Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

видеокартата на лаптопа ми е geforce gt755m ако я клокна на макс без да повиша напрежението ще се повреди ли?

8644526P.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора не разбрахте ли че си има причина мобилните части да са скопени?

Липсата на охлаждане е голям проблем за подобни и живота им е кратък и без да ги пънеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимството на лаптопите е тяхната мобилност.Те не са направени за голямо натоварване.Те са направени като отидеш някъде да изгледаш един филм или служебно да отвориш някакъв документ.Охлаждането им е недостатъчно за да смогне да охлажда видео и процесор под голям товар.Както се подразбира от написаното на Roujin Z: по-студена система по-дълъг живот.Клокнеш ли видеото температурите ще скочат нагоре и мисля че няма смисъл да обяснявам последствията от това.

Редактирано от svetoslav81 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, asen9307 написа:

затова питам ако някои знае да ми каже колко е допустимия клок

Производителят на лаптопа е изчислил така нещата че да смогва охлаждането под честотите зададени от него.По-добре недей да клокваш за да не нарушаваш стабилността на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е че често има проблеми и с "изчисленото" с тия пиратки на Nvidia.

Препоръчително е въобще да няма видеокарта всичко друго е непрепоръчително. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама не ми стана ясно как ще я клокнеш тая карта, след като това дето е зададено там са си нормални честоти на работа. По-скоро тук става въпрос за някакъв даунклок. И как смяташ да вдигаш напрежението? Единствено паметта гледам има малко мегдан за клок, ама каквото с нея, такова и без нея, щом ядрото си стои на 810 MHz. Слагай всичко на auto  и включвай в контакта докато играеш. Тогава със сигурност ще си клокнал картата ;) 

А относно игрите на лаптоп...няма вечни неща. Дори да играеш на настолен компютър, пак си имаш някакъв период на ползване на тая машина. най-малкото, защото след няколко години, колкото и да е бърза видеокартата ти, вече няма да става за игри и ще се налага смяна. Дори тук става въпрос за смяна не само на видеото, а и на други компоненти. Така, че играй докато можеш и докато имаш мерак. После или си вземай някоя мадама или сменяш лаптопа. Пък ако имаш мадама, обърни и повечко внимание. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не клоквай нищо... Аз направих тази грешка, но за щастие на време писах тук във форума и нямаше последствия. И аз съм съм с лаптоп защото винаги съм предпочитал да мога да си го разнасям напред назад. А относно това с темперетурите и тем подобни, преди да си взема лаптопа имах друг по-стар на 4 години (НР) горката машинка я мъчех с по 80-90 градуса с течение на няколко години и така и не се повреди... Така че не клоквай и според мен сичко ще е ок :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, asen9307 написа:

затова питам ако някои знае да ми каже колко е допустимия клок

Допустим клок - 0%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не качва над 75-80с. На ваш риск естествено. Купете му добра охлаждаща подложка или му направете охлаждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е добре де, тоя така наречен клок не е ли нормална честота на тая GT 755M?  Питам, защото ето какво чета тук за тая карта:

2016-02-20_213549.jpg

Това според мен се превежда така. Производителя решава на какви честоти да работи тая карта. В случая имаме 810 MHz, което е доста по-малко от препоръчаните 980 MHz. Което пък ме навежда на мисълта, че производителя наистина е намалил честотата до 810 MHz, а за паметта е оставил малко възможности за клок. 6500 MHz  на паметта не са кой знае какво, още повече че там ограничението не идва от температури, а от други неща. Според мен остави нещата на автомат и не се занимавай с ръчни настройки, макар че това едва ли ще е проблем. Когато играеш, просто включвай в контакта лаптопа, иначе ще имаш спадане в честотите дори и на процесора с цел икономия на енергия. Може би и с тая цел е това меню за ръчно задаване на честотите. Тук няма никакъв клок. Просто ако оставиш така нещата, както са показани на скрийншота, ще имаш над два пъти по-малко кадри от нормалното за тоя лаптоп при игри. Това е. 

преди 9 часа, Agentpat™ написа:

Допустим клок - 0%

Така е, щото няма как да клокне :) Не знам дали с MSI Afterburner ще стане, но това е една от програми те за клок. Това в контролния панел на NVIDIA  изобщо не е меню за клок, а по-скоро за запазване на производителността на картата при определени условия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.