Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам един проблем свързан със охлаждането на процесора та процесорът ми е Inrel(R) Core(TM) i3 4170 и както всеки процесор на интел има боксово охлаждане с вентилатор ! Та проблема на моето охлаждане е че  вентилаторът - 
1 - Опитва се да се завърти 1 път не става !
2 - Опитва се да се завърти 2 път не става !
3 път се завърта, и форсирва за 4 секунди ! 

Някакви идеи как да се справя с този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да е свързан с настройките на БИОС-а, където е възможно да има опция за настройка на режима на въртене на вентилатора. Т.е. да върти постоянно, в "тих" режим и др. Разгледай има ли такива опции и опиши проблема по-подробно, т.е. след 1,2 и 3 вентилатора върти ли или спира ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е при включване този ефект, повечето дънни платки правят така. Не е никакъв проблем. Може би е нещо като тест на вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pataran написа:

Проблемът може да е свързан с настройките на БИОС-а, където е възможно да има опция за настройка на режима на въртене на вентилатора. Т.е. да върти постоянно, в "тих" режим и др. Разгледай има ли такива опции и опиши проблема по-подробно, т.е. след 1,2 и 3 вентилатора върти ли или спира ...

1 - В биоса има такава настройка ! Настроен е на 'Standart Mode' !
2 - След като вдигне оборотите на макс ( форсира ) не се спира , а започва на по-тих режим да работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не се притеснявай. Това поведение на вентилатора е нормално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ти е направено дъното. Прави си тестове преди да заработи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Димитър90112 написа:

Ето точно това се случва и с моето охлаждане при стартиране - 

И при мене е така. Нищо му няма - прави си проверка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази функция може и да има настройка в BIOS.

Detect fan - On next boot;

On every boot;

Do not detect.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, няма никакъв проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Lumberman
      Гледам, че няма дискусии за образователната система, нейните проблеми и вариантите за преодоляване на тези проблеми. А това са основни въпроси, защото при сгрешена методология и система, ще произвеждаме и дефектни продукти, т.е. хора, които трябва да се борят с вложените в тяхното обучение недомислици и недостатъци, и ще са претърпели повече личностни щети отколкото ще са спечелели ползи. Американският писател Марк Твен е казал: "Никога не съм допускал училището/школуването да пречи на образованието ми."
      Ето в тази статия например са събрани някои интересни цитати за ролята на образованието:
      https://dama.bg/article/mark-tven-obrazovanieto-se-sustoi-naj-veche-ot-tova-koeto-ne-sme-nauchili/13830/

Темата за ролята на образованието е всеобхватна и основна, може да се подхване от много места. Специално в българското образование и държавната образователна система от години се повтарят едни и същи грешки, но очевидно доста хора имат интерес нещата да бъдат в това състояние. За начало бих искал да пусна интервю с един мъж, който се е заел с образование въпреки изискванията, методите и натиска от системата, и на критиката му кой ще отговори?

• от Хари Симов
      Здравейте.
      От няколко месеца имам проблеми със windows 10 и стар компютър на DDR2. В началото когато излезе десетката нямаше никакви проблеми, работеше безупречно, намираше си драйвъри. Проблемите започнаха след като се появиха надгражданията на на операционната система. Говоря за версии 1703 и 1709. А това смятам че ще продължава да е практика на майкрософт. Проблемът след качване на ъпдейти беше един и същ - при рестартиране не можеше повече да зареди операционната система и почваш на ново. Всеки път се опитвах да открия проблемния, но пропусках тази възможност. До онзи ден. След като го преинсталирах три пъти най накрая видях видях една от причините /да се надявам и единствена/. Последния ъпдейт носи името на годината и месеца. В момента той е 2018-1. Предния беше 2017-12 и се инсталира в момента успешно. Тъй като съм лаик на тема компютри и се уча сам на някои би им се сторило глупаво това което пиша, но ще се радвам да прочета повече мнения относно това. От това което успях да разбера е, че когато излезе такъв тип ъпдейт е хубаво да бъде забавян за два - три месеца преди да се инсталира защото се очаквало да има проблеми с несъвместимост до пълното отстраняване на проблемите с качването.
      Пиша темата с идеята някой, който разбира и се е сблъскал с такъв проблем да даде някакви съвети на нас любителите на IT техниката. 
      При DDR3 не откривам този проблем. 
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели! От няколко месеца ползвам само Linux Mint 18.2 Sonya и съм изключително доволен. Не е случайно-тази ОС е най-разпространената в световен мащаб Linux-ОС към момента! Но от няколко дни имам проблем с копи-пейса, примерно когато коментирам статия от в. "24 часа"  във Фейсбук и искам да онагледя коментара си с копиране на няколко изречения от текста във вестника. Като пестна текста, той се появява в някакъв странен български език. Идея си нямам, къде да търся причината. Моля, приятели помагайте! Мога да реша проблема, като преинсталирам Минта, но съм любознателен и бих искал да разбера, за какво иде реч.
      Прилагам два фотоса за онагледяване.

• от Мариян Станчев
      Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
      Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
      Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
      Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
      С уважение, един невежа!
      ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от Xshg
      Искам да попитам за това водно охлаждане https://www.amazon.es/gp/aw/d/B01LWUBSQ6/ref=ox_sc_act_image_2?smid=APWJNLEIHBBOT&psc=1 защото мисля да си го купувам.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.