Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ако темата не е за тук преместете е. Значи ако някои разбира или може да помогне за правенето на фалшива онлайн начална страница в която да излиза Е-майл и парола след като ги въведат да излизат в текстов документ в зададена папка или в някаква моя база от данни.
    Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е за PHP. Не мога да ти дам код, защото съм от телефон. Значи правиш input полета и един бутон. Правиш тектов файл или с mysqli_query го слаш в таблица, но преди това правиш връзка. А за текстовият файл в една променлива пишеш името, в друга това, което е дадено в инпутовете. Като се прибера ще ти дам и код.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, И. Кафеджи написа:

Здравейте ако темата не е за тук преместете е. Значи ако някои разбира или може да помогне за правенето на фалшива онлайн начална страница в която да излиза Е-майл и парола след като ги въведат да излизат в текстов документ в зададена папка или в някаква моя база от данни.
    Благодаря предварително. 

Това с каква цел е насочено? Кражба на данни?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Martin Yakimov написа:

Това е за PHP. Не мога да ти дам код, защото съм от телефон. Значи правиш input полета и един бутон. Правиш тектов файл или с mysqli_query го слаш в таблица, но преди това правиш връзка. А за текстовият файл в една променлива пишеш името, в друга това, което е дадено в инпутовете. Като се прибера ще ти дам и код.

Благодаря много ще чакам с нетърпение: и още нещо защо в mysql паролите ми ги показва така и ако има някакъв начин да ги направя видими споделяйте идеи.

Help.png

преди 12 часа, Stoyannnov написа:

Това с каква цел е насочено? Кражба на данни?

Не трябва ми за един проект който правя ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, И. Кафеджи написа:

Благодаря много ще чакам с нетърпение: и още нещо защо в mysql паролите ми ги показва така и ако има някакъв начин да ги направя видими споделяйте идеи.

Help.png

Ами отворете кода и четете. Вие искате друг да го направи вместо вас. И точно тук във форума не можете да докажете добрите си намерения!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, capnemo написа:

Ами отворете кода и четете. Вие искате друг да го направи вместо вас. И точно тук във форума не можете да докажете добрите си намерения!!!

Как да го отворя тоя код ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, И. Кафеджи написа:

Как да го отворя тоя код ? 

В текстови редактор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и после как се чете дайте малко пояснение ! 

команда по команда, ред по ред. Вие първо научете езика за програмиране, тогава се захващайте с такива задачи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, capnemo написа:

команда по команда, ред по ред. Вие първо научете езика за програмиране, тогава се захващайте с такива задачи

добре примерно "6e56da" как ще се преведе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, И. Кафеджи написа:

добре примерно "6e56da" как ще се преведе.

Кода, който записва тази информация в базата. Не съдържанието на базата. Залегнете над учебниците по информатика и след 2-3 години ще говорим

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, И. Кафеджи написа:

Добре благодаря много все пак. 

Недей открива топлата вода - този код не може да се възвърне лесно в текст. Това е и целта - да не може този дето има достъп до базата да знае паролите/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, flare написа:

Недей открива топлата вода - този код не може да се възвърне лесно в текст. Това е и целта - да не може този дето има достъп до базата да знае паролите/

Добре де нали базата си е моя и ако примерно сам си забравил Администраторската парола как ще е видя ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, И. Кафеджи написа:

Добре де нали базата си е моя и ако примерно сам си забравил Администраторската парола как ще е видя ? 

Паролата на базата може да се ресетне ако имате локален достъп. Иначе за странните букви и цифри търсите и четете какво е хеш (hash)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, capnemo написа:

Паролата на базата може да се ресетне ако имате локален достъп. Иначе за странните букви и цифри търсите и четете какво е хеш (hash)

От 2,3 сайта четене г/д ми стана ясно за какво става въпрос и ви благодаря много а за 1-вият въпрос какво може да кажете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От 2,3 сайта четене г/д ми стана ясно за какво става въпрос и ви благодаря много а за 1-вият въпрос какво може да кажете 

Както ви казах няма начин във форума да докажете добрите си намерения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на 24.06.2016 г. в 20:50, И. Кафеджи написа:

Ами хешираш си нова парола и заменяш стария хеш с новия. Така прави фацебука, Google и всяка друга сериозна компания - те не знаят паролата ти. Никой не може да прочете паролата ти, само като му дадеш някакво шестнадесетично число... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на June 24, 2016 в 19:55, И. Кафеджи написа:

Help.png

Така ти ги показва защото  имат енкодинг с цел сигурност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 06/28/2016 в 19:22, pix3l написа:

Ами хешираш си нова парола и заменяш стария хеш с новия. Така прави фацебука, Google и всяка друга сериозна компания - те не знаят паролата ти. Никой не може да прочете паролата ти, само като му дадеш някакво шестнадесетично число... :D

Върху това с паролата може да се дискутира. Няма как да знаеш, преди да се запише в базата с данни, дали не се криптира с публичния ключ на някой висшестоящ в дадената компания, и дали не се записва в някоя друга ,неофициална база с данни.

Дори да приемем че не ти я знаят. Мислиш ли ,че това означава, че не могат да разберат за какво ползваш техните услуги и продукти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 28 минути, programprogram написа:

Върху това с паролата може да се дискутира. Няма как да знаеш, преди да се запише в базата с данни, дали не се криптира с публичния ключ на някой висшестоящ в дадената компания,

Това може да се види от кода на страницата. При смислена имплементация MD5 сумите се смятат на твоя комп от браузера и сървъра изобщо не вижда паролата в истинския ѝ вид...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 часа, flare написа:

Това може да се види от кода на страницата. При смислена имплементация MD5 сумите се смятат на твоя комп от браузера и сървъра изобщо не вижда паролата в истинския ѝ вид...

Вече не е добре да се ползва MD5, но това на страна.

Като се хешира твоята парола в твоя браузер, нали все пак трябва да се изпрати до сървъра за проверка. Ако там има програма, която хешира пак и чак след това записва в базата данни, тогава всъщност твоят хеш на паролата,който се записва в базата, не е първия, а втория и паролата ти всъщност не е това, което си искал, а първият хеш.

Плюс това, както писах, дори и да не ти я знаят, те са хората, които ти предоставят услугата, те контролират "инфраструктурата". Следователно и без нея могат да разберат с какви цели ползваш услугите им.

Мислиш ли, че домът ти е напълно защитен?
    Помни, че ключалката на вратата ти не си я произвел ти.
    Изхождайки от това, няма как да знаеш дали производителят не си пази "резервни" ключове в някой свой склад.

Сега нека да не дискутираме, как производителят би могъл да разбере на кои адреси има потребители на ключалките които произвежда, това не е предметът на дебата.

Тези неща,които осигуряват сигурността, се правят с цел да не може ВСЕКИ да има достъп, но не и НИКОЙ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, programprogram написа:

..

Ти възрази срещу пост който пишеше, каква е причината да се хешира - да не ти знаят паролата - не да нямат достъп - това са две много различни неща. Това, което описа не променя фактите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв дебат водим? Само това не разбрах... :D

Дали и как ще ползваш хеширане, си е лично твоя работа... дали и как Google пазят паролата, какво правят с услугите си и какви данни събират, си е лично тяхна работа и т.н.

Въпросът беше - "как да прочета хеширана парола". :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на June 29, 2016 в 10:36, frozener написа:

Така ти ги показва защото  имат енкодинг с цел сигурност

Обърках термините за което доста се извинявам. Паролата в базата данни се хешира. Тоест конвертира се в хеш парола, за да не може хакерите да разберат истинската парола. За тази цел се използват различни алгоритми. Авторът сигурно иска да конвертира от хеш в оригиналната парола - този инструмент намерих с бързо търсене в нета, но не знам дали ще е от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.