Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 
Бих искал да попитам по какъв начин може да се постигне следния ефект: Опитвам се да направя онлайн радио, като целта ми е плейъра в сайта да работи непрекъснато - т.е. когато човек, влязъл в сайта цъка по различните бутони страницата да не се рефрешва и плейърът да не прекъсва . За да добиете представа какво имам предвид може да погледнете сайта на  Радио 1 например. Това искам да постигна и аз, като подчертавам, че не визирам дизайна на плейъра, а това, че той не прекъсва при работа със сайта иначе мен ме устройва и стандартния HTML 5 плейър. Ако някой знае как може да ставе това, моля да пише. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е така защото header на сайта е fixed и плеъра е там. Ето как се постига този ефект

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да бъркам, но това което си посочил не служи ли за задържане на Header при скролване? Моята цел е въпросния header да не се презарежда отново и отново, когато се разглеждат различните страници на сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се презарежда. Той ще е в позиция Fixed и не е нужно JavaScritp. CSS3 ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Не се презарежда. Той ще е в позиция Fixed и не е нужно JavaScritp. CSS3 ще свърши работа.

Гореописаният метод ще важи ли при положение, че съм използвал готова тема за Wordpress за сайта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, там имаш възможност в Child темата да пишеш и да модифицираш CSS файла. А има и теми, в които тази опция е сложена в настройките и. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.04.2016 г. в 16:23, edelvai написа:

Здравейте, 
Бих искал да попитам по какъв начин може да се постигне следния ефект: Опитвам се да направя онлайн радио, като целта ми е плейъра в сайта да работи непрекъснато - т.е. когато човек, влязъл в сайта цъка по различните бутони страницата да не се рефрешва и плейърът да не прекъсва . За да добиете представа какво имам предвид може да погледнете сайта на  Радио 1 например. Това искам да постигна и аз, като подчертавам, че не визирам дизайна на плейъра, а това, че той не прекъсва при работа със сайта иначе мен ме устройва и стандартния HTML 5 плейър. Ако някой знае как може да ставе това, моля да пише. Благодаря предварително!

Това за което говориш най вероятно е AJAX. Можеш да прочетеш повечко тук и тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/19/2016 в 21:24, Trend32 написа:

Това за което говориш най вероятно е AJAX. Можеш да прочетеш повечко тук и тук.

Така е! С AJAX вече реших проблема и плейърът не прекъсва. Но сега съм изправен пред друг проблем. Когато се опитам да поставяплъгин за Facebook страница в сайта, този плъг ин се зарежда само при първото отваряне на сайта и само след рефреш, но не и при обикаляне из меннютата на сайта, когато се използва аякс. Това се случва с всеки java script нда, който се опитам да сложа. Как може да бъде решен този проблем и java script-a да се зарежда след ajax заявките? Благодаря много за отговорите и помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от ImagineMe
      Здравейте! 
      Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 
    • от AGgolqm
      Ползвам Windows 7 x64. Сега съм с ГОМплейър но мин. седмица го ъпдейтнах и само .аvi мога да отварям. пробвах да върна на старата версия, стана но пак не пускаше. на windows media player и media player classic също не става. та да ми предложите хубав плейър който да може да ги пуска, като изключим цена на продукт *намигване* :Д. Благодаря предварително!
    • от hellbully
      Здравейте, имам MP4-ка Diva FX 73 8GB (http://handybg.com/Diva-FX-73-8GB-id1959.html), която притежавам вече 4та година, и като цяло не ми е давала ядове, пък и я пазя а и вече ползвам инцидентно при нужда, единствено е амортизирана от времето и ползването, без видими повреди. Та проблема е по скоро системен (и вероятно идващ от паметта), но при изпълнение на дадена папка "плейлист", някои от песните в едни случаи или ги отминава (не ги зачита като съдържание или формат макар че всички са .mp3), в други на мястото на песента която следва по ред пуска друга от съвсем различна папка! Не знам точно на какво би могло да се дължи това объркване, дали е от "изпушила" памет или вече видимо си надминава гаранционните възможности, вие кажете...
    • от Dimitarr
      Здравейте, искам да ви попитам какъв mp3 плейър бихте ми препоръчали. Изискванията са следните: - да не е много тежък - батерията да издържа дълго време с едно зареждане - не ми трябва тъчскрийн, нито ме интересува размерът на екрана - да има слот за карта с памет - да издържа на изпускания - цената да бъде максимум 60-70 лева Ако някой има опит с такава машинка или е намерил нещо подобно, ще го помоля да пише в темата. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.