Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте!
Имам лаптоп Dell Inspiron n5010 от около 4 години и до преди няколко месеца нямах никакви проблеми с него,  но преди 2 месеца ми отказа видеото( ATI Mobility Radeon HD 5650 1 GB)-изобщо при зареждане екрана дори не светваше-след консултация със специалисти се оказа, че самата видео карта има фабричен проблем и при по-висока температура спойката не издържа и затова се получава това явление. До тук хубаво-дадох го на сервиз, гряха го, работеше, но сега проблема отново е налице.
Бихте ли ме посъветвали какво да го правя този път, картата ли да сменям(изобщо възможно ли е само карта), като пари колко ще излезе ремонт и тн?

Редактирано от metalqgata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, metalqgata написа:

Здравейте!
Имам лаптоп Dell Inspiron n5010 от около 4 години и до преди няколко месеца нямах никакви проблеми с него,  но преди 2 месеца ми отказа видеото( ATI Mobility Radeon HD 5650 1 GB)-изобщо при зареждане екрана дори не светваше-след консултация със специалисти се оказа, че самата видео карта има фабричен проблем и при по-висока температура спойката не издържа и затова се получава това явление. До тук хубаво-дадох го на сервиз, гряха го, работеше, но сега проблема отново е налице.
Бихте ли ме посъветвали какво да го правя този път, картата ли да сменям(изобщо възможно ли е само карта), като пари колко ще излезе ремонт и тн?

Здравей. Видеото е вградено в дъното. Ще трябва да се сменя цялото дъно. Може да потърсиш такова втора ръка и евентуално да платиш в сервиза само за смяната и така би трябвало да излезе малко по-евтино, но пак ще е около 100лв ремонта (включително цената на дъното) Другия вариант е да опиташ отново с нагряване. Както предполагам са ти казали вече в сервиза това е временна мярка и не се знае до кога ще изкара и в никакъв случай не трябва да го товариш с игри след експеримента. Проблема не е фабричен, а по скоро системно прегряване. Това си е винаги проблем при лаптопите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, metalqgata написа:

Бихте ли ме посъветвали какво да го правя този път,

Смяна с нов лаптоп, а този го продаваш на части.

Ремонтът на този ще излезе над 150 лв. - смяна на графичния чип и зависи кой и как ще го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oavramov написа:

Смяна с нов лаптоп, а този го продаваш на части.

Ремонтът на този ще излезе над 150 лв. - смяна на графичния чип и зависи кой и как ще го направи.

И пак ще работи 2-3 месеца и ще се появи отново, колкото и успешно да е реболването. Направо да си взема нов лаптоп или нова desktop машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

И пак ще работи 2-3 месеца и ще се появи отново, колкото и успешно да е реболването

Не съм писал реболване, а смяна на чип! Ако се направи качествено ще изкара години, но все пак е стар лаптоп и едва ли си заслужава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, oavramov написа:

Не съм писал реболване, а смяна на чип! Ако се направи качествено ще изкара години, но все пак е стар лаптоп и едва ли си заслужава

Ако се направи наистина качествено ще струва колкото целия лаптоп, че може и повече. Затова така казваме, че няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не ви наричам "колеги" че някои се обиждат от това, ще кажа съфорумници - това е доста стара машина. Това си е и плюс и минус. Плюса е че се намират части втора ръка за по тънки пари. Ако намери дъното за 70-80лв втора ръка с подмяната ще е до 100лв ремонта. Друг е въпроса за рисковете при купуване на части втора ръка. Но ако автора можеше да си позволи да си купува направо лаптоп за поне 600+лв нямаше да пуска тема как да си оправи стария. Поне така си мисля. 

Иначе най-лесния вариант при повреда е да се изхвърли и да се купува ново. Важи за всичко от техника до дрехи и каквото се сетите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, eminem_vr написа:

Друг е въпроса за рисковете при купуване на части втора ръка.

Това е въпросът! Каква е гаранцията, че дъното, което ще купи, не е "духнато" и след месец два ще е в същото състояние като неговото, а той ще е със 100 лв. назад?

преди 12 минути, eminem_vr написа:

Иначе най-лесния вариант при повреда е да се изхвърли и да се купува ново.

При някои повреди и по-конкретно тази е препоръчително, всички останали повреди в лаптопите си заслужават ремонта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, oavramov написа:

Това е въпросът! Каква е гаранцията, че дъното, което ще купи, не е "духнато" и след месец два ще е в същото състояние като неговото, а той ще е със 100 лв. назад?

При някои повреди и по-конкретно тази е препоръчително, всички останали повреди в лаптопите си заслужават ремонта.

Няма гаранция. Поне ако не се договори за такава с търговеца. От друга страна за 100лв не може да купи нов лаптоп или втора употреба такъв. За настолна машина да не говорим. Дори смартфон не може да се купи качествен за такива пари. Пък някои от нас толкова хвърлят в кръчмата за една вечер без да съжаляват. За други пък не е проблем да хвърлят и купуват ново. Всичко е относително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще да е от системно прегряване, иначе АМД картите рядко дефектират. Като цяло ако се намери нова видеокарта и се запои качествено, не би трябвало да има проблеми. При всички случаи обаче това ще ви излезе колкото 1/2 до 2/3 от цената на този лаптоп, ако решите да го продадете втора ръка или за части.  Също така не всички сервизи могат да го направят. По-скоро не си заслужава тази операция. За около 800-900лв може да се намери сравнително качествен лаптоп за подмяна на старият :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се търси дъно от лаптоп 2-ра ръка със интелско видео само :)

LINK-тук има един в Плевен

Този е в София LINK

Лошо....няма модел със интелско видео само ,всички са със Ати Радеон и все проблема е изгоряла карта.Начинанието не си струва парите .Продавай на части и си вземи нещо ново .

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2016 г. at 7:20, eminem_vr написа:

Здравей. Видеото е вградено в дъното. Ще трябва да се сменя цялото дъно. Може да потърсиш такова втора ръка и евентуално да платиш в сервиза само за смяната и така би трябвало да излезе малко по-евтино, но пак ще е около 100лв ремонта (включително цената на дъното) Другия вариант е да опиташ отново с нагряване. Както предполагам са ти казали вече в сервиза това е временна мярка и не се знае до кога ще изкара и в никакъв случай не трябва да го товариш с игри след експеримента. Проблема не е фабричен, а по скоро системно прегряване. Това си е винаги проблем при лаптопите. 

Не сменят дъното, сменят само чипа ако е в чипа проблема, видео чипа, до колкото знам го правят във Laptop bg София.

А това с горещ въздух и презапояване е временно решение.

Дори смяната на видео чипа е временно.

Защото почти винаги се скапват щом веднъж са се скапали при интензивна работа.

Препоръчвам инвестиция в нов преносим компютър. Защото смяната на чипа излиза към 200 лв.

А чисто ново дъно не вярвам да се открие някъде.

А на въпроса какво да прави повредената система..

Ами аз моят си го прибрах в една раница и си го зарязах в стаята.

Взех от него единствено твърдият диск и си го ползвам за външен диск.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Tanner Foost Foust написа:

Не сменят дъното, сменят само чипа ако е в чипа проблема, видео чипа, до колкото знам го правят във Laptop bg София.

А това с горещ въздух и презапояване е временно решение.

Дори смяната на видео чипа е временно.

Защото почти винаги се скапват щом веднъж са се скапали при интензивна работа.

Препоръчвам инвестиция в нов преносим компютър. Защото смяната на чипа излиза към 200 лв.

А чисто ново дъно не вярвам да се открие някъде.

А на въпроса какво да прави повредената система..

Ами аз моят си го прибрах в една раница и си го зарязах в стаята.

Взех от него единствено твърдият диск и си го ползвам за външен диск.

Сменя се видеото когато ти е на настолния компютър. За лаптоп само чипа е сигурно 200лв. А както казаха по горе не навсякъде могат да го сменят, още повече качествено. И ремонта ще е и той сума пари. А се сменя дъното когато се купи втора употреба и автора може и сам да го смени като гледа клип как се прави в тубата. Ако го смени с чисто нов чип не знам къде си чул че пак ще се скапе. Този е изкарал 4г. както разбра вече.

P.S. За първи път чувам че от лаптоп.бг произвеждат видео чипове за лаптопи.

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук ЛИНК има подробна информация ,въпроса е дали си струва парите начинанието :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От личен опит :). Два бяха дадени за смяна на чип, дефектираха след 5 месеца отново. Факторите могат да са много. Особено ако машината е от най греещите, с лошо охлаждане можеш сам да се досетиш че инвестицията е глупава в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.