Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ekl    0

И аз се наредих сред баламите - взех си 4К телевизор (добре, че евтин) и сега няма голяма полза от това, че е 4К, но отгоре на всичко не-HD каналите излизат доста размазано/неясно. Сигурен съм, че такива оплаквания сте срещали и преди, както прочетох в коментари от други теми. Но не разбрах - има ли решение? Примерно някакъв декодер или друг модул, който да мога да закача между коаксиалния тв кабел и самия телевизор и да преобразува сигнала до нещо по-добро. Това не мога да го обсъдя с доставчика ми на телевизия, защото никой не знае кой е - хазяинът ми не знае, само знае, че е предплатена телевизия по кабел за някакъв брой месеци напред.

Като настройки в телевизора съм избрал DVB-C (cable) и доколкото чета то няма какво друго да е правилното. Моделът на телевизорчето е евтиният промоционален:

PHILIPS 43PUT4900 Ultra HD LED
    http://www.philips.bg/c-p/43PUT4900_12/4900-series-4k-uhd-slim-led-tv-with-pixel-plus-ultra-hd

Допълнителен въпрос: вярно ли е, че за кабелните ТВ в България (повечето канали на които не са HD) най-ясна картина на не-HD каналите се вади с HD Ready дисплей, вместо с Full HD или Ultra HD? Ако е така, защо изобщо се продават такива HD телевизори, освен като монитори на PC?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

niki292002    2505

Защото се продават, за това. По-добре отиди до булсатком/Vivacom/M-Tel и т.н. и си вземи един план с телевизия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pecooo    169
    преди 3 минути, ekl написа:

Допълнителен въпрос: вярно ли е, че за кабелните ТВ в България (повечето канали на които не са HD) най-ясна картина на не-HD каналите се вади с HD Ready дисплей, вместо с Full HD или Ultra HD? Ако е така, защо изобщо се продават такива HD телевизори, освен като монитори на PC?

Най ясна картина се вади с най-скъпите модели телевизори. Няма с какво "устройство" да направиш сигнала на 4k, та да не ти е толкова размазано. По принцип скъпи модели с 4к имат добър upscaling и се справят добре и с по-лош сигнал, обаче тая турска пръчка за под 1000лв с надпис филипс няма шанс за нищо, съжалявам. Иначе като цяло FullHD е най-сигурната покупка за момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ekl    0
    преди 2 минути, niki292002 написа:

Защото се продават, за това. По-добре отиди до булсатком/Vivacom/M-Tel и т.н. и си вземи един план с телевизия.

За купуването на друг план няма проблем, но това гарантира ли ми подобрение на картината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    pecooo    169
    Току що, ekl написа:

За купуването на друг план няма проблем, но това гарантира ли ми подобрение на картината?

Абсолютно не. Освен ако не намериш план с 4к канали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

План с 4К канали,ще трябва да се чака още много години.Те до скоро,едва преминаха на HD и то само за част от програмите...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 13 минути, pecooo написа:

Абсолютно не. Освен ако не намериш план с 4к канали.

С HD каналите ще има подобрение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118

Поиграй си с тази настройка на телевизора. Тя ти е единствен шанс за някакво подобрение на картината.

Разделителната способност Ultra преобразува всякакво съдържание в отчетливо Ultra HD

Разделителната способност Ultra преобразува всякакво съдържание в по-рязка Ultra HD картина на екрана. Усъвършенстваното мащабиране, съчетано с уникалните алгоритми на Philips за изтъняване на линиите, преобразува оригиналните пиксели в по-добри пиксели. Резултатът е видимо усъвършенствано изображение с по-фини линии и по-добри, по-дълбоки детайли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ekl    0
    преди 1 час, nikolela написа:

Поиграй си с тази настройка на телевизора. Тя ти е единствен шанс за някакво подобрение на картината.

Разделителната способност Ultra преобразува всякакво съдържание в отчетливо Ultra HD

Разделителната способност Ultra преобразува всякакво съдържание в по-рязка Ultra HD картина на екрана. Усъвършенстваното мащабиране, съчетано с уникалните алгоритми на Philips за изтъняване на линиите, преобразува оригиналните пиксели в по-добри пиксели. Резултатът е видимо усъвършенствано изображение с по-фини линии и по-добри, по-дълбоки детайли.

Да, тя си е сетната, обаче.

Иначе уж има такива устройства:

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_scaler

Но дали ще намеря такова подходящо, колко ще ми е подобрението и дали си струва парите, или може би най-добре до 2-3 дни да го връщам и да си взимам някой Full HD. Предполагам, че все още мога да го върна, щом съм го купил вчера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Agentpat™    3501
    преди 2 часа, ekl написа:

Вярно е, защото резолюцията на SD каналите е най-близо до 720 р (резолюцията на HD Ready). За мен, лично, закупуването на 4к тв ще си заслужава, евентуално, след 5-6 години, но не и сега.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Blue Ray    1003
    преди 2 часа, niki292002 написа:

Много "добро" и "оригинално" предложение. Браво, моите адмирации... Защо някои "хора" не си спестят чесането на пръсти и не оставят компетентните да дадат своите предложения... Ако имаш проблем с един сайт да те изпратя ли да си купиш нов компютър при това на изплащане?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    niki292002    2505
    преди 7 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Много "добро" и "оригинално" предложение. Браво, моите адмирации... Защо някои "хора" не си спестят чесането на пръсти и не оставят компетентните да дадат своите предложения... Ако имаш проблем с един сайт да те изпратя ли да си купиш нов компютър при това на изплащане?

Защото както автора сам каза, доставчика е неизвестен и е предплатен. А негова собствена телевизия, му коства около 2-3 дупки. Естествено и малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    nikolela    1118
    преди 2 часа, ekl написа:

Да, тя си е сетната, обаче.

Иначе уж има такива устройства:

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_scaler

Но дали ще намеря такова подходящо, колко ще ми е подобрението и дали си струва парите, или може би най-добре до 2-3 дни да го връщам и да си взимам някой Full HD. Предполагам, че все още мога да го върна, щом съм го купил вчера.

Не намирам такива устройства. Има някакви, но подобряват до към HD. От там до 4к е х 2.  За връщането на телевизора, не знам как ще стане. Ако е поръчка през интернет е до някъде възможно. Купен от магазина на лизинг е почти невъзможно. Ако е платен във брой и не е съсипана опаковката, има някаква вероятност да го заменят с друг модел, но да е малко по скъп. Тази замяна е по преценка  на управителя на магазина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    *LZ4JW*    15417
    преди 25 минути, niki292002 написа:

Защото както автора сам каза, доставчика е неизвестен и е предплатен. А негова собствена телевизия, му коства около 2-3 дупки. Естествено и малко пари.

Хлапе!

Когато нямаш нужните знания по тези въпроси за последен път те умолявам най тактично да не вземаш думата. Защото заради такива точно като теб вече няма никакви коментари от "скалата" "hlevust"и още няколко човека, които като пишат, поне знаят какво да напишат.Ако си близко покрай мен, ще ти сваля веднага самочувствието. Нееднократно съм ти писал да не се обаждаш, когато не са ти ясни много неща! Учи си уроците, а не обяснявай на тоя или оня неща, които не разбираш!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3934

Вече ми писна да пиша, а и не само на мен. Всичко го има, ползвай търсачката. Ма като гледате и се набивате на тъпи реклами - ваша работа. Имали сте бол пари - дали сте ги. Ама е на мен или на някого, който разбира. Ама имате след това претенции някой друг да оправи нещата. Не само без пари, ами да ви даде и 5 лв закъдето си е търкал клавиатрата.

Хайде стига толкова. 90% от програмите са SD 720x576 и няма откъде да се вземат липсващите точки.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ekl    0

Мда, благодаря ви много при всички положения, доста неща ми се изясниха. Случаят при мен е, че аз лично не гледам телевизия от 20 години, но жената гледа. А аз съм се наслушал за 4К монитори от геймъри, колко било по-яко и от няколко години мечтаех да пробвам такъв. Затова сега като ни трябваше ТВ взех такъв уж да е две в едно, ама то особено като ТВ е много неподходящо, а като монитор също има недостатъци. От магазина са ок да го върна, така че най-вероятно това ще стане.

Евентуално мисля вместо него да взема нещо такова:

http://technomarket.bg/products/09137820/neo-led-48772-fhd-smart

https://www.technomarket.bg/products/09136448/veezy-200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ruraru    11
    преди 1 час, ekl написа:

Мда, благодаря ви много при всички положения, доста неща ми се изясниха. Случаят при мен е, че аз лично не гледам телевизия от 20 години, но жената гледа. А аз съм се наслушал за 4К монитори от геймъри, колко било по-яко и от няколко години мечтаех да пробвам такъв. Затова сега като ни трябваше ТВ взех такъв уж да е две в едно, ама то особено като ТВ е много неподходящо, а като монитор също има недостатъци. От магазина са ок да го върна, така че най-вероятно това ще стане.

Евентуално мисля вместо него да взема нещо такова:

http://technomarket.bg/products/09137820/neo-led-48772-fhd-smart

https://www.technomarket.bg/products/09136448/veezy-200

Ще скачаш от Филипс на Нео?       :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ekl    0
    преди 15 минути, ruraru написа:

Ще скачаш от Филипс на Нео?       :no-no:

Ужасно звучи, нали? (: Но жената по-рано имала Нео с HD Ready за половината на тези пари и всички канали се виждали перфектно, нямала ядове. Така че може и на това да скоча, да. Иначе друга алтернатива ми е това JVC, защото пак е смарт тв, а опитът с кабелите около Филипса показва, че си струва всичко да е по WiFi.

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-JVC-LT-40V750-LED/p/11463

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    sky1    28

Филмите и сериалите в 4к са малко. За кабелната знам, че повечето от съдържанието е още от преди появата на hd. Нетфликс предлагат 4к стрийминг. Сменяш си dns адресите с Американски и си правиш абонамент. Платформата приема, карти издадени от български банки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nikolai Kotsev
        Здравейте банда.Тъй като съм абсолютно нежев в тази тема ще питам вас.
        Днес смених стария телевизор с нов http://www.samsung.com/uk/tvs/uhd-ku6000/UE40KU6000KXXU/ и нещо не мога да го накарам да се свърже с PC-то ми.Свързал съм го директно към видеокартата с HDMI кабела и не се появява.Приятел ми каза само че трябвало да включа HDMI кабела и щел да тръгне ама .... уви не тръгва.Изгледах сума ти щуротии в нета и нищо не става.Не мога да накарам компа ми да го намери като втори монитор.Компа ми е с PALIT GTX750TI Dual OS видеокарта с последната версия на драйвери.Дайте някаква идея как да го накарам да тръгне
      • от bumblebee
        Здравейте, 
        можете ли да ми кажете дали се е развалил телевизорът или  нещо е натиснато? Не съм бил у нас като е станало това, но........ телевизорът работи - менюта канали и тн., но картината я няма... ето пращам ви снимкa
        Моделът е SAMSUNG UE55HU7

• от katerinageorgieva
        Здравейте, 
        имам проблем с звука при LG смарт телевизор. Докато беше свързан, натиснах на Disable this device от контрол панела и сега не ми работи. Тоест изкарва ми само картина, а звукът изкарва от лаптопа. Смених кабелите, изтеглих нови драйвери, търсих в настройките - нищо. Ще бъда много благодарна, ако има някой, който може да ми помогне.
      • от Kolew11
        Здравейте! Чета доста противоречиви мнения за хромкаста, някой по запознат да ми обясни с една две думи дали мога да гледам филми от PC без да забива като програмите  Nero Mediahome и прочие. Преди няколко дни ми изписа на смарт ТВто, че юни месец ми спират поддръжката на YouTube, може би е от ъпдейта, който направих на системата, а аз лично си ползвам много тубата с Youtube pair си пускам от телефона и от компютъра и си слушам музика, та това е една от причините да питам за хромкаста. Другото този HDMI мъжки, женски не ги разбирам много плюс, че трябва да е към 5 метра,защото компютъра ми е далеч и мисля, че на PCто мога само към единия вход да го включвам тоест трябва да махам монитора. Та какво ви е мнението какви са ми вариантите, дали не мога да си върна някаква стара версия поне на Youtube?
      • от cybercrackerbg
        Здравейте, имам следното питане: наскоро си купих 42-инчов телевизор Turbo-X от Plesio. Бюджетен и нискокачествен е, това е ясно. За толкова пари - толкоз.
        http://www.plesio.bg/televizori-c-69980053/turbo-x-led-tv-txv-4244d-42-full-hd-p-318957.html
        Само ще попитам по настройките му. В секцията Advanced options на изображението има две настройки - Noise reduction (NR) и Dynamic contrast. Те в каква позиция трябва да са, защото заводските настройки по подразбиране са на позиция medium, а в интернет чета тук-там, че трябва да са изключени (off). Мерси

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.