Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Хостване от личен компютър + платен домейн ?

Препоръчан отговор

Здравейте,

дойдоха ми идеи тези дни пак да си вдигна сайта.

Писах на хостинга дали може да хоствам от мой компютър и да го свържа с домейна за който съм платил и се оказва, че може но трябвало да правя настройки по рутера, от който получавам интернет. До колко е вярно това?

Мога да взема интернет от съседи №1 или N2, но едва ли ще мога да си ровя на спокойствие из рутерите им. Ако трябва да задълбавам и това не е изключено, защото знаят че им използвам интернета.

Ако наистина трябва да правя промени по конфигурацията на рутерите им дали има някой безплатен домейн, който що годе да става, който да мога да вържа към личната си машина?

Това че ще има някакви малки реклами на него не ме притеснява. Идеята е да мога да сложа сайта в Гугъл.

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Daylight Dancer написа:

Здравейте,

дойдоха ми идеи тези дни пак да си вдигна сайта.

Писах на хостинга дали може да хоствам от мой компютър и да го свържа с домейна за който съм платил и се оказва, че може но трябвало да правя настройки по рутера, от който получавам интернет. До колко е вярно това?

Мога да взема интернет от съседи №1 или N2, но едва ли ще мога да си ровя на спокойствие из рутерите им. Ако трябва да задълбавам и това не е изключено, защото знаят че им използвам интернета.

Ако наистина трябва да правя промени по конфигурацията на рутерите им дали има някой безплатен домейн, който що годе да става, който да мога да вържа към личната си машина?

Това че ще има някакви малки реклами на него не ме притеснява. Идеята е да мога да сложа сайта в Гугъл.

Благодаря !

Ако под "настройки на рутера" са имали предвид да си пуснеш Name Server, за да си управляваш зоните и статичен публичен адрес....(реторичен)...
    Иначе те съветвам да прочетеш DNS/BIND за обща култура и да си отделиш една машина за въпросното начинание (където ще ти е nameserver-а и web-server-а).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това е малко смешно.... и краден интернет холиле майко :D Но има варианти. Най простичкия е със програмка за ftp сървър, с която можеш навскяъде да имаш достъп до една папка, в която можеш да инсталираш уеб сайта си. Ако е със база данни, има безплатни програми за тази работа също. настройваш си домейна с опция REDICRECT, за която не ти е нужен DNS, проблема на това е че няма да се вижда пълния път на сайта ти ( http://alabala.com/kontakti.html ) ами само http://alabala.com. Насочваш домейна към пътя на папката , който ди дава програмката и готово. Тези простички варианти обаче не знам до колко ще вършат работа за Wordpress или друг тип платформи.

Програма 1: http://ccm.net/faq/2568-tinyweb-server-on-windows

Програма 2: http://www.howtogeek.com/140352/how-to-host-an-ftp-server-on-windows-with-filezilla/

Сложни варианти: http://arstechnica.com/gadgets/2012/11/how-to-set-up-a-safe-and-secure-web-server/1/

http://www.instructables.com/id/Set-up-your-very-own-Web-server/

И т.н.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам Linux Mint 32bits и мисля да пробвам.

Домейнът ми ако има значение от коя фирма е ще кажа.

Така и така по цял ден съм си на машината а трафика към сайта едва ли ще е голям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Правиш port forwarding на рутера, после влизаш в някой "what is my ip" сайт да си видиш IP-то и пробваш да влезеш в сайта си през него. Ако си настроил всичко както трябва, ще можеш да влизаш в сайта си, като напишеш IP-то в браузъра. Ако всичко е ок, купуваш си домейн, насочваш го към IP-то и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, pix3l написа:

Правиш port forwarding на рутера, после влизаш в някой "what is my ip" сайт да си видиш IP-то и пробваш да влезеш в сайта си през него. Ако си настроил всичко както трябва, ще можеш да влизаш в сайта си, като напишеш IP-то в браузъра. Ако всичко е ок, купуваш си домейн, насочваш го към IP-то и си готов.

Човече по-горе е писала че няма достъп до рутера и настройктие му, понеже краде нет ;)

преди 23 часа, Daylight Dancer написа:

Аз лично ползвам Linux Mint 32bits и мисля да пробвам.

Домейнът ми ако има значение от коя фирма е ще кажа.

Така и така по цял ден съм си на машината а трафика към сайта едва ли ще е голям.

Няма значение нито с какъв ОС си, нито фирмата от който си закупила домейн. Търси безплатни програми в Интернет за твоята ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трудно начинание, но  възможно. Просто трябва настройки.

Има цял пакет за изграждане на сървър с поддръжка на PHP - https://www.apachefriends.org/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, callpchelp написа:

Човече по-горе е писала че няма достъп до рутера и настройктие му, понеже краде нет ;)

Да бе, и аз му казвам единственият начин да направи това, което иска. ;)

Като не може да докопа рутера, ще си купи хостинг (или ще си прекара интернет) и готово.

Трудно начинание, но  възможно. Просто трябва настройки.

Има цял пакет за изграждане на сървър с поддръжка на PHP - https://www.apachefriends.org/index.html

Тези пакети за за development environment и не бива да се ползват за production. Просто не са направени с тази цел.

Редактирано от pix3l (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 50 минути, pix3l написа:

Тези пакети за за development environment и не бива да се ползват за production. Просто не са направени с тази цел.

Само му предложих.

Според мен е най-добре да си закупи  хостинг и да си вървят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Батман написа:

Само му предложих.

Според мен е най-добре да си закупи  хостинг и да си вървят нещата.

То това е перфектният вариант. Аз само казвам, че не е добра идея. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всички забравяте обаче, че съседите трябва да имат реално IP което се пуска за допълнителни пари от доставчика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, pix3l написа:

Да бе, и аз му казвам единственият начин да направи това, което иска. ;)

Като не може да докопа рутера, ще си купи хостинг (или ще си прекара интернет) и готово.

Точно в това е проблема, че неще да си купува хостинг :D:D:D иска да мине метъра :D

преди 12 минути, Belfegor4o написа:

Всички забравяте обаче, че съседите трябва да имат реално IP което се пуска за допълнителни пари от доставчика. 

Абсолютно не е задължително ;) Все пак няма да прави мега сайт с краден интернет и обикновенo pc :D

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.08.2016 г. в 12:28, Daylight Dancer написа:

Писах на хостинга дали може да хоствам от мой компютър

Токът, който ще изхарчи компютъра 24/7 ще е колкото най-евтиният хостинг, освен ако и него не го взимаш от съседа:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, oavramov написа:

Токът, който ще изхарчи компютъра 24/7 ще е колкото най-евтиният хостинг, освен ако и него не го взимаш от съседа:no-no:

Ако е на общежитие какъв ток ?! Освен това, ако е студентка, най-вероятно техните и пращат по някой лев.

ПС: ако е лаптоп тока ще и е по-малко :D:D:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, callpchelp написа:

Точно в това е проблема, че неще да си купува хостинг :D:D:D иска да мине метъра :D

Абсолютно не е задължително ;) Все пак няма да прави мега сайт с краден интернет и обикновенo pc :D

Как не е задължително. Ако си пускаш  хост от вкъщи, как ще го достъпиш от външна мрежа без реално IP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Радвам се, че някои се забавляват с глупавите си коментари.

Съжалявам, че се допитвам за каквото и да е, наистина.

callpcгъз ако крадне нет и ток аз лично не правя нито едното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.08.2016 г. в 12:28, Daylight Dancer написа:

След като ще се дразним нека да изкарам танка, че ми омръзна с калашника.

Та ... ms. DICKlight Dancer ...

Какво би означавало, да не би съвсем умишлено и свободно да ти дават интерент фрий ?! Под знаят ''подозират'' или си ги попитала дали може да им ползваш интернета?!

И казваш че нямаш достъп до РУТЕРА ИМ ?! Ако ти дават интернет, щеше да имаш достъп до рутера, ако ги попиташ може би. Да не говорим че с едно просто 192.168.8.1 ( примерно ) ще стигнеш до рутера, от там ще видиш модела, ако не са на булсатком, виваком или други които заключват рутерите дори за собствениците им, след като видиш модела на рутера, ще разбереш и какви са по подразбиране  потребител и парола за достъп. От там можеш да продължиш....

Да продължавам ли да ти затапвам мега мозъка ?! Освен това се опитвах да ти помогна, явно само шамари и ...да не казвам какво друго търсиш!

Аз не се забавлявам, дадох ти опции, нищо не си направила, освен това още в началото можеше да споменеш други подробности за по-точен отговор. Като нампример ОС и какво точно искаш да правиш с тоя домашен хост ?!

ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ ЧИЧО ГУГЪЛ МОЖЕ МНОГО ДА ТИ КАЖЕ ПО ВЪПРОСА, АМА НЯКОЙ ГО МЪРЗИ ДА СИ НАПРЕГНЕ СИВОТО ВЕЩЕСТВО!!! :@

Да не говорим че има форум специално свързан с тази дейност, който няма да псоменавам за да не ти помагам, че ми омръзна, гугъл ще ти покаже верния път! Там теми подобни на тая кооолкото щеш. клипчета в тубата кооолкото щеш.

АКО БЕШЕ ПРОСТО И ЛЕСНО ХОРАТА С МАЛКИ САЙТОВЕ НЯМАШЕ ДА ТЪРСЯТ ХОСТ, А ФИРМИТЕ НЯМАШЕ ДА СИ ПРАВЯТ СЪРВЪРИ КО ЛОКАЦИЯ, ДА НАЕМАТ СЪРВЪРИ И Т.Н. ЗА ДА БЪДЕ САЙТА ИМ ПО-ДОСТЪПЕН С ПОВЕЧЕ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ТРАФИК И ДРУГИ ОПЦИИ!!!

преди 46 минути, Belfegor4o написа:

Как не е задължително. Ако си пускаш  хост от вкъщи, как ще го достъпиш от външна мрежа без реално IP.

Има си начини за всичко!!! Аз съм го правил и твърдя че може!!!

Просто спрях да давам отговори по темата съдържащи съвет, защото създателката не прави нищо, а само се намира на лаф мухабет!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз не можах да разбера, ти защо си помисли, че авторът е жена? :D

преди 53 минути, Daylight Dancer написа:

callpcгъз ако крадне нет и ток аз лично не правя нито едното.

Port forwarding на рутера, това са настройките, които трябва да направиш. Иначе няма да се получи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, Daylight Dancer написа:

Въпросът ти не е глупав. Това се е въртяло в главите на много хора и обикновено са се отказват от начинанието.

Както са ти казали действително е възможно да се направи, но е неприемливо защото си откриваш IP адреса. Така скоро ще си имаш проблеми с хакери и от там с доставчикът ти на интернет.

По-скоро ти е нужна услуга, която ще скрие машината и ще намали трафика към теб, когато се налага. Говоря за нещо подобно.

ddos-illustrations-2.png

https://blog.cloudflare.com/ddos-prevention-protecting-the-origin/

Нямам представа как точно може да се направи, още по-малко на ниска цена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо като казвате че нямате собствен интернет а "ползвате" на съседи, това значи ли че е по WiFi или по жица. Ако е по WiFi работа отива много на зле...

На второ място ако смятате да купувате домейн име не мисля че е добра идея да го регистрирате на динамично IP (не съм много сигурен дали изобщо може да се направи, самия домейн регистратор иска реално IP за да го вкара в неговите си DNS-и) защото недай си боже нещо се обърка има да се чудите какво точно става. Най-добре е да си платите за собствен доставчик с реално външно IP за да можете да сте сигурен че сайта ви се вижда и отваря бързо а и впоследствие да можете да увеличите натоварването с други услуги като ftp, mail, vpn и т.н. без да се притеснявате че съседа може да ви затвори портовете на рутера.

Колкото до рутера, той трябва задължително да поддържа DDNS (Dynamic Domain Name System) или подобна функционалност. Идеята е че трябва да си отворите акаунт в трети сайт предлагащ безплатно услугата DDNS към който вашият рутер ще се свързва с потребителско име и парола, ще им казва какъв е временният му адрес и като резултат от там те ще могат да насочват потребителите достъпващи домейна към този адрес. Тук обаче трябва да се има впредвид че не може произволен домейн да се хоства по този начин а само поддомейн например вие имате домейн име daylight.com но чрез DDNS ще можете да хоствате име като daylight.ddns.com или подобен, който по никакъв начин няма да бъде свързан с daylight.com и в този случай само сте си платили за нещо което реално не ползвате.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Daylight Dancer написа:

От няколко дена си имам хостинг

За съжаление, това е най-разумното решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, pix3l написа:

Аз не можах да разбера, ти защо си помисли, че авторът е жена? :D

Port forwarding на рутера, това са настройките, които трябва да направиш. Иначе няма да се получи.

Не знам, така си мислех... каквото и да е жив/а и здрав/а да е  :D:D:D

преди 4 часа, Melmak ® написа:

Въпросът ти не е глупав. Това се е въртяло в главите на много хора и обикновено са се отказват от начинанието.

Както са ти казали действително е възможно да се направи, но е неприемливо защото си откриваш IP адреса. Така скоро ще си имаш проблеми с хакери и от там с доставчикът ти на интернет.

По-скоро ти е нужна услуга, която ще скрие машината и ще намали трафика към теб, когато се налага. Говоря за нещо подобно.

ddos-illustrations-2.png

https://blog.cloudflare.com/ddos-prevention-protecting-the-origin/

Нямам представа как точно може да се направи, още по-малко на ниска цена.

Именно, за това и не съм го споменал, макар че има пак вариант, но иска да се закупуи още една машина ( дори и стара да е ), но това ще оскъпи нещата отново и ще ги обезсмисли, защото се удвояват разходите за ток, и долу горе всичкиотива на това, като да си платиш за хостинг минимален план.

преди 4 часа, BonyM написа:

Първо като казвате че нямате собствен интернет а "ползвате" на съседи, това значи ли че е по WiFi или по жица. Ако е по WiFi работа отива много на зле...

На второ място ако смятате да купувате домейн име не мисля че е добра идея да го регистрирате на динамично IP (не съм много сигурен дали изобщо може да се направи, самия домейн регистратор иска реално IP за да го вкара в неговите си DNS-и) защото недай си боже нещо се обърка има да се чудите какво точно става. Най-добре е да си платите за собствен доставчик с реално външно IP за да можете да сте сигурен че сайта ви се вижда и отваря бързо а и впоследствие да можете да увеличите натоварването с други услуги като ftp, mail, vpn и т.н. без да се притеснявате че съседа може да ви затвори портовете на рутера.

Колкото до рутера, той трябва задължително да поддържа DDNS (Dynamic Domain Name System) или подобна функционалност. Идеята е че трябва да си отворите акаунт в трети сайт предлагащ безплатно услугата DDNS към който вашият рутер ще се свързва с потребителско име и парола, ще им казва какъв е временният му адрес и като резултат от там те ще могат да насочват потребителите достъпващи домейна към този адрес. Тук обаче трябва да се има впредвид че не може произволен домейн да се хоства по този начин а само поддомейн например вие имате домейн име daylight.com но чрез DDNS ще можете да хоствате име като daylight.ddns.com или подобен, който по никакъв начин няма да бъде свързан с daylight.com и в този случай само сте си платили за нещо което реално не ползвате.

Е тя/то/той каза че има двама съседи от които да взима интернет, следователно най-вероятно е Wifi. А онова с DDNS е безсмисленно... Има вариант за DNS сървър, но както казах и по-горе ще трябва още една машинка. ще се получи нещо като много често крашваща домашна ''ко локация'' :D:D:D

Както и да е, важното е че афтора/ката си е решил/а проблема с правилното решение, а именно да си вземе хостинг. (Добавям защото така и не разбрах мъж или жена е...)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 25 минути, callpchelp написа:

Е тя/то/той каза че има двама съседи от които да взима интернет, следователно най-вероятно е Wifi. А онова с DDNS е безсмисленно... Има вариант за DNS сървър, но както казах и по-горе ще трябва още една машинка. ще се получи нещо като много често крашваща домашна ''ко локация'' :D:D:D

Радвам се че авторката си е решила проблема по по-цивилизован начин, но просто ей така от любопитство какъв е "другия" начин ако не DDNS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.