Премини към съдържанието
Локо Дайс

Създаване на сайт за смарт устройства

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам един въпрос.Преди около няколко месеца създадох сайт от типа онлайн магазин.Използвах PHP/MySQL и съответно HTML и CSS.Един колега твърди,че за да направя вече съществуващия сайт достъпен(подходящ формат за по-малко пиксели) за един смартфон напрм. трябва само да създам нов CSS файл.Нищо не трябвало да пипам по функциолността и PHP файловете.Просто искам да попитам занимаващите с това до каква степен това е правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда от нов CSS файл. В самия CSS файл, който използваш в момента трябва да въведеш правила в зависимост от големината на устройството (разделителната способност ), какви елементи от сайта да се показват и кои не.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо трудно, просто трябва да знаеш CSS3 и Bootstrap и Jquerry

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.02.2016 г. at 12:44, Емил Костов написа:

Няма нищо трудно, просто трябва да знаеш CSS3 и Bootstrap и Jquerry

HTML-ът ми се стори лесен, тези CSS-и джави  и така нататъка ми се сториха извънземни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CSS e основата на front програмирането. Няма как да минеш без него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те мързи да пишеш или не можеш да сложиш няколко брейкпойнта в CSS-а, слагай Bootstrap и всичко ще се оправи, но ще си остане "магия" за теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, pix3l написа:

Ако те мързи да пишеш или не можеш да сложиш няколко брейкпойнта в CSS-а, слагай Bootstrap и всичко ще се оправи, но ще си остане "магия" за теб.

Без CSS няма как да разбереш bootstrap. Та затова сяда и започва да чете, да се рови и да пита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/22/2016 at 0:05, Емил Костов написа:

Без CSS няма как да разбереш bootstrap. Та затова сяда и започва да чете, да се рови и да пита.

По-скоро с bootstrap няма как да разбереш CSS. Синтаксиса на CSS се учи за ден или два, но като го научиш, няма да станеш експерт. Нали?

Все едно, да се научиш да ползваш Symfony2 и да твърдиш, че си научил PHP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bootstrap e разновидност на CSS. Тоест представлява CSS с класове, които имат специфични имена. Задължително учиш CSS, Boostrap не винаги е приложим и не е задължителен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Bootstrap e разновидност на CSS. Тоест представлява CSS с класове, които имат специфични имена. Задължително учиш CSS, Boostrap не винаги е приложим и не е задължителен.

Не, bootstrap е framework (както е Symfony2 (или 3) за PHP), улесняващ много от задачите с CSS. Тоест, написан е на CSS и не прави нищо повече от това, което прави CSS. Тоест, ако знаеш CSS и как да си служиш с него - bootstrap не ти трябва (освен, ако не те мързи да пишеш или не го изискват от теб).

Edit: Като казвам "знаеш" имам предвид, че трябва да знаеш как да си служиш с CSS. Естествено, че няма как да стане, без да знаеш синтаксиса... :D

Редактирано от pix3l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, pix3l написа:

Не, bootstrap е framework (както е Symfony2 (или 3) за PHP), улесняващ много от задачите с CSS. Тоест, написан е на CSS и не прави нищо повече от това, което прави CSS. Тоест, ако знаеш CSS и как да си служиш с него - bootstrap не ти трябва (освен, ако не те мързи да пишеш или не го изискват от теб).

Edit: Като казвам "знаеш" имам предвид, че трябва да знаеш как да си служиш с CSS. Естествено, че няма как да стане, без да знаеш синтаксиса... :D

Прави си, не споря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов съм със сайта за Десктоп компютри.Някой може ли да ми даде насоки или някакви уроци(английски,руски,български,немски)  откъде да започна.

Попаднах на това:http://www.slideshare.net/zomigi/building-responsive-layouts-15508821

Но не ми стана много ясно как ще успея да използвам тези правила.Да кажем в един div блок имам към 10тина обекта,на които съм дефинирал ид-та и класове и съм въвел съответните стилови промени в style.css.Сега на всеки един обект ли трябва да извършвам промяната,за да стане мобилен.

Редактирано от Локо Дайс (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Локо Дайс написа:

Готов съм със сайта за Десктоп компютри.Някой може ли да ми даде насоки или някакви уроци(английски,руски,български,немски)  откъде да започна.

Попаднах на това:http://www.slideshare.net/zomigi/building-responsive-layouts-15508821

Но не ми стана много ясно как ще успея да използвам тези правила.Да кажем в един div блок имам към 10тина обекта,на които съм дефинирал ид-та и класове и съм въвел съответните стилови промени в style.css.Сега на всеки един обект ли трябва да извършвам промяната,за да стане мобилен.

Какви точно уроци искаш, че не ми стана ясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запознай се с bootstrap. Ще ти помогне да си направиш сайта Responsive да работи и за мобилни устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.