Премини към съдържанието
Krasimir Popov

Нов бойлер,а водата свършва за 5 минути

Препоръчан отговор

Здравейте,имам голям проблем.Нанесох се в нова квартира и имаше бойлер 50л.,като влезнеш да се къпеш и водата свършваше за няма  и 5 минути.Идваха майстори да го чистят почти нямаше варовик понеже бойлера бил на 2 год.,изчистиха го все пак,сложиха нов нагревател и пак същото.След това купиха нов бойлер ЕЛДОМ 80л.загря си бойлера за 1 час и половина,влизам да се къпя  и водата пак свършва след 5 мин.Никъде не се вижда да има течове и незнам от какво може да е,ако някой е попадал в такава ситуация или знае нещо по въпроса помогнете,че работата е много зле :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е настроен терморегулатора ,на колко градуса?Ако е на 50 е нормално да свършва бързо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, McLane написа:

Как е настроен терморегулатора ,на колко градуса?Ако е на 50 е нормално да свършва бързо

Ами стрелката показва малко над половината,а терморегулатор няма под капака а само,копче което е завъртяно докрай.Понеже и на стария беше така няма как да махнеш капака и да го увеличиш,а само отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Krasimir Popov написа:

Здравейте,имам голям проблем.Нанесох се в нова квартира и имаше бойлер 50л.,като влезнеш да се къпеш и водата свършваше за няма  и 5 минути.Идваха майстори да го чистят почти нямаше варовик понеже бойлера бил на 2 год.,изчистиха го все пак,сложиха нов нагревател и пак същото.След това купиха нов бойлер ЕЛДОМ 80л.загря си бойлера за 1 час и половина,влизам да се къпя  и водата пак свършва след 5 мин.Никъде не се вижда да има течове и незнам от какво може да е,ако някой е попадал в такава ситуация или знае нещо по въпроса помогнете,че работата е много зле :)

За да свършва толкова бързо топлата вода,значи не е била загрята достатъчно.Всеки бойлер си има терморегулатор за усилване и намаляване на температурата до която да загрява и изключи след това.Преди къпане,се изчаква да изключи,тогава чак влизате.Иначе няма да бъде топла водата или ще свършва бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Димитър 59 написа:

За да свършва толкова бързо топлата вода,значи не е била загрята достатъчно.Всеки бойлер си има терморегулатор за усилване и намаляване на температурата до която да загрява и изключи след това.Преди къпане,се изчаква да изключи,тогава чак влизате.Иначе няма да бъде топла водата или ще свършва бързо.

Да изчаках да изключи и след това понеже исках да засеча и колко време загрява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Krasimir Popov написа:

Значи изключва преди да стане достатъчно топла водата.Увеличаваш малко температурата от регулатора и пак пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери ли каква е температурата на горещата вода когато термостата изключи? Тоест да пуснеш само гореща вода - това ще ти покаже дали термостата е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Значи изключва преди да стане достатъчно топла водата.Увеличаваш малко температурата от регулатора и пак пробваш.

Да де ама нали написах че под капака няма как да се увеличи а само отвън копче което е завъртяно докрай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш в предвид и  дебита на душа. Ако е от по-големите, е нормално да свършва бързо водата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, flare написа:

Провери ли каква е температурата на горещата вода когато термостата изключи? Тоест да пуснеш само гореща вода - това ще ти покаже дали термостата е проблем.

Гореща вода има и е доста гореща според мен,но и на предишния и на новия бойлер който снощи е монтиран да е това проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Krasimir Popov написа:

Да де ама нали написах че под капака няма как да се увеличи а само отвън копче което е завъртяно докрай

Когато се къпеш,да не би да пускаш топлата вода до край и после студената?Сега времето е студено и бързо се разрежда топлата вода със студена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли вероятност някъде по системата да се губи тази вода,понеже преди е имало тец и тази тръба от теца е свързана с бойлера,ама има кран който уж я спира,и не трябва да ходи към комшиите

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Когато се къпеш,да не би да пускаш топлата вода до край и после студената?Сега времето е студено и бързо се разрежда топлата вода със студена.

ами тя душбатерията не е много нова и горе долу пускам по равно от двете,да пробвам да сменя и душбатерията ли,има ли вероятност да е от нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ли вероятност някъде по системата да се губи тази вода,понеже преди е имало тец и тази тръба от теца е свързана с бойлера,ама има кран който уж я спира,и не трябва да ходи към комшиите

Ако този кран е отворен,ще ходи към комшиите разбира се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Димитър 59 написа:

Ако този кран е отворен,ще ходи към комшиите разбира се...

уж е спрян,като пусна доплата вода тази тръба си стои студена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Krasimir Popov написа:

ами тя душбатерията не е много нова и горе долу пускам по равно от двете,да пробвам да сменя и душбатерията ли,има ли вероятност да е от нея

Не е от душ батерията.Просто трябва докато е студено времето да пускаш съвсем леко топла вода и леко студена,за да издържа по дълго време.

преди 2 минути, Krasimir Popov написа:

уж е спрян,като пусна доплата вода тази тръба си стои студена

Значи не отива никъде навън топла вода.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, тоя новият бойлер не дойде ли с възвратен клапан монтиран към него? Мисля че трябва да изключим варианта за загуба на вода. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, onogondur написа:

Добре де, тоя новият бойлер не дойде ли с възвратен клапан монтиран към него? Мисля че трябва да изключим варианта за загуба на вода. 

да с нов клапан си дойдеи го монтирахме външно течове няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Krasimir Popov написа:

Нанесох се в нова квартира

Хазяина ако живее наблизо или който е там комшия с ключ за твоята квартира има достъп и влиза докато си на работа и ти подменя клапана с неработещ, за да използват топлата вода. Друго обяснение не може да има. Това разбира се, се прави само веднъж.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Mlechko написа:

Хазяина ако живее наблизо или който е там комшия с ключ за твоята квартира има достъп и влиза, докато си на работа и ти подменя клапана с неработещ, за да използват топлата вода. Друго обяснение не може да има.

ти си луд човек :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти си луд човек

Прочети пак какво съм ти казал. Лудост нелудост, това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Mlechko написа:

Прочети пак какво съм ти казал. Лудост нелудост, това е положението.

нали пред мен се монтира и виждам всичко и след това се къпя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудост е да подменяш бойлера и той да продължава да работи по обичайния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Mlechko написа:

знам затова пиша тука че главата ми е пламнала не мога да си го обесня

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нов бойлер с термометър, в най-горна точка, при изключване показва 70 градуса

за да реша проблема с водата, реших да източвам вода след изключването, докато включи отново

започва отново да нагрява и при изключване резултата е 90 градуса

да, разбира се, че е преразход на енергия, но не намерих друго решение

пп

имах кран към тръба за централна топла, който изпускаше и имах големи загуби, но още в началото се усетих, щото тръбата загряваше

тръбата за централна топла вода не се е използвала никога, тъй като не е свързана към мрежата  

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Mlechko написа:

Според мен смяната е станала заради 30-те литра в повече на новия бойлер. В случая има  два варианта - голям дебит на душа или  термостата изключва по-рано. Такъв тип проблеми  е най-добре на място да се мислят тъй като за нас тук, има твърде много неизвестни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.