Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

попаднах на едно нещо

https://www.kaldata.com/IT-Новини/IEEE-Spectrum-публикува-рейтинга-на-програмните-е-112132.html

не разбирам много от програмиране, но разбирам много от оптимизация.

какво пречи да се направи един нов език и универсална операционна система, на които да може да се пише всичко и всичко друго да отиде в кофата за боклук ?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да отиде в кофата? Искаш да кажеш да има само единезик за програмиране????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Martin Yakimov написа:

Как така да отиде в кофата? Искаш да кажеш да има само единезик за програмиране????

разбира се  това  питам примерно хибрид между С и java  и да може всичко да се програмира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен ще отнеме години, и трябва да има бюджет и .... . Аз мисля, че е много трудно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

примерно с и с++ имат embedded   няма web , C# има web  няма embedded КЪДЕ е липсващото звено да има всичко ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.08.2016 г. в 13:07, Yvan Sergeev написа:

попаднах на едно нещо

https://www.kaldata.com/IT-Новини/IEEE-Spectrum-публикува-рейтинга-на-програмните-е-112132.html

не разбирам много от програмиране, но разбирам много от оптимизация.

какво пречи да се направи един нов език и универсална операционна система, на които да може да се пише всичко и всичко друго да отиде в кофата за боклук ?

Не виждам смисъл от това, което предлагаш. Тенденциите са увеличаване на разнообразието сред програмните езици. Приложенията, написани на java са универсални, защото не се изпълняват директно, а под виртуална машина (JVM), но за мен, изобщо не са предпочитани. В повечето случаи, качеството на приложението не се дължи на програмния език, а на това, какво е написано на него. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RJ45 написа:

Този отговор ми хареса най-много. :D

ихаааа бил съм на прав път и  там се говори за java  и C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, cybercop написа:

Не виждам смисъл от това, което предлагаш. Тенденциите са увеличаване на разнообразието сред програмните езици. Приложенията, написани на java са универсални, защото не се изпълняват директно, а под виртуална машина (JVM), но за мен, изобщо не са предпочитани. В повечето случаи, качеството не приложението не се дължи на програмния език, а на това, какво е написано на него. 

Прав си, и ето малко интересни примери :)

https://en.wikipedia.org/wiki/APL_(programming_language)

https://en.wikipedia.org/wiki/Forth_(programming_language)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото един програмен език за всичко, става манджа с грозде...

Хибрид между C и Java... това ще да е някакво голямо извращение. :D

Как предлагаш да смесим двата езика? Да махнем JVM от Java, или да сложим garbage collector на C и да го наблъскаме с каквито се сетим библиотеки и API-та?

Езиците са само инструменти, с които можеш да си свършиш работата... и както чука не може да стане универсален инструмент за коване, огъване, заваряне и запояване, така не може и един програмен език да решава всички проблеми. Мое мнение, не ангажирам никой с него. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чукът  може да стане универсален инструмент ....  с вграждане на поялник в дръжката и отвинтване на металната част докато се работи  с поялника за лекота. и способност за  удължаване на дръжката   с устройство за огъване.... просто малко повече въображение и не като конете с капаци в една посока....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

чукът  може да стане универсален инструмент ....  с вграждане на поялник в дръжката и отвинтване на металната част докато се работи  с поялника за лекота. и способност за  удължаване на дръжката   с устройство за огъване.... просто малко повече въображение и не като конете с капаци в една посока....

И, тук се изправяме пред проблема на патицата от известната английска поговорка. Тя може да лети, плува и бяга, но в нищо не е най- добра. Това, което описваш е подобие на творението на доктор Франкенщайн, но, сглобено не от човешки органи, а от такива на различни животни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нали сме хора,  ще измислим начин,  ще дадем на патицата анаболи.... примерно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

Не! Чукът е универсален инструмент. "За този, който има чук всички проблеми изглеждат като пирони"

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и лекарства за подтискане на имунната система против отхвърляне на органите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти пречи да научиш един език, който ти харесва и допада. Има хора учат японски език или китайски. На мен лично тези езици нито ми харесват, нито са ми в полза.

Въпреки,че китайския език е най-говорим език в света. Защо да го уча? Като не ми върши работа и не ми допада.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, acnekt написа:

Какво ти пречи да научиш един език, който ти харесва и допада. Има хора учат японски език или китайски. На мен лично тези езици нито ми харесват, нито са ми в полза.

Въпреки,че китайския език е най-говорим език в света. Защо да го уча? Като не ми върши работа и не ми допада.

въпросът е че правите програмирането като китайския език.... може пък да сме заблудени и китайският наистина да е правилен.

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Yvan Sergeev написа:

И тук констатираме проблемите с перформънса... :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.