Премини към съдържанието
djagi

Спрете шпионирането в Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте! Весела коледа на всички!

Най-честите критики за Windows 10 са за това, че потребителя все повече губи контрол. Върху софтуера, това, което излиза или влиза като информация в компютъра. Тези критики са основателни, но все пак има начин, поне до някъде, да поемем контрол върху тези процеси. Някои от тези инструменти са вградени в самата ОС, а за повече и "по-дълбоки" настройки, аз лично се доверявам на малки, но достатъчно мощни приложения.

Няма да се спирам на вградените в Windows инструменти и настройки... Всеки от вас има достъп до тях, достатъчно е писано и не са тайна за никого. В тази тема целта ми е да споделя с вас тези малки приложения, на които м/би не сте попадали. 

http://www.briteccomputers.co.uk/forum/showthread.php?tid=1459

обърнете внимание на целия сайт и форум... Много полезен. Както и http://www.tenforums.com

Редактирано от djagi (преглед на промените)
    • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мчи кво правите с 10 а - ем си го туряте ем ревете

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, haidukpikaso написа:

мчи кво правите с 10 а - ем си го туряте ем ревете

Благодаря ти за мнението!

Windows 10 е най-добрия Windows правен до сега. Това е моето мнение. Няма друг Windows, който да пуснеш на 4-5 абсолютно различни като хардуер машини, и до 5-10 минути да заработи абсолютно безпроблемно, разпознавайки целия хардуер. Говоря за Windows To Go, достъпен в ентърпрайз версията, но благодарение на Rufus и за останалите. Няма друг Windows, който да пуснеш както на неттопче от 2008 година, така и на сравнително съвременна машина и да работи без проблем. Интерфейса му е повече от добър, задоволява ми напълно желанието за персонализация. Лекота и бързина. Лесна и много добра инсталация дори на сервизните пакети. И в края на краищата, все повече от софтуера който ползвам, изисква поне Windows 7.  Това е бъдещето, ако работиш с Windows, рано или късно ще минеш на 10...

Та... не знам точно какво имаш предвид, не рева никъде, споделям как, за който се интересува, на какво съм попаднал... Не за да се оплаквам, а за да си направя средата в която работя, по-приятна, бърза и сигурна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Докато има тарикати ще има будали :) А българина е най-големия будала винаги иска да има най-новото и не го интересува  дали ще работи или не и после вини другите що се прецакал .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда.. Много смислени постове, наистина, но бих искал да прочета мнения за друг подобен софтуер, примерно... Или нещо подобно, поне малко свързано с Windows 10 и това, за което съм писал. Не че нещо за българските форуми, но другаде няма да срещнеш такова нещо... Темата е една, те ти говорят за кой си го набутал, кой е тарикат и кой не е.

Ако объркате нещо ползвайки софтуера от първия пост, винаги е полезно да имате дял за възстановяване. За целта, може да се ползва безплатното приложение AOMEI OneKey Recovery. Ето как:

http://www.briteccomputers.co.uk/posts/how-to-create-recovery-partition-in-windows-10/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, djagi написа:

Windows 10 е най-добрия Windows правен до сега. Това е моето мнение. Няма друг Windows, който да пуснеш на 4-5 абсолютно различни като хардуер машини, и до 5-10 минути да заработи абсолютно безпроблемно, разпознавайки целия хардуер. Говоря за Windows To Go, достъпен в ентърпрайз версията, но благодарение на Rufus и за останалите. Няма друг Windows, който да пуснеш както на неттопче от 2008 година, така и на сравнително съвременна машина и да работи без проблем. Интерфейса му е повече от добър, задоволява ми напълно желанието за персонализация. Лекота и бързина. Лесна и много добра инсталация дори на сервизните пакети. И в края на краищата, все повече от софтуера който ползвам, изисква поне Windows 7.  Това е бъдещето, ако работиш с Windows, рано или късно ще минеш на 10...

Та... не знам точно какво имаш предвид, не рева никъде, споделям как, за който се интересува, на какво съм попаднал... Не за да се оплаквам, а за да си направя средата в която работя, по-приятна, бърза и сигурна.

моля, на мен ХР ми е екстра

а за препоръки пишете на Бил Гейтс

:bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, djagi написа:

Ако объркате нещо ползвайки софтуера от първия пост, винаги е полезно да имате дял за възстановяване. За целта, може да се ползва безплатното приложение AOMEI OneKey Recovery. Ето как:

http://www.briteccomputers.co.uk/posts/how-to-create-recovery-partition-in-windows-10/

Може и тук:

Авторе, не разбрах в края на краищата каква е целта на тази тема? Ако беше нещо от типа на ръководство "Как да спрем или ограничим шпионирането в Windows" иди-дойди. А то к'во? Едно нищо - 2 линка, дет' 'секи е минавал през тях през Google.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Г-н модераторе, темата е без абсолютно никаква цел, безцелна. Едното нищо е, прав си, два линка на кръст, няма и толкова. Не съм видял твоята тема за AOMEI, да не си се засегнал от това, че те дублирам. Ще си премахна излишното, дето го добавих, да не дублирам писаното от теб. Не ми е целта да пиша ръководства, които вече са написани. Не съм и преводач, да ги превеждам. Просто улеснявам тези, които не са се спънали в тези линкове, търсейки в гугъл, стори ми се полезно като информация. Защо? Защото в тези два линка, без да изчерпват всичко свързано с Windows 10, всеки може да намери отговор на повечето проблеми, свързани с тази ос. Та дори да не знаеш английски, много по-подредено и ясно, изчерпателно и т.н. и т.н., отколкото на някои други места. Лично аз, срещайки трудности за Windows 10, не би ми и хрумнало да търся в темата тук във форума в темата озаглавена "Windows 10 Впечатления и проблеми (2)"... Без да я омаловажавам, просто не е практично и удобно да търсиш във втората част на тема от 17 страници и накрая да не намериш нужното. Пък и аз не бих могъл да знам всичко, какво, кога и в коя тема вече е пускано тук. Приеми, че съм пуснал темата, от желание да съм от полза на някой, който я чете.

Не беше нужно да ми убиваш и малкото останало желание да пусна тема, просто защото нещо всеки го намирал в гугъл, защото това което казваш, обезсмисля абсолютно целия форум. В края на краищата какво не може да бъде намерено в гугъл?... Абсолютно всичко свързано с Windows, смляно, поднесено и сервирано в най-удобния и ясен вид. И накрая, аз пък не разбрах целта на твоя пост. Ако съм написал нещо чак пък толкова излишно и ти е досадно да го чете твоя милост, просто изтрий темата, какво толкова.

преди 2 часа, djagi написа:

преди 51 минути, haidukpikaso написа:

моля, на мен ХР ми е екстра

а за препоръки пишете на Бил Гейтс

:bighat:

И ма мен също ми е екстра. Още го ползвам. Темата обаче е за Windows 10...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напротив, djagi,  имах за цел да се стимулираш и да си преработиш първия пост да стане темичка и ще стане съвсем друга работа. Не, не съм засегнат от начина на предлагане на решение с AOMEI. А просто цитирах темата в калдейта, която е на български.

О, моля, не ме издигай! Не съм модератор а само редактор. Но и това няма никакво значение. Титлата не прави човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, ExaFlop написа:

Напротив, djagi,  имах за цел да се стимулираш и да си преработиш първия пост да стане темичка и ще стане съвсем друга работа. Не, не съм засегнат от начина на предлагане на решение с AOMEI. А просто цитирах темата в калдейта, която е на български.

Ок, аз пък междувременно прегледах твоята тема за AOMEI. Добре е написана, изчерпателна, а и както казваш, на български. Може да се добави още едно нещо, не видях да го споменаваш, а може и да си, че програмката не работи с BitLocker криптирани дялове, но това е съвсем незначително допълнение. А колкото до тази тема, да би могла да е по-пълна, както и да опиша моите впечатления от работата на всяко едно от тези 10 приложения (поне 5-6 от тях), но това би ми отнело доста време, а и нямам желание да го правя. Все пак човека е публикувал в YouTube доста подробно представяне, за съжаление на английски, но съдейки от моето ниво на владеене на езика, не би било трудно за разбиране от всеки поне малко компютърно грамотен човек. Надявам се, тези приложения няма да се ползват от някой, който не разбира за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На практика, точно който не разбира, ще се насочи към първия линк и... ;) То който си разбира, няма и да се занимава с подобна тема, освен да се заяжда, както се и получи.  И не всички знаят английски, дори и на начално ниво. Едно е да можеш да четеш и да си превеждаш половината неща къде точно, къде по смисъл, друго е да слушаш и гледаш видеоклипчета. То затова се казва " владеене на език говоримо и писмено". Макар че в случая се говори за малко по-различни понятия. Както и да е, исках да кажа, че хора като мен от вече по-старото поколение, не са имали възможност да научат добре английския. Ние навремето в нашето училище изучавахме само немски и френски езици. Английски нямаше. След това като следвах се записах да уча английски, но се оказа, че нямам това право, защото това не е начално ниво. И така си останах с техническия руски език, което бе доста добре, щото на практика тогава всичко бе на руски език. А и сега руския ми е като втори роден. Обаче английски...да, понаучих го малко, когато ощя нямаше гугъл преводач, а само речници. За жалост вече всичко е машинизирано и не си правя труда да чета повече от две изречения на английски. copy-paste и готово. Само че как да copy-paste  видеоклип на английски? Извинявам се за лиричното отклонение, но ми стана интересна темата за следенето. И то не заради самото следене, а заради възможността това постоянно следене да води до забавена работа на компютъра. Което май е и така. За пробва хванах една програма за ушите и натиснах next-next-next...Сега заработи доста по-бързо Windows. Хм. 10x

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тестваните от мен, последно се спрях на DWS Lite. Най-доволен съм от нея.

http://dws.wzor.net/

Кико, нормално е да има забавяне на машината, заради допълнително работещите услуги (сервизи) и използване на част от лентата (bandwide) на интернет трафика на машината.

Да, повечето от ръководствата на български са преводни и се пишат с цел да са в помощ на по-малко запознатите с дадена програма/проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да допълня нещо, мисля, че е важно. Стартирайте приложенията като администратори (десен бутон и т.н.). И, разбира се, ясно е, не поемам отговорност ако си повредите Windows-а, но все пак, внимавайте какво правите и ако не сте сигурни, просто не го правете :). На официалните страници на приложенията по принцип има описание, някъде и не само на английски.

На мен най ми допадна W10Privacy. Струва ми се и най-опасната, в смисъл, доста неща може да промените с нея, а също така и disablewintracking. Повечето от приложенията си имат вградена помощ, ползвайте я. Например, W10Privacy иска допълнителен psexec.exe от Microsoft. И да, точка за възстановяване, бекъп и т.н. ще ви спести доста главоболия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди прилагането на някоя от програмите за оптимизиране, е добре (да се чете като задължително е) да се създава точка на възстановяване на системата. Не си икономисвате 1-2 GB,  които могат да ви спестят много нерви и главоболия! Ако всичко е ОК после просто се изтрива тази точка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, djagi написа:

И аз съм на това мнение просто лети на компа ми особено след като направих всичко това https://www.youtube.com/watch?v=DwiHog2leMM&index=3&list=LLs00bTFn4VIii_wlRBEd8mw с една дума ЛУДНИЦА !!! Невероятен WINDOWS !!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки ново-качен Windows е бърз, докато не го накичиш с основните програми, ъпдейти, игри и става задръстване. (Евентуално, аеро интерфейса на 7-цата товари видеото, но пък е красота. За това си и стоя на него, освен, че е и стабилен.) После стой, та гледай сеира. Няма Windows, който да не зависвал, няма и да има.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Евгени Симеонов написа:

Всеки ново-качен Windows е бърз, докато не го накичиш с основните програми, ъпдейти, игри и става задръстване. (Евентуално, аеро интерфейса на 7-цата товари видеото, но пък е красота. За това си и стоя на него, освен, че е и стабилен.) После стой, та гледай сеира. Няма Windows, който да не зависвал, няма и да има.

Е, не не съм съгласен . То по принцип няма и операционна система, която да не зависва, та било то iOS,Linux или каквото и да е, но пък има хора като мен, които не преинсталират. На домашния ми компютър купен 2009-а, ако не се лъжа, никога не съм преинсталирал XP и все още си работи като пушка. Като гледам, няма изгледи скоро да ми се наложи преисталация и на някои от другите компютри с Win 10. И освен това, както вече казах, имам един Windows To Go, пускан на  два лаптопа, едно неттопче, едно микрокомпютърче и два настолни, с коренно различен хардуер, разбирай мешавица от драйвери, с видео интелско вградено, на nvidia и на amd, при това е на 16 гб. MicroSD + USB адаптор (USB2) и така като го гледам, работи си без никакви проблеми, като при това все още са му свободни някъде около 4 гб., а са му инсталирани някои основни програми + един куп портативни. Работи си доста бързо и стабилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.