Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,решил съм да правя ново РС,но съм малко невеж в тази област(не чак толкова много).Бих желал да ми кажете дали долуизброените компоненти са добре съвместими един с друг и дали имате някакви съображения.Като цяло съм се спрял на тези компоненти но ако някои ме убеди бих направил промяна.Засега само кутията ми е малко въпросителна,но да е към 100 лв,иначе съм определил бюджет от около 2500лв.(без монитор).На този комп ще се играе ЦС най-вече ,сигурно ще се прави ОС след време.Благодаря предварително!

-MB: ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
-CPU: INTEL I5 6600K 3.5G/6MB/BOX/LGA1151 no cooling included
-RAM: KINGSTON 2x8GB DDR4 2666 HYPER-X
-GPU: ASUS STRIX-GTX970-DC20C-4GD5
-HDD: SEAGATE 1TB SATA 6G/7200/64M
-SSD: INTEL SSD 180GB или SAMSUNG EVO 250GB
-Охлаждане: DEEPCOOL MAELSTROM 240
-Захранване:SEASONIC SS-520GM2 BRONZE
CASE:още се колебая,но е да е към 100лв.

-Монитор: Benq xl2411z

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, pupan написа:

Здравейте,решил съм да правя ново РС,но съм малко невеж в тази област(не чак толкова много).Бих желал да ми кажете дали долуизброените компоненти са добре съвместими един с друг и дали имате някакви съображения.Като цяло съм се спрял на тези компоненти но ако някои ме убеди бих направил промяна.Засега само кутията ми е малко въпросителна,но да е към 100 лв,иначе съм определил бюджет от около 2500лв.(без монитор).На този комп ще се играе ЦС най-вече ,сигурно ще се прави ОС след време.Благодаря предварително!

-MB: ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
-CPU: INTEL I5 6600K 3.5G/6MB/BOX/LGA1151 no cooling included
-RAM: KINGSTON 2x8GB DDR4 2666 HYPER-X
-GPU: ASUS STRIX-GTX970-DC20C-4GD5
-HDD: SEAGATE 1TB SATA 6G/7200/64M
-SSD: INTEL SSD 180GB или SAMSUNG EVO 250GB
-Охлаждане: DEEPCOOL MAELSTROM 240
-Захранване:SEASONIC SS-520GM2 BRONZE
CASE:още се колебая,но е да е към 100лв.

-Монитор: Benq xl2411z

Мониторът имаш ли го ? Освен CS какво ще играеш, да не се окаже, че ще дадеш грешни пари ..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако под ОС имаш предвид СЛИ дъното е подходящо и все пак не е изгодно. 

Абсолютно същите възможности, фази, аудио абе същото дъно но с 45 лв. по-евтино - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z170-EXTREME4-LGA1151/description.html

Ако под ОС си имал предвид клок и не те интересува СЛИ - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z170-PRO4-LGA1151/description.html

Тук трябва да се уточни че имаме и по-нисък клас аудио иначе останалото е същата работа а разликата е още 35 лв.

Фактически имаме 80 лв. разлика сравнение с Азиса та ако няма да взимаш втора видеокарта няма какво да го мислиш.

пс. Откажи се от "водното" докато е време.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не монитора го нямам още @ antigravity и ще цъкам и некви други неща основно цс,но не си права компа само заради цс-а :D

@ Roujin Z още не съм сигурен за СЛИ, но го имам едно наум.Ще погледна все пак дъната които си ми предложил,а защо да се отказвам от "водното"и може да ми препоръчаш нещо в този диапазон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което и да е на въздух над 90 лв. ще свърши по-добра работа и ще е по-тихо от по-скъпо "водно". Естествено някое от 300 лв. сравнение с такова 90 лв. е ясно.

Въпроса е че като цяло са набутване и не си заслужава. 

Топ модели 

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-3-BK019/description.html

http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=8467&sort=p.price&order=DESC

Средните

http://nikem-bg.net/computer-components/Noctua-NH-U14S-CPU-Cooler/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-Dark-Rock-3-BK018/description.html

Нормални

http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-612-V2/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-LUCIFER-K2/description.html

пс. Всеки е достатъчен да държи процесора на 4.5GHz вече ако искаш по-тих скачаш на по-скъпите.

Щом държиш на евтина кутия тази е достатъчно обемиста да събере всичко - http://nikem-bg.net/computer-components/Case-DeepCool-TESSERACT-SW-RD-Window-USB-3.0/description.html

CPU Cooler Compatibility 168mm 
VGA Compatibility 310mm (Азиса е 280 мм)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бърза конфигурация

Gigabyte B150M-D3H
intel Core i7-6700, BOX
2x8GB Kingston HYPERX DDR4 2400MHZ Kit
1TB Toshiba DT01ACA100
250GB Samsung 850 EVO
MSI GeForce GTX 980 Twin Frozr V (EMAG)
Fractal Design Define R4 Black
XFX TS 650 Gold

2600лв, може да се смъкне до 2500лв с кутия Fractal Design Core 2500 и захранване Seasonic SS-520GM2. 

На място на дъното и процесора става

ASROCK Z170 Pro4
intel Core i5-6600K
be quiet Pure Rock

с възможност за овърклок, но по-скоро се ориентирай към i7 за този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ЦС златно ще излезе...:D

Айде да става шоуто - http://nikem-bg.net/cart/55641p1r55167p1r55127p1r53060p1r2216p1r54223p1r52872p1r55424p1rf.html

Може да си го разнасяш под-мишница насам-натам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставям това тук - http://nikem-bg.net/cart/54170p1r52202p1r48235p1r2245p1r55270p1r55640p1r52565p1r54144p1r54843p1rf.html - без ССД и с по-евтина кутия, би трябвало и 6700К да се побере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно кутията на Deep Cool TESSERACT имам я същата само че синя 55117.jpg

Да събира всичко и най дългите карти, може да е грозна. Но има един проблем. Не е укрепена добре, и при вибрации от вентилаторите, пластмасите и шумят и понякога когато чета форум и зазвъни пластмасата, ми иде да си отпусна юмрука отгоре. Спирам шума за кратко със леко потупване отгоре на кутията.

Може би само тази кутия при мен е тъка, но не е сигурно. Повече на Deep Cool кутия няма да взема това е ясно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е кутия за конфигурация за 2500лв. Който ще да я има. Каквато ще работа да върши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червената всъщност има някой дребни разлики (побира по-големи охладители и прозореца е по-голям) сравнение със синята и стандартната без светлинки.

Не съм ги преглеждал подробно та ето ако някой иска да ги сравнява - http://www.deepcool.com/product/case/TESSERACT/index.shtml

Иначе по-сериозния модел KENDOMEN (в Скай е налична) също е под 100 лв. - http://www.deepcool.com/product/case/2015-02/9_1721.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно охлаждането...При 1.35-1.4 V  на Skylake,  малко трудно на въздух да се държат под 80 градуса, да не кажа невъзможно. И това зимата. Лятото е друга бира. Друг е въпроса, че при реална работа на компютъра над 80 градуса трудно се постигат поради факта, че видеокартата е доста по-слабичка от възможностите на процесора. Но е достатъчно да се пусне един Crysis 3  и 90 градуса са въпрос на време лятото. нали все пак говоря за охладител като CM612  с цена около 90 лева. 

И още нещо. Не разбрах каква набутвация е водното с цена 150. Това са 60 лева разлика, а температурите са доста по-ниски дори от Noctua NH D14. Може би откъм максимален шум е по-зле, само че когато има добра ефективност на охлаждането, то и няма да шуми максимално, нали? За набутвация може да говорим, ако вместо GTX970 за 700 лева се вземе 10-15% по-бърза GTX980 за 1050 лева. Това вече са 350 лева и е добре човек да се замисли дали си заслужава. По принцип да, ако държи на максимума, но ако взема една нова игра предвид - Dying Light  с последния ъпдейт, то минимума за клокната GTX970  е 40-45 fps,  докато при клокната GTX980  би бил 45-50  fps. Тоест, пак недостатъчно за гладка игра с максимални настройки. И това за 350 лева отгоре. Реално за още 350 се взема втора GTX970  или направо GTX980Ti. Не знам защо ги слагате в сметките тия GTX980 - Това е абсолютно безсмислена за цената си видеокарта.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кико написа:

И още нещо. Не разбрах каква набутвация е водното с цена 150. Това са 60 лева разлика, а температурите са доста по-ниски дори от Noctua NH D14. Може би откъм максимален шум е по-зле, само че когато има добра ефективност на охлаждането, то и няма да шуми максимално, нали? За набутвация може да говорим, ако вместо GTX970 за 700 лева се вземе 10-15% по-бърза GTX980 за 1050 лева. Това вече са 350 лева и е добре човек да се замисли дали си заслужава. По принцип да, ако държи на максимума, но ако взема една нова игра предвид - Dying Light  с последния ъпдейт, то минимума за клокната GTX970  е 40-45 fps,  докато при клокната GTX980  би бил 45-50  fps. Тоест, пак недостатъчно за гладка игра с максимални настройки. И това за 350 лева отгоре. Реално за още 350 се взема втора GTX970  или направо GTX980Ti. Не знам защо ги слагате в сметките тия GTX980 - Това е абсолютно безсмислена за цената си видеокарта.  

В зависимост какъв процесор Deepcool Maelstrom 240 хлади горе долу колкото NH-D15 при много по-голям шум. Кое си струва ? GTX980 нали също се клоква и прави 1.5-1.55GHZ ядро и 8GHZ памет или това не го броиш. Скока в цената не е колкото скока в производителността като проценти разбира се, но пак е много по-добре отколкото разликата между GTX 960 и GTX 970 кадето едната е 70% по-скъпа в момента. Така че GTX980 си е смислена карта за хората които могат да се възползват от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, antigravity написа:

В зависимост какъв процесор Deepcool Maelstrom 240 хлади горе долу колкото NH-D15 при много по-голям шум. Кое си струва ? GTX980 нали също се клоква и прави 1.5-1.55GHZ ядро и 8GHZ памет или това не го броиш. Скока в цената не е колкото скока в производителността като проценти разбира се, но пак е много по-добре отколкото разликата между GTX 960 и GTX 970 кадето едната е 70% по-скъпа в момента. Така че GTX980 си е смислена карта за хората които могат да се възползват от нея.

Ако погледнеш температурите и шума, които дават двата охладителя, не е точно така при еднакви температури на процесора. Казах, че не си струва да се пестят 60 лева, независимо за какво, докато 350 лева си струва при 10-15% разлика в производителността. И да, смятам клока. Без клок на GTX980, GTX970 се изравнява и дори може да бие в зависимост от модела и клока. GTX960  няма как да я сложиш в сметките, защото това е много по-бавна видеокарта. По твоята логика може да се вземе и още по-изгодната GTX950 и дори GTX750Ti.  и пак ще повторя за охладителя, че явно четеш през редовете. Като абсолютна стойност 60 лева не е никаква икономия и ако може да се вземе добър охладител, то трябва да се вземе. Иначе ще викам Наруто да решава проблемите лятото с охладител за 90 лева и клокнат i5 6600K. За неклокнат е ясно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Кико написа:

Ако погледнеш температурите и шума, които дават двата охладителя, не е точно така при еднакви температури на процесора. Казах, че не си струва да се пестят 60 лева, независимо за какво, докато 350 лева си струва при 10-15% разлика в производителността. И да, смятам клока. Без клок на GTX980, GTX970 се изравнява и дори може да бие в зависимост от модела и клока. GTX960  няма как да я сложиш в сметките, защото това е много по-бавна видеокарта. По твоята логика може да се вземе и още по-изгодната GTX950 и дори GTX750Ti.  и пак ще повторя за охладителя, че явно четеш през редовете. Като абсолютна стойност 60 лева не е никаква икономия и ако може да се вземе добър охладител, то трябва да се вземе. Иначе ще викам Наруто да решава проблемите лятото с охладител за 90 лева и клокнат i5 6600K. За неклокнат е ясно. 

О не аз разбрах, че не трябва да се пестят парите и това ти е мнението за което съм съгласен, но обясних защо е набутвация това AIO водно. В зависимост от процесора след стабилен овърклок под пълен товар ще имаш или температури като на NH-D15 или 2-3 градуса надолу, а има и сценарий да са 2-3 градуса нагоре. И цялото това нещо при доста повече шум. При еднакъв шум е доста по-зле откъм температури, също както и в idle вентиалторите са по-шумни дори на ниски обороти. Ако има място в кутията и няма конфликт с паметите по-добре NH-D15. Другият вариант е NH-U14S ,все охладители които са няколко градуса под be quiet Pure Rock, стига да не е проблем малкото преминаване на бюджета. За картата ти дадох GTX 960 и GTX 970 просто като пример, понеже ти излезе със становището, че GTX 980 не си струва, задето е 15% по-бърза а е 350лв отгоре. Същото може да се твърди и за GTX 970 със същия успех, понеже е 70% по-скъпа от GTX 960. Както и за много други карти. Знаем, че във високият клас процентите разлики в цената не са като в производителността. Така че една доволно клокната GTX 980 за хората, които искат по-висок фреймрейт на Full HD или играят на 2560х1440 си е напълно смислена. R9 390X също може да влиза в сметките.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, antigravity написа:

О не аз разбрах, че не трябва да се пестят парите и това ти е мнението за което съм съгласен, но обясних защо е набутвация това AIO водно. В зависимост от процесора след стабилен овърклок под пълен товар ще имаш или температури като на NH-D15 или 2-3 градуса надолу, а има и сценарий да са 2-3 градуса нагоре. И цялото това нещо при доста повече шум. При еднакъв шум е доста по-зле откъм температури, също както и в idle вентиалторите са по-шумни дори на ниски обороти. Ако има място в кутията и няма конфликт с паметите по-добре NH-D15. Другият вариант е NH-U14S ,все охладители които са няколко градуса под be quiet Pure Rock, стига да не е проблем малкото преминаване на бюджета. За картата ти дадох GTX 960 и GTX 970 просто като пример, понеже ти излезе със становището, че GTX 980 не си струва, задето е 15% по-бърза а е 350лв отгоре. Същото може да се твърди и за GTX 970 със същия успех, понеже е 70% по-скъпа от GTX 960. Както и за много други карти. Знаем, че във високият клас процентите разлики в цената не са като в производителността. Така че една доволно клокната GTX 980 за хората, които искат по-висок фреймрейт на Full HD или играят на 2560х1440 си е напълно смислена. R9 390X също може да влиза в сметките.

С теб трябва да се обясняваме по 10 пъти, ама нейсе...Когато говорех за охладители, аз имах предвид 60-те лева разлика спрямо CM612. В тая разлика се вмества и Noctua, както и други добри охладители на въздух. Та като ще се дават над два бона, да се пестят 20-30, че и 60 лева от охладител не е много добре, а в същото време да се дават 350 лева за 10 до 15 % по-бърза видеокарта при еднакви условия на клок. когато аз вземах моя CM612, ми трябваше за Xeon E3-1230V2. Малко след това обаче ми се прецака дъното и директно смених платформата, че тъкмо се бяха появили Skylake. CM 612  си дойде по наследство. Иначе нямаше да взема тоя охладител, просто той бе междинен вариант - ако махна Xeon-a,  да стане и за нещо друго, както и стана. Само че с условието, че 1.4 V  са много за тоя охладител при Skylake процесор, в смисъл 1.4 V  на процесора, та да няма пак недоразбрали. Мога да ти пусна сега един Prime95  да видиш, как дори и под 1.4 V ( нагласил съм 1.32 в BIOS,  но релно приближава 1.4 V) стига до 93-95 градуса след 15 - 20 минути тест. И това при температура в стаята под 20 градуса целзий. лятото при мен е 27-30 градуса и тогава просто няма как да държа тоя волтаж, а от там и 4.6 GHz. Та ето това ми бе мисълта като казах, че няма нужда да се дават 90 лева за охладител като CМ612, въпреки, че наистина тоя охладител е много тих, дори при максимални обороти на вентилатора, които в интерес на истината не са много високи. Предимството му е, че имаш тиха система в нормални игрови условия, ако пренебрегнем тестовете и Crysis 3, където така и така ще трябва да се примириш или с по-ниския клок или с по-високите температури.  А за видеокартите мисля е ясно. Прираст от 10-15 % може да бъда и много и малко. В повечето случаи е малко и не стига дори за една допълнителна настройка, особено ако тъова е PCSS  или Advanced blending При DIRT Rally. Там просто ти трябва друг клас карта, от рода на GTX980Ti. 

Не се сдържах и пуснах един тест на Prime95  за 10 минути. Ето резултата:

2016-03-07_171945.jpg

После ми говорете, че охладител за 90 лева ставал.Да, става, ако се играе с GTX970/980, когато картата не изисква толкова голяма активност от тоя процесор при игри. Само че ако тая карта е нещо като GTX980Ti  и вертикалната синхронизация е изключена, не ми се мисли. А имай предвид, че в стаята ми в момента е 18.5 градуса. И между другото, пуснал съм всички вентилатори на макс, включително тия на кутията, които в момента са два 120 мм и един 140 мм. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам КИКО 

Искаш да кажеш че когато картата може да се изцежда максимално и разбираемо подгонва и процесора да бачка за нея, то тогава се нуждаем от 1300RPM нагоре да речем 1800/+2000RPM(обороти в минута)

Дано съм те разбрал правилно, но с оборотите шума също се увеличава. Но там идва момента с цената която ще плащаме ако искаме резултат и охлаждането и ниския шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, goodly написа:

Само да питам КИКО 

Искаш да кажеш че когато картата може да се изцежда максимално и разбираемо подгонва и процесора да бачка за нея, то тогава се нуждаем от 1300RPM нагоре да речем 1800/+2000RPM(обороти в минута)

Дано съм те разбрал правилно, но с оборотите шума също се увеличава. Но там идва момента с цената която ще плащаме ако искаме резултат и охлаждането и ниския шум.

Нещо такова. Колкото по-бърза видеокартата, толкова тоя  Скайлейк ще се товари повече, а това означава и по-високи температури. Тук обаче го има и другото. Скайлейк с GTX970  е по-хладен от Xeon E3-1230V2  при едни и същи игри и еднакви условия. Тоест, за единица fps  той изразходва по-малко енергия, а от там и с един и същи охладител е по-хладен. Или да го кажа така. Ако Xeon E3-1230V2  се товари 50%, а i7 6700K  на стандартна честота 40%, то i7 6700K  ще бъде и по-хладен, въпреки че след вдигане на напрежението трудно се удържа в разумни граници тая температура. Имам клипчета с двата процесора, където ясно се вижда, как i7 6700K  при еднакви условия е по-хладен от Xeon E3-1230V2  със същия охладител. А ако се включи и вертикална синхронизация, която ограничава кадрите на 60 примерно, то се печели още.  Що се отнася до оборотите...при CM612  максималните са 1350-1400. При тия обороти шумът също не е толкова висок и по-точно не е дразнещ, въпреки че шумомера може да измери и по-високи стойности. Не е като да ти дрънчи някой хард диск или да вибрира кутията ти.Виж, друг е въпроса, дали би бил доволен на 4.5 GHz  с по-нормални темепратури или на 4.7 GHz  с подобни температури, но с два пъти по-скъп охладител. Но ако става въпрос за i5 6600K,  то там честотта е важна повече, отколкото при i7 6700K  по обясними причини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Кико написа:

С теб трябва да се обясняваме по 10 пъти, ама нейсе...Когато говорех за охладители, аз имах предвид 60-те лева разлика спрямо CM612. В тая разлика се вмества и Noctua, както и други добри охладители на въздух. Та като ще се дават над два бона, да се пестят 20-30, че и 60 лева от охладител не е много добре, а в същото време да се дават 350 лева за 10 до 15 % по-бърза видеокарта при еднакви условия на клок. когато аз вземах моя CM612, ми трябваше за Xeon E3-1230V2. Малко след това обаче ми се прецака дъното и директно смених платформата, че тъкмо се бяха появили Skylake. CM 612  си дойде по наследство. Иначе нямаше да взема тоя охладител, просто той бе междинен вариант - ако махна Xeon-a,  да стане и за нещо друго, както и стана. Само че с условието, че 1.4 V  са много за тоя охладител при Skylake процесор, в смисъл 1.4 V  на процесора, та да няма пак недоразбрали. Мога да ти пусна сега един Prime95  да видиш, как дори и под 1.4 V ( нагласил съм 1.32 в BIOS,  но релно приближава 1.4 V) стига до 93-95 градуса след 15 - 20 минути тест. И това при температура в стаята под 20 градуса целзий. лятото при мен е 27-30 градуса и тогава просто няма как да държа тоя волтаж, а от там и 4.6 GHz. Та ето това ми бе мисълта като казах, че няма нужда да се дават 90 лева за охладител като CМ612, въпреки, че наистина тоя охладител е много тих, дори при максимални обороти на вентилатора, които в интерес на истината не са много високи. Предимството му е, че имаш тиха система в нормални игрови условия, ако пренебрегнем тестовете и Crysis 3, където така и така ще трябва да се примириш или с по-ниския клок или с по-високите температури. 

Аз гледам на 6700K температурите само в Core Temp я ги провери там, мойта бройка прави 4.6GHZ при 1.25V, даже по спомен може да си играя и още да сваля напрежение ,температурите с пуснат prime95 small FFTs са между 67 и 72 градуса за различните ядра пак по спомен на 21 стайна. За 4.8GHZ ми иска около 1.42V, което пак ме устройва. До напрежение си е. Иначе съм съгласен, няма смисъл да се пестят парите, аз бях излязъл доста от бюджета, затова сложих Pure Rock, който пак ще направи подобен клок с малко по-високи температури разбира се. Основно исках да кажа защо недолюбвам Maelstrom 240. За останалото съм съгласен.

За видеокартите ами всяка си има нейното място това исках да кажа, с GTX 980 я ще пуснеш някоя друга настройка на 1080P я ще играеш прилично на 2560x1440 където вече 970 може да не е достатъчна. 350лв който ги плаща знае защо. Същото както хората, които си купуват 980 Ti и т.н. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, antigravity написа:

Аз гледам на 6700K температурите само в Core Temp я ги провери там, мойта бройка прави 4.6GHZ при 1.25V, даже по спомен може да си играя и още да сваля напрежение ,температурите с пуснат prime95 small FFTs са между 67 и 72 градуса за различните ядра пак по спомен на 21 стайна. За 4.8GHZ ми иска около 1.42V, което пак ме устройва. До напрежение си е. Иначе съм съгласен, няма смисъл да се пестят парите, аз бях излязъл доста от бюджета, затова сложих Pure Rock, който пак ще направи подобен клок с малко по-високи температури разбира се. Основно исках да кажа защо недолюбвам Maelstrom 240. За останалото съм съгласен.

За видеокартите ами всяка си има нейното място това исках да кажа, с GTX 980 я ще пуснеш някоя друга настройка на 1080P я ще играеш прилично на 2560x1440 където вече 970 може да не е достатъчна. 350лв който ги плаща знае защо. Същото както хората, които си купуват 980 Ti и т.н. 

Не става при мен на 1.25 волта. На 1.3 волта съм пробвал и понякога издържа, но при тест се прецаква по някое време. 1.32 волта от BIOSси е добре при мен. Иначе и програмката на Asus  ми дава същите стойности за напрежението. Може и аз да не правя правилно нещата с напреженията и да има вариант за по-ниски, но не съм се занимавал много с тия неща. Предпочетох да си намеря едни стойности, да ги запомня и когато се наложи, да ги прилагам бързо, без пак да се чудя кое колко беше. Освен това не съм пробвал и с последните BIOS-и дали няма да има някаква промяна откъм стабилност. 

Но пак ще кажа 10-15 % разлика почти не се усещат. GTX750Ti  я бях клокнал 7-8% спрямо стандартните честоти и то застопорявайки честотата, а не както е при StormX  на Palit,  да играе от време на време, дори да не си клоквал нищо. Та така печалбата е още повече, но тия 7-8% не се усещаът :) Виж, друго е при GTX460, където в зависимост от играта получавах от 25 до над 30% прираст в кадрите. 30 % се усещат и още как. И това не е само една настройка нагоре, а една яка настройка нагоре от рода на описаните по-горе от мен + някоя дребна настройчица. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак в зависимост от играта може да се качи този процент разбира се в други игри и да падне и примерно дори по начина по който ти играеш с локнати минимални кадри или синхронизация на по-високите резолюции ще си има предимства. То при тоя клас карти съпките разлика в производителността стават малки, пък цената си скача с едни 300-400лв. винаги. ;) Но ние си плащаме послушно щото търсим нещо определено, всеки с определените нужди може да види ползата от GTX 980 пред GTX 970, така както аз и ти я виждаме от GTX960 до GTX 970 и така както на някой друг дори и 980 Ti му е малко. 

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка pupan дали е разбрал какво да си вземе ?

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.03.2016 г. at 21:23, goodly написа:

И в крайна сметка pupan дали е разбрал какво да си вземе ?

:)

Ами още не съм решил честно казано,почти съм се ориентирал,но имам някои въпросителни.Ако успея от някъде да си намера добра отсъпка направо ще скоча на i7 6700k + gtx980,има варианти за такава отстъпка , но още не е сигурно,мисла си че може да сменя дъното с asrock extreme4 ,но разликата с асуса не е чак толкова голяма като пари.Кутията май ще е някои Deepcool (kendomen,tesaract) захранването ми е малко мъгла още(засега seasonic 520 или някой CM),а охлаждането остава deepcool maelstrom  240 поне засега.

Редактирано от pupan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM нямат алтернатива на Seasonic. Не че нямат добри захранвания просто са по-скъпи и реално май пак бяха на Seasonic. :D

Асрока е идентично с Асуса та разликата от 45 лв. е безсмислена освен ако не смяташ да плащаш за логото?

А и щом мислиш за СЛИ виж за това захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-650W-GOLD-P1-650G-TS3X/description.html 

Ето къде ще я вкараш разликата от 45 лв. Придържай се и към Kendomen в такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

CM нямат алтернатива на Seasonic. Не че нямат добри захранвания просто са по-скъпи и реално май пак бяха на Seasonic. :D

Асрока е идентично с Асуса та разликата от 45 лв. е безсмислена освен ако не смяташ да плащаш за логото?

А и щом мислиш за СЛИ виж за това захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-650W-GOLD-P1-650G-TS3X/description.html 

Ето къде ще я вкараш разликата от 45 лв. Придържай се и към Kendomen в такъв случай.

asrock-а и асуса са 1:1 така ли?смисъл без никакви разлики(аудио,wi-fi и т.н.) за тези 2 модела?Значи захранването което съм избрал е добро?Ако е така ще остана с него.

Редактирано от pupan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.