Премини към съдържанието
Black Power

Твърде висок разход на гориво на KIA

Препоръчан отговор

Здравейте! Патя от твърде висок разход на гориво - газ с автомобил KIA 1.6  с 16 вентила!  Колата е пълна инжекция а газовата уредба е тип - Газов инжекцион! Компютъра на гозовата уредба е български! Ходил съм на многократни реглажи! Пипани са и 2-та компютъра, но ефект няма! Разхода на газ не пада под 9.8 - 10 на 100! 

Защо така?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нормално ти колко искаш да е?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей колега, може ли първо да помогнеш с малко допълнителна информация. Примерно Фобос ли е компютъра? Понеже през живота си не съм карал КИА, може ли да споделиш (предполагам си влизал в техният форум) колко е средният разход на въпросният двигател и този разход ако е софийско според мен е нормално, особено ако имаш "по-тежък" крак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 на 100 газ ти се вижда много :)))))))))))))?!!!Моята Лагуна 1.8 моно гори 17 и се радвам !Ти колко очакваш да ти гори колата ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Е нормално ти колко искаш да е?

Примерно 8! За повечето автомобили 8  е нормалният разход!

преди 4 минути, icekiller написа:

Здравей колега, може ли първо да помогнеш с малко допълнителна информация. Примерно Фобос ли е компютъра? Понеже през живота си не съм карал КИА, може ли да споделиш (предполагам си влизал в техният форум) колко е средният разход на въпросният двигател и този разход ако е софийско според мен е нормално, особено ако имаш "по-тежък" крак.

За компютъра - не знам марката му! Сервизната книжка съм я пощурил някъде, но като ходих по реглажи ми казаха, че компютъра е български, но не бил добро решение! Относно разхода на бензин също ще те излъжа защото от както използвам амтомобила, то основното му гориво е газ!  

Спецификата на гозовият инжекцион е такава че изисква известна работа в режим - бензин за достигане работни параметри! Изразходва ми 12 -15 литра бензин за месец.

Иначе КIA е автомобил славещ се с висок разход на гориво - бензин! За различните модели е различно, но разхода е висок!

В моя случай както казах, основоното ми гориво е Газ, а разхода не пада при различните режими т.е. градско, извънградско и комбинирано шофиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, на баща ми корсата 1.2 на газ харчи 10-11 градско.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой те е излъга ,че ще е 8 ?Те таксиджиите дето карат коли само със загрял двигател не правят такъв разход.Колко конски сили е тази кола ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща, но на газ това си е нормален разход. Още повече, че сега времето е студено. Зависи и каква газ сипваш, както и от начина на каране. Зависи и от пътната обстановка. Ако стоиш повече в задръствания и караш постоянно колата на 1/2 скорост няма как да избегнеш този разход.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е разхода на бензин? По принцип на газ трябва да ти е наполовина на бензин. Т.е. ако на бензин ти е примерно 18 ст./км на газ е 9 ст./км. За мен разхода е нормален, още повече из задръстванията в голямото село.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи по принцип коли с ГИ харчат около кило газ повече от бензин !Начи сам си смятай щом се слави с висок разход на бензин :)

Редактирано от McLane (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да съгласен съм, че при режим гадско шофирене е нормално да харчи толкова, на на дълъг път положението си е същото! Слушам колегите шофьори как се хвалят, че харчта 7;  8 максимум 9 газ

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз кът чуя някой да се оплаква ,че колата му гори 10/100 газ ми става смешно...........при 75 стинки газ :)).Даже не си казал каква е Киата ,модел конски сили ,как я караш .Примерно 3-4 км до работа и после обратно.Дай повече инфо ,макар според мен този разход е перфектен !!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен колата си работи нормално, просто трябва за нещо да се мрънка.

На друго място един питаше

Цитат

не е ли малко множко тва - идва към 6/100 разход? (Става дума за БМВ с Range Extender)

преди 1 минута, Филипов написа:

Как е разхода на бензин? По принцип на газ трябва да ти е наполовина на бензин. Т.е. ако на бензин ти е примерно 18 ст./км на газ е 9 ст./км. За мен разхода е нормален, още повече из задръстванията в голямото село.

Това много странен начин за определяне на разхода на гориво. Ми ку зареждаш във Варна ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ooo с това трябваше да започнеш, че се връзваш на хвалебства от българските шофьори... Ако ги слушаме повечето вземат над 90 градусови завои с 180 без да намалят, София - Бургас го вземат за под 2 часа и отделно им харчи по 5-6/100 :)
А сега сериозно ако искаш си потърси в гугъл ако си от София има един пич "Мишо газ" му се казва сервиза доста е добър и всички форуми го хвалят не пречи да отидеш и да се консултираш при него и при желание да ти настрой колата ако въобще има проблем, защото за мен 10/100 е съвсем идеален разход.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия дето много се хвалят обикновено лъжат.............газови котлони ли карат :)))))))))))).Ето аз ти казвам моята Лагуна последен разход 18/100 само градско каране ,ама съм я направил да върви като на бензин :))

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега McLane при теб случая според мен е съвсем друг и не го коментираме, но разхода ти е прекалено много :), моято 2.0 автоматик харчи средно 10,5-11, софийско около 13.5-14.0 примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Филипов написа:

Попринцип газта е по-слабо гориво и има по-висок разход от бензина.

А вие сте късметлий, на баща ми Audi-то харчи 15/100. (газ, Audi A4 2.8)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разхода му е перфектен.Точка по въпроса ,колкото и да я ръчкат уредбата да свалят 500 грама най-много

преди 2 минути, niki292002 написа:

Попринцип газта е по-слабо гориво и има по-висок разход от бензина.

А вие сте късметлий, на баща ми Audi-то харчи 15/100. (газ, Audi A4 2.8)

Даже е малко при този двигател!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че в моя град няма газаджии, но последната настройк бе правена в прехвален сервиз в гр. Монтана! Самите майстори и там казаха ,че разхода е завишен, но не могат да определят защо! Предположиха вина на компютъра! 

Все пак всеки търси по икономичен вариант!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Black Power написа:

Предположиха вина на компютъра!

Естественно - в разговора компютъра не е участвал, нали?

Я го рутни и го форматирай - а-а-а, ма ха - компютър такъв ... Тури му един Уин 11.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Black Power написа:

Не че в моя град няма газаджии, но последната настройк бе правена в прехвален сервиз в гр. Монтана! Самите майстори и там казаха ,че разхода е завишен, но не могат да определят защо! Предположиха вина на компютъра!

То има такива майстори, че... Не им оставяй да ти оправят колата, че ще стане по-зле.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич.колата ти гори нормално ...........не я бутай повече .Едно нещо като работи добре не се пипа!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се - темата върви с голяма скорост и ми е трудно да следя постовете на всички и да отговарям! Все пак и работя! Довечера ще чета по - подробно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Black Power написа:

Извинявам се - темата върви с голяма скорост и ми е трудно да следя постовете на всички и да отговарям! Все пак и работя! Довечера ще чета по - подробно!

М-даа - с голяма скорост и при нулев разход (на пропан бутан).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.