Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искаме да си вземем нов компютър, че стария здаде багажа. Търсим си нещо с МИНИМАЛЕН БЮДЖЕТ. Ще се ползва за филми, музика, игри... Игрите са: ETS2, ATS, Torchlight 1 и 2, WC3 - TFT, Borderlands 2 и Borderlands: The Pre-Sequel. Не е нужно да са на максимални детайли и средните са ок. Монитора е 1366х768. От старата конфигурация мислим, че можем да ползваме само захранването, което е Coolermaster, GPS-450AA-101A. И евентуално хард-диска, но той е стар SAMSUNG. Не се предвижда клок и ъпгрейт в скоро време. Благодаря предварително за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Aquaris написа:

Търсим си нещо с МИНИМАЛЕН БЮДЖЕТ.

Например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тъкмо щях да напиша, че пропуснах да спомена че искаме да е около 500-600 лв. И ще се ползва Windows 10, ако е от голямо значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

няма как да стане

Всъщност може и да стане, но ще е на минимални изисквания което за мен е зле.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MSI A68HM GRENADE, A68H, DDR III 2133(O.C)/1866/1600, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, FM2+ 
     KINGSTON 2 x 4 GB DDR III 1866 HyperX SAVAGE 
     AMD A8-7670K X4 Quad Core, Radeon R7, 3.60GHz, BOX, FM2+, with low-noise fan 
     TOSHIBA 1000GB 7200rpm 64MB SATA III, P300 /BULK/ 
     SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W 
     ZALMAN T5, mATX, USB3.0 Black, w/o PSU 

Крайна цена 628 лв.

пс.  GPS-450AA-101A е достатъчно за конфигурацията та може да извадите 90 лв. от сметката ако не искате ново.

Между другото захранването не е на КМ а на Chieftec. Може би кутията е на КМ? Това са още 50 лв. спестени.

Харда най-добре го разкарайте.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

техноххххх.......сам прецени

впрочем не мисля че можем въобще да спасим нещо от старата конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно ще може да се използва ако е здрава разбира се. Имам един стар комп на който кутията му е сигурно десет годишна и му боднах 1151 платформа! Размерите са си стандартни просто няма добър поток за охлаждане. Но пък за това не е проблем защото няма да пържим яйца вътре. Пък и амд-то дори според мен няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

наистина основния проблем е въздушния поток, иначе кутията си е здрава, нищо че е 10 годишна

съжалявам че съм ви подвел за марката на захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Aquaris написа:

техноххххх.......сам прецени

За този бюджет вървите в същата посока.:D Виждам ви с Intel® NUC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Въздушният поток не е проблем без видеокарта. На кутията и трябва само едно вентилаторче отзад под захранването да вади горещия въздух.

Колкото до апу-то то е с новите охладители които са доста добри предвид че ги слагат и на "булдозерите" и дори издържат клок.

Тоест не само температурите ще са добри но и ще е сравнително тих докато старите бяха все едно си имаш банши вкъщи.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

звука не е фактор

максималните детайли също

идеята е по-скоро нещо което да може да се играе на гореспоменатата резолюция, без страхотни ефекти, без ААА и подобни глезории, но и без да сече, като това се вмести в минимален бюджет. Ако бюджета нарасне, ок - затова в началото не определих сума. Спомням си че преди време имаше точно такава тема, но както и да е.

btw доколкото си спомням в никем предлагат и на изплащане, което също ви улеснява откъм бюджет - поправете ме ако греша

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се запазят захранването и кутията, не знам дали не е по-добре да се направи конфигурация на 1151 основа. Нещо с G3900 и 750Ti. Поне ще е ново и ще има възможност за ъпгрейд след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам, че кутията има отвор на страничния капак, през който вентилаторът на процесора тегли въздух. В такъв случай един вентилатор отзад на кутията ще бъде достатъчен за създаване на въздушен поток. Естествено, това докато компютърът е без видеокарта. Тъй като от упътването на дъното не мога да разбера дали оборотите на вентилатора ще може да се контролират, предлагам ARCTIC Fan F9 Silent - 92mm/1000rpm. Иначе, ако може, този е по-добър избор ARCTIC Fan F9 - 92mm, 1800rpm. Но за всеки случай премерете какъв вентилатор може да се монтира. За 50-тина лв. няма да можете да намерите по-добра кутия от вашата, като изключим охлаждането.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз нищо не си мисля - хардуера не ми е силна страна, затова се доверявам на Вас

благодаря за предложенията и насоките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бях го прочел още веднъж преди да го публикувам... Ако е прозвучало грубо, извинявам се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не е, споко. Знам че изискванията са невъзможни, затова не обръщам внимание на такива неща

btw дори и да не последва покупка веднага, мисля че предложението за допълнителен вентилатор за стария ще влезе в употреба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 1.07.2016 г. в 18:23, Lenovo606 написа:

Видеокартите с DDR3 памет като тая са на нивото на вграденото видео и са хвърляне пари на вятъра. По-добре да си спести тия 125 лв., да посъбере още толкова и да вземе читава карта като PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G или в краен случай Palit GTX750 StormX OC 2048MB D5. Под 2 GB RAM GDDR5 не трябва да се пада.

Като се има предвид резолюцията на монитора, смятам, че @Roujin Z е предложил оптималния вариант. Вграденото видео на APU-то ще се справи. GTX 750 (Ti)  е подходяща за Full HD.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Lenovo много разбира! Сигурен съм че ако си остави адреса на няколко човека на които е предложил конфигурации, ще му идват доста често на гости за профилактика!

Да имаш желание да помогнеш на някой е все едно да имаш желание да помогнеш на човек който си е запалил ръкава и да го гасиш с бензин!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, goodly написа:

Lenovo много разбира! Сигурен съм че ако си остави адреса на няколко човека на които е предложил конфигурации, ще му идват доста често на гости за профилактика!

Да имаш желание да помогнеш на някой е все едно да имаш желание да помогнеш на човек който си е запалил ръкава и да го гасиш с бензин!

Абе знаем за тебе бе спокойно.

Вчера по новините те даваха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даваха ме щот съм известен, пък ти си новобранец който не разбира от дума! Предложенията ти НЕ са много изгодни, не казвам че моите са перфектни, ама поне са образовах малко преди да плюща глупости. Все още си ги плюща, но като видя че не съм прав си замълчавам. Пък ти продължаваш да си мислиш че си изгоден за търсене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, имаме известно развитие и искам мнение за нещо което ми предлагат (сега не ми се търсят линкове а и - големи момчета сте....)

Asrock h81m vg4

G3260

Silicon power 120GB ssd

Omega 5823 bk

Захранване......не се сещам 650в по груби спомени

Видео - NVidia gt730 - нищо повече не знам като данни за нея

Довечера ще дам конкретни данни за компонентите

Захранването е слагано с идея бъдещ ъпгрейд на видето

Пак припомням : Търси се максимум производителност на (относително) стари и невзискателни (уж) игри, без да се държи на високи детайли и без оглед на шума при максимално ниска цена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко по-нагоре колегите писаха за подобна конфигурация, че си е чисто набутване. Общо взето, няма смисъл да се разчита на външа видеокарта за стари и невзискателни игри. Вграденото видео ще е достатъчно добро и 130лв съвсем спокойно могат да се спестят от видеото и да се вземе нормален процесор (i3 вместо Пентиум).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Aquaris написа:

Захранване......не се сещам 650в по груби спомени

Читавите с такава мощност са грубо около 150 лв., така че най-вероятно ти предлагат някоя китайка, струваща 30-тина лв. и която я има 200 W реални, я не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.