Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги,реших да преинсталирам компа от флашката ми с 7цата поради причината че нямам CD drive и при буутването ми пише въпросната грешка и сега даже не мога да стигна до началния екран защото стига до логото windows и така с часове..моля за помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как направихте флашката буутваща? Имате ли възможност да опитате с някоя друга операционна система?

Но принципно,както го описвате, счупил се е mbr файла.Може би ще трябва да се поправи с някой от инструментите на Hiren's Boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Според мен, трябва да си направите буутваща флашка,например с програмата Rufus, на която (флашка)  да има заредена  Hiren's Boot CD . Като буутвате,зареждате инструмента Mini Windows XP ,и след това търсите там инструментите за MBR.

Успех.

п.п.Да бяхте казал и как направихте тази флашка буутваща.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са любимите ми теми за неуспешни инсталации на Windows операционни системи.

Точно каква грешка ви изписва? И точко къде?

Преди да преминете към инсталация каква беше предишната операционна система?.

Предлагам да си сложите на флашка хайрънса както са посочили по горе. Да си заредите мини експи или мини 7 знам още дузина руски бутващи тулове за диагностика и рескю операции .Форматирате и сливате дяловете. Аз го правя gpart нещо си бутваща версия. Предварително си спасете данните някъде на друг носител. Влезте и разгледайте биос настройките.  Има от значение биос ли имате или уефи или имате и двете и можете да избирате. Също така относно твърдият диск имаше няколко вида режима трябва да се избере подходящият.  Препоръчвам юсби бутващата флашка със 7 да се създаде с минрософтският тул windows7dvd usb нещо си лесно ще го открирте в мрежата. Ако имате уефи трябва да си създадете бутваща флашка за уефи с посоченият по горе тул или друг . От къде си свалихте операционната система? Препоръчвам да си свалите от MS. Ако имате друг компютър в наличност с функционираща операционна система и един лан кабел, също така системата на която се мъчите да сложите операционна система поддържа ли бутва е по мрежа? Ако да правите си сървър със Serva където пускате dhcp и tftp сървър със Windows 7. Директно свързвате сървъра с компютъра ейтхърнет ту ейтхърнет порт.  И следвате инструкциите. Пресъздавате дяловете и инсталирате.

Ако флашката не става. Мрежата не става. Вадите твърдият диск. Закачвате го за друг правите един дял инсталационен. Слагате инсталационните файлове на уиндоуса и със easy bcd слагате windows pe boot запис на този партишън. Връщате на място хардя и директен инстал от харда в харда.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Tanner Foost Foust написа:

Ако флашката не става. Мрежата не става. Вадите твърдият диск. Закачвате го за друг правите един дял инсталационен. Слагате инсталационните файлове на уиндоуса и със easy bcd слагате pxe boot запис на този партишън. Връщате на място хардя и директен инстал от харда в харда.

Много сложно така - закачвате диска на друг компютър, монтирате iso  файла с мениджър на виртиални C/DVD дискве, стартирате WinNTSetup. Указвате най-горе пътя до install.wim. На втория ред се поссочва диска на който ще бъде новия Windows същото се посочва и на третия ред. Сега се натиска бутончето F в дясно. Форматира се делът.

Натиска се бутон Setup  и започва прехвърляето и конфигурирането. Като завърши, компютърът се изключва, дискът се връща обратно и се стартира компютърът.

Или така:

https://www.kaldata.com/forums/topic/250653-инсталиране-на-windows-без-външен-инсталационен-носител-на-bios-машини/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката се появява точно като избирам от кое устройство да буутва.Избирам флаш и след това се появява грешката!Този процес съм го правил много пъти точно с тази флашка Windows 7.Да добавя че нямам записвачка и работя само сFlash памет.

Редактирано от Емилио Радостинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Показва, че флашката не е зареждаща.

А в момента можеш ли да стартираш Windows от твърдия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да може, следейки му мисълта не е успял да стигне до сетъпа въобще.
Може флашката да не е годна за тази процедура.

Форматирайте флашката и си направете на ново инсталационна флашка с този тул:
https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Safe mode на твърдия диск? При стартиране на компютъра, започваш да "помпиш" клаиш F8 и избираш Safe mode with networking.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Опитайте се да направите възстановяване от точка за възстановяване или repair,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът прилича на проблем с файловата система на системния дял.

Значи ще трябва да правиш флашката отново и на друг компютър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тест на твърдият диск на по късен етап няма да е лошо за изключване на най лошото и бъдещи подобни сривове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Safe mode зарежда няколко файла и до там.

Малко се забавих с отговора,но да кажа че с диск се преинсталира перфектно! Само от флаша прави този проблем и интересното е че пробвах и друга флашка и пак съшия проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

watch?v=MmAbyGFSatg

https://www.youtube.com/watch?v=MmAbyGFSatg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя програма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емилио Радостинов написа:

Ами тази дето с нея оправя счупения файл и после вече си боотва от CD

Не ти трябав програма - поставяш диска с WINDOWS в четящото устройство, буутвааш от него и избираш Repair /поправка на инсталацията/ Гледай добре - нужен ти е само диска от който е инсталиран Уиндоус

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,това е че не мога да стигна до repair.Слагам диска и помпа ф8 и влиза в боот менюто,но като като задам опция да боотва от диска в горния ляв ъгъл излиза едно тиренце дето мига за около 5 секунди и след това ми отива направо на Start Windows normality и тва e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пипаш F8!

Слагаш диска, влизаш в BIOS (с Del, F2, Esc, F10, Shift+F10, F12 в зависимост от марката на компютъра/лаптопа)

Като влезеш в BIOS влизаш в раздел BOOT и настройваш CD/DVD  да е на 1. позиция., Натискаш F10 и потвърждаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля вече,че аз нещо не мога да направя точната настройка в биоса за да буутва от диска. Иначе дъното е M4a87TD ASUS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е Asus - пробвай при включване на компа да помпиш Esc  за да влезеш в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.