Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, смених си адреса на който живея в София и искам да си прехвърля услугите, които ползвам от Виваком, там. Използвам FiberNet и TV. На новия адрес, тъй като е нова сграда няма прокарана оптика, а има до всички други блокове, около този. Какво правим в случая? Обадих се на оператор и те направиха всичко възможно да ми затворят и да ме пренасочат към някой от офисите. Отидох и там и ми казаха, че договора, който съм подписал е за първоначалния адрес, а не за този който сменям и не могат да направят нищо, освен да ми пуснат телевизията с чиния и интернета през модем. Не искат да се прекрати договора, освен ако не си платя всички неустоики.

Някой имал ли го е този проблем и как е подходил. Смятам да насоча въпроса към КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише по въпроса в договора ти, с който си се съгласил, подписвайки го?...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека каза че и преди е използвам оптичния нет и иска на новия адрес пак да си го ползва значи по договор трябва да предоставят оптичен нет . Отиваш в централата на виваком и търсиш човека който отговаря за оптиката . Никаква ли оптика на виваком няма там дори до сградата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BaCkoHTe написа:

Здравейте, смених си адреса на който живея в София и искам да си прехвърля услугите, които ползвам от Виваком, там. Използвам FiberNet и TV. На новия адрес, тъй като е нова сграда няма прокарана оптика, а има до всички други блокове, около този. Какво правим в случая? Обадих се на оператор и те направиха всичко възможно да ми затворят и да ме пренасочат към някой от офисите. Отидох и там и ми казаха, че договора, който съм подписал е за първоначалния адрес, а не за този който сменям и не могат да направят нищо, освен да ми пуснат телевизията с чиния и интернета през модем. Не искат да се прекрати договора, освен ако не си платя всички неустоики.

Някой имал ли го е този проблем и как е подходил. Смятам да насоча въпроса към КЗП.

Трябва да прекратиш договора на стария адрес - неустойките са до 3 месечни такси дори и в договора да пише че трябва да се платят всички оставащи такси щото го промениха закона. На новия адрес ако Виваком не могат да ти осигурят интернет и телевизия каквато искаш ще сключиш договор с друга фирма или пък ще изчакаш да пуснат оптика в него район щото сателината им не струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vivacom.bg/bg/files/1859-obshti-uslovija-za-predostavjane-na-uslugata-vivacom-fiber-net-v-sila-ot-13-01-2015-g.pdf

Цитат

7.2. Преместване на адреса, на който се ползва Услугата
В случаите, когато абонатът желае да премести ползването на Услугата на нов адрес или друг
телефонен пост, това е допустимо само със съгласие на VIVACOM, като се дължи цена за
инсталиране.

Значи сигурно ще трябва да се подаде молба за преместване на услуга. И ако има техническа възможност, ще отговорят положително. И ще си платиш нова такса за инсталиране.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

И ако има техническа възможност, ще отговорят положително. 

Е те вече са му отговорили, че нямат техническа възможност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, BaCkoHTe написа:

Отидох и там и ми казаха, че договора, който съм подписал е за първоначалния адрес, а не за този който сменям и не могат да направят нищо, освен да ми пуснат телевизията с чиния и интернета през модем.  

Тъй...
Всяка една промяна в системата на Виваком носи неустойки за абоната - тоест няма как да ти пуснат ТВ с чиния и интернета през модем, защото ти ще трябва да плащаш по-малко, отколкото сега.
Тази промяна ще генерира неустойки в тяхната система - демек този вариант отпада.

Щом нямат техническа възможност да те включат на съшите условия, трябва да ти прекратят договора без проблем.
Или тази, която ти е обяснявала е неграмотна или просто не и се занимава (за офиса на Виваком говоря).

Гледам за София става дума.
Ако решиш драсни едно ЛС и ще те пратя в определен офис при определен човек, който да ти поеме нещата и да ти прекрати услугата.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Същият проблем и при мен-от Виваком ми отговарят че договорът е за доставка на адресът по  договора и ако не желая да ми бъде предоставен нет със сателитна чиниян на новия адрес (нямат възможност за оптика както беше досега) то трябва да подам молба за прекратяване на договора ,като им дължа неустойки

Редактирано от nikolaj ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, nikolaj ivanov написа:

Същият проблем и при мен-от Виваком ми отговарят че договорът е за доставка на адресът по  договора и ако не желая да ми бъде предоставен нет със сателитна чиниян на новия адрес (нямат възможност за оптика както беше досега) то трябва да подам молба за прекратяване на договора ,като им дължа неустойки

Ако няма техническа възможност няма как да дължиш неустойка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че се позовават ,че договорът е до стария ми адрес и важи за него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nikolaj ivanov написа:

Проблемът е че се позовават ,че договорът е до стария ми адрес и важи за него

В момента ако услугата ти е на стария адрес, където има техническа възможност, няма как да ти се прекрати без неустойки. 

Виваком ще ти прекрати договор ако на новия адрес няма техническа възможност. Ето ти линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не искам да се прекратява,а да се премести на новия адрес при запазване на същите технически условия,тоест оптика ,но това няма как да се изпълни-предлагат ми сателит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, nikolaj ivanov написа:

не искам да се прекратява,а да се премести на новия адрес при запазване на същите технически условия,тоест оптика ,но това няма как да се изпълни-предлагат ми сателит

Е ако няма техническа възможност на новия адрес няма как да ти пуснат оптика. Варианта е или да се откажеш или да приемеш това, което ти предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/8/2017 в 13:30, Емил Костов написа:

В момента ако услугата ти е на стария адрес, където има техническа възможност, няма как да ти се прекрати без неустойки. 

Виваком ще ти прекрати договор ако на новия адрес няма техническа възможност. Ето ти линк

И аз имам същия казус. На стария адрес си имах покритие и си ползвах услугата, но на новия нямат покритие. И ми казват, че им дължа неустойките за прекратяване, защото само за първоначалния адрес важи тази точка, че при техническа невъзможност за инсталация могат да го прекратят без неустойки. Не знам къде в тези ОУ пише, че важи и за новия адрес. Изчетох ги и не го намирам това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7/8/2017 в 13:30, Емил Костов написа:

Виваком ще ти прекрати договор ако на новия адрес няма техническа възможност.

Дано, защото мен Vivacom ме принудиха да си изтикам срока на договора - в района, в който трябваше да се ползва (в рамките на Русе) мобилна услуга нямаше връзка и отказаха да се прекрати договорът, освен със заплащане на неустойка от моя страна. _!_

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Roksa написа:

И аз имам същия казус. На стария адрес си имах покритие и си ползвах услугата, но на новия нямат покритие. И ми казват, че им дължа неустойките за прекратяване, защото само за първоначалния адрес важи тази точка, че при техническа невъзможност за инсталация могат да го прекратят без неустойки. Не знам къде в тези ОУ пише, че важи и за новия адрес. Изчетох ги и не го намирам това.

Искала ли си преместване или просто си занесла оборудването на друго място?

на 13.04.2016 г. в 9:31, BaCkoHTe написа:

Ето ти общите условия. Може да ги прочетеш. Ако трябва се консултираш и с КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/23/2017 в 15:06, Емил Костов написа:

Искала ли си преместване или просто си занесла оборудването на друго място?

Ето ти общите условия. Може да ги прочетеш. Ако трябва се консултираш и с КЗП.

Здравейте, подадох си заявлението за преместване на адреса. (и то към съседния вход, защото моя не им излиза в системата) Дойдоха техниците и казаха, че няма как да ме свържат, тук няма кутия на Виваком. Уж щели те да подадат сигнал към централа в София, да чакаме да се нагласят да прекарат кабелите към входа ми и да сложат вивокмската кутия. И така ще си останем с чакането. Звъннахме на оператор, той ми казва ами нямате сигнал там, подайте заявление. Отивам в магазина на Виваком от там ми казват - Ами няма как да ви пусна каквото и да е заявление на този адрес, защото го нямам в списъка ми с адресите на компютъра. И така, никой не знае сега, ще имаме ли интернет и кога. Таксата си ми тече, за да прекратя предварително ми искат 140лв. Алтернативите за интенрет не са по-добри, Аз съм изключително доволна от интернета им. За година и половина дори и за милисекунда не е спирал. Но тука ударих на голяма греда...

Редактирано от Roksa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Roksa написа:

Здравейте, подадох си заявлението за преместване на адреса. (и то към съседния вход, защото моя не им излиза в системата) Дойдоха техниците и казаха, че няма как да ме свържат, тук няма кутия на Виваком. Уж щели те да подадат сигнал към централа в София, да чакаме да се нагласят да прекарат кабелите към входа ми и да сложат вивокмската кутия. И така ще си останем с чакането. Звъннахме на оператор, той ми казва ами нямате сигнал там, подайте заявление. Отивам в магазина на Виваком от там ми казват - Ами няма как да ви пусна каквото и да е заявление на този адрес, защото го нямам в списъка ми с адресите на компютъра. И така, никой не знае сега, ще имаме ли интернет и кога. Таксата си ми тече, за да прекратя предварително ми искат 140лв. Алтернативите за интенрет не са по-добри, Аз съм изключително доволна от интернета им. За година и половина дори и за милисекунда не е спирал. Но тука ударих на голяма греда...

Това за кой град става дума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Това за кой град става дума?

Става въпрос за град Варна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti

Snap2.png

Връзка с КЗП за таксуване за неползвана услуга не по ваша вина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте тръгнали да се занимавате с тези бавноразвиващи сте Бибаком

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Roksa написа:

Става въпрос за град Варна.

За съжаление във Варна не ми стигат силите да помогна.
Затова питах за града, в който се намирате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, adersa написа:

Защо сте тръгнали да се занимавате с тези бавноразвиващи сте Бибаком

Ами ако има някои "бързоразвиващи" във Варна, съм отворена за предложения. 

Всички препродават интернета на Виваком. Като съотношение качество-цена, аз не виждам да имат конкуренция. Ако ми предложите надежден доставчик, за 19лв - 100 Мегабита и ТВ - без прекъсвания супер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Roksa написа:

Всички препродават интернета на Виваком. Като съотношение качество-цена, аз не виждам да имат конкуренция. Ако ми предложите надежден доставчик, за 19лв - 100 Мегабита и ТВ - без прекъсвания супер!

Никой не е застрахован от прекъсвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27/10/2017 в 20:19, Roksa написа:

Мтел не предлагат ли услугите си във Варна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.