем програма на която да 'джъткаш' табла, а място което да симулира кафенето в което се събираш с твоите приятели. Towa w
        Седмични и глобални класации Подаръци по време на играта или извън нея – покажете своята признателност! Харесване, приятелство и лични съобщения – разменете харесвания с играчите които срещате и ги поканете да станат ваши приятели! Комуникирайте чрез лични съобщения и изпращаите покани на приятели за игра! Персонализирайте профила си – напишете си остроумен статус или споделете ваши снимки в личната ви галерия! Влезте в най-социалното Българско общество на табла – с правилата които познавате и обичате! Постоянно развиваща се платформа
        Табла.BG ще продължава да се подобрява с планирани ъпгрейди и ново съдържание! Ние се вслушваме в това което играчите искат и ни споделят и винаги се опитваме да подобрим качеството на игра. Ние не сме просто екипа зад Табла.BG, a ние запалени играчи и членове на глобалното табла общество! Нека заедно помогнем на повече хора да изпитат магията на таблата!

• от Gangosa
        Бъгна ми много яко сменянето на клавиатурата. Стои си на английски и не се сменя а не е само английски от регионални настройки съм добавил каквото трябва ,но изтеглих външна фонетика, защото вградената при виста не ми е удобна за писане на бг. Как да си го сменя последно беше избрано левия alt+shift да сменят клавиатурната подредба. Или как да ресетна клавиатурата. Мисля да ресетна регистрите.
      • от unfriended
        Играта е безплатна в Origin "On The House". Побързайте!
      • от Bravo_Six
        Здравейте, 
        Ако има някой, на който му се цъка Бета на тази игра да ми пише на лично.
        Стартът на Бетата е 24 септември 2015.
      • от Илиян Иванов
        Раздаването е напълно законно. Който иска ключ, нека се свърже с мен на ЛС и ще се разберем какво може да направи за мен, а аз гарантирам, че ще му дам ключа.

Ето и линк към играта в стийм http://store.steampowered.com/app/278460
        Струва 15 $ там, а при мен я получавате безплатно, само срещу скромен жест срещу мен, който няма нищо общо с пари. 

Раздадени ключове към настоящия момент (линк към потребителския акаунт):
        1. https://www.kaldata.com/forums/user/344836-helis/
        2. https://www.kaldata.com/forums/user/341720-niki292002/
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.