Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Решил съм да си правя сайт. Има ли някаква възможност да взема безплатно домейн от първо ниво eu, net или biz, в краен случaй bg?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, ама е free.bg Просто .net .com .eu .bg не можеш да вземеш безплатно. То ако ставаше така лесно, хората нямаше да плащат луди пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми той .eu домейна по някои места струваше към 6-9лв за година, което си е почти без пари. Сега не знам как му варират цените, но сигурно пак ще го пуснат някъде евтино.

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Този написа:

Решил съм да си правя сайт. Има ли някаква възможност да взема безплатно домейн от първо ниво eu, net или biz, в краен случaй bg?

Точно bg няма как да намерите безплатно, защото е силно ограничен и скъп. За другите е възможно, но и там ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако сайта няма да е с комерсиална цел,може безплатен домейн.Но ако после искаш да е добре откриващ се,с добра СЕО оптимизация,по добре си го плати.Не е голяма цената за една година.Варира от 5 до 15 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, сайтът ще бъде с комерсиална цел, професионално портфолио. Зная че цените не са високи но съм много консервативен в това отношение и изобщо не съм склонен да ползвам карта - не само онлайн, въобще. Пари тегля само на гише и то по неволя, понеже скапаната държава захрани банковата мафия като ни принуди всякакви плащания минават през нея.. както и да е.. силно се надявам все пак да се намери (напълно) безплатен.

Редактирано от Този (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги губите нещо, независимо за какво става въпрос, стига да е свързано с финанси. Това не е само в България, а и в много други страни. Защо мислите има толкова фирми и организации, които да извършват една елементарна и проста услуга, с която само една може да се справи? Също така винаги има риск от злоупотреба с личните данни и финанси, независимо как се плаща, къде се съхраняват и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има няколко безплатни домейна но те не са от вида .com, .net и т.н, ще ги намериш тук : http://www.freenom.com/en/index.html

Другия вариант е щом не искаш да ползваш банкова карта да си направиш например paypal акаунт и да помолиш приятел да ти зареди определена сума в него, като разбирасе му дадеш същата на ръка, после си плащаш домейна през paypal и дето се вика "И вълка сит и агнето цяло!". :)

Редактирано от Bubbles (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си направя на някой от безплатните (tk, ml и пр.) какви ще са минусите (освен че няма да има притегателната сила на по-престижните като бг/еу в съзнанието на клиента)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези домейни са безплатни за първата година. После плащате. Може да ги изтриете и регистрирате отново. Както и по всяко време всеки може да вземе вашия домейн срещу заплащане, независимо, че е регистриран от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бе що занимаваш цял форум с 15 лв? За какво се захващаш ако ги нямаш? Толкова се плаща за година на .com .net и подобни. .bg е 50 - справки Цифрови системи - Варна - монополист. Затова има и бол сайтове xxxxxx-bg.com или xxxxxx-bg.net. Като смениш домейн след година търсачките как ще го възприемат? Може и новия сайт да го сметнат за фишинг и да го "шкартират".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Този написа:

Ако си направя на някой от безплатните (tk, ml и пр.) какви ще са минусите (освен че няма да има притегателната сила на по-престижните като бг/еу в съзнанието на клиента)?

Притегателната сила,в съзнанието на клиента,не го прави окончанието на домейна!Това зависи от оформлението и дизайна на самия сайт.А като стана въпрос за клиент,как той въобще ще може да открие в търсачката този сайт?Безплатните домейни,не са в изгодна позиция в резултатите от търсенето в браузърите.Да не казвам,че може въобще да не фигурират дори на последната страница.Т.е. представи си,че имаш сайт,но никой не може да го намери в гугъл,чрез каквато и да е фраза или въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от MisterDimchev
        Spotify

За Андроид - ЛИНК

Open Source! (Отворен Код достъпен за всички!) ЛИНК - Тема В XDA! 

Няма нито един червен флаг при проверка във Вирус Тотал! Напълно безопасно, може би единственото такова! 

Няма реклами, можете да слушате която си песен искате, може да превъртате. Само Офлайн не работи. 
        Трябва да разрешите инсталирани от непознати източници! 
        Settings - Security - Install from unknown sources. 
        Сваляте приложението от GitHub (Линк - 1) на телефона си, отивате в папка Download с файлов мениджър (Или направо натискате на нотификацията която ще покаже, че файла е свален. Натискате на него.
        Инсталирате приложението и слушате!

Приятно Слушане! 

П.С: Трябва да се логнете с имейл, с Фейсбук не става. Ако акаунта ви е направен през Фейсбук, може да се обърнете към Съпорна на Спотифай и те ще ви го преместят в такъв с имейл (вашия). Аз така направих! Преместеха ми листите, приятелите и всичко което беше във Фейсбук акаунта ми. Отне около 5 минути. Аз го направих през Twitter, но може по пощата да им пишете или във Фейсбук да си пробвате късмета. 

• от Nikolay Trifonov

Link: Tabla.BG
        Tabla.BG е най-новата платформа за игра на табла по стандартните български правила. Поканете и предизвикайте приятели, пробвайте късмета си срещу други опоненти или тренирайте в тренировачната ни стая. Това което прави Tabla.BG повече от останалите табли е общността, гъвкавата платформа и мачмейкинг и цялостното усещане за една плавна и динамична игра.
        Написана изцяло на HTML5, играта не изисква никакви допълнителни програми или плъгини. Еднакво удобна за Desktop, Mobile и дори Smart TV устройства. Играйте с 1 акаунт от всичките си устройства!
        Това което различава играта от останалите онлайн версии на Табла, е силният социален елемент. Идеята ни не е просто да създадем програма на която да 'джъткаш' табла, а място което да симулира кафенето в което се събираш с твоите приятели. Towa w
        Седмични и глобални класации Подаръци по време на играта или извън нея – покажете своята признателност! Харесване, приятелство и лични съобщения – разменете харесвания с играчите които срещате и ги поканете да станат ваши приятели! Комуникирайте чрез лични съобщения и изпращаите покани на приятели за игра! Персонализирайте профила си – напишете си остроумен статус или споделете ваши снимки в личната ви галерия! Влезте в най-социалното Българско общество на табла – с правилата които познавате и обичате! Постоянно развиваща се платформа
        Табла.BG ще продължава да се подобрява с планирани ъпгрейди и ново съдържание! Ние се вслушваме в това което играчите искат и ни споделят и винаги се опитваме да подобрим качеството на игра. Ние не сме просто екипа зад Табла.BG, a ние запалени играчи и членове на глобалното табла общество! Нека заедно помогнем на повече хора да изпитат магията на таблата!

• от Gangosa
        Бъгна ми много яко сменянето на клавиатурата. Стои си на английски и не се сменя а не е само английски от регионални настройки съм добавил каквото трябва ,но изтеглих външна фонетика, защото вградената при виста не ми е удобна за писане на бг. Как да си го сменя последно беше избрано левия alt+shift да сменят клавиатурната подредба. Или как да ресетна клавиатурата. Мисля да ресетна регистрите.
      • от unfriended
        Играта е безплатна в Origin "On The House". Побързайте!
      • от Bravo_Six
        Здравейте, 
        Ако има някой, на който му се цъка Бета на тази игра да ми пише на лично.
        Стартът на Бетата е 24 септември 2015.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.