Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Отново имам нужда от вашата помощ. От два дни се ровя в биоса на картата и не мога да намеря една настройка при която, температурата на картата влияе на нейната честота. Някой може ли да ме ориентира - какво съм пипнал, че съсипах производителността на моята карта? Ето как вървеше преди. Температурата на картата не влияеше на клока. Картата работи на 1530 MHz при над 73 градуса.

А в момента върви така. Картата е с нормална температура от 79 до към 85 според производителя. При 61 градуса сваля честотата и още веднъж я сваля при 72 градуса. Искам да си я направя както беше на първия клип, защото сега, заради температурата не мога да вдигна честотата над 1455 MHz.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами върни си оригиналния BIOS. Така и не разбрах каква е целта на това модване. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Ами върни си оригиналния BIOS. Така и не разбрах каква е целта на това модване. 

Целта е 1500 MHz без температурата да влияе, защото тя ми сваля честотата при прехвърляне на 61 градуса. Опитах с оригиналния биос, но явно на първия клип съм пипал нещо по него за да постигна над 1500 MHz без температурата да влияе на това.

Без пипане по биоса няма да мина. В момента почти съм достигнал целта. 61 градуса не влияе на честотата, но 71 градуса влияе. Остава и с това да се справя. Сега честотата стои стабилна до 68 - 70 градуса. Проблема е, че картата работи на около 74 градуса - та имам още работа по биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля преди време коментирахме това. Може би причината е максималната мощност, която консумира картата? Увеличи само нея. Не знам колко е при твия BIOS, но една стойност от 220 W  стига. И не вдигай напрежението. Най-много 0.02-0.03V  отгоре. Стигат за 1500 MHz. Или би трябвало да стигнат. Вдигайки напрежението, ти увеличаваш консумацията, а от там и температурата. Освен това удряйки тавана на TDP, картата почва да смъква честоти и напрежение. Нищо не правиш, вдигайки напрежението, защото то когато е необходимо, пак си спада. И заеби тоя MSI Afterburner  за клок. Казах ти коя програма да ползваш - тая на Palit - Thumdermaster. Там имаш възможност да зададеш и минималното напрежение, което го няма при MSI Afterburner,  а това може да те спъне за паметта. Увеличи си и температурата. В случая аз съм на 90 градуса, които естествено никога не се постигат, но пък ти развърва малко ръцете при по-ниски температури:

2016-04-30_152538.jpg

Извинявай, ако съм объркал нещо и не съм допрочел какви точно са проблемите ти, но ти казвам тия неща като общи правила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението, но е далеч от msi-то. Опитах го, но при по-динамични сцени и експлозии ми сваля честотата до стандартната  1380MHz. При средно динамична сцена пада на 1440 MHz. През другото време се крепи на 1500. Със msi-то няма такова голямо колебание. В момента ми играе честотата от 1468 до 1520 MHz, като предимно стои на 1475 до 1500.  Днес се порових пак в биоса и мисля, че вече си оправих проблема. Ще тествам така няколко дена.

Виж как са заключени MHz в този клип. Това ми се иска да постигна и то е през биоса.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.