Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам желание за нов процесор, та съм се спрял на AMD fx 8300. Ще го ползвам за обработка и за игри, пък може и за стрийминг понякога. Ако може да ми дадете мнение , какво мислите за процесора и заслужава ли си парите, към момента 237 на намаление от 280?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте дали никаква информация за хардуера който ползвате сега, няма как да ви се дадат съвети когато не знаем нито дъно, нито нищо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ПерсиLFC написа:

Имам желание за нов процесор, та съм се спрял на AMD fx 8300. 

Това не е нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не споменах.              Конфигурацията за момента е - 

Процесор - AMD Phenom II x4 840 3.2    Видео Карта - ZOTAC Nvidia Geforce 750 Ti                                                              Дъно - ASrock 960gc-gs fx.                       Рам - 8 гб DDR3.                                           Захранване  - 460W                              

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Roujin Z написа:

Това не е нов процесор.

Идеята за всичко е, че искам да си закупя нов процесор като имам предвид да е нов за мен за да подменя стария... добре си ме разбрал, но както и да е.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,което ще ти обяснят сега майсторите е ,че не става за игри и по-добре да събереш още толкова за "новата" платформа на интел. С дъно по-умряло и от твоето и двуядрен процесор който в еднонишкови предложения е много по-бърз,но като отвориш един таб повече на браузъра и ще умре....(образно казано).

Кофти е, че не можеш с дъното което имаш за се хвърлиш на клок - опредлеено би ти донесло доста.Но там трябва и охладител и дълга и широка. За тези пари става ,без да очакваш чудеса.При рендъринг ще видиш разлика, в игрите зависи. Ако търсиш 60 кадъра навсякъде, няма да стане за тези пари. Ако не си претенциозен ще получиш това за което плащаш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, точно така, прав си! Между другото с този моя процесор карам без проблем фифа 16 на 75 фрейма, а препоръчително е i5, хаха. А като снимам стават към 40-50.. При положение, че снимам с фрапс, а тя товари доста. Без проблем ще снимам и ще обработвам. Да, процесора не е висок клас, но пък и не е лош за парите си. Според мен ще се получи доста добре с него. Аз не играя стотици игри + това новите игри са ми глупави. Малко игри ме грабват. Иначе може да хвърлиш , ако искаш едно око на канала ми. Persi Army, ако си фен на качеството, а не на лиготията там ще ти хареса. Само да вметна, че със сегашния процесор съм играл и GTA V на Медиум с 30-40 фрейма! Благодаря ма отговора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви игри ще играе и какво ще обработва.  Ако ще записва игри и ще обработва видеото, ще си има доста спънки. Има доста игри при които с 8300 и карта като 750ti ще има прекалено малко кадри с ниско качество.

Все пак е важен крайния резултат. Ще обработва видео, но дали ще има видео и с какво качество ще е?

Другият вариант е да има видео, но ще го обработва бавно. Бавно ама поне ще има видео, което да обработва и с добро качество.

Потърсих в тубата запис на игрички с FX 8300 и 750 ti, за да видя що годе как вървят. Чудно, защо ли има два клипа с по 4 - 5 минутно времетраене.

За да не подвеждам някого и  i3 6100  със 750 ti се вадят почти същите кадри. Самата карта си може толкова.

Като че ли ще си по добре да смениш картата и да си караш със стария процесор. Игричките вървят една идея по добре със GTX 960 отколкото със FX 8300 gtx 750 ti.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750Ti не поддържа ли Shadowplay....?

A към автора - Fraps е възможно най-лошата идея за програма за запис. Записва без компресия,така че специално качеството е 1:1( @nikolela ) ,но смазва процесора при това упражнение.Най-добрия вариант за непрофесионални проекти е запис с вградената възможност на графичната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от тоя процесор не защото е лош, а защото тоя сокет си заминава. Зен идва, потърпи малко ако искаш амд, или минавай на скайлейк ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

750Ti не поддържа ли Shadowplay....?

A към автора - Fraps е възможно най-лошата идея за програма за запис. Записва без компресия,така че специално качеството е 1:1( @nikolela ) ,но смазва процесора при това упражнение.Най-добрия вариант за непрофесионални проекти е запис с вградената възможност на графичната карта.

Благодаря за отговора, значи моето начинание вече идва към полу-професионално, защото имам възможност да добивам някакви доходи. А иначе знам, че фрапса направо ме смазва, но както каза качеството е на ниво .. ще видя да измисля нещо друго, алтернативно.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.