Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , взех си кола преди няма и година , не че искам да си взимам веднага следната кола просто,уча и работа в Германия,и ми предлагат следния джип на много добри оферти спрямо в нашата страна,Въпроса ми е какво мнение имате за него.За 5 хилки евро ми предлагат BMW X5 3.0d 184 и BMW X5 3.0d 218 коня и двете са 2004 година.Запазени и то много.Искам мнение за следния джип според вас добър ли е и ако е кой от двата мотора да избера , мисля си че мотора с 184 коня е слаб за 2 тона и половина джип и затова по съм склонен към по големия с 218 който е и по икономичен и по пъргав.И двете са автоматик.Моля за мнение.Благодаря ви много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имай предвид, че това е SUV, а не джип, щото второто е марка  американски автомобили. При най-малкия проблем, ще даваш една чанта пари за ремонти. Ако имаш възможност да си го позволиш, успех.

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 37 минути, stoian32 написа:

Здравейте , взех си кола преди няма и година , не че искам да си взимам веднага следната кола просто,уча и работа в Германия,и ми предлагат следния джип на много добри оферти спрямо в нашата страна,Въпроса ми е какво мнение имате за него.За 5 хилки евро ми предлагат BMW X5 3.0d 184 и BMW X5 3.0d 218 коня и двете са 2004 година.Запазени и то много.Искам мнение за следния джип според вас добър ли е и ако е кой от двата мотора да избера , мисля си че мотора с 184 коня е слаб за 2 тона и половина джип и затова по съм склонен към по големия с 218 който е и по икономичен и по пъргав.И двете са автоматик.Моля за мнение.Благодаря ви много.

И двете са на над 350 000 км нали ?
    Моли се да не се разваля ! Ама за тези пари толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, BMW Маниак написа:

И двете са на над 350 000 км нали ?
    Моли се да не се разваля ! Ама за тези пари толкова.

Toчно това пропуснах да отбележа.Единия е на 188 000 другия на 210 000,качвахме ги на диагностика ,мой приятел работи в сервиз там проверени са от - .Нуждаят се от просто обслужване ,и нищо сериозно.Въпроса X5 като автомобил какви са ви мненията и конкретно за 3.0 мотора .

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аве кеф цена няма. Щом ти харесва вземай го. В крайна сметка какво му плащаш ? Аз преди два дена само за скоростна кутия на една мазда дадох 2500 щатски а ти за 5 евро цяла кола вземаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Аве кеф цена няма. Щом ти харесва вземай го. В крайна сметка какво му плащаш ? Аз преди два дена само за скоростна кутия на една мазда дадох 2500 щатски а ти за 5 евро цяла кола вземаш.

Не че съм тръгнал веднага да купувам но доста се изкушавам.Защото там цената им е доста по ниска спрямо в България.А за бмв джиповете (SUV) .Си нямам нищо на представа нито откъм мотори нито от нищо,затова ви питам дали са добри не ми трябва за оф роуд а главно , искам по голяма кола с теглич , за платформа , ремарке и това са ми главните изисквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вземай я. Още повече живееш там. Евтини части бол по моргите. Недостатъка е че работата на час е скъпа. Ама на тия километри ако е пазена колата не би трябвало да имаш проблеми.
    Тегли като замаяна иначе платформи хич не ги усеща по планинските баири ама моята е 245 коня но не би трябвало да е толкова осезаема разликата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако учиш в Германия, не знам от къде ги извади тия пари за данъци, застраховки и ремонти на джипове по 200 коня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, simtech написа:

Ако учиш в Германия, не знам от къде ги извади тия пари за данъци, застраховки и ремонти на джипове по 200 коня.

Сигурен съм , че знаеш отговора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за 5 хиляди евро в Германия ли ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, adersa написа:

Сигурен съм , че знаеш отговора :)

Тате носи, мама меси

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, stoian32 написа:

Братле като цяло за тези пари аз бих се замислил дали да си взимам кола втора ръка и то точно от порядъка на Х5-ца която поддръжката е прекалено солидна,е освен ако не си знаеш парите де,но предполагам че ако е така смисъла да пишеш в форуми дали да я взимаш е никакъв.Незнам защо мислиш,че какъвто и двигател на тази кола да е то се примири най-добре че няма да е икономичен това животно гълта много а за градско не се коментира,удачен вариант е ,че е дизел.Не е лоша х5-цата въпреки,че не съм почитател на марка BMW,но предполагам че ще останеш доволен но както плюсове си има и минуси и наред дразнещи неща като резервоара - хидравличен блок на автоматика - около 4бинки без труда. Разни пластмасови щуцери и колектори по двигателя, които се чупят когато си искат наред с много друго дребни нещица,което никак не са евтини освен ако не ги взимаш отнякъде втора ръка.Ти си правиш сметката,но да знаеш ремонта на БМВ или Мерцедес висок клас, какъвто всички псевдогъзари искат да карат, не е 500 лв. като на средностатистическа бюджетна кола.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, simtech написа:

глей са, това, че ти 5 бона ги мислиш за несметно богатство е една друга и дълга тема, която няма да захващаме, ама 5 бона са една нормална сума за почивка за около седмица, така че... ако колата е що годе читава са никакви пари. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, ostavime написа:

глей са, това, че ти 5 бона ги мислиш за несметно богатство е една друга и дълга тема, която няма да захващаме, ама 5 бона са една нормална сума за почивка за около седмица, така че... ако колата е що годе читава са никакви пари. 

5бона в лева са 10,000лв. Със средна работна заплата от 800лв ги работиш средно 13 месеца. Така че НЕ ЗНАЯ дали повечето хора могат да си позволят почивка за 10бона. Ти как мислиш? Каква трябва да ти е заплатата, за да пестиш по 10 бона на година? И колко процента от българите я получават? А? А колко процента от студентите имат подобни доходи?
    Виж, ако ти си правиш почивки за 5 бона, дай ми на мене 2.5К евро, да мога да си сменя колата - искам да купувам БМВ Е30. Явно си мноо богат, направо неприлично и за пари грам не ти пука, както казват - "през ку*а ти е"
    Та, 5 бона не са несметно богатство в никакъв случай. Но в България не са толкова малко пари, камо ли за студент в германия, който се издържа от парите, които пращат мама и тате и в най-добрият случай - почасова работа.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, simtech написа:

5бона в лева са 10,000лв. Със средна работна заплата от 800лв ги работиш средно 13 месеца. Така че НЕ ЗНАЯ дали повечето хора могат да си позволят почивка за 10бона. Ти как мислиш? Каква трябва да ти е заплатата, за да пестиш по 10 бона на година? И колко процента от българите я получават? А? А колко процента от студентите имат подобни доходи?
    Виж, ако ти си правиш почивки за 5 бона, дай ми на мене 2.5К евро, да мога да си сменя колата - искам да купувам БМВ Е30. Явно си мноо богат, направо неприлично и за пари грам не ти пука, както казват - "през ку*а ти е"
    Та, 5 бона не са несметно богатство в никакъв случай. Но в България не са толкова малко пари, камо ли за студент в германия, който се издържа от парите, които пращат мама и тате и в най-добрият случай - почасова работа.

Стига,отметнахме се от темата.Попитах просто дали според вас е сполучлив автомобил.Не изпадайте в спорове !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, stoian32 написа:

Стига,отметнахме се от темата.Попитах просто дали според вас е сполучлив автомобил.Не изпадайте в спорове !

Аз си мисля, че темата е подигравка, подиграваш ни се и ни гледаш сеира. Всички сме наясно, че като студент няма да извадиш 10 бона, а след това още 20 бона за ремонти за автомобил с надценени качества, за съмнително ниска цена и скъпата цена на ремонти в германия.
    Явно ни се подиграваш, но ако не го правиш, от сега ще ти кажа - явно си голям паралия студент, да не си син на Дянков? Джипове? Моля? Абе, ти нормален ли си да си купиш подобно нещо? С висок разход и огромно купе с кофти обем, който няма да използваш? Взимаш си един Голф или една Фиеста и си кротваш на задника. Другото ще ти излезе петорно по-скъпо като поддръжка, ако не и повече.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, simtech написа:

Аз си мисля, че темата е подигравка, подиграваш ни се и ни гледаш сеира. Всички сме наясно, че като студент няма да извадиш 10 бона, а след това още 20 бона за ремонти за автомобил с надценени качества, за съмнително ниска цена и скъпата цена на ремонти в германия.
    Явно ни се подиграваш, но ако не го правиш, от сега ще ти кажа - явно си голям паралия студент, да не си син на Дянков? Джипове? Моля? Абе, ти нормален ли си да си купиш подобно нещо? С висок разход и огромно купе с кофти обем, който няма да използваш? Взимаш си един Голф или една Фиеста и си кротваш на задника. Другото ще ти излезе петорно по-скъпо като поддръжка, ако не и повече.

Виж сега,попитах просто за автомобила.Не съм искал да се подигравам с никой по никакъв начин . По горе съм написал че не съм тръгнал да си купувам следната кола просто ми я предлагат купих си кола преди няма и година начинаещ съм още се уча и ще ти се кача на 200 коня джип ? Но си права сметка за близката година,две да си взема друга, отностно парите тук ще ги изкарам лесно,но както ти сам казваш не е само да купиш една кола има си доста други и най различни разходи.Благодаря за съветите все пак на всички.Няма смисъл от още бесмислени отговори,незнам защо винаги така се отклонявате от темата.Аз ви питам за джипа вие ми обеснявате па от де съм имал пари и незнам си какво,на Дянков син съм бил.Пак благодаря ви , и се извинявам ако съм обидил някой с нщо или както ти казваш че се ''подигравам''.И това че съм студен не значи че съм спънат и не мога да работа,все пак това е причината да съм тук а не в България,празен ден няма.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

stoian32 не му се хващай на глупостите на simtech.Той човека  ще си бърбори свойте си работи независимо от вида на темата :D.Иначе да по-добре поучукай я тази кола която имаш 1-2 години пък после си вземи нещо по мощно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, stoian32 написа:

''.И това че съм студен не значи че съм спънат и не мога да работа,все пак това е причината да съм тук а не в България,празен ден няма.

Ами като тук в България сме мноо прости, бедни и спънати та не можем да работим, какво искаш мнение от нас? Никой умен човек не си купува SUV, освен за смотана гъзария. Вземи си седан VW или Opel за извънградко. Или Ford. Вземи си хечбек, ако ще караш градско. Но не, трябва човек да е безумен, да си купи кола с безумно разсипническа поддръжка, която гори огромно количество гориво, и има голяма застраховка и данък. И се паркира трудно в града.
    До колкото знам, в Германия не ви дават да отсъствате от лекции, както тук. И не ви дават да работите първата година пълноценно. Явно бачкаш извънредно и на черно. И после ние тук не сме знаели, а? ;)
    И ако си мислиш, че 200 коня дебелогъзо чудовище е нещо особено, с моята  GolfGTI-а ще те натискам отзад постоянно и няма къде да ми избягаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, simtech написа:

Ами като тук в България сме мноо прости, бедни и спънати та не можем да работим, какво искаш мнение от нас? Никой умен човек не си купува SUV, освен за смотана гъзария. Вземи си седан VW или Opel за извънградко. Или Ford. Вземи си хечбек, ако ще караш градско. Но не, трябва човек да е безумен, да си купи кола с безумно разсипническа поддръжка, която гори огромно количество гориво, и има голяма застраховка и данък. И се паркира трудно в града.

Боже човек защо приемаш всичко като обида.''бедни и спънати'' . Искам да кажа че тук без работа стига да ти се работи е невъзможно да останеш.Мечта ми е да имам голяма кола 4х4 да не се притеснявам къде ще ходя и ремарке или платформа ще карам с мен това е .Моля те , нека спрем този безмислен спор.Пак казвам кола си имам гори ми малко на всякъде подръжката и е евтина и съм супер доволен от нея,но за в бъдеще искам по голяма както обясних.Незнам защо като чуете че млад човек иска голяма кола или подобен джип задъжилтелно е нужно да се прави на гъзар и да кара като ненормален незнам.Предполагам че си много по голям от мен , а се държиш като дете,айде стига.А на черно ли или бяло ще бачкам пак е по добре от колкото да седя и да бездействам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, stoian32 написа:

Мечта ми е да имам голяма кола 4х4 да не се притеснявам къде ще ходя и ремарке или платформа ще карам с мен това е .Моля те , нека спрем този безмислен спор.Пак казвам кола си имам гори ми малко на всякъде подръжката и е евтина и съм супер доволен от нея,но за в бъдеще искам по голяма както обясних.

BMW X5 не става за сериозен оффроуд. Това е паркетен джип. Никъде няма да можеш да отидеш с него. Освен това е с висок разход, паркира се трудно, застраховки и всичко останало е на висока цена. Сам си решаваш. BMW X5 не е автомобил за оффроуд. Ako в 90% от времето ще караш по пътища и най-вече в града, според мен е глупаво да си вземеш BMW X5.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, simtech написа:

BMW X5 не става за сериозен оффроуд. Това е паркетен джип. Никъде няма да можеш да отидеш с него. Освен това е с висок разход, паркира се трудно, застраховки и всичко останало е на висока цена. Сам си решаваш. BMW X5 не е автомобил за оффроуд.

Мерси , точно това исках да получа като отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, stoian32 написа:

Мерси , точно това исках да получа като отговор.

За този отговор се консултирах с един познат, който работи в сервиз и освен всичко се занимава с тунинг на автомобили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, simtech написа:

За този отговор се консултирах с един познат, който работи в сервиз и освен всичко се занимава с тунинг на автомобили.

Нямам си нищо на представа за този джип.Просто гледам че много ги карат и си помислих че може да е стока.Макар че винаги съм си мислил че си е просто джип за гъзария и не става за такива неща.Но може би хората не купуват автомобила а марката.Почти всички ме съветват да се пазаря да я взема по евтино за да съм имал пари за ремонти :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.