Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам страшно дразнещ проблем след като започнах да използвам 10ката. Проявява се в това че лаптопът ми не иска да се свърже с домашната wi-fi мрежа (единствено с нея), излиза can't connect to this network и до там, интересното е че от време на време, само когато той си реши се свързва но нета е много слаб и постоянно губи сигнал. Пробвах различни различни фиксове от това да си рестартирам руутера до всевъзможни драйвъри и нищо не помага. Ако имате някакви предложения ще съм много благодарен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа. Марка и модел на рутера и съответно ти ли си настройвал безжичната връзка или от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрани/разреши мрежовата карта.

Ако не помогне от диспечера на устройства деинсталирай драйвъра, без да слагаш отметка за изтриване на файловете.

И рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точният модел на лаптопа ако споменете ще е добре.

Иначе, инсталирали ли сте всички необходими драйвери за въпросният лаптоп.(вкл. и тези за безжичният адаптер)

Други устройства свързват ли се (безжично), успешно със рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo G580 и tplink tl-wr740n v4 

Номера от device manager-а го правих вече - не става 
Инсталирани са драйвърите за LAN картата и безжичния адаптер(от самия Windows), пробвах с Driver Pack Solutions като инсталира уж най-новите съвместими драйвъри. А за връзката с руутера други устройства нямат проблеми.

Редактирано от Mihail Marginski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с интелски безжичен адаптер, работата е много зле. Търси възможно най-стария драйвър за устройството. Двойката TP-Link/Intel е критична. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера и лаптопа си се разбираха супер преди, без никакви проблеми. 

Пуснах  MsInfo32.exe  но никаде не пише кой е производителя на адаптера. 
Някакви други идеи? 

И другото много интересно и необяснимо(поне за мен) нещо е че когато евентуално се свържа с мрежата(което става само като лаптопа е обърнат с дъното към рутера и то не всеки път) Chrome-a постоянно забива, което го няма когато съм през Ethernet кабела. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taka, вижте сега, имах този проблем скоро.

Пробвах какво ли не, всичко възможно.

Разреших го само така.

Влязох си в рутера и смених канала.

И се оправи. Само с 10 не ми харесва рутера на кой канал е.

Ще цитирам собственият си пост от преди няколко часа или почти ден ако не се лъжа:

"Какво правите ако не иска Windows 10 да се свърже с домашната ви безжична мрежа?

Губи ви мрежата в периметъра или просто ви казва че не може да се свърже към мрежата. Към други мрежи няма проблем.

Но поведението на мрежовата карта не е нормално.

При изписване на съобщение за неуспешна връзка виждам как за секунда адаптера се изключва и се пуска.

Atheros AR956x

Пипнах си настройките на рутера и потръгнаха нещата.

QuickMemo+_2016-04-25-23-06-39.png

Забелязвам че в Windows 10 има проблем с администраторските права при стартиране на програми. Например стартирам уторента, свалям си торент и веднага ми изписва че не може да се запише торента в пътя който съм посочил тоест дира, директорията, трябва да затворя уторента, да ида в папката на уторента, да посоча да се рънне с админски права. След като се отвори да си заредя торента ръчно. Като намеря торент файла и отворя.

Тогава тръгва да се сваля и няма проблем със записа ....на торентите в указаният дир. "

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Tanner Foost Foust написа:

Забелязвам че в Windows 10 има проблем с администраторските права при стартиране на програми. Например стартирам уторента, свалям си торент и веднага ми изписва че не може да се запише торента в пътя който съм посочил тоест дира, директорията, трябва да затворя уторента, да ида в папката на уторента, да посоча да се рънне с админски права. След като се отвори да си заредя торента ръчно. Като намеря торент файла и отворя.

Тогава тръгва да се сваля и няма проблем със записа ....на торентите в указаният дир. "

Провери си правата върху диска, на който искаш да се сваля.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

Провери си правата върху диска, на който искаш да се сваля.

Хрумна ми но не съм пробвал. Най вероятно това ще е. Видях че всичко е направено по подразбиране да отива в C:\ .
Възможно е под дефалт само за C:\ да имам права.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, ще го пробвам! Но така или иначе реших да заменя стария tp-link с този D-link: http://www.emag.bg/bezzhichen-ruter-d-link-wireless-n-300-cloud-router-s-4-portov-10-100-switch-dir-605l/pd/DMPNGMBBM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че проблемът е в рутера.
Няма да изпадам в подробности, просто при задълбочен анализ на фактите в моята ситуация стигнах до този извод.

Понякога моят рутер не иска да дава интернет достъп на андроид устройство, а  в същото време лаптопът със 7 или с 10  имат достъп, и обратно по някога се случва андроид устройствата да имат достъп а 10 или 7 да нямат.

Моят рутер е вивакомски и е на доста сериозна възраст :D

1212.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tanner Foost Foust написа:

Taka, вижте сега, имах този проблем скоро.

Пробвах какво ли не, всичко възможно.

Разреших го само така.

Влязох си в рутера и смених канала.

И се оправи. Само с 10 не ми харесва рутера на кой канал е.

Ще цитирам собственият си пост от преди няколко часа или почти ден ако не се лъжа:

"Какво правите ако не иска Windows 10 да се свърже с домашната ви безжична мрежа?

Губи ви мрежата в периметъра или просто ви казва че не може да се свърже към мрежата. Към други мрежи няма проблем.

Но поведението на мрежовата карта не е нормално.

При изписване на съобщение за неуспешна връзка виждам как за секунда адаптера се изключва и се пуска.

Atheros AR956x

Пипнах си настройките на рутера и потръгнаха нещата.

QuickMemo+_2016-04-25-23-06-39.png

Ам чакай малко сега като гледам настройките ти ако са тези де си задал G , задай го на N и тествай и проввери как е антената да не би някой да я преместил без да иска аз имам същия рутер от 4 години и никога не съм ъпдейтвал firmware както си е настроен от първия ден си стои така скоростта не ми е падала както и сигнала не ми се губи като се има предвид рутера е след 1 дебела стена в апартамента :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще зададе N  ако има - не видя ли, че рутерът е стар?!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През тези години имаше само стандарти b и g,
n още не съществуваше.
Рутърът няма n.
Toва е ADSL модем и рутер 2 в 1.

Просто смених канала и зададох ръчни скорости на предаване на данни по безжична мрежа както и един стандарт.
По подразбиране си бяха автоматични и микс от b/g.

Ти си един от щастливите потребители на Виваком.
Аз съм от нещастните.
Няма да говоря колко е отвратителен интернета който ми доставят, варира между никакъв нет до 1 2 и максимум 8 мегабита.
Оптичен нет се инатят и не ми пускат а кутията е на 10 метра под прозореца.

Аз сам си трабълшутвам бавният нет.

При необходимост ползвам чужди мрежи .

А бащата всеки път успяват да го зарибят да подпише за още  две години.
И използват онзи гаден номер, след изтичане на договора да ти вдигнат таксата двойно тройно.
Веднъж бях на интервю за работа при тях, как ми се похвалиха че имат 4 милиона абоната :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тества ли нивото на сигнала на рутъра по каналите. Къде е най-силно излъчването. Също ако наоколо има и други излъчващи точки виж къде е най-слаб техният сигнал.

От андроид - WiFi analyzer

От Win - inssider или WifiChannelMonitorX64 (изисква инсталиран драйвър на Microsoft Network Monitor)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Tanner Foost Foust написа:

имат 4 милиона абоната

с над 30% мъртви души.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Ще зададе N  ако има - не видя ли, че рутерът е стар?!!

Еми тука по горе прочетох , че става въпрос 740N tp link

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mihail Marginski, избягвай двойката Intel/TP-Link и няма да има проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избирате езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от Бултрас
      Здравейте, имам няколко въпроса, свързани с преминавенето от windows 8.1 до windows 10.
      Говоря за този win 10 от сайта https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10
      Windows 8.1 е пиратски и му изтече лиценза или активатора и излиза това нещо  дали ще прави проблем при упдеита.
      Другият ми въпрос е при упдеита от win 8 на win 10 ще ми се изтрият ли старите неща .
      И последният ми въпрос е , ако реша да го правя някои дали знае хубав активатор за win 10 .

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.