Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да ви попитам близоо какъв Ip адрес използват за рутерите си статичен или динамичен и как им е интернета ?

Редактирано от Devastation (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що, niki292002 написа:

Зле.

Ееее... мерси... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доволен съм от blizoo преди години имах проблеми с тях но с едно телефонно обаждане спряха до днес днешен проблемите ;) До колкото за IP адреса е статичен (за рутер е различно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен интернета е супер, но IP-то е динамично. Преди няколко години ми беше статично, обаче минаха на PPPoE връзка и от тогава ми е динамично. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи как се приема... При някои е статичен IP адреса, а при други динамичен. Като цяло при много клиенти имат доста проблеми. И в повечето случаи не могат да ги решат. Скоростите и много често не отговарят и на описаните (то не може никога да е точно толкова), както и upload скоростта като цяло също е ниска. Международната е още по-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно ще кажа - плащаме за 100 мегабива а такива се виждат само и единствено през крив макарон. 2-3MB/s и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Daylight Dancer написа:

Само едно ще кажа - плащаме за 100 мегабива а такива се виждат само и единствено през крив макарон. 2-3MB/s и това е.

и аз съм на 100 мегабита .... само ще уточня, че измерването е през Wi-Fi ...

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, jgj написа:

и аз съм на 100 мегабита .... само ще уточня, че измерването е през Wi-Fi ...

Untitled.png

А Upload-а гледаш ли ? Също, ще направиш ли тест към чужбина ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, niki292002 написа:

А Upload-а гледаш ли ? Също, ще направиш ли тест към чужбина ?

Upload-а е ясен ... Не съм голям фен на blizoo, не работя и за тях, но не можеш да кажеш на бялото черно ... ето и чужбина към Liverpool

това го постигнах, като виках няколко пъти техниците, които провериха и подмениха сплитери, суичове и т.н. ... това беше преди 2 години. сега не ми харесва телевизията им, но дано интеграцията с mtel да стане по-бързо ...

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на Близу вече 9-та година. Интернета им е добър. IP адрес им е динамичен. Вече ако искаш статичен трябва да се уговориш с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Аз съм на Близу вече 9-та година. Интернета им е добър. IP адрес им е динамичен. Вече ако искаш статичен трябва да се уговориш с тях.

На места е горе долу добре, но знам, че автора ще го използва за сървър. (за игри) При игрите му трябва и добър Upload.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм в Плевен. Ползвал съм им услугите на 3 адреса и нямам оплакване. На Docsis технологията съм в момента. Да, Upload скоростта ми е по-ниска. На 100 мегабита download имам 10 мегабита upload. В момента обаче се пускат оптики из целия Плевен, така че вероятно и това ще се промени.  Ако постващия е от Враца нека да разбере какви и колко доставчика могат да му осигурят интернет свързаност до адреса и вече да избира. може да ги постне тук и да чака други, които са от Враца да изкажат мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази оптика с нищо няма да ти промени Upload скоростта. В случая ограничението не е от интерфейса/технологията, която използват за предоставяне на услугата, а до ограничение от системите им. На blizoo за по-голямата част от клиентите, upload скоростта е ниска и такава ще остане, независимо през какъв интерфейс приемат услугата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Blue Ray написа:

Тази оптика с нищо няма да ти промени Upload скоростта. В случая ограничението не е от интерфейса/технологията, която използват за предоставяне на услугата, а до ограничение от системите им. На blizoo за по-голямата част от клиентите, upload скоростта е ниска и такава ще остане, независимо през какъв интерфейс приемат услугата.

Може и така да е. Ще поживеем и ще видим. Лично мен така нещата ме устройват. Вероятно за stream, upload или sever Близу няма да е препоръчания ISP.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нуждите на автора на темата, редно е да търси оператор със симетрични скорости, т.е. скоростта на сваляне, да е доста близка до скоростта на качване. Както и скорости, които отговарят на останалите му нужди. Много важна е и скоростта към международни сървъри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я да прегледа първо тази тема http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/266512-%D0%91%D1%8A%D1%80%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0 за първоначално ориентиране защото много неща не са му ясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а като е динамичен Ип означава ли, че всички портове са отворени и не трябва да се отварят или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Освен това при всяко рестартиране на системата, или по определен от доставчика интервал, IP адреса ще се сменя. Много ми е интересно какъв сървър ще правиш с такъв IP адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Devastation написа:

Добре а като е динамичен Ип означава ли, че всички портове са отворени и не трябва да се отварят или ?

Едното няма нищо общо с другото. Отварянето на портовете е настройка в самото устройство ( рутер, модем), а IP адреса за да е статичен е настройка в самия ти профил от ISP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Blue Ray написа:

Не. Освен това при всяко рестартиране на системата, или по определен от доставчика интервал, IP адреса ще се сменя. Много ми е интересно какъв сървър ще правиш с такъв IP адрес.

Има един сайт no-ip.org ще задам там сайта си като и имат една програмка всеки път рефрешва сайта с ип то така, че няма да има проблем и преди съм го пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбра ли че няма да стане? Използваната технология от тия (DOCSIS), както и ADSL на БТК означават силно несиметричен канал по дефиниция. Иначе казано мижав upload. Който ти трябва ако ще правиш сървър. Дали е статично IP е отделен въпрос.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

Не разбра ли че няма да стане? Използваната технология от тия (DOCSIS), както и ADSL на БТК означават силно несиметричен канал по дефиниция. Иначе казано мижав upload. Който ти трябва ако ще правиш сървър. Дали е статично IP е отделен въпрос.

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Devastation написа:

:no-no:

За да имаш хубав сървър, ти трябва и силен Upload. Защото, като играчите ти влизат в сървъра, те теглят, не ти.

П.П. Много силно се съмнявам в уменията ти изброени графа "Интереси".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не са изчезнали всички оператори в твоя град, че толкова държиш на тези Blizoo? Разбери, че интернет връзката им е подходяща само за сърфиране в интернет и изтегляне на файлове. Ако ще правиш сървър, сийдваш торент или друго занимание, което изисква добър upload, забрави за този доставчик. Както вече разбра, IP адресите са динамични. Проблеми при тях има в изобилие, на фона на всички останали минуси. Технологията е стара като цяло. Има и голяма загуба на пакети. Не ми се мисли, какво ще правиш, ако в бъдеще решиш да гледаш IP телевизия, да слушаш онлайн радио или да правиш нещо подобно с тези големи загуби. Просто доставчика не е добър. За елементарните нужди на домашния потребител - става. Но не и за повече. 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.