Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бих помолил за мнение за техническия университет.  Тази година завърших 12 клас СПГЕ "Джон Атанасов "  и се насочих към техническия университет със специалност автоматика. Искам да знам дали много се учи за нея (тоест ще имам ли време и за работа,  но и за други неща ) , по колко човека ще има в групата,  имали момичета ( може по - малко от половината, но поне ДА НЕ Е Е 1 МОМИЧЕ НА 50 МОМЧЕТА ), как са преподавателите , изпитите взимат ли се лесно (поне с 3) , интересно ли е и бих ли имал възможност да уча и друго , паралелно с автоматиката . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква специалност разбираш под "автопматика"? По мое време имаше 2 вида - електро, което засягаше елекктротехническата / електронната част и механичната - примерно автоматизиране на конвейр. Естествено в различни факултети и съвсем различни предмети за учене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ха ха ха.Лесно ли се взимат изпитите, може ли да уча второ висше, може ли и да работя,има ли свободни момичета? Толкова много екстри само в мечтите, драги. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те са  5 катедри във факултета,  но знам че ги избираме чак след втората година. А за момичета ,искам само да знам , дали има , защото съм чувал ,че има доста , но други са ми казвали , че е като в даскало  (тоест 300 кочове и две грозотии).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти ще живееш в Студентски град, а там момичета да търсиш...
    Според мен е много добре, да сте 300 кочове и малко по-сериозно да протичат лекциите и упражненията от колкото да има 100 жени и да се чудиш от къде да вземеш тапи да си сложиш в ушите и как да се концентрираш. Във ВУЗ-а се ходи да научиш нещо, а в свободното си време в ст. град гони колкото си искаш девойки.
    Второ Висше винаги може да запишеш, дали ще се справиш си зависи от теб, не от нас - няма как да ти кажем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А по - време на самите лекции как е. Супер много ли има за учене (Тоест много ли е натоварващо ) или пак има много учене, но  имаш време и за работа, и свободно време. А преподавателите как са, добре ли преподават и биха ли ти помогнали ако нещо не разбираш. А ако в училище не си бил много добър по физика и електроника и не са ти били интересни , означава ли ,че и в университета хем няма да се справям, хем ще ми е безинтересно. И най -важното, дали ще успея да си намера работа лесно (по тази специалност ) тук в България , след като завърша. 

Редактирано от nodrama5885 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чета ти десетките въпроси и си мисля, че търсиш "линията на най-малкото съпротивление", така нищо не става - навремето аз така я търсих и дойде момента в който ми излезе през носа това, но няма да поучавам - всеки сам трябва да направи своите грешки ;)

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Завършил съм тази специалност в ТУ-София, твърдя от личен опит че натоварването е голямо, но пък съм се и забавлявал много, т.е оставало е време и за друго. Държи се много на присъствието, но пък вече може и да се е променило това правило :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето ти учебен план. Гледам, че е яко математика и физика първите години(като във всяка техническа специалност). Ако не са ти интересни ще е голяма мъка, но криво ляво се минава. Тук има учебни разписания - можеш да видиш колко време ще ти остава горе долу. Според мен ще е доста трудно да съчетаеш редовно обучение с работа, но все пак не е невъзможно ако нямаш избор.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на Thursday, June 23, 2016 в 17:05, RJ45 написа:

Ето ти учебен план. Гледам, че е яко математика и физика първите години(като във всяка техническа специалност). Ако не са ти интересни ще е голяма мъка, но криво ляво се минава. Тук има учебни разписания - можеш да видиш колко време ще ти остава горе долу. Според мен ще е доста трудно да съчетаеш редовно обучение с работа, но все пак не е невъзможно ако нямаш избор.

Имам въпроси по учебния план. Какво представлява основи на инженерното проектиране , какъв чужд  език учим , и какво представлява физкултурата в университета.  А преподавателите , възможно ли е да  дават нещо като консултации или  може да научим от тях само по време на лекциите , колко време е една лекция и има ли различни програми или курсове ,за  по специалността и/или за нещо друго, освен самите лекции. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм от ТУ, така че не мога да ти дам точна информация. Вероятно като се записваш ще избираш между няколко чужди езика. Ако няма достатъчно студенти за езика, който си избрал е възможно да те запишат за друг. Всеки преподавател има консултации. Лекциите продължават около 2 часа, като има и почивки през това време. Виж тук например в сряда имат почти цял ден лекции (долу вляво на квадратите 'л' означава лекция, а 'лб' предполагам е някакво лабораторно упражнение). Допълнителни курсове не знам дали има, но нищо не пречи да влизаш в лекциите на други специалности.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.