Премини към съдържанието
Anne

Може ли да се сложи перденце в колата?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Другия месец заминаваме на екскурзия. Аз обаче съм кривогледа с лявото око. Да пътувам с шапка на главата  не ми е съвсем удобно, слънцето пак ми грее, а имам и фотофобия. Откакто наредиха да пътуваме с колан, вече не мога да се местя свободно из задната седалка. Проблем ли ще е, ако на прозорците на задните врати сложим перденца?  И как се правят такива перденца?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не няма да има никакъв проблем да сложите перденца :) Аз на камиона имам и ги дърпам почти до малкото стъкло, колкото само да си виждам огледалата досега никъде не са ми правили проблеми.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата:

Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има щори за коли :)

Е тук има ЛИНК

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, haidukpikaso написа:

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата:

Чл. 13. Забранено е поставянето на пердета на стъклата на предните врати и на задното стъкло. Допуска се поставяне на пердета на стъклата на задните врати само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.

Хайдуче - че кои съвременни коли нямат огледала от двете страни?

Последната ми кола беше 94-а година и имаше фабрично щори. На задните врати, на по-задните стъкла и на задното стъкло - 2.

THUMB_IMG_4032.jpg

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, jhoro написа:

Хайдуче - че кои съвременни коли нямат огледала от двете страни?

те са длъжни да напишат

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даже последно карам един бус - няма вътрешно огледало. Има де, на сенника - ако искам да си оправя перчема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При намаляване видимостта през задните / страничните стъкла трябват задължително огледала и от двете страни. Намаляване видимостта - затъмнятане или щори. Вече цитираха текста.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаме сенници, но гадното слънце пак досажда, а и е опасно лявото око да гледа към него.  С плътно перденце мисля че ще е много по - добре, но не знаем как се прави и как се поставя такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има различни фолиа ,с които се затъмяват прозорците .Около 25 кинта струваше на стъкло да ти го направят като хората.Има фолиа със различна пропускливост на светлина,от такива със леко затъмнени стъкла до такива с огледален ефект отвън ,които не пропускат никаква светлина.Лошото е ,че се сваля кората на вратата и се вади стъклото,Но ако се направи от човек който разбира .Няма да отнеме кой знае колко време.Друго което се сещам е .......взимаш една по-широка закачалка ,слагаш и някакъв плат и я закачаш на дръжката над стъклото

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Иво Димов написа:

Има различни фолиа ,с които се затъмяват прозорците .Около 25 кинта струваше на стъкло да ти го направят като хората.Има фолиа със различна пропускливост на светлина,от такива със леко затъмнени стъкла до такива с огледален ефект отвън ,които не пропускат никаква светлина.Лошото е ,че се сваля кората на вратата и се вади стъклото,Но ако се направи от човек който разбира .Няма да отнеме кой знае колко време.Друго което се сещам е .......взимаш една по-широка закачалка ,слагаш и някакъв плат и я закачаш на дръжката над стъклото

Тебе пак някой те е излъгал ! Сваляла се кората на вратата!!! Така ли ви лъжат за да оправдаят 25 лева ?
    Сваляха се навремето Иво кога нямаше фолио и ги пъхаха по разни пещи ли не съм сигурен за технологията! За фолио никой не трябва да сваля кори или стъкла за да го постави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, Anne написа:

Имаме сенници ...

преди 7 часа, Иво Димов написа:

Друго което се сещам е .......взимаш една по-широка закачалка ,слагаш и някакъв плат и я закачаш на дръжката над стъклото

А може просто този плат да се захване (с каквото имате под ръка) за самия сенник. Не е супер издържано, но ще върши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, BMW Маниак написа:

Тебе пак някой те е излъгал ! Сваляла се кората на вратата!!! Така ли ви лъжат за да оправдаят 25 лева ?
    Сваляха се навремето Иво кога нямаше фолио и ги пъхаха по разни пещи ли не съм сигурен за технологията! За фолио никой не трябва да сваля кори или стъкла за да го постави.

На моята кола така беше залепено и от сваляне на стъклата се отлепи.Виж на брата на таксито са сваляли стъклата и са облепили целите и не са мръднали

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Иво Димов написа:

На моята кола така беше залепено и от сваляне на стъклата се отлепи.Виж на брата на таксито са сваляли стъклата и са облепили целите и не са мръднали

Попаднал си на "майстори" значи. От над 12 години карам с фолио на стъклата на колите си и не помня да съм имал проблеми и никъде не са ми сваляли стъкла. Навсякъде ми дават  по 4 години гаранция за фолиото. До 48 часа след поставянето предупреждават стъклата да не се свалят и вдигат.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам ,моите бяха отвътре и се отлепиха злед 2-3 години .На брата на таксито седят и не са мръднали.Може моя "майстор" да си е оставил ръцете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Иво Димов написа:

Не знам ,моите бяха отвътре и се отлепиха злед 2-3 години .На брата на таксито седят и не са мръднали.Може моя "майстор" да си е оставил ръцете :)

Ти как си представяш някой да си закара новата кола за поставяне на фолио и да почнат в кварталния гараж да му свалят корите по вратите и да размонтирват стъклата !
    За час и половина лента на предното, задно, 4 врати и две малки прозорчета на задните врати. Сметката е около 70 долара тотал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За дрънгел като моята ги свалят :) .Сега четох ,че имало нови методи за поставяне без сваляне ама беше към 70 кинта на джам със фолиото

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Иво Димов написа:

За дрънгел като моята ги свалят :) .Сега четох ,че имало нови методи за поставяне без сваляне ама беше към 70 кинта на джам със фолиото

Е чак пък 70 лева на стъкло :ohmy:

Я виж - Инструкции за монтаж на фолио (при най-бързото търсене)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз реших да не слагам фолио на задните стъкла. Прерових нета за решения и нищо не ми хареса - щори(ама с пробиване на корите), разни сенници(но не покриват цялото стъкло), завеси(пак трябва дупчене), чорап за цялата врата(ама като затвориш вратата и уплътненията трябва да го притискат). И след няколко дни чудене направих следното - взех стоманена тел(2мм) и я огънах така, че да следва профила на рамката на стъклата на задните врати. На един картон си начертах и самата рамка. Отидох в магазин за платове и си купих черен плат, малко прилича на дантела, ама така и не му запомних името. След това при братовчед ми, който има шивашко ателие. Казах му какво да направи - плата да е двоен и по чертежа да го оформи като остави "улеи", в който да вкарам стоманената тел. След като "завесите" бяха готови взех магнитчета (N52 10x5x1 mm), сложих ги на стоманената тел и след това проврях телта в улеите на плата. Отидох до колата и поставих цялата рамка от вътрешната страна, като магнитчетата залепиха телта за вратата, плата покрива целия прозорец. Сега мога да отварям прозореца, но завесата остава спусната и пази от слънцето. От вън не се вижда нищо, и съпругата ми спокойно кърми бебето. А от вътре на вън се вижда достатъчно добре. На задното стъкло сложих два сенника(защото един е прекалено прозрачен), които се захващат с вендузи и покриват почти цялото стъкло. И сенниците и "завесите" се махат и слагат когато си поискам. Цялата работа ми струва около 25 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вие пък - перденца на стъклото. Ето едно кардинално решение

burqa-car.jpg                             Кола с бурка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Анчето пак подхвърли тема от нейните недъзи и вие се "хвърлихте"  да и помагате а някой стигна до там да ни се хвали ? колко доларес му струвало да си затъмни джамовете на новото Жип. 

Анчето най много да иде до Ашиклар или Синия вир ако реално е от БеРковица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Анчето ще ходи на екскурзия в Южна България. Ще посети Смолянския район.:wink12::emoji_smiley-06::whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бравас принцесо :yanim:Земи си оттам едно чуалче с картои. Много са убави, па и мое си го ползваш за перденце после.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много отдавна, в смолянските картофи няма нищо смолянско, дори да си ги купиш от Смолян. Сичко е от аркадашите... ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.