Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! :) 

Наскоро получих наглед съвсем официален и-мейл от Бразилия, който обаче ми се струва съмнителен, поради което не смея да сваля прикачените файлове, за да науча повече.

Съмненията ми са не само защото нямам и не съм имал контакти с никого от Бразилия, а и защото @дреса, от който получавам и-мела е  <artproekti@abv.bg , докато моят е  artproekti@abv.bg

Моля по-опитните да споделят мнение или да дадат съвет!

Поздрави! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, trakAtrak написа:

Наскоро получих наглед съвсем официален и-мейл от Бразилия, който обаче ми се струва съмнителен, поради което не смея да сваля прикачените файлове, за да науча повече.

Съмненията ми са не само защото нямам и не съм имал контакти с никого от Бразилия, а и защото @дреса, от който получавам и-мела е  <artproekti@abv.bg , докато моят е  artproekti@abv.bg

Моля по-опитните да споделят мнение или да дадат съвет!

Поздрави! :) 

Щом не сте си контактувал с тях никога просто изтрийте пощата. А това с &lt се получава заради форматиране и след това ескейпване на символи от to полето на пощата

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не ви ли се струва съмнително бразилец с поща в abv.bg?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ползването на abv.bg за работа, пък ако ще и за лични цели, е противопоказно от гледна точка на сигурност.

Несериозно е и предвид това какви услуги предлагат големите - Google, Yahoo, Microsoft.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, killchain написа:

Според мен ползването на abv.bg за работа, пък ако ще и за лични цели, е противопоказно от гледна точка на сигурност.

Несериозно е и предвид това какви услуги предлагат големите - Google, Yahoo, Microsoft.

А и има множество свидетелства за издънки на този ресурс.

За мен абревиатурата на abv e

Аре

Бегай

Ве

ПП Преди време заради мой познат имах неудоволствието да контактувам с поддръжката на пощата. Е, такава грешка няма да допусна втори път. Изкараха ме тъп и некомпетентен и че проблемът си бил при мен.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се! :) 

Явно трябва да дам повече информация. Тази поща ми е отпреди 15 г., когато ми се наложи да създам една фондация (с оперативен харктер) с името Артпроекти, за участие в европроект. След това не е функционирала, но и не е закрита, което май ще трябва да направя.

Писмото е от Бразилската федерална полиция и освен, че е изпратено на този адрес, всъщност не е адресирано до мен или до фондацията. Ето гугълпревод:

"

Не призовка. 7743872. Федерална обществена министерство при изпълнението на техните институционални задължения, въз основа на членове 229 и 241, раздел VI на Федералната конституция и член 61, алинея VII от допълнителната закона н 676 от 28 май 1998 интимна ваше благородие да присъстват на това окръжният прокурор на Република ---

Дата на посещаемостта 02.12.2016 (петък) от 09:00 AM

: УВЕДОМЛЕНИЕ ID: - промяна.
ПРИЛОЖЕНИЕ УВЕДОМЛЕНИЕ-MPF (342K)
: Номер на процедурата: - 907617823M.
: PRECENÇA IT: - Disabled.

ПРИЛОЖЕНИЕ: INTIMACAO-MPF.ZIP (442k)
© Copyright отдел на Федералната полиция - DPF.
Координиране на информационните технологии - CTI, Brasilia-DF

Това съобщение е предназначено само за лицето (и) (а), до които е адресирано и може да съдържа поверителна и / или юридически привилегирована информация. тъй като тя вече е съобщено да се въздържа да оповести, копират, разпространяват, разгледа или, по някакъв начин, да използва информацията, съдържаща се в това съобщение, за да бъде незаконно. Ако сте получили това съобщение по погрешка, ние ви молим да се върне този E-Mail, насърчаване, разбира се, премахването на съдържанието му в своите бази данни, регистри или система за контрол. Тя е лишена от действие и валидност на съобщението, което носи никакви задължителни връзки, издаден от някой, който все още няма представителна власт."

Последният абзац е с малки букви. Прикачените файлове не съм отварял.

Единственото що годе смислено предполжение, което мога да направя е, че някой българин там би могъл да се представя за представител на фондацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една позната, преди няколко месеца е получила писмо т съпорта на абв-то, обаче като го отворила, съдържанието било на английски. Тя не се усетила и цъкнала на някакъв линк. По този начил са й сменили паролата. Писала после на истинския съпорт и оправили работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, trakAtrak написа:

Еми можеш да скиваш в хедърите на писмото, дали наистина е тръгнал от бразилско ИП. Ако не е голям майстор спамаджията, може да откриеш че е тръгнал от друго място. При всички случай, трий го и не афиширай картинките ако съдържа такиви, защото иначе спамаджията ще има потвърждение че този твой адрес найстина съществуа и е проверяван, демек активен. Като разбере че си жив, ще ти прати някоя яка измама друг път, надявайки се да клъвнеш на въдицата.
Ако не съм я изхвърлил, дрябва да имам някъде една програмка, която позволява да ти пратя писмо от какъвто си искам адрес. Може и такъв да е 
admin@kaldata.bg
Бъзиках се преди време с един бивш съученик, като му пратих и-мейл от адреса на жена му, с едни нейни претенции за обяснения от негова страна. Не знам дали е яла бой, ама и нямаше как да питам, щото оня щеше да разбере че съм аз.
Господинчото си беше предложил ( на майтап) леко пийнал услугите ако не съм знаел да правя деца, да били помагали с един друг присъстващ. Та заради това си му го върнах по технологично му.
А прикачените файлове не трябва да ги сваляш, щото даже и да се безвредни, свалянето им ще му потвърди че си прочел писмото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/10/2016 at 15:17, Белгиеца написа:

Еми можеш да скиваш в хедърите на писмото, дали наистина е тръгнал от бразилско ИП. 

Благодаря! Не знам какво е "хедъри", нито къде да ги търся. Знам обаче, че ако беше официална призовка, тя щеше да е отправена към личност или поне до организацията, а не просто изпратена на @дрес. Така че ще трия, без да пипам нищо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се разправя да сменям браузъра сега, на този съм му забранил да показва картинки и не може да ги качва даже.
Значи, текство обяснение без картинка.
Като отвориш писмото имаш едно меню двясно от Препрати пише Още, кликни до него и пада ново меню, от него кликни на Детайли и се отваря едно прозорче с текст в него ( поне в Лиско така прави). Копирай го тоя текст и го разгледай за ИП-та. Ако не е минал през прокси, текста ще ти изклюкари от къде е тръгнало писмото. Може пък да не се е потрудил да скрие от къде ги праща спамовете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/11/2016 at 21:37, Белгиеца написа:

...
Като отвориш писмото имаш едно меню двясно от Препрати пише Още, кликни до него и пада ново меню, от него кликни на Детайли и се отваря едно прозорче с текст в него ( поне в Лиско така прави). Копирай го тоя текст и го разгледай за ИП-та. Ако не е минал през прокси, текста ще ти изклюкари от къде е тръгнало писмото. Може пък да не се е потрудил да скрие от къде ги праща спамовете.

Много благодаря. Аз съм с CHROME, но пътят към ДЕТАЙЛИ е същият и ето какво пише:

" Return-Path: <www-data@mail.locaweb.com.br>
Delivered-To: artproekti@abv.bg
Received: from mail.locaweb.com.br (160.234.forpsi.net [81.2.234.160]) by pmx.abv.bg (Postfix) with ESMTP id 581B31A0048 for <artproekti@abv.bg>; Fri, 5 Feb 2016 07:11:32 +0200 (EET)
Received: by mail.locaweb.com.br (Postfix, from userid 33) id 8E4D316309; Fri, 5 Feb 2016 05:36:35 +0100 (CET)
To: artproekti@abv.bg
Subject: Policia Civil Online Informa com Urgencia - [ 597345508635 ]
X-PHP-Originating-Script: 0:huthut.php
MIME-Version: 1.0
Content-type: text/html; charset=iso-8859-1
From: <artproekti@abv.bg
>: >
Message-Id: <20160205044926.8E4D316309@mail.locaweb.com.br>
Date: Fri, 5 Feb 2016 05:36:35 +0100 (CET) "

Погледнах сайта locaweb.com.br и никак не ми прилича на полицейски. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми да, даже не се е скрил спамаджията, гледай :

81.2.234.160 located in Czech Republic

от Чехия ги праща, ако не е просто чешко прокси, но от Бразилия не е !

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Белгиеца написа:

Еми да, даже не се е скрил спамаджията, гледай :

81.2.234.160 located in Czech Republic

от Чехия ги праща, ако не е просто чешко прокси, но от Бразилия не е !

Много благодаря, Белгиец, научих полезни неща за защита от спамаджиите! :) 

Бъди здрав! В тази насока може пък да намериш нещо полезно в сайта ми: yobol wordpress и накрая с com

Редактирано от trakAtrak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Белгиеца написа:

не кликам по линкове, ако ми е интересно нещо, пускам една стара щайга и зяпам

Уф, едвам махнах линка, който се появи автоматично. И аз ги избягвам, особено когато не се вижда къде е и какъв е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.