Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже мисля да закупувам едно 512гб SSD и да го поставя на мястото на DVD искам да попитам TLC или MLC да избера?За системен имам KingDian TLC 240gb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето чети. В Google има всичко. И задължително MLC.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Исках тук да разискваме предимствата и недостатъците на единия и другия вид от лични наблюдения. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Me4oPyx написа:

Исках тук да разискваме предимствата и недостатъците на единия и другия вид от лични наблюдения. :) 

Няма лични наблюдения. Ако прочетеш ще разбереш кое е добро и кое не и кое да използваш в твоя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами именно това четох, че при по-голям капацитет на диска е по-добре TLC, при по-малки MLC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Me4oPyx написа:

Ами именно това четох, че при по-голям капацитет на диска е по-добре TLC, при по-малки MLC.

Не, прочети пак. В линка е обяснено повече от добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто гледай варианта с най-дълга гаранция за най-малко пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Roujin Z написа:

Просто гледай варианта с най-дълга гаранция за най-малко пари. 

Важи за всичко, не само за дискове  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

Освен евентуално по-ниската цена TLC няма никакви други предимства

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах преди време 64 gb SanDisk TLC използвах го година и половина - яко сваляне на торенти... над 2 Тб имам сийд с него, след което го дадох на съседа- все още детето му го ползва за системен на настолния си комп.Та в тоя ред на мисли не е създавал проблеми.Така или иначе след 2 години тея ще отеснеят а и не струват кой-знае какво...2 години да изкарат достатъчни са ми.Мисля пак KingDian само, че 512гб да си взема.Скоростите му са прилични, а цената си е направо символична...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм доволен от тях. Дано нещата се запазят след като WD ги купиха.

пс. Х400 са с пет години гаранция и сравнително евтини но трудно се намират.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, Me4oPyx написа:

Имах преди време 64 gb SanDisk TLC използвах го година и половина - яко сваляне на торенти... над 2 Тб имам сийд с него, след което го дадох на съседа- все още детето му го ползва за системен на настолния си комп.Та в тоя ред на мисли не е създавал проблеми.Така или иначе след 2 години тея ще отеснеят а и не струват кой-знае какво...2 години да изкарат достатъчни са ми.Мисля пак KingDian само, че 512гб да си взема.Скоростите му са прилични, а цената си е направо символична...

Зависи за какво ще го използваш. Цената е ниска, защото се правят от по некачествени материали. Освен това имат 3000 запива върху клетка. Лесно се развалят. Ако ще използваш SSD,. за сървър или за приложения, които постоянно четат и пишат по него TLC не е твоята оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За ежедневна употреба ще се използва- интернет браузеруване...Като се има в предвид, че пътувам 20 дена в месеца и съм ограничен от към мобилни данни- свалям си двайсетина филма в месеца останалото е браузеруване.Мисля, че така две години ще ме откара.А вземам 512гб за кадито, защото не ми харесва идеята да си трия свалените филми- след време ги гледам пак :) Такава ми е работата, че понякога няколко дена няма какво да се прави на паркинга.Е винаги имам живо дистро WifiSlax на една флашка, та ако нещо се скапе да я бодна и да използвам лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Me4oPyx написа:

За ежедневна употреба ще се използва- интернет браузеруване...Като се има в предвид, че пътувам 20 дена в месеца и съм ограничен от към мобилни данни- свалям си двайсетина филма в месеца останалото е браузеруване.Мисля, че така две години ще ме откара.А вземам 512гб за кадито, защото не ми харесва идеята да си трия свалените филми- след време ги гледам пак :) Такава ми е работата, че понякога няколко дена няма какво да се прави на паркинга.Е винаги имам живо дистро WifiSlax на една флашка, та ако нещо се скапе да я бодна и да използвам лаптопа.

Е ако беше пояснил още в началото нямаше да разтягаме локуми. Затова става. Купувай го. Аз онзи ден си взех едно Intel MLC 120 гига. за 110 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е...понеже не видях сходна тема не беше излишно да пуснем такава, за да знаят и други потребители към какво да се насочат.Апропо моят KingDian 240gb струва 85лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Me4oPyx написа:

Е...понеже не видях сходна тема не беше излишно да пуснем такава, за да знаят и други потребители към какво да се насочат.Апропо моят KingDian 240gb струва 85лв :)

Има, но не си потърсил. Там даже бях превел линка, дето ти дадох най-напред.

преди 19 минути, Me4oPyx написа:

Нормално TLC e.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Освен типа памети, трябва и контролера да се гледа дали е съвместим с машината на която се поставя.Имам горчив опит от един Kingston SV300...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж тази статия на Вадим Стеркин
    http://www.outsidethebox.ms/14571/

и тази:
    http://www.outsidethebox.ms/18156/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Me4oPyx написа:

Като се има в предвид, че пътувам 20 дена в месеца  ............................... ............................... Такава ми е работата, че понякога няколко дена няма какво да се прави на паркинга

Извинявам се за оф, но .......... съм леко изненадан. Преди 20 дена в друга тема ни обясняваше за стенд за ребол за 15 000Е у ваща фирма и как си реболнал толкова машини дет ние дет сме в кенефа не сме виждали. И как някакъв си лаптоп не събирал прах............. Явно ви е много напредничава фирмата щом ги правите по паркингите! Съжалявам, че заради некенефния ти език са ти затрили постовете, та не мога да те цитирам!

Желателно е когато се лъже да се помни какво е казано, че стават издънки.

Пак там ни обясняваше за високи права в специализирани испански хардуерни форуми, а си седнал нас да ни питаш от кенефа как да спестиш 10Е!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не съм казал, че ще пестя пари!Аи сервиза в който работих в Испания не функционира от 2011 година.В предвиц цените към днешна дата реболинг почти никой не прави, изключае скъпите видеокарти. 

И да БГ е "кенеф" във всяко едно отношение, сервизите за компютри най-вече.

Редактирано от Me4oPyx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.