Премини към съдържанието
andibgpz

Направи си сам : Лампов усилвател,предусилвател RIAA корекция

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,
Имам питане за направата на лампов усилвател,предусилвател с RIAA корекция.От няколко дена се ровя из нета и намерих не малко схеми за въпросните устройства ,проблема ми е ,че не съм сигурен какво точно ми трябва и дали съм се насочил правилно.За да съм по-ясен с обясненията ще започна с предисторията.Имах грамофон с вградени колонки в него,който си беше компромисно решение,започнах да си купувам плочи,ходих до Америка и от там си взех почти пълната колекция на Пинк Флойд на дебел винил,първи печат.Реших че на подобна инвестиция и трябва качествена система за възпроизвеждане.Върнах се в България и започнах да чета за ламповите усилватели и всякакви джаджи тип -Направи се сам.Зарибих се по идеята.Спрях се на Цък като не искам да си купувам кита ,а компонентите отделно ,за да спестя малко пари/тук е момента и въпроса да питам някой по-запознат дали си струва да ги набавям поотделно/. След разговор с приятел той ми каза ,че въпросният усливател се нуждае от предусилвател с RIAA корекция - намерих това цък . но не виждам какви компоненти са ми необходими за да го сглобя. Въпроса ми е дали комбинацията е успешна или ми трябва нещо друго.Ще помоля ако имате по -добри идеи да ги споделите ,грамофонът е цък .Както и какъв бюджет да си приготвя ориентировъчно.И така Ако тези двата кита стават ,как да намеря нужните ми компоненти за тях?

П.П.Като ученик сглобявах разни китчета и други такива ,имам някаква идея от електроника ,но съм позабравил доста неща.Ще ви помоля да не се смеете много ако задавам ТЪПИ въпроси.Като цяло мерак имам,поне докато не ме удари тока :D 

Благодаря предварително.

Андрей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, като цяло начинанието качествен лампов усилвател си е изключително скъпо. Кита, който си показал в сайта на попа е изключително добър, тестван и признат от "майсторите". Отделено е много време за подбирането на точните елементи за да изкара истински звук. Не знам дали е по евтино да търсиш частите една по една от списъка, Ако имаш много време може да ги търсиш и да си направиш обща сметка + доставките от различни сайтове колко ще ти излезе. Грубо погледнато ще ти излезе по-скъпо, а и много време ще загубиш. Колко ти е бюджета все пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да не минавам 500 -600 лева - 150 за грамофон,240 --а амп-а ,останалите - за кит за предусилвател и някакви колони 

Въпрос,ако сменя грамофона,понеже още не съм го купил мога ли да прескоча предуслвателя?? и ако да какъв модел трябва да търся?

Благодаря.

Редактирано от andibgpz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, andibgpz написа:

Въпрос,ако сменя грамофона,понеже още не съм го купил мога ли да прескоча предуслвателя?? и ако да какъв модел трябва да търся?

Този, както и въпросите от първия ти пост най-добре е да ги зададеш в форума към който си дал линк https://bgaudioclub.org/showthread.php?8847-RIAA-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D1%85%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-National-AN-346

Не разбирам от грамофони изобщо, но там има доста хора, които разбират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти охладя ентусиазъма - глупости на търкалета. Няма как да се вместиш в тоя бюджет, особено с ламБи.

Приличен усилвател с прилични колони са минимум 1000 лв.

Още няколкостотин лв за приличен грамофон с доза. И може би отделен предусилвател/коректор  ще се окажа излишен ако усилвателя има вход за магнитна доза.

Не знам какво имаш с вградени говорители, но почти сигурно е нещо с кристална доза, което ще "разоре" плочите. Дал си бол пари за тях, пази ги нови и ги продай.

Лампови изпълнения за ТНТМ не са подходящи, особено за слаб сигнал от магнитна доза..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като цяло, този усилвател е много подходящ за слабо напреднали в областта, което не значи, че параметрите му са занижени.При конструиране на такива модели се иска доста опит и ако почнете да го правите, сам ще се убедите.Вие разполагате с 5-600 лева, което в никакъв случай не са много пари за усилвател от този вид, грамофон, на който дозата се купува отделно и му трябва RIAA коректор - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Нова доза и грамофон за тази цел - 150 лева няма да ви стигнат.Искате и колони! Те поне трябва да са минимум дву лентови. И си заслужава, ако са на добро ниво. Иначе цялата гимнастика не си струва да си харчите парите. Нали смисъла е да имаме качество на музиката, а не само да вдига врява.Не сте написал и блоковете на усилвателя, но като гледам цената, той е само един. При липса на втори моно блок, също няма смисъл от конструкцията. Само двата усилвателя, за ляв и десен канал са 500 лева. За нищо не остана пари, като се почне с грамофон - минимум 120 лева и доза от посредствения среден клас  25-30$.Задължителен е коректора за дозата, който също може да бъде и лампово изпълнение или по добре за вас - транзисторен вариант. Там не са необходими много средства а отличен монтаж и екранировка на готовия коректор. Около 10 лева.Последният се прави, за да се въстанови "кривата" на възпроизвеждане от самата динамична доза. Схеми има колкото искате. Колкото по е качествен коректора, толкова по добре.Бих ви написал повече обяснения, но не зная дали си заслужава . Ако имате много добър опит в конструкциите на аудиотехниката, съм съгласен да Ви помогна. Ако ли не, ще си остане и за Вас - поредната тема - мечта, която някой някъде прочел.В най лошият случай може да съжелявате, че сте си похарчил парите. Другият вариант: Събирате пари за всичко и се срещате със Гого аудио - софиянец, отличен майстор за да ви разясни всичко и изготви нужните устройства. Същият има и сайт за производство на аудиоусилватели. Тук във форума също присъства със свои теми и конструкции. Потърсете го по страниците на форума. От мен успех и ако имате въпроси, с удоволствие ще Ви отговоря!

Специално за грамофогонните плочи - ако наистина разполагате с такива, аз също ви съветвам да не ги пускате където трябва и не трябва. Само след няколко просвирвания на "кристална доза" плочите ви ще се превърнат в "разораната целина". Бам бадева за оригиналните винили и то точно на  Пинк Флойд  - Понеже ми е любимата група!

Ето ви линк на Гого за запознаване с неговото производство: http://www.gogoaudio.net/home.html

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Филипов написа:

Пусках плочите в едно студио в NYC само, у нас не съм.Точно понеже знаех че техниката ми не е достойна за тях :D .

1.Благодаря за разясненията 
2.Имам известен опит,не е много голям,да кажем че съм аматьор с желание.Правил съм си глупости,платки,радио/особено горд съм с това :D/ ,имам мерак ,но той явно не е достатъчен в случая.
3.Бюджетът от 500-600лв. съм го дам примерно - мога да го надвиша.
4.Ако смятате ,че по чистия вариант е транзисторен усилвател,не с итегрална схема и ще е по добре да си го купя ,моля предложете ми вариант с колони и подходящ грамофон.
5.Много благодаря за поясненията.
6.Може ли сайта на въпросния Гого

Благодаря още веднъж

преди 18 минути, * СТЕФАН * написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 33 минути, andibgpz написа:

Пусках плочите в едно студио в NYC само, у нас не съм.Точно понеже знаех че техниката ми не е достойна за тях :D .

1.Благодаря за разясненията 
2.Имам известен опит,не е много голям,да кажем че съм аматьор с желание.Правил съм си глупости,платки,радио/особено горд съм с това :D/ ,имам мерак ,но той явно не е достатъчен в случая.
3.Бюджетът от 500-600лв. съм го дам примерно - мога да го надвиша.
4.Ако смятате ,че по чистия вариант е транзисторен усилвател,не с итегрална схема и ще е по добре да си го купя ,моля предложете ми вариант с колони и подходящ грамофон.
5.Много благодаря за поясненията.
6.Може ли сайта на въпросния Гого

Благодаря още веднъж

По точките от Вас!

1. Няма нищо. Това ми е специалноста и хобито. Затова съм ви отговорил

2. При тези обяснения от Ваша страна, опитът ви с лампова техника за аудиосистеми е нищожен.

3 При повишаване на бюджета, много неща са възможни, но вие сте най важният човек да го решите - парите са ваши. За да съм по конкретен - елементарна добра системка за това, което Вие искате е  около4500-5000 лева. Справката ще я направите лично при Гого!

4.Транзисторният вариант на RIAA коректор е много по изгоден, защото ще ви излезе много по евтино. Тук е важно да се спрете само на транзистори, защото IS се избягват в този предусилвател, а тези, които са за целта са доста скъпи и вие не можете си ги набави. Правят се само от няколко фирми.

5 Вече отговорих

6 Сайта съм го посочил, явно не сте го забелязал в предният ми пост.  Гого е много любезен и отзивив човек, с много години стаж зад гърба си с тази техника. Затова именно към него съм ви насочил. Има и още хора в София, но не е необходимо да давам сайт и пиша инфо напразно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефан е написал чудесен пост! Истината е ,че трабва да имате по - зъдълбочени знания и умения! Намират се и схеми и лбампи - не е проблем! Лампи и цокли също бихте могли да намерите на съвсем прилична цена т.е. като нови и съвременни ,то така и по стар тип! (ще дам допълнително инфо на лични)  RiАА корекция не е нужно да ползвате ако не използвате динамична доза, но ако искате качествен звук, то няма да минете без предусилвателя! Предлагам този предусилвател да изградите по схема с полеви транзистори! Свръхкачествата на ламповите усилватели са донякъде мит! Те също имат своите недостатъци! Т.е. по - голями габарити, по - мощни захранвания са нужни,  работи се с по - високи работни напрежения,  ще има по - висока консумация,  ще се наблюдава по - висока работна температура, по сложно за изпълнение! Съвременните технологии и интегралните компоненти позволяват по - компактен монтаж при запазване на  добра честотна характеристика , малки изкривявания и високи мощности!

Щом сте ентусиаст, то дерзайте, но никак няма да е лесно!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, * СТЕФАН * написа:

преди 4 минути, Black Power написа:

Благодаря и на двама Ви за постовете иза отделеното време.Утре ще се свържа с Гого,да поговорим по темата и да измислим нещо. 4-5к са ми много честно казано.Още не съм дорасъл да давам такива пари - не щото не искам , понеже още не ги изкарвам.Винаги съм бил луд фен на качествения звук - за това е манията ми и по винила.И да дадох една чанта с пари в Америка за тях,понеже знаех, че ще подклаждат желанието ми да имам хубава аудио система възможно най-скоро.......но в САЩ се изкарват други пари и измерението им е доста различно.Както и да е, да не задълбавам в лични теми.На първо време ще се придържам до около 1000лв бюджет,пък след това -/ на следващеия хонорар / ще си запоявам на Пинк Флойд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, andibgpz написа:

Благодаря и на двама Ви за постовете иза отделеното време.Утре ще се свържа с Гого,да поговорим по темата и да измислим нещо. 4-5к са ми много честно казано.Още не съм дорасъл да давам такива пари - не щото не искам , понеже още не ги изкарвам.Винаги съм бил луд фен на качествения звук - за това е манията ми и по винила.И да дадох една чанта с пари в Америка за тях,понеже знаех, че ще подклаждат желанието ми да имам хубава аудио система възможно най-скоро.......но в САЩ се изкарват други пари и измерението им е доста различно.Както и да е, да не задълбавам в лични теми.На първо време ще се придържам до около 1000лв бюджет,пък след това -/ на следващеия хонорар / ще си запоявам на Пинк Флойд :)

Правилно ще постъпите ако се срещнете. А самото изграждане на аудиосистема има и друго, много по евтино решение на въпроса с по малко пари. Първо се консултирайте с него за това, за което сте писал. Накрая, ако сумата ви е за сега непосилна, го разпитайте за друг "транзисторен" вариант на изграждане на аудиосистема.Аз също ще ви спомена, но нека направите консултацията.Вариантите са много. Само да ви кажа две много ценни приказки! Не е необходимо човек да похарчи на няколко пъти по една шапка пари, за да разбере какво трябва да предприеме, за задоволяването си на хобито. И понеже сте бил в Америка  - при тях  това е валидно за аудиофилите - Да си аудиофил - това значи да си милионер!Всичко останало си го чул по крайните улици на Детройт - касетофона на рамо и цялата улица във врява . Музиката е друго нещо! А с  Пинг Флойд не е необходимо човек да се подиграва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, * СТЕФАН * написа:

А с  Пинг Флойд не е необходимо човек да се подиграва!

Надявам се,че последното ми изречение не се е възприело като подигравка с групата.Пошегувах се :) 
Спокойна неделна вечер Ви желая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, andibgpz написа:

Надявам се,че последното ми изречение не се е възприело като подигравка с групата.Пошегувах се :) 
Спокойна неделна вечер Ви желая.

Най малкото , последното ми изречение се отнася за ВАС, след като притежавате една камара винили. Ако бяхте написал че сте купил цялата им дискография на винил - Е!!! Щях да Ви завидя. Честно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Колеги попрочетх доста,говорих и с Гого и разбрах ,че тая дето съм я намислил няма да стане.трябва ми бюджет поне 3000-4000.Което е непосилно за мен в момента.За това прибегнах до доста по-компромисно решение,поне на първо време. Харесал съм следните компоненти - моля за вашето мнение. грамофон Цък .Тунер ЦЪК.Усилвател - Цък и колони ЦЪК.Знам че е компромис особено с колоните,обаче и колата и замина главата и че глътне сега едни пари и т.н.
Другият грамофон ,който ме препоръчаха е цък

Какво Ви е мнението,струва ли си или да почакам да посъбера малко повече пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 1 час, andibgpz написа:

Колеги попрочетх доста,говорих и с Гого и разбрах ,че тая дето съм я намислил няма да стане.трябва ми бюджет поне 3000-4000.Което е непосилно за мен в момента.За това прибегнах до доста по-компромисно решение,поне на първо време. Харесал съм следните компоненти - моля за вашето мнение. грамофон Цък .Тунер ЦЪК.Усилвател - Цък и колони ЦЪК.Знам че е компромис особено с колоните,обаче и колата и замина главата и че глътне сега едни пари и т.н.
Другият грамофон ,който ме препоръчаха е цък

Какво Ви е мнението,струва ли си или да почакам да посъбера малко повече пари.

Мнението ми е да почакаш и събереш още пари. Усилвателя и колоните въобще не струват. Това са много слаби модели от края на 70 години. Най малките от серията на Sony. За тунера - без коментар. Все едно че с него си бил някое дърво.  Ще са си вечно твои. Що се касае до грамофона - препоръчвам ти Pionner - а, който при всички случаи ще е със счупена доза. Това значи да затвориш и за нея едно 60-70 лева. Именно поради тези причини, ти препоръчвам да изчакаш и натрупаш още левчета. Сега си убеден, че хубавата техника струва пари, нали? Това за 4-5000 лева дето бях ти го написал са ти го потвърдили. И това е минимум за една що годе добра системка. Няма да се отчайваш. Мерак с пари се гаси!

Плюсчето е затова, че отново се посъветва, както обеща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти верно ли искаш да изградиш ''аудиофилска'' с-ма и то с лампов усилвател за 1000 лв!?

Сигурно се шегуваш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

Ами ще поизчакам с аудиофилската система.Потвърдиха се наистина 4-5к лева ,но нали знаете - трябваше да се убедя по емпиричен път.Ще посъбера малко повече пари и пак ще се включа към темата /на следващия хонорар/.
Благодаря за отзивчивостта и за факта ,че ми спестихте 600лв.Ако някой ден се срещнем - почерпката е от мен :)

преди 1 час, skalata_73 написа:

Ами в началото не се шегувах и колкото повече чета и се осведомявам толкова повече виждам ,че няма как да стане на тоя етап.Нищо ,аз съм едва на 24,ако постигна гореказаното в следващите няколко години ще съм горд от себе си.В крайна сметка човек може и трябва да мечтае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andibgpz написа:

...Ами в началото не се шегувах и колкото повече чета и се осведомявам толкова повече виждам ,че няма как да стане на тоя етап.Нищо ,аз съм едва на 24,ако постигна гореказаното в следващите няколко години ще съм горд от себе си.В крайна сметка човек може и трябва да мечтае...

Няма нищо лошо, че питаш и че ти е мерак! Виждам, че си свестно момче и затова взех участие и аз в темата, макар и лаконично. Иначе вече не се изявявам в подобни теми, но исках и аз да ти ''подскажа'' че мисията ти е кауза пертута с този бюджет.

Преди време и аз се допитах до форума за съвет за аудио система.Слушал недослушал в съветите тук си взех една система на Microlab-за 750 лева.Отначало добре, но после взе да ме обсебва една мания защо не си взех нещо по-добро за тези пари.Четох тук-там, рових по форуми..Продадох я и си взех две колони и усилвател. Верно не голям клас, но имаше разлика в звученето.Да обаче аз съм киноман и това не ме удовлетвори.Продадох и тях и лека полека се оборудвах с 5+1 колони на Klipsch и един ресивър на Yamaha.Потроших не малко  пари да вземам ''скъпо'' и да продавам евтино щото не слушах какво ми се говори, ами исках да мина ''тънкана''

Еми не става така брадче.

Та...изясни си приоритетите за какво ще ползваш тази твоя ''система'', за да не стане като мен да даваш излишни пари на вятъра.По добре посъбери и си вземи нещо добро, отколкото да експериментираш като мен за тоя дето духа.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да не се занимаваш и хвърляш парите за глупости . ЛамБоманията си е чиста проба сектантство. И останалите аудиофилски метафизични внушения за кристални решетки, посоки на изтегляне на кабели и всякакви такива. Грамофонната плова, както и CD си имат своите недостатъци. Чисто физически, които няма как да се заобиколят. И за да не се повтарям -

https://www.kaldata.com/forums/topic/68198-%D0%B7%D0%B0-%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B2%D1%83%D0%BA/?page=2

Съвета ми е да не се изхвърляш и да си пилееш парите за глупости. Почни от едни хубави озвучителни тела. Те могат да свирят добре и с не толкова качествен усилвател, който можеш в последствие да смениш. Добре е усилвателя да има и вход за магнитна доза. Това не го оскъпява. За грамофон също може нещо по-евтино, но задъулжително с магнитна доза. Кристалната с нейните 10 грама направо "разорава" плочите. Като ги чуеш 2-3 пъти и още имаш мерак и пари - поне ще знаеш за какво да ги харчиш. Аз лично с парите за едно кабелче предпочитам да ида на 2 концерта. Където ще куфея с кеф, а не да седя във фотьойла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,
Колеги не се сдържах ,купих си грамофон ,колони и усилвател.Добре свирят като за начало ,доволен съм как свири,благодаря за помощта.
Това купих - ресийвър , грамофон ,  доза ,  колони всичко ми излезе към 700-800 лв,какво мислите/сайтовите са примерни за моделите/

Благодаря на всички за мненията и насоките,особени благодарности на СТЕФАН

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еднотактов лампов усилвател с изходни трансформатори, това е най-ниският клас усилватели с големи нелинейни изкривявания, предизвикани най-вече от изходният трансформатор. Най-добре си направи транзисторно стъпало, има такива КИТ модули за сглобяване на добра цена и няма да хвърляш пари за излишни трансформатори, които струват в пъти повече от лампите и всичките компоненти и платки, за да получиш накрая един скъп боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 часа, andibgpz написа:

Привет,
Колеги не се сдържах ,купих си грамофон ,колони и усилвател.Добре свирят като за начало ,доволен съм как свири,благодаря за помощта.
Това купих - ресийвър , грамофон ,  доза ,  колони всичко ми излезе към 700-800 лв,какво мислите/сайтовите са примерни за моделите/

Благодаря на всички за мненията и насоките,особени благодарности на СТЕФАН

От мен честито за сега. Усилвателчето е добро, цената му също. То е тунер усилвател и си има всичко на него. Грамофона също е добър. Дозата също макар и малък модел, но на една от най известните фирми. Колонките нещо не ми допаднаха, но може би ще ти вършат работа първите няколко години. Само дето трябва да им намериш най доброто място и ако много "бумтят" , да ги надигнеш с 10 см по нависоко. Всичко е въпрос на акустиката на помещението с неговото обзавеждане. Дай да чуем какво ще ми пуснеш като за начало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.03.2016 г. at 2:22, * СТЕФАН * написа:

Дай да чуем какво ще ми пуснеш като за начало!

Колоните са на около 2м от земята и образуват равностранен триъгълник със стола,на който стоя :) За момента така го реших ,но скоро ще се местя,та там ще видим.Споделям това видео Pink Floyd - Brain Damage  Hotel California Телефонът ми записва ужасно ,извинявам се за качеството ,иначе поздрав с песента и благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А защо ми се струва, че няма звук или се лъжа на Vbox7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, * СТЕФАН * написа:

А защо ми се струва, че няма звук или се лъжа на Vbox7 ?

При мен имат звук,просто не е добър понеже телефона ми е допотопен .Да не е крашнал Flash Player -а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Denislav Radev
      Здравейте,  от доста време използвам една туба която съм си я направил сам. Доста съм се постарал при изработването и изглежда като серийна. Представлява масивна кутия с тонколона отдолу, която е 8 inch ;  80w на JBL .Встрани от нея е закрепен усилвателя неговите параметри са 2*120w на моно 1*240w Gelhard GXV 356R (корейски) с 25А предпазител. А зад кутията  закрепено захранването от него извличам 12V, 10A. Това захранване ме изкара около година и половина и изгоря. След това сложих ново (което подава 12V, 16A) след като го преправих е преди да го включа към усилвателя работи и се върти перката след като го свържа с усилвателя то се включва за 2 сек като му светва ламчичката и угасват и двете. Това го прави постоянно. Въпросът ми е дали при изгарянето на това захранване то да е повредило усилвателя или е въпрос на съвместимост между двете? (тоест с новото) Понеже "новото" е с по-голямо напрежение 6А . Може би захранването се изкл. автоматично? Или пък...  дайте идеи много ще съм благодарен! Понеже нямам търпение да го оправя вади страхотен саунд!  Баса е много плътен и силен.
      МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ С НЯКОЯ ИДЕЯ!!! 

• от callpchelp
      Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
      Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
      След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
      Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
      Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
      Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• от coldrage
      Здравейте, решил съм да си купя нов геймърски компютър с бюджет от 1500 лева.Имам монитор 1366 по 768.  Бихте ли ми предложили качествена конфигурация и магазин, в който ще ми я сглобят? Магазинът може да е онлайн,  или да се намира в Шумен. Благодаря предварително. 
    • от Росен Димитров
      Искам да попитам всички които са наясно как може да се направи сървър (не от стар компютър), който да пуска телевизия на 2+ телевизора, музика на повече от 2-3 устройства, да хоства сайт без интернет само в локалната мрежа? Би ли се получило ако на компютъра има примерно 2-3 видео карти 2-3 саунд карти?
      Изкажете своето компетентно мнение моля.
    • от Mr.n0b0dy
      Здравейте реших да си купя лаптоп а останалите пари да ги отделя и да започна постепенно да сглобявам настолен.
      Първо искам да закупя кутия а след това захранване и лека полека ще надграждам.
      Така, че по-добре ли ще е първо да си набележа частите и след това да изчисля колко вата захранване да взема? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.