Премини към съдържанието
iAppleBeats

Само аз ли не мога да заспивам лесно?

Препоръчан отговор

Здравейте! Или по-скоро добро утро! От около месеца пак ми дойде това безсъние и не мога да заспивам...Лягам м/у 6 и 9 и ставам м/у 4 и 6...Как мога да спя като нормалните като легна към 23:30 и да стана 10-11 сутринта? Все още не съм лягал сега. Мислих с зеленото да пробвам, тъй като от то ти се приспива, но се отказах. Има ли някакъв начин? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормалните хора, лягат към 22:00 и стават към 06:00.

На човек му трябват не повече от 8 часа сън, за да се наспи.

Не виждам никакъв проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как успяваш да легнеш в 6 и да станеш в 4? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 30 минути, Ивайло Иванофф написа:

Точно. Не ми се доспива към 22:00. 

То и на мен не ми се доспива, но аз лично имам нужда от около 4 часа сън и съм кукурек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има цяла песен, посветена на проблема на младите със съня:

"Сутрин лягаме, вечер ставаме!"

Ние старите хора се будим често поради други причини - когато простатата ни алармира...

Старост - нерадост...

Поздрав от Бай ви Хой за всички моми и момци, които имат проблеми със съня:

Редактирано от Бай Хой (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, ined написа:

И как успяваш да легнеш в 6 и да станеш в 4? 

Ми когато легна в 6AM и стана в 4PM ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещата при всички са различни. Зависи от много фактори като местоживеене, хранителен режим, приемане на разни медикаменти, дневен режим, хормонални проблеми, стрес, физически и психически проблеми, както и много други фактори. Не търсете "външни" начини за насилствено приспиване или упояване. Променете сами начина си на живот и дневния си режим. Необходимо е да намерите някаква дейност, цели и други подобни. Имайки повече натоварване, ще се "приведете" в "нормален" режим... Макар и малко трудно.. Може и да е много трудно...

П.П. В БДС си имаме 24 часов стандарт! За оповестяване на часове използвайте него!

П.П. 2 Не мисля, че има проблем за времето на съня Ви. Просто записвате през деня, което става навик, който може да Ви направи доста затруднения в последствие...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно време работех от 13 - 23ч :)  Познай какво се случва ;)  Смених работата и се оправих. Адаптирай се към времето и готово!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.07.2016 г. в 16:04, Ивайло Иванофф написа:

Ми когато легна в 6AM и стана в 4PM ?

Споко, и аз съм тъй:) Само понякога заспивам към 10 РМ (след 3-4 бири) и се събуждам 5 АМ:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз също съм с твоя режим, но ми трябва едно денонощие без сън и ми се доспива доста рано или се измори с нещо, което да те приспи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.07.2016 г. в 7:26, Ивайло Иванофф написа:

...

Две пилюли valeriane или по-удачното - една пилюля nerven ще те упоят.
    Има и друга начин. Медитация. Усвой я, след което задай диапазон на биологическия си часовник.
    Абсурдно е да държиш в спалнята си телефон/комп/телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 4.07.2016 г. в 7:26, Ивайло Иванофф написа:

Как мога да спя като нормалните като легна към 23:30 и да стана 10-11 сутринта? 

Те нормалните не спят точно така :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лягам лятото 00 :30 или ако гледам филм до 01:00 а зимата 23 30 или 00:00 .

ставам 8:30 / 9 и пак ми е добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, ostavime написа:

За теб знаем :)))

Тихо сега де :lol6:

Я да лягаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Лин написа:

Тихо сега де :lol6:

Я да лягаш

Ама той ще иска приказка, и да го завиеш ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, jhoro написа:

Ама той ще иска приказка, и да го завиеш ...

Айде сега лиготии. :hit:Един зад врата и е заспал 

п.п Ей, оспамихме темата значи...

Редактирано от Лин (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки има различен режим.През работните дни 1.30-2.00 до 6.30.Петък и събота-3.30-4.00 до 11.00-12.00.Легна ли трябват ми само пет минути да откъртя.Дълбоко.След като откъртя с тъпан да ми биеш до ухото не можеш ме събуди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От интернет на български има това:

Всеки човек има вътрешен часовник, който определя неговия "сън-събуждане" график. Това се нарича "циркаден ритъм." Когато циркадния ритъм се нарушава, качеството, размера или продължителността на съня могат да бъдат засегнати. Циркадните проблеми включват:
    * Синдром на забавена фаза на съня, в която човек заспива много късно през нощта и се събужда много късно на другия ден след обяд. 
    * Заспиване преди залез и събуждане преди изгрев. 

..............................

Пише и за шизофрениците че си го имали част от тях този проблем, например кратка извадка:

Асоциирането на шизофренията с нарушения в цикъла сън/бо-
    дърстване или въобще с циркадността е свързано и с предполо-
    жението, че шизофренната патология и свързаните с ендогенен
    процес циркадни нарушения се базират на общи мозъчни меха-
    низми.
    Още едно потвърждение за връзката циркадност-шизофрения
    се намира в ролята на допаминергичната система в динамиката на
    циркадността, както и мястото на допамина в регулацията на рит-
    мите сън/бодърстване.

================

На английски и на френски тук:

https://en.wikipedia.org/wiki/Delayed_sleep_phase_disorder

============

Абе май яко си го загазил, лекувай се ако можеш да намериш компетентни доктори.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лягай си с глава на север . Обяснява се влиянието на магнитното поле на земята . Може и да помогне .

Огледай се да си далеч от включени електроуреди (хладилник , климатик...) . Магнитното поле което произвеждат работейки , също влияе отрицателно на съня .

Леглото да е равно и не много твърдо . Провисналото легло "убива" съня....

Преди сън не преяждай , но и гладен не лягай !

20-30 грама ракия с шопска за аперитив преди лягане , ей така докато гледаш "по света и у нас :)" помага !

При нормален дневен режим (6ч-22ч), пий по 2-3 малки кафета на ден , но не по-късно от 15.00 часа . Ако режима е друг - нагласи го подобно .

Вземи си (за малко) котка у дома . Където легне да спи , там си сложи леглото . Добитъкът усеща неща до които ние нямаме достъп....необяснимо е , но е вярно !

Сънят е психологически процес . Сега по-важното :

Освободи съзнанието си от грижи . И без това само с мислене няма да ги решиш...кажи си : " Ще го мисля утре ! Утрото е по-мъдро от вечерта ! ". Като легнеш да спиш , замисли се за нещо приятно с идеята , че отиваш на едно много хубаво и приятно място.

.......броенето на овце е ужасна досада , баси ....но върши работа....! :)

Ако можеш съвсем без да мислиш е най-добре , но трябва да се научиш да го можеш да го правиш... 

Оооох ! Да ви имам проблема ! Докато ми замирише на възглавница и съм "припаднал"......имам проблем със събуждането ! :)..........Като си легнеш за сън - мисли си нещо такова (самовнушавай си го) !

Събуждай се с дрънченето (буквално) на нагласен часовник ! Опитай се да го намразиш ! :)

....намери някой учебник за авто-трениг и добре го изучи . Полезно е да го владееш не само за сън....

Най-важното ! Направи си режим ! Няма значение какъв е (ден/нощ). Но го спазвай "желязно"!

П.П. За напреднали в "играта" (може работата ви да е такава) може да пробвате 2 пъти по 4 часа сън , или даже 3 пъти по 3 часа сън.....Аз съм го правил ! :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, by_chechi написа:

...

Всичко това повече или по-малко е вярно. Но, ето един по-лесен начин - започни някаква натоварваща дейност/работа.

Ако вечерта си "гроги" - ще заспиш много лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, by_chechi написа:

Сънят е психологически процес . Сега по-важното :

Освободи съзнанието си от грижи . И без това само с мислене няма да ги решиш...кажи си : " Ще го мисля утре ! Утрото е по-мъдро от вечерта ! ". Като легнеш да спиш , замисли се за нещо приятно с идеята , че отиваш на едно много хубаво и приятно място.

.......броенето на овце е ужасна досада , баси ....но върши работа....!

Една пълнолетна госпожица, която ми се пада роднина, също го прави този номер да заспива към 3 или 4 часа. Но тя още от юношеска възраст си ходеше при псита за разни проблеми на поведението й. И хапчета пиеше, сега не знам дали продължава с тях, щото си трае като насрано бебе. Едно друго лице, още по-роднина ми е докладвало какви хапчета пиеше госпожицата. Аз на моето дете не бих му позволил да поглъща подобни създаващи зависимост лекарства, но майката на госпожицата се била изпуснала веднъж, че и тя била пила едно от предписваните хапчета. Та не знам дали не е нещо по наследство, да няма някакъв биологичен проблем.

Ако е чисто психологически проблемът на госпожицата, тогава си мисля, че е имало период от живота й, когато може би я е устройвало да виси късно през нощта пред компютъра за да си чати с човек отвъд океана, без контрола на баща й пияницата. Възможно е да й е харесало само-изолирането от обкръжаващата я българска действителност и да й е станало лош навик. Но, тези хора с психологическите проблеми трудничко си признават че ги имат. Особено трудно си признават какво не им харесва в живота им та имат проблемно поведение. Не обичат тях да ги изкарват, че са си виновни, а предпочитат да им вярват че са жертви на болест някаква и т.н.

Това което ти предлагаш може да помогне на някой който е временно объркан от малко време. А другите на които им е станало хронично поведение, са си направо неспасяеми докато отказват да видят истината право в очите.

В Интернет има описан протокол при болнични условия ( за да има контрол върху тях) как им помагат да си пренастроят биологичния часовник. Но те пък някои били доста опърничави и после пак си се връщали към предишните им навици.

Абе шантава работа, зле са !

преди 2 часа, jhoro написа:

Но, ето един по-лесен начин - започни някаква натоварваща дейност/работа.

Ако вечерта си "гроги" - ще заспиш много лесно.

А ако го мързи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, Белгиеца написа:

А ако го мързи ?

А ако го боли - колкото го мързи? Досега да е умрял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Белгиеца написа:

====

Коментарът ти , прикачен към моя пост у напълно неуместен !

Не става дума за болен , а за човек изпаднал в затруднение , поради незнание как да се справи с един съвсем естествен , обикновен , всекидневен проблем , следствие на неправилно поведение !:angry:

.....с хапчета се лекуват физиологични увреждания .....употребата на психотропни средства е израз на умствено безсилие (глупащина)....

Ако обичаш да се поправиш ! :nono:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.