Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,майстори.Моля за помощ.Проблемът е следният:Телевизорът ми е "Томсън".От известно време след стартиране от дистанционно-то телевизорът тръгва нормално но картината се появяваше след множество хоризонтални и вертикални изкривявания,след няколко минути.А сега съвсем изчезна и телевизорът работи като радио-само аудио без картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това не е за онлайн консултация, а за TV сервиз.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е стар модел и просто е умрял вече.Не си заслужава съживяването му,ако ремонта се окаже до 100 лв.,защото ако се добави още малко ,може да се вземе нов,по съвременен ТВ.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако си от Плевен мога да ти предложа 2 сервиза, където могат да направят диагностика и да се види има ли смисъл телевизора да се ремонтира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип проблема трябва да се търси в ТХО и елементите около него.Би следвало да е изгорял високоволтовия транзистор.Изкривяванията,които е имало преди да изчезне образа се дължат най-вероятно на пробив в керамичен кондензатор във веригата на високоволтовия транзистор,но не е изключено и електролитен кондензатор да е пробил.Най-добре в сервиз.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Димитър 59 написа:

Това е стар модел и просто е умрял вече.Не си заслужава съживяването му,ако ремонта се окаже до 100 лв.,защото ако се добави още малко ,може да се вземе нов,по съвременен ТВ.

преди 15 часа, hristo58 написа:

По принцип проблема трябва да се търси в ТХО и елементите около него.Би следвало да е изгорял високоволтовия транзистор.

Не се изказвайте неподготвени за неща, които не разбирате.

преди 16 часа, ExaFlop написа:

Това не е за онлайн консултация, а за TV сервиз.

Съгласен. Като напишеш модела или поне шасито (ICCxx) и от кое село си - ще бъдеш насочен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    По принцип проблема трябва да се търси в ТХО и елементите около него.Би следвало да е изгорял високоволтовия транзистор.Изкривяванията,които е имало преди да изчезне образа се дължат най-вероятно на пробив в керамичен кондензатор във веригата на високоволтовия транзистор,но не е изключено и електролитен кондензатор да е пробил.Най-добре в сервиз.

Съгласен съм с колегата! Ремонтът ще струва максимум 25 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, MoHuToP написа:

Съгласен съм с колегата! Ремонтът ще струва максимум 25 лв.

не мисля, че е такава повредата

при така описаната повреда от вас не би трябвало да има напрежение за варикапите на тунера и съответно няма да има звук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, Димитър 59 написа:

съгласен съм и то при много голяма вероятност за изгорял кинескоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.