Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако доставчика ми даде устройство за GPON ONT 2 лан порта са 10/100/1000 mbps та ще ми пуснат ли поне на единия порт 1000 mbps ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шейпъра за скоростта ти на интернет не е в устройството, а на сървър на доставчика.

Отговора е - доставчика ще ти даде това, което пише в договора ти с него и нито b повече... :)

А дали ще имаш локална мрежа до доставчика със скорост 1000 mbps - няма много голямо значение според мене...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа питал съм мои приятели , които имат въпросното устройство и няма кой знае каква голяма промяна пак си е като старата връзка 100 mbps ти пускат както е в моя случай на лан кабела / Аз си мислих като другите нормални държави , които имат GPON ще ми пуснат по устройството 1000mbps . Явно още е рано за такива скорости за домашни потребители или нямат лиценз на стандарта .

Явно доставчика си ги има в централното OLT въпросните 1000 без проблем и до потребителя пуска само 100 mbps /

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За домашни потребители не знам как седят нещата, но за бизнес потребители на оптика има вариант за 1000 mbps, въпроса е, че там скоростите са гарантирани и е 'малко скъпичко'...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на безсрочен договор плащам за 20 mbps но получавам винаги 100 mbps при тест в бг и чужбина отчита 92 mbps download . Нямам проблем с тегленето на големи HTТp файлове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, momolord написа:

И какво като имат оптика MTEL - тук говорим за скорости доставяни реално или възможност да бъдат доставени реално...

максимални предлагани скорости... негарантирани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не е гарантирано. Аз съм на Мтел и скоростта винаги ми е била същата, като в договора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, momolord написа:

Кое не е гарантирано. Аз съм на Мтел и скоростта винаги ми е била същата, като в договора.

Никой тук не говори какво получаваш, а какво си подписал... Имат възможност дават ти максималната скорост по договора - доволен си като клиент. Нямат възможност - режат ти скоростта и не са в нарушение на договора...

Ти май не си си чел общите условия на договора, като си подписвал:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, momolord написа:

Според преброяването, в България има около 3 милиона домакинства. Според една друга статистика-около 56% от домакинствата, ползват интернет. Получава се, че около 1милион и 6-700 хиляди домакинства, имат достъп до интернет. И от тази бройка, 1 милион са абонати на МТел?  Интересно твърдение на компанията, или по-скоро нагла лъжа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добре съм си чел договора и знам, че на хартия е така. Но при условие, че не съм забелязал промяна в скоростите от време оно, какво има а коментираме.

Не стига, че сме на 23 място в света по скорост на интернет на смешни цени, и пак намираме за какво да мрънкаме.

преди 5 минути, Ma_ri написа:

Според преброяването, в България има около 3 милиона домакинства. Според една друга статистика-около 56% от домакинствата, ползват интернет. Получава се, че около 1милион и 6-700 хиляди домакинства, имат достъп до интернет. И от тази бройка, 1 милион са абонати на МТел?  Интересно твърдение на компанията, или по-скоро нагла лъжа.

Не забравяй, че Мтел изкупиха Спектрум Нет и Мегалан, вече и Близу. Защо да нямат?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптиката на ментел не е цвете за мирисане я виж колко оплаквания преди е имало от софия и варна от оптиката им малко вятър или дъжд и веднага оранжевата лампа светва . Явно толкова кадърно е направена аз съм с FTTB надявам се скоро и FTTH и никога нито тв и нет не са прекъсвали .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе като пишете тия неща, вярвате ли си?

Оптиката е перфектна от няколко години вече и си е точно оптика до дома. И при най-големите бури със светкавици и т.н., не ми е спирал интернета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, momolord написа:

Не забравяй, че Мтел изкупиха Спектрум Нет и Мегалан, вече и Близу. Защо да нямат?

Съмнявам се, че 2/3 от интернета, се доставя от Мтел.

Цитат

Градовете, в които Мтел осигурява оптично покритие са: София, Бургас, Варна, Шумен, Пловдив, Велико Търново (и близките населени места), Горна Оряховица, Лясковец, Елена, Стражица, Павликени.

Математически, ги имат тия милион домакинства, но като извадиш процентно, тия дето не ползват нет, също така има домакинства, които ползват услугите на други оператори, си мисля, че бройката е силно преувеличена. Нещо нормално, за Родината ни.

Редактирано от Ma_ri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами другия голям доставчик на интернет е Нет1, и отчасти Булсатком. Направи си и сама, сметката.

И Виваком, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алооооу. питащият да е споменал някъде че ментел са му доставчици и в кое населено място е? Има си тема за тях.

Плащаш за 20 и не очаквай повече. Това, че може като единия ми доставичик да са пипнали шейпъра да реже след няколко секунди или нещо специфично за да показва измисления тест небивалици не е критерий. Много малко сървъри без premium отдават дори и 10 Mbps. Торенти са друга бира. С колко пиъри се свързваш и какво отдават те е съвсем непредсказуемо.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200.gif

Използваните интерфейси за свързване на крайните устройства към отпичната мрежа за пренос на данни на „Мобилтел” ЕАД и наетите от дружеството MAN мрежи и техните стандарти са:

* 10BASE-T – предлага 10 Mbit/s пренос на данни през усукана двойка медни чифтове. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3i.
* 10BASE-F – предлага 10 Mbit/s пренос на данни по оптични влакна. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3j.
* 100BASE-TX, 100BASE-T4, 100BASE-FX - предлага 100 Mbit/s пренос на данни през усукана двойка медни чифтове или по оптични влакна. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3u.
* 1000BASE-X – предлага 1 Gbit/s пренос на данни по оптични влакна. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3z.
* 1000BASE-T - предлага 1 Gbit/s пренос на данни през две усукани двойки медни чифтове. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3ab.
* 10GBASE-SR, 10GBASE-LR, 10GBASE-ER, 10GBASE-SW, 10GBASE-LW, 10GBASE-EW – предлага 10 Gbit/s пренос на данни по оптични влакна. Стандартът, които се използва при този тип връзки, е IEEE 802.3ae.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги стига спорете. Безмислено. 

1. Няма как да получиш по-голяма скорост от пакета, който си подписал. И нека не се забравя, че ISP също купуват интернета. Той не им идва от въздуха. 

2. За домашните потребители скоростите са ДО...... Нека всеки да си прочете договора. Услугите не са гарантирани.

3. Доставчика ти слага устройство в зависимост от това каква е топологията на мрежата му в дадения район.Естествено оптиката вече навлиза навсякъде, така че се сменят съответно и устройствата. В Плевен, вече започна проекта по опасването му изцяло с оптика и спиране на услугите по медни чифтове.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В плевен има доста добри доставчици . А тези които са на FTTB при тях ще се сменя ли технологията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, adersa написа:

В плевен има доста добри доставчици . А тези които са на FTTB при тях ще се сменя ли технологията ?

Не зная. Засега се изграждат само трасетата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш въпроси за Плевен, питай конкретно. Единият ми доставчик е оптика, другият (опти( съм на втора кутия от оптиката.

А защо някой продължава  да ми разтяга локуми за Ментел и какво общо имат с темата и питането - не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми интересува мрежата на ментел аз съм от Добрич и да не правя реклама няма да кажа кой е доставчика . Забелязвам ги активно около моя район да сменят технологията на пренос . Аз само попитах когато ми сменят технологията и си инсталират тяхното устройство дали ще ми пуснат по един от двата лан порта 1gb/s . Явно ще може но ще е солена таксата . Аз за сега съм на FTTB кутиите са отзад блока и има една в всяко мазе на блока изцяло с оптика и при мене идва FTP кабел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, adersa написа:

Не ми интересува мрежата на ментел аз съм от Добрич и да не правя реклама няма да кажа кой е доставчика . Забелязвам ги активно около моя район да сменят технологията на пренос . Аз само попитах когато ми сменят технологията и си инсталират тяхното устройство дали ще ми пуснат по един от двата лан порта 1gb/s . Явно ще може но ще е солена таксата . Аз за сега съм на FTTB кутиите са отзад блока и има една в всяко мазе на блока изцяло с оптика и при мене идва FTP кабел .

Няма да ти пуснат 1 гигабит. Написал съм ти по-горе защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.