Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Мисля да си купя тази система SONY MHC-V7D

Моля някой с познание в тази област да изкаже мнение дали си заслужава за тези пари или да предложи подобна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е една колона.Вграден един субуфер.Стереото са два средночестотни и два високочестотни говорителя.Стерео ефект няма добър при това положение,но става за джангър.Такива системи използват уличните певци на плейбек,защото има входове за микрофони,а също така е компактна за носене.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пффф такава щеротия даже и уличен музикант не би ползвал.

Абе що всички са се нахвърлили по тия новите системи ?

Някак странно е отивам до техното, гледам всички популярни такива модели ...и по-скоро се отвращавам. Опитвам се да намеря единствено предимство в тях и то е, че като дизайн и светлини наистина го докарват. Само от тая точка. Ама пак е по-противно за мене и много по-чупливо и пластмасарско изглеждащо.

Вдигаш ги - нямат и 500 грама. Гледаш модела, търсиш сървиз манол/схема,  гледаш в него - едно импулсно и едно клас D чипче без охлаждане. Колоните - пълна трагедия, 6/8 мм MDF без кросоувър. Звука също не ми харесва въобще като ги пробвам.

Минавам на щанда за ПЦ дрънкалки, подкарвам ги един по един първо лоджитеците, пускам музика от таблета и звука е доста... превъзхвален за мене ! Някак усещах колко куцат високите, а баса в същото време бумти. А тествах и най-големите им модели за по 500 и нагоре лева. Останалите също са мега трагедия. А ги купуват доста.

При всеки който отида на гости с лоджитек 2.1 система забелязвам същото нещо. Баса бумти и клати всичко, високи куцат, среди да кажем че има,... и този звук го кефи.

Долнопробната ми система вкъщи от стар усилвател и стари колони с моднати кросовъри е в пъти по-добра от тях. Смятайте докъде е стигнала техниката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Tanaz_we написа:

Пффф такава щеротия даже и уличен музикант не би ползвал.

Абе що всички са се нахвърлили по тия новите системи ?

Някак странно е отивам до техното, гледам всички популярни такива модели ...и по-скоро се отвращавам. Опитвам се да намеря единствено предимство в тях и то е, че като дизайн и светлини наистина го докарват. Само от тая точка. Ама пак е по-противно за мене и много по-чупливо и пластмасарско изглеждащо.

Вдигаш ги - нямат и 500 грама. Гледаш модела, търсиш сървиз манол/схема,  гледаш в него - едно импулсно и едно клас D чипче без охлаждане. Колоните - пълна трагедия, 6/8 мм MDF без кросоувър. Звука също не ми харесва въобще като ги пробвам.

Минавам на щанда за ПЦ дрънкалки, подкарвам ги един по един първо лоджитеците, пускам музика от таблета и звука е доста... превъзхвален за мене ! Някак усещах колко куцат високите, а баса в същото време бумти. А тествах и най-големите им модели за по 500 и нагоре лева. Останалите също са мега трагедия. А ги купуват доста.

При всеки който отида на гости с лоджитек 2.1 система забелязвам същото нещо. Баса бумти и клати всичко, високи куцат, среди да кажем че има,... и този звук го кефи.

Долнопробната ми система вкъщи от стар усилвател и стари колони с моднати кросовъри е в пъти по-добра от тях. Смятайте докъде е стигнала техниката.

Прав си за поста. Техниката е стигнала до такава мода единствено, за да се продава на масовия купувач! И погледни къде - Техно магазините и някои по големи магазинчета. А масовият купувач не е като теб, мен или много други. На него му дай да "светка" да дрънка и да вдига олелия до Бога. Той(масовия купувач ) само от хорски срам пише, че търси такива системи, които да са на "ниво". Отиди в един представителен магазин за аудиотехника и погледни какво се продава. Попитай консултанта на магазина за цените - тези 98% от народа не посещават такъв магазив и не могат да знаят за тези "открития" че с трици, маймуна не се храни. Сигурно ще се съгласиш с мен, защото те "познавам" по начина на писане.А тези, които се интересуват от такива дрънкалки, не им обръщай внимание - нека парите се въртят. Това е бизнесът в днешният ден.Виждал си и може би имаш техника от "желязната" епоха. Знаеш как е направена. Днешната е преди всичко от пластмаса, за да може на притежателя и когато му доскучае и омръзне, да я сдъвче и да я изплюе във варела за боклук!

преди 16 часа, ILIANKO написа:

Здравейте! Мисля да си купя тази система SONY MHC-V7D

Моля някой с познание в тази област да изкаже мнение дали си заслужава за тези пари или да предложи подобна.

И си съгласен да дадеш 1200 лева за тази играчка? 

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 39 минути, Tanaz_we написа:

Пффф такава щуротия даже и уличен музикант не би ползвал.

Аз ги гледам в Мадрид вътре в метрото с такива.Пеят на плейбек и хората им оставят монети.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, * СТЕФАН * написа:

И си съгласен да дадеш 1200 лева за тази играчка? 

Да малко са множко. Затова реших да се консултирам тук. Все пак не съм някой запален меломан. Затова не съм се насочил към специализиран магазин за аудио техника. По скоро дъщеря ми ще се зарадва с двата микрофона да може да пее с приятелки.

Редактирано от ILIANKO (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може би тук е подходящо да споделя впечатленията си от такъв тип аудио системи.Не мога да коментирам точно горепосочената, но снощи имах възможността да чуя и да видя възможностите на SONY MHC-GT5D  и SONY SHAKE X3.Бях в един известен магазин за техника и купувач се заинтересува от тези два модела.Поне случи и на продавач :) Даде волумето на макс дето се вика.Моя личен извод за shake x3  е че освен за вдигане на джангър за нищо друго не става.Две огромни колони направени от доста тънък материал за мощността им (която дават по документи).Свети мига това сони доста ефектно и до там, все едно бях в дискотека.Като звук някакви наченки на ниски честоти и доста семпли високи и това пусната наполовина.След като е увеличиха на макс звука беше отвратителен.Свиреше много силно, доста звуково налягане ако така му се вика направи, но направо изкривяванията бяха извън всякакви норми.Все едно стар касетофон свири, ужас!След това пуснаха и MHC-GT5D, очакванията ми там бяха по-големи заради големия нискочестотен говорител и двете отделни колонки, които би трябвало да се справят със средни и високи.Това сони светеше още повече и имаше всякакви диско светлини по него.Но наистина се представи по-добре от shake x3, свиреше още по-силно, но поне не кривеше толкова много.Имаше някакви ниски честоти, а високите не бяха добре изразени, но ги имаше.Общо взето бе по-добрият избор.Лично за мен нито един от двата модела не бих си закупил.Свирят много силно особено MHC-GT5D, но не стават да се слуша музика или за гледане на филми, а за някое друго парти, където качеството няма значение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам да кажа,че аз си купих такава уредба и съм много доволен,както може да свири силно така може и слабо,със нея на купон не можеш да се изложиш,само те питат от къде си я купил и колко струва....и че и те ще си купят такава,а това за което пишете,че не вади качествен звук...него разбирам,явно слуховия ми апарат не лови нотките които Вие ловите на вашите стари усилватели и тонколони .Аз съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

здравейте попадна ми уредба сони rxd5 без дистанционно а то трябва да е: rm-sr5 , някой да има?

а колкото до качествения звук на уредбите е относителен въпроса, всеки за себе си преценява според слуха си. за мен  техникс и жвц са си най качествените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти па за какво изрови стара тема, нямаща нищо общо освен надписа? В твое село няма ли магазини? И да няма точното "оригинално", има програмируеми, които поддържат. Например Pacostar код 41090

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.