Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

попаднах на едно нещо

https://www.kaldata.com/IT-Новини/IEEE-Spectrum-публикува-рейтинга-на-програмните-е-112132.html

не разбирам много от програмиране, но разбирам много от оптимизация.

какво пречи да се направи един нов език и универсална операционна система, на които да може да се пише всичко и всичко друго да отиде в кофата за боклук ?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как така да отиде в кофата? Искаш да кажеш да има само единезик за програмиране????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Martin Yakimov написа:

Как така да отиде в кофата? Искаш да кажеш да има само единезик за програмиране????

разбира се  това  питам примерно хибрид между С и java  и да може всичко да се програмира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами според мен ще отнеме години, и трябва да има бюджет и .... . Аз мисля, че е много трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

примерно с и с++ имат embedded   няма web , C# има web  няма embedded КЪДЕ е липсващото звено да има всичко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9.08.2016 г. в 13:07, Yvan Sergeev написа:

попаднах на едно нещо

https://www.kaldata.com/IT-Новини/IEEE-Spectrum-публикува-рейтинга-на-програмните-е-112132.html

не разбирам много от програмиране, но разбирам много от оптимизация.

какво пречи да се направи един нов език и универсална операционна система, на които да може да се пише всичко и всичко друго да отиде в кофата за боклук ?

Не виждам смисъл от това, което предлагаш. Тенденциите са увеличаване на разнообразието сред програмните езици. Приложенията, написани на java са универсални, защото не се изпълняват директно, а под виртуална машина (JVM), но за мен, изобщо не са предпочитани. В повечето случаи, качеството на приложението не се дължи на програмния език, а на това, какво е написано на него. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, RJ45 написа:

Този отговор ми хареса най-много. :D

ихаааа бил съм на прав път и  там се говори за java  и C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, cybercop написа:

Не виждам смисъл от това, което предлагаш. Тенденциите са увеличаване на разнообразието сред програмните езици. Приложенията, написани на java са универсални, защото не се изпълняват директно, а под виртуална машина (JVM), но за мен, изобщо не са предпочитани. В повечето случаи, качеството не приложението не се дължи на програмния език, а на това, какво е написано на него. 

Прав си, и ето малко интересни примери :)

https://en.wikipedia.org/wiki/APL_(programming_language)

https://en.wikipedia.org/wiki/Forth_(programming_language)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защото един програмен език за всичко, става манджа с грозде...

Хибрид между C и Java... това ще да е някакво голямо извращение. :D

Как предлагаш да смесим двата езика? Да махнем JVM от Java, или да сложим garbage collector на C и да го наблъскаме с каквито се сетим библиотеки и API-та?

Езиците са само инструменти, с които можеш да си свършиш работата... и както чука не може да стане универсален инструмент за коване, огъване, заваряне и запояване, така не може и един програмен език да решава всички проблеми. Мое мнение, не ангажирам никой с него. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

чукът  може да стане универсален инструмент ....  с вграждане на поялник в дръжката и отвинтване на металната част докато се работи  с поялника за лекота. и способност за  удължаване на дръжката   с устройство за огъване.... просто малко повече въображение и не като конете с капаци в една посока....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

чукът  може да стане универсален инструмент ....  с вграждане на поялник в дръжката и отвинтване на металната част докато се работи  с поялника за лекота. и способност за  удължаване на дръжката   с устройство за огъване.... просто малко повече въображение и не като конете с капаци в една посока....

И, тук се изправяме пред проблема на патицата от известната английска поговорка. Тя може да лети, плува и бяга, но в нищо не е най- добра. Това, което описваш е подобие на творението на доктор Франкенщайн, но, сглобено не от човешки органи, а от такива на различни животни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

нали сме хора,  ще измислим начин,  ще дадем на патицата анаболи.... примерно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

Не! Чукът е универсален инструмент. "За този, който има чук всички проблеми изглеждат като пирони"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и лекарства за подтискане на имунната система против отхвърляне на органите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво ти пречи да научиш един език, който ти харесва и допада. Има хора учат японски език или китайски. На мен лично тези езици нито ми харесват, нито са ми в полза.

Въпреки,че китайския език е най-говорим език в света. Защо да го уча? Като не ми върши работа и не ми допада.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, acnekt написа:

Какво ти пречи да научиш един език, който ти харесва и допада. Има хора учат японски език или китайски. На мен лично тези езици нито ми харесват, нито са ми в полза.

Въпреки,че китайския език е най-говорим език в света. Защо да го уча? Като не ми върши работа и не ми допада.

въпросът е че правите програмирането като китайския език.... може пък да сме заблудени и китайският наистина да е правилен.

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

И тук констатираме проблемите с перформънса... :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от MoH7aH4o
        Моля за помощ за една курсова работа на MFC C++ 6.0. Задачата е следната: Да се създаде MFC приложение, което да изчертава растерна мрежа, оразмеряваща се от диалогов прозорец. Максимялният размер да е 50x50 квадратчета (на дължина и ширина). Просто все още не сме взели нищо за MFC приложението на C++, а до крайният срок за предаването на курсовата ми задача остава седмица и нещо.. питах госпожата да ми обясни, но непожела, каза ми да изчакам към края на семестера сме щели да почнем да вземаме MFC.. но как да изчакам като нямам никакво време вече, търсих в интернет материали и разбрах как се чертаят елипси, правоъгълници и линий, също разбрах и как мога да оцветявам дадена фигура чрез натискане на ляв или десен будон на мишката, но така и не разбрах как се прави тази растерна мрежа и как се създава (оразмеряващ) диалогов прозорец. Ако някой може да ми каже или да ми покаже как се изчертава растерна мрежа и как се създава оразмеряващ диалогов прозорец или просто да ми помогне с нещо, ще съм му много благораден. Благодаря предварително!!!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.