Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Приятелят ми си игра да сглобява компютър. Четеше много блогове, форуми и тем подомни. И иска да Ви питам за неговата мисъл за компютър и дали трябва да смени някои от компонентите. Честно казано ще го ползва само за gaming и желае максимално да му излезе около 1600.00 лева
ЦЪК

Редактирано от DoubleMaster (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор има ли?

Какви игри ще се играят?

Има ли и другата нужна периферия?

Иначе,на пръв поглед не ми допада конфигурацията.Клокерски процесор,дъно което не е за клок,което пък обезсмисля допълнителното охлаждане.Рам може и по-евтина.

И защо вашият приятел сам не попита тук във форума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, onogondur написа:

Монитор има ли?

Какви игри ще се играят?

Има ли и другата нужна периферия?

Иначе,на пръв поглед не ми допада конфигурацията.Клокерски процесор,дъно което не е за клок,което пък обезсмисля допълнителното охлаждане.Рам може и по-евтина.

И защо вашият приятел сам не попита тук във форума?

Извинявай за езика ми след това, ама той е пълен идиот че го мързеше сам да попита и ме накара :)
Да има монитор, който по мои знания е 1440*900 60Hz.
Игри - LoL , CS:GO , Grid 2 , The Witcher , GTA V и много иначе често играе тези игри :)
Да има останалата периферия.
И пита ако може да дадеш директен линк с подомни компоненти и не иска SSD :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не държи много на аудиото, да смени рамта на 2х8 и ще е на лимита. По мое мнение, нека смени дъното с цел - по-добро аудио и възможност за клокване а като спести от някоя друга бира(:tongue2:), да добави още рам. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, firestarter написа:

Ако не държи много на аудиото, да смени рамта на 2х8 и ще е на лимита. По мое мнение, нека смени дъното с цел - по-добро аудио и възможност за клокване а като спести от някоя друга бира(:tongue2:), да добави още рам. 

Хаха, прав си на бара е всяка вечер :Д да ги сметнем 7 дни по 20 лева примерно :Д и тей поне 1 месец бая пари ще събере. И 2-ро той желае директни линк-ове с компонентите, защото не му се занимавало :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом игрите са приоритет,според мен видеокартата в добре да е мощна. Предлагам ви следната конфигурация...

Количка

ASROCK H110M-DGS LGA1151 
i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
8G DDR4 2133 ADATA 
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
DeepCool PSU 500W Bronze DA500-M FULL MODULAR 
GB N970G1 GAMING-4GD 

Обща стойност - 1 597.73 лв. с ДДС

Ако нещо не ви допада дъното,може да се сложи някое с повечко благинки.За мен то си е напълно достатъчно.Също така,при този монитор видеокартата си е така да се каже "овъркил", но защо пък не. Малка и семпла кутия,с достатъчно охлаждащи вентилатори.Една плочка рам,като винаги може да се добави още една.Харда е с три години гаранция.Модулно захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е това видео 960/970 с този монитор? Пълна набутвация. Ето една конфигурация от мен с включен монитор и всичко останало. Гледам, ще се прави клок, та съм сложил хубаво дънце, което ще позволи овърклок на Non-K ниво, чрез ъпдейт на биоса:

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
Zalman Case ATX Z1 USB3.0 
i5-6400 2.7GHz 6MB LGA1151 BOX 
ASROCK Z170 PRO4/D3 LGA1151 
4G DDR4 2133 KINGSTON 
EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 
23 DELL S2316H FHD IPS LED VGA HDMI Sp. Black 
MSI GTX 960 GDDR5 4GB GTX960 4GD5T OC 

Обща стойност - 1 628.41 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/48235p1r55002p1r2240p1r54940p1r54868p2r2088p1r55195p1r55199p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Julius Decimus написа:

Един 4790k няма ли да му е по-добре за игри щом ще е ?

С цена 750лв, ще е идеално, а ако си вземе и  PALIT GTX980 SUPER JETSTR 4Gняма да има смисъл (и пари разбира се) от другите компоненти, защото това две супер мощни части ще групират един супер мощен компютър :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Phailadin написа:

Отключен процесор със смотано дъно H110?

Тоя процесор е без охладител в кутията (BOX), та трябва допълнително да се вземе такъв.

На дъно с два слота за памет не трябва да се пода под 8 GB-ова плочка RAM, тъй като дори и в момента 4 GB са на границата на достатъчното, а за игрите, отдавна са недостатъчни. Запълнил си и двата слота на дъното с 2x4 GB и след 2-3 години 8 GB като му станат малко, човекът вместо да си купи още една плочка от 8 GB, ще трябва да сменя паметта.

Почети повече, запознай се по-добре с нещата и чак след това почвай с предложенията, че току-виж някой вземе се заблуди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, саби написа:

Отключен процесор със смотано дъно H110?

Тоя процесор е без охладител в кутията (BOX), та трябва допълнително да се вземе такъв.

На дъно с два слота за памет не трябва да се пода под 8 GB-ова плочка RAM, тъй като дори и в момента 4 GB са на границата на достатъчното, а за игрите, отдавна са недостатъчни. Запълнил си и двата слота на дъното с 2x4 GB и след 2-3 години 8 GB като му станат малко, човекът вместо да си купи още една плочка от 8 GB, ще трябва да сменя паметта.

Почети повече, запознай се по-добре с нещата и чак след това почвай с предложенията, че току-виж някой вземе се заблуди.

Игрите отдавна могат да използват и над 8 GB памет. Това разбира се е паметта, заедно със заделената за други неща. 2х4 GB  са абсурд към днешна дата. По-добрия, макар и не по-бързия вариант е 8GB, с оглед бъдещ ъпгрейд до 16GB. Вчера ми попадна една игра с изисквания за 16GB RAM. За тая резолюция GTX970  е леко изхвърляне. Ако няма да се сменя монитор скоро, просто не си заслужава по-бърза карта от GTX 960. А и след няколко месеца ще има нови поколения видеокарти, та човек ще има избор за в бъдеще, ако се сдобие с друг монитор. Няма смисъл сега да затваря 700 лева, а в бъдеще тая карта едва да покрива изискванията за 1080p. Да, има вариант с GTX970  да се ползва DSR  при игри, като по тоя начин се подобри максимално качеството на картината при тая резолюция. И ако това е целта, може да се впише някоя GTX970, но пък да се дадат 700 лева за тая карта и да се ореже дъно  и памет, някак си не върви. Нито една от горните конфигурации не ми хареса изцяло. Всяка от тях си има недостатъци, които не са за пренебрегване. Най-големият е поставянето на 2х4GB RAM. По-малкият е дъно, различно от Z170  с клокърски процесор. А и тия клоквания с неклокърски дъна са с неясна съдба. Интел вече се изказа по въпроса.  И още нещо. На тоя етап е по-добре да се купи АМД видеокарта с оглед по-добрата поддръжка на DX12. Макар че тук трябва да се доуточни, че става въпрос за по-скъпите модели видеокарти на АМД, а не за евтините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.