Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следния след лошо време реших да си изключа компютъра и да си махна всички кабели от него, кабели от тонколони, монитор и т.н. След като отмина бурята реших да го включа и проблемите започнаха. При стартиране след минаване на лентата на Windows ми  излиза син екран и след секунда се рестартира. След това ми изписва това

1. Start windows normally

2. Safe Mode

3. Last known good configuration (your most recent settings that worked)

и при избиране на и трите ми излиза син екран и се рестартира.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, bassTest написа:
    (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Проблема е следния след лошо време реших да си изключа компютъра и да си махна всички кабели от него, кабели от тонколони, монитор и т.н. След като отмина бурята реших да го включа и проблемите започнаха. При стартиране след минаване на лентата на Windows ми  излиза син екран и след секунда се рестартира. След това ми изписва това

1. Start windows normally

2. Safe Mode

3. Last known good configuration (your most recent settings that worked)

и при избиране на и трите ми излиза син екран и се рестартира.

Можеш ли да заснемеш синият екран и да ни го покажеш!

Опитай със изключена периферия дали няма да зареди! Само монитора да остане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с периферията не стана, а как да снимам екрана, защото много бързо минава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абее хора защо толкова много се вживявате да не падат светкавици в вас , че махаш всички кабели наред ? аз комп на 10 години и лаптоп на 3 години при буря обичам да си съркам в нета и никога нищо не ми е горяло е леко примигва тока но рамките на нормалното . Всичко е тооок и жица какви са тези филми кабели тръгнал да маха е сега може и харда да се е скапал /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

adersa,  спри да пишеш офтопици. Не помагаш!!!

За тем знаем, че всичко при теб е върхът!

bassTest, пробвай при стартиране да натиснеш F8 и да избереш със стрелките и да натиснеш Enter:

f8_on_boot_disable_automatic_restart_on_

Като се появи синия екран, препиши реда след STOP  и ако има информация за файлове, предизвикали проблема(редовете означени с ***:
    Reactos_bsod2.png

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи стана и направо направих една снимка на проблема ето линк:http://www.img-share.eu/main/image_view/Snimka0345A5JUEiv.jpg.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На друг компютър изтегляш Hiren's Boot CD и разархивираш.. Записваш исо файла на CD или с помощта на Rufus записваш на флашка съдържанието на iso фйла. На твоя компютър зареждаш от CD  или от USB. Стартираш mini Windows XP. Стартираш command prompt  и в него написваш

chkdsk c: /f /r

където c: трябва да е буквата на диска, където е Windows инсталацията.

Като завърши проверката, рестартираш и зареждаш по нормалния начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах само как да стартирам този мини Windows xp , a това  command prompt като меню ли се появява или трябва да натисна  някое  копче също  и  c : f или  r да напиша или и двете . Копчето за рестарт ми е развалено и имам само за изключване.Може ли да стане само със изключване.

Редактирано от bassTest (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като зареди небюто на Hirens, със стрелките се разходи и намери Mini Windows XP, натисни Enter. Като зареди до десктоп, щракни на иконата на компа и виж делът (дискът с Windows) с каква буква е. На десктопа ще видиш иконка на Command Prompt - щракни на нея да се стартира. Напиши сега

chkdsk N: /f /r

и натисни Enter. Тук буква N:  е буквата на Windows  дела.

Като свърши проверката - рестартирай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря че обясняваш човек . А като  записвам програмата трябва да я направа  на боот сд или директно я записвам на диска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, bassTest написа:

Благодаря че обясняваш човек . А като  записвам програмата трябва да я направа  на боот сд или директно я записвам на диска .

Запиши я като образ, като boot CD

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Богатир написа:

Запиши я като образ, като boot CD

Добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж клипа, и в като зареди MiniXP, в Command prompt въведи командата, която ти написа ExaFlop - като преди това си погледнал в My Computer под каква буква ти е дела с Windows -  и натисни Enter. Като завърши проверката, рестартирай и пробвай да заредиш в нормален режим.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, Богатир написа:

преди това си погледнал в My Computer под каква буква ти е дял С

под каква буква ти е делът, съдържащ Windows папката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, ExaFlop написа:

под каква буква ти е делът, съдържащ Windows папката.

Да, не го обясних правилно :) Дано ме е разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под каква буква е буквата С? :) joke. не се заяждам - пояснявам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих вси4ко зареди мини уиндоуса и то4но преди да се вклю4и показва отново син екран със същата грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това вече прилича на умрял диск. Изключваш от контакта компютъра и натискаш бутона за включване за 5 секунди. Пробвай, ако имаш достъп до вътрешността на машината да разкачиш и отново да свържеш кабела за данни и кабела за захранване на диска.

Включи и виж има ли промяна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

проблем всичко което е написано го пробвах и пак същото син екран и рестарт след това.

Май си е за нов хард диск.

Благодаря за помоща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я изключи кабела за данни на твърдия диск и пусни mini WinXP  да видиш ще тръгне ли. Ако да - дискът определено е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами ходих на сервиз като им казах за проблема,даже не ми отвориха компа вика че този син екран значи нов хард диск

Сега имам друго питане имам 1 стар комп искам да му взема харда пак не знам как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сваляш капака, разкачаш кабелите, свързани към диска, развиваш крепежните му винтове или ако е на щипки - освобождаваш щипките и изтегляш от гнездото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Използвам тази тема,понеже се касае за проблем с windows xp professional.Аз съм използвал тази ОС съвсем малко,а последните 7-8 години въобще и хич не ми е позната.Та помоли ме една позната да погледна служебния й компютър,понеже има проблеми с работата на него с браузъри и т.н.Викам ок,ще сканирам с някоя и друга програма или инструмент и ще видя дали мога да пооправя това-онова.Да,ама-не,аз токова нещо не бях виждал досега:ohmy:Първо-антивирусна няма сложена,браузърите пълни с всякакви "животинчета" и т.н.Викам си сега ще сложа някоя антивирусна,ще сканирам с нея и още няколко други инструмента и ще поочистим нещата,но хоп-друга изненада.Когато опитам да отида на страница на която и да е антивирусна или напиша в google нещо свързано с антивирусни програми или подобни инструменти и дам ентер,браузъра се затваря и дотам..............Иначе си работи браузъра,отваря всякакви страници и всичко,което не е свързано с антивирусен софт.Пробвах от други сайтове с подобен софт,даже от тук пробвах да изтегля нещо и си отваря сайта и като напиша аваст или авира или друга подобна програма и след ентер и ми затваря браузъра.Пробвах и от други саитове-същата работа,отваря сайта,дава ми да отворя или да изтегля други програми,несвързани с антивируси,но пробвам ли да отворя и да изтегля някоя антивирусна или даже инструмент,не програма и ми затваря браузъра.Опитах и с онлайн скенер,същата работа,като кликна на някой линк с подобен скенер и ми затваря браузъра.Такова нещо не бях виждал.......:shock11:.От контролния панел като натисна на secure options,не го отваря или отвори за малко прозореца и го затвори,пък и като не познавам тази ОС и всичко ми изглежда допотопно и непознато............та не знам какво да правя.Успях да изтегля adwcleaner,но като опитам да го стартирам и не реагира.ОС е  xp professional service pack 2,та ако имате някакви идеи как мога направя нещо,ще съм ви благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Слави, направо си е за антивирусния отдел:

жертвай една флашка и на друг комп свали FRST и пробвай да сканираш в безопасен режим на XP. (F8)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок, ще пробвам на флашка да сложа някои неща и да видим дали ще ми даде да ги стартирам..........Аз нямам достъп до въпросния комп,просто пробвах да помогна на позната и то на служебния компютър,така че няма как да пускам тема и да върша нужните работи..........бях решил за половин-един час да видя кво мога да направя,но нещата се оказаха по-сложни.........иначе ми е ясно,че е за антивирусния отдел и отделна тема,но няма как да стане,като се съобразявам и ми е ограничен достъпа до въпросния компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Teodor31
        Здравейте.
        Да ви попитам имам Форд фокус 1.4 бензин, като работи на място и я форсирам работи добре не прекъсва, като подам газ почва да прекъсва на високи обороти се пооправя.
        Благодаря предварително. 
      • от Потребител №1
        Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
      • от Тъп Но Грозен
        Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
        Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър вечер Имам много странен и изнервящ проблем при свалянето на торенти с програмата Uttorent !!! Значи всеки път като тръгна да свалям нещо ми отваря в браузера нов прозорец в който пише :
        uBlock Origin предотврати зареждането на страницата:
        http://cdn.bitmedianetwork.com/
        Блокиращ филтър
        ||bitmedianetwork.com^
        Намерен в: Peter Lowe’s Ad and tracking server list
        Каквото и да правя немога да вляза в този сайт всеки път блокира Така ... ако някой случайно знае какъв е този сайт cdn.bitmedianetwork и защо всеки път като ме тегля нещо ме праща към него ... нека да ми пише да обясни и ако има някво решение да спре да се показва всеки път като свалям нещо Мерси Предварително 

• от Cyberforce
        Здравейте. От доста време насам имам проблем със скоростта на работа на лаптопа.. първоначално не ми правеше толкова впечатление, защото си мислех, че този проблем ще се разреши след покупката на SSD, но уви, ползвам лаптопа със SSD от няколко месеца и ефект почти нулев.. Единствената разлика, която се усеща е още при самото стартиране на ОС.. този процес се случва за няколко секунди, но когато започна да сърфирам например в браузъра, дори при отворени само 2 таба при превключването от единия на другия отнема супер много време за зареждане на страницата .. и това е при всяко едно превключване.. Цялостната работа на лаптопа е много бавна не само в браузъра.. Лаптопа е почистван, не е пълен с глупости и излишни програми и addons в браузъра, с чиста инсталация на ОС.. Днес реших да пусна тест на ССД то за да видя read write скоростта, но програмата, която намерих пусна цялостен тест, който не изглежда обнадеждаващ.. От къде би могъл да идва проблема и как по точно бих могъл да го разбера ? Как бихте постъпили в такъв случай ? Ако премина към 7ца дали ще има някаква разлика ?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.