Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предложете ми конфигурация, с която ще ми вървят гладко и без много лагове, следните игри: Grand Theft Auto V,  The Witcher 3,  Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4.

Ако предлагате конфигурация, разполагам с монитор, така че не е нужно да го добавяте към конфигурацията и видео картата трябва задължително да поддържа DX11. 

Бюджет: около 700-800 лева.

Редактирано от Danael Denow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MSI H110M PRO-D LGA1151 
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
8GB DDR4 2133 KINGSTON 
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 

Обща стойност - 646.53 лв. с ДДС 

Конфигурацията е БЕЗ външно видео, но има вградено в процеосра. Проблема е, че не остават пари за читаво видео ново, та вариантите са 3:
- Събирате пари за ново видео, а за сега карате с вграденото
- Търсим хубаво видео втора ръка
- Ползвате стари части от вашия компютър, като кутия и хард диск примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари Grand Theft Auto V няма как да ти върви гладко :) 

Приготви поне едно 1200лв. 

Но все пак един вариант до 800лв. който горе долу става за игри но не всички разбира се. Някои искат 4 ядрен процесор а този не е. Някои искат стабилно видео а това не е, но за този бюджет видеото е най доброто като параметри и цена.

http://nikem-bg.net/cart/55007p1r53178p1r53657p1r51797p1r55645p1r55330p1r48235p1rf.html

ПП: всъщност забравих за 4-те нишки на процесора та с една думи четериядрен 

Редактирано от goodly (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, goodly написа:

За тези пари Grand Theft Auto V няма как да ти върви гладко :) 

Приготви поне едно 1200лв. 

Но все пак един вариант до 800лв. който горе долу става за игри но не всички разбира се. Някои искат 4 ядрен процесор а този не е. Някои искат стабилно видео а това не е, но за този бюджет видеото е най доброто като параметри и цена.

http://nikem-bg.net/cart/55007p1r53178p1r53657p1r51797p1r55645p1r55330p1r48235p1rf.html

ПП: всъщност забравих за 4-те нишки на процесора та с една думи четериядрен 

Няма смисъл да се набутва със стара платформа, след като разликата в цените на процесорите е минимална, захранването е боклук, а и никоя i3-ка не можеш да я наречеш четириядрена! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че колко е стара платформата, разлика едва ли ще намери в производителността. Не казвам че няма разлика има.

Ама това се побира в рамките на 800лв. Ако пича има възможност да вземе без вградено видео предложението на Just Human... нека го направи, да по добре ще е, ако има възможност да събира пари за видео след това.

Средния гейминг е до 1400лв. според мен, от там надолу просто участваш в състезанието...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, goodly написа:

Е че колко е стара платформата, разлика едва ли ще намери в производителността. Не казвам че няма разлика има.

Ама това се побира в рамките на 800лв. Ако пича има възможност да вземе без вградено видео предложението на Just Human... нека го направи, да по добре ще е, ако има възможност да събира пари за видео след това.

Средния гейминг е до 1400лв. според мен, от там надолу просто участваш в състезанието...

преди 2 часа, Just Human.. написа:

Няма смисъл да се набутва със стара платформа, след като разликата в цените на процесорите е минимална, захранването е боклук, а и никоя i3-ка не можеш да я наречеш четириядрена! 

С AMD няма ли да стане нещо по-хубаво за тези пари? Поне процесора ако не видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД-тата са доста стари, ще има проблеми с Witcher 3, която е доста тежка игра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium G4400 3MB Cache 3.30 GHz

ASROCK H110M-DGS LGA1151

8GB 2x4G DDR4 2133 KINGSTON

1T SG SATA 6G 7200 64 MB Cache

Zalman Case ATX Z1 Neo

DeepCool PSU 530W DE530

MSI GeForce GTX 750TI Gaming N750TI 2GB GDDR5 OC

Цялата количка

Обща стойност: 782.36 лв. с ДДС

Възможности за подобрения:

Gigabyte nVidia GTX 950 2GB GDDR5 - Цена: 374.17 лева с ДДС.

ADATA SSD SP 600 128GB SATA 6GB - Цена: 92.41 лева с ДДС.

Intel Core i3-6100 3.7GHz 3MB Box - Цена: 241.90 лева с ДДС.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/7/2016 at 13:38, Just Human.. написа:

АМД-тата са доста стари, ще има проблеми с Witcher 3, която е доста тежка игра

Макс 100 часа да я цъка. Майн мисията я минах за 35 часа. GTA V и другите игри ще вървят нормално.

За 700-800 лева не е ли по-добър избор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сравняваме с Пентиум да по-скъпите Атлони са за предпочитане а до края на месеца трябва

да се появи и Athlon 880K които е и с добър охладител за разлика от по-старите но ще е към 200 лв.

Обаче не е по-добър от I3-6100 отделно е най-добрия процесор та платформата не подлежи на ъпгрейд.

пс. АМД вече ще е на универсален сокет та каквото и да купиш в момента ще е морално остаряло и без бъдеще.

Тази година ще изкарат AM4 на които ще излиза освен високия клас и бюджетните които досега бяха на FM.

Така или иначе 700 лв. не са достатъчни за нормална видеокарта без значение какъв процесор ще избере.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да питам като пратя поръчката, когато си дам адреса, защото по принцип искам да ми я доставят вкъщи трябва ли да плащам отделно за доставката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си платил по банков път, ами ще платиш всичко при доставка до твоя адрес. Само че на твоя адрес трябва да има някой който да чака с парите. Иначе можеш след това да си го вземеш от офиса на куриера.

По принцип те се обаждат за да потвърдиш доставката и в същото време ще се разберете как ще платите. Дали по банков път, или всичко при доставка. Аз платих всичко при доставка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено ти купуваш от тях техниката а куриерската фирма дето ще ти го кара някой трябва да и плати.

Приготви си 20 лв. допълнително.

пс. Ако има офис на някоя от куриерските фирми близо до вас е по-удобно понеже може да отидеш по-удобно за теб време а не да ги чакаш вкъщи.

Също така е някой лев по-евтино от колкото до вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако например всичко ми струва 700 лева, когат дойде куриера с доставката ще му дам само 700 тоест няма да се налага да плащам допълнително за това, че е дошъл.
И последно да питам в nikem-bg.net, когато си пиша адреса отдолу има: Опции при доставката и Данни за фактура, на тях трябва чи да пиша нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не трябва. Между другото Рапидо би трябвало да са по-евтини от Спиди. А Еконт май бяха най-скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, за сега разгледах предположенията, които ми дадахте. По принцип от стария компютър ще използвам CD-то и харда.

Най-добре ми изглежда тази http://nikem-bg.net/cart/53178p1r51797p1r55645p1r55330p1r53657p1r55007p1rf.html   като мога да махна кутията, мисля че старата кутия ще добре. 

Искам да питам, мога ли процесора от конфигурацията да го сменя с този http://nikem-bg.net/computer-components/I5-4460--3.2G-6MB-BOX-LGA1150/   или ще е твърде тежък за дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да го смениш и няма да навредиш по никакъв начин на дъното!

Само ще те помоля да смениш захранването с това: http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet-SYSTEM-POWER-7-300W-BN140/

Че това което съм ти дал е натъкмена китайка!

Ако пък мислиш че можеш да отделиш 893лв. се хвърли направо на най новата платформа 1151 http://nikem-bg.net/cart/55007p1r55867p1r2240p1r55147p1r55645p1r55393p1rf.html

По евтиния вариант е с I3-6100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с и3-6100 и съм очарован от това колко добре върви вграденото видео (все пак е вградено), надул съм го на 1гб шерната памет и си цъкам докато събера кинтите за видео карта.

пс: моята конфигурация излезе 650 лева  (без кутия и сд) 

i3-6100

asrock h110m hds

8gb crucial ddr4

120gb ssd

600w fortron

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, със вградено е, можеш да се увериш в официалния сайт на intel: http://ark.intel.com/products/90729/Intel-Core-i3-6100-Processor-3M-Cache-3_70-GHz

-
Graphics Specifications
Processor Graphics  Intel® HD Graphics 530
Graphics Base Frequency 350 MHz
Graphics Max Dynamic Frequency 1.05 GHz
Graphics Video Max Memory 1.7 GB
Graphics Output eDP/DP/HDMI/DVI
4K Support Yes, at 60Hz
Max Resolution (Intel® WiDi)‡ 1080p
Max Resolution (HDMI 1.4)‡ 4096x2304@24Hz
Max Resolution (DP)‡ 4096x2304@60Hz
Max Resolution (eDP - Integrated Flat Panel)‡ 4096x2304@60Hz
Max Resolution (VGA)‡ N/A
DirectX* Support 12
OpenGL* Support 4.4
Intel® Quick Sync Video
search-glass.png
Yes
Intel® InTru™ 3D Technology Yes
Intel® Insider™ Yes
Intel® Wireless Display
search-glass.png
Yes
Intel® Clear Video HD Technology Yes
Intel® Clear Video Technology Yes
# of Displays Supported  3
Device ID 0x1912

Можеш да караш и 4К 60Hz, общо взето вграденото видеото си е мощно, но ако ще се играят игри си трябва стабилно видео!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 60Hz си в грешка.

На теория I5 би се справил но ще се товари сериозно. Остава обаче проблема че просто нямаш нужния HDMI (v.2) порт за целта и си ограничен до 30Hz с тоя на дъното (v.1.4).

За 60Hz ти трябва видеокарта първо заради порта второ трябва да е GTX950/960 (точно тия защото имат пълна поддръжка) заради хардуерното ускорение иначе ще кляка процесора.

Между другото тия неща едва ли вълнуват някой при положение че първо трябва да имаш необходимия 4К приемник. 

А дори когато има такъв да се говори за игра на 4К е смешно. И нямам предвид с вграденото а дори да има споменатата GTX950.

За клипчетата в Ютюб и Пентиум върши работа та не е мерило. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, явно интел си измислят разни щуротии! То е ясно че няма да ползва 4К, ама просто споменах защото видях че интел го предлагат и го пишат, което според мен значи че може.

На практика ако не може, ще ядат псувни, и не вярвам да искат да се изложат. А това колко ще товари процесора не ми е ясно, нали интел го предлагат, значи би трябвало да няма ядове с 4К. и видео карта с нужния порт.

Както и да е, няма смисъл да се обсъжда нещо което не го касае автора. Важното е че му е харесала конфигурацията.

И ако има да пита нещо, нека го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/53217p1r53657p1r54439p1r54541p1r2247p1r55011p1r56540p1rf.html Това е моето предложение. Малко надвишава бюджета ти ,но си заслужава допълнителните 30 лева. Надявам се ,че не очакваш да играеш тези игри на максимални графики.

на ‎12‎.‎3‎.‎2016‎ г. at 22:21, Roujin Z написа:

Не не трябва. Между другото Рапидо би трябвало да са по-евтини от Спиди. А Еконт май бяха най-скъпи.

При еконт излиза най-евтино 10-15 лева. При спиди цяла конфигурация заедно с кутията излезе 20 лева доставка.

Редактирано от mitko9940 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо за хард диск трябва да е WD Caviar след като SG-то е същите характеристики и по-ниска цена, 5лв. разлика и вместо 2, е 3 години гаранция ? http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR/

За рамта няма да говоря че е безсмислено да се дават толкова пари за гребени за сресване,  след като тази ще върши същото нещо http://nikem-bg.net/computer-components/8GB-DDR3-1600-A-DATA/ а и се спестяват 22лв.

До тука имаме спестени 27лв. от рамта и хард диска. Тези пари спокойно могат да покрият доставката и даже да останат за кафе!

Даже тази рам е за предпочитане заради добрата латентност и цена пък и си има страхотен външен вид, за кутиите с прозорци http://nikem-bg.net/computer-components/8G-DDR3-1600-KINGST-HYPER-FURY/ и е с 10лв. по скъпа от А-ДАТА 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак не може да изрежем отвсякъде. В предложената от мен конфигурация съм сложил по-надеждни компоненти. Защо да е WD Caviar вместо SG можем да спорим цял ден ,но не мисля ,че е тук мястото. И все пак тази една година гаранция няма да промени нищо :) . За рамта мисля ,че няма какво да обсъждаме гаранцията и доказаното качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.