Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам рутер/wifi който е със статичен ип това става с програмата xampp всеки път когато си отворя браузъра със ип то ми получавам тази грешка err_connection_refused  но когато отида на адрес 127.0.0.1 или Localhost изглежда, че работи без проблем добавих затворените портове в рутера, също така и в огнената стена и същият проблем пак си се появява спрях антивирусната и пак си се появява тази грешка.

Портовете си работят без проблемно при включен MySQL,Apache говоря за 80 и 3306.

http://imgur.com/a/JQQRJ Тук съм качил и снимки скролнете по на долу да видите и останалите..

Извинявам се ако е в грешен раздел но на истина ми трябва помощ ?

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А IP адреса, който си задал в портовете на рутера, съвпада ли с този, който е за компютъра ти във вътрешната мрежа на рутера? Провери от списъка с DHCP клиенти и този, зададен в портовете. Дай снимки и от двете менюта. Най-добре ще е да си зададеш статичен IP адрес, който винаги да е за това устройство от мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Blue Ray написа:

А IP адреса, който си задал в портовете на рутера, съвпада ли с този, който е за компютъра ти във вътрешната мрежа на рутера? Провери от списъка с DHCP клиенти и този, зададен в портовете. Дай снимки и от двете менюта. Най-добре ще е да си зададеш статичен IP адрес, който винаги да е за това устройство от мрежата.

http://prikachi.com/images.php?images/481/8748481R.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/482/8748482t.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/483/8748483E.jpg

Съвпада ?

Devastationbg е компа и съм задал него..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое и къде съвпада? Не си дал снимка, където си добавил портовете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Blue Ray написа:

Кое и къде съвпада? Не си дал снимка, където си добавил портовете!

http://prikachi.com/images.php?images/489/8748489C.jpg

192.168.0.101 е devastationbg main ip то за wifi-я

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре направи едно DMZ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

По добре направи едно DMZ.

Не става...

DMZ Host IP Address

192.168.0.101  Check и е на да не става..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Devastation написа:

Не става...

Защо да не става. Всички портове са към едно вътрешно IP. Направи го за тест да видим дали ще сработи. Не казвам да е за постоянно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPnP услугата включена ли е от настройките на рутера? Опитайте да зададен статичен IP за компютъра, да изтриете пренасочените портове, рестартирате компютъра и рутера и да добавите портовете отново. След това да тествате. Ако пак не се получава, опитайте с връщане на заводски настройки на рутера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Защо да не става. Всички портове са към едно вътрешно IP. Направи го за тест да видим дали ще сработи. Не казвам да е за постоянно. 

Във Ipv4 е оставено на Obtain an ip automaticly..

преди 1 минута, Blue Ray написа:

UPnP услугата включена ли е от настройките на рутера? Опитайте да зададен статичен IP за компютъра, да изтриете пренасочените портове, рестартирате компютъра и рутера и да добавите портовете отново. След това да тествате. Ако пак не се получава, опитайте с връщане на заводски настройки на рутера. 

Enable UPnP
Включено е да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E сложи настройките ръчно. Целта е да тестваш само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да. Но от настройките на рутера, си добави за MAC адреса на компютъра да отговаря определен IP адрес. Така всеки път ще получава него автоматично. Това е много важно за подобен тип дейност. В противен случай, всеки път IP адреса във вътрешната мрежа ще е различен, а респективно няма да се отваря съдържанието на въпросните портове във външната мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих на wifi mac adressa е различен обаче като го сменя в рутера спира нета..

Description: Realtek RTL8723BE 802.11 b/g/n Wi-Fi Adapter
Physical Address: ‎C0-38-96-26-DB-8F

А това е на рутера:

C8:3A:35:13:5A:B8

Цитат

Това да. Но от настройките на рутера, си добави за MAC адреса на компютъра да отговаря определен IP адрес. Така всеки път ще получава него автоматично. Това е много важно за подобен тип дейност. В противен случай, всеки път IP адреса във вътрешната мрежа ще е различен, а респективно няма да се отваря съдържанието на въпросните портове във външната мрежа.

Как става това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става : WAN MAC Address се променя но LAN MAC Address     C8:3A:35:13:5A:B8 си остава същия и нета спира.. :(
Ако им се обадя те ще кажат, че пипам нещо по настройките а в действителност нищо не правя тъпият с извинение мак адрес се сменя автоматично..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Devastation написа:

Здравейте имам рутер/wifi който е със статичен ип това става с програмата xampp всеки път когато си отворя браузъра със ип то ми получавам тази грешка err_connection_refused  но когато отида на адрес 127.0.0.1 или Localhost изглежда, че работи без проблем добавих затворените портове в рутера, също така и в огнената стена и същият проблем пак си се появява спрях антивирусната и пак си се появява тази грешка.

Портовете си работят без проблемно при включен MySQL,Apache говоря за 80 и 3306.

http://imgur.com/a/JQQRJ Тук съм качил и снимки скролнете по на долу да видите и останалите..

Извинявам се ако е в грешен раздел но на истина ми трябва помощ ?

Надявам се знаеш, че XAMPP  е пакет предназначен предимно за разработки и не е много подходящ за постоянен хост. Причините са много, но една от основните, е че по подразбиране идва с много ниско ниво на защита. За това ако ще го достъваш извън localhost е добре да се направи поне минималното, за да бъде защитен. За целта е необходимо да зададеш пароли на модулите. Как да стане това ще потърсиш в Гугъл.  Относно проблема - ако си пренасочил правилно портовете в рутера, то остана да добавиш и разрешение в httpd.conf за достъп от вън, защото до колкото си спомням по подразбиране конфигурацията не позволяваше достъп извън localhost. А как да стане това отново ще потърсиш в Гугъл, за да не ти давам линка аз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, exwol написа:

Надявам се знаеш, че XAMPP  е пакет предназначен предимно за разработки и не е много подходящ за постоянен хост. Причините са много, но една от основните, е че по подразбиране идва с много ниско ниво на защита. За това ако ще го достъваш извън localhost е добре да се направи поне минималното, за да бъде защитен. За целта е необходимо да зададеш пароли на модулите. Как да стане това ще потърсиш в Гугъл.  Относно проблема - ако си пренасочил правилно портовете в рутера, то остана да добавиш и разрешение в httpd.conf за достъп от вън, защото до колкото си спомням по подразбиране конфигурацията не позволяваше достъп извън localhost. А как да стане това отново ще потърсиш в Гугъл, за да не ти давам линка аз.

Пробвах не става.. :( Ip-то ми е статично и държи само на 

109.107.83.76

Mac adressa го променям но

LAN MAC Address     C8:3A:35:13:5A:B8  
не се променя..

и ми изписва тази грешка :

hGjFIba.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв MAC адрес променяш и защо го променяш? Доставчика ти е задал един MAC адрес за едно устройство. Очевидно това е рутера ти. Ако промениш MAC адреса му, интернет връзката е редно да прекъсне, освен ако не е зададен и още един MAC. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Blue Ray написа:

Какъв MAC адрес променяш и защо го променяш? Доставчика ти е задал един MAC адрес за едно устройство. Очевидно това е рутера ти. Ако промениш MAC адреса му, интернет връзката е редно да прекъсне, освен ако не е зададен и още един MAC. 

ами ползвам го от wifi и той се променя автоматично ако пробвам с някоя програма да го сменя на старият си ще стане ли ?

Нищо не съм пипал...

Тези са си зададени от доставчка

LAN MAC Address C8:3A:35:13:5A:B8
WAN MAC Address C8:3A:35:13:5A:B8

Това е от  DHCP Client List

100 е Wifi

101 e Rutera

Devastationbg 192.168.0.101 3C:D9:2B:6A:06:3F
Devastationbg 192.168.0.100 C0:38:96:26:DB:8F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се върне на стария за мрежовото устройство. Трябва MAC адреса, който е зададен статично за устройството ти за един IP адрес от рутера, да е същия с този, от който в момента устройството е свързано към рутера. От там портовете да са пренасочени към въпросното IP и уеб сървъра стартиран. В това състояние, като отвориш http://localhost , отваря ли се хостваното съдържание? Рестартира ли системата, заедно с рутера, както писах? Пробва ли да нулираш настройките и да настроиш всичко пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Blue Ray написа:

Може да се върне на стария за мрежовото устройство. Трябва MAC адреса, който е зададен статично за устройството ти за един IP адрес от рутера, да е същия с този, от който в момента устройството е свързано към рутера. От там портовете да са пренасочени към въпросното IP и уеб сървъра стартиран. В това състояние, като отвориш http://localhost , отваря ли се хостваното съдържание? Рестартира ли системата, заедно с рутера, както писах? Пробва ли да нулираш настройките и да настроиш всичко пак?

Значи Localhost и 127.0.0.1 работят а 109.107.83.76 не ми отваря web съдържанието.

Пробвах всичко но както казах отгоре 

не се променя.. Като задам новото mac от Mac clone WAN се променя а LAN не остава си старото зададеното .. И интернета спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Devastation написа:

Значи Localhost и 127.0.0.1 работят а 109.107.83.76 не ми отваря web съдържанието.

Пробвах всичко но както казах отгоре 

не се променя.. Като задам новото mac от Mac clone WAN се променя а LAN не остава си старото зададеното .. И интернета спира.

Има ли NAT на порта на уеб сървъра в маршрутизатора?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, capnemo написа:

Има ли NAT на порта на уеб сървъра в маршрутизатора?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Devastation написа:

Да.

А пуснат ли е сървъра? И проверете през интернет дали порта е отворен и нещо слуша на него

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, capnemo написа:

А пуснат ли е сървъра? И проверете през интернет дали порта е отворен и нещо слуша на него

Възможно е да е от мак адреса ако им се обадя какво да им кажа, че лаптопа ми си е сменил мак адреса понеже го ползвам и от лаптоп .. ? да ми зададът този мак адрес който ми е сега лаптопа на него. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Devastation написа:

Възможно е да е от мак адреса ако им се обадя какво да им кажа, че лаптопа ми си е сменил мак адреса понеже го ползвам и от лаптоп .. ? да ми зададът този мак адрес който ми е сега лаптопа на него. ?

МАК адреса няма нищо общо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.