Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Искам да попитам следното как бих могъл да разбера дали дънната платка е изгоряла.Как бих могъл да я замеря или тествам.

Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dr.komp написа:

как бих могъл да разбера дали дънната платка е изгоряла.

Поставят се гарантирано работещи процесор памет и захранване(и видео карта, ако няма вградена) и се включва.

Ако не тръгне значи е изгоряла.

Това всичкото е при положение, че частите са съвместими.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма ли друг вариянт за замерване понеже ги нямам тези части които ти изброи все пак благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

кажи какъв е проблема? компа включва ли въртят ли вентилатори ала бала? най често проблем правят захранванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вентилаторите се въртят харда и той се чува да работи но няма сигнал към монитора аз затова обвинявам дъното или видеокартата но видеото му е вградено 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чува ли се дъното да бипка, като включиш компа?

Имах подобен проблем и компютърът ми се възстанови, също като теб предполагах проблем с дъното или прегрял чипсет, но и до сега не успявам да разбера от какво е било.

Пробва ли да изкараш батерийката на дъното за 15-20 мин?

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не не съм пробвал да извадя батерията ще направя опит дори си поръчах тестер и с него ще го проверя пък ще видим ще споделя какъв е  резултата.

Благодаря за помоща!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тестера се слага в PCI слота. Пуска се машината и при тестването на всеки един компонент от дъното тестера вади различни кодове. Като stuck-не машината и тестера извежда кода на самия компонент. Кодовете на тестера ги има в книжката, която върви с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не я занесеш в сервиз да се направи диагностика според мене нищо няма да ти струва и там ще ти кажат нова ли трябва или не :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дънна платка и въобще платка която работи в някаква степен не е изгоряла , може да е повредена на компонентно или конструктивно ниво , но не и изгоряла . Проблема доколко разбирам е във видеото и няма с какво да бъде пробвано . За да няма сигнал към монитора може проблема да е и в рамта , може да е в повредени кондензатори около слотовете за рам , може да е в повреден запис на биоса , може да от кабел към монитора и т.н.

Съвет в ситуацията :

1. Извади рамта , забърши с кърпичка конекторите на същата и я монтирай обратно , ако е повече от един компонент процедурата е и за двете като пробваш с стартиране на системата като слагаш плочките рам една по една и разменяш слотовете при всяко пускане с всяка от плочките . Така елиминираш възможността за дефектна плочка рам .

2. Изключено захранване , вадиш батерията на биоса , гледаш къде са пинчетата за ресет на биос-а и го правиш . Слагаш батерията обратно , и стартираш системата . Така елиминираш възможността за някаква повреда по записа на биос на по-решимо и първично ниво .

3. Предполага се че си огледал за поне видими дефекти по кондензатори на самата дънна платка .

4. Проверяваш кабелите към монитора дали са ок като включване и цялост .

Вариант без друга видеокарта и тест карта няма как да направиш .

Може да имаш проблем и в захранването макар и малко вероятен , пали самото дъно но има капацитивен недостиг да запали видеото .

Това са моите който ползвам и съм доволен

TK.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма дефектити по кондензаторите всичко е точно поръчах си тестер чакам го да престигне и ще кажа какъв ми е бил дерта.

Благодаря ти  PC doctor за изчерпателното обяснение много помогна още веднъж ти благодаря!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 12.08.2016 г. в 21:10, dr.komp написа:

Няма дефектити по кондензаторите всичко е точно поръчах си тестер чакам го да престигне и ще кажа какъв ми е бил дерта.

Благодаря ти  PC doctor за изчерпателното обяснение много помогна още веднъж ти благодаря!!

Ако намериш видео карта от някой приятел, можеш да пробваш и с нея :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да поясня че понякога тест и дебъг картите не могат да дадат резултата по някой от  следните причини :

1. Софтуера на карата не поддържа биос-а на конкретното дъно

2. Биос на системата е повреден

Aвтора на темата да чете внимателно  книжката с грешките когато му пристигне картата , за да не допусне грешка с диагностиката .

междувременно може да си потърси и видеокарта за проба като е посъветвал и колегата callpchelp

Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от aleks-02
        Извинявам се ако има такава тема...Преди 3 години ми беше заминало захранването, заедно с харда- смениха ги...
        От 3-4 месеца като включа компютъра се чуваше едно бучене, което след известно време спираше, освен ако не хлопна по захранването.
        Днес сутринта ставам, но компютъра не иска да се включи...Стар е, но си разцъквах отвреме навреме някакви игрички с приятели и гледах филми...

Четох по форуми, че е възможно да е заминало и дъното...Но дано не е така, защото няма да мога да намеря такова

Как мога да разбера в кое е проблема ?  

• от Soviet Soldier
        Здравейте! Забелязвам че в последно време силно зачестиха боклуците продавани в България ,които често могат да бъдат и опасни. 2010 правих ремонт на банята ,купих шкаф с огледало и халогенни лампи. Вече няколко пъти имам проблем с тях ,по-конкретно с трансформаторът. От начало мислех , че проблемът се дължи на овлажняване ,защото един от проводниците няколко пъти изгаря напълно и се откъсва от клемата. Зимата го оправях последно ,преди седмица пак спря да работи. Чак сега забелязах с огромна изненада ,че проводниците излизащи от въпросния трансформатор не са медни ,а са от желязо. Появява се корозия между тях и клемата ,започва да грее и прегаря. В резултат на това полимерния капак е леко стопен. 
        Смених проблемния проводник и клемата с нови по-масивни, и промазах с поялна паста гнездата на клемата ,за да не попада влага там. Дано този път издържи по-дълго. 

Възмутен съм ,как е възможно да пестят, дори от медните проводници?!? За първи път виждам подобна престъпна глупост ,която може да доведе до пожар. Как е възможно на нашия пазар ,да се продават такива боклуци и контролът да е на практика нулев? 

Преди време имах подобен проблем с бойлер "ЕлДом" ,който също бе закупен 2010. При него проводниците бяха медни ,но бяха твърде тънки за 3kw нагревател и по същия начин ,един бе изгорял и разтопил полимерния капак. Това на практика са пожароопасни продукти ,икономиите при тях могат да костват нечие жилище ,дори живот. 

• от FoxterBG
        Добър вечер. Преди всичко искам да кажа, че не разбирам много. Взех си процесор g4560, но не знам какво дъно да си взема за този процесор. Ако може да ми намерите подходящо ще се радвам. Ако може да е с чип сет B250, да може да се сложат 4 плочки рам, да може да поддържа 64 GB ram на 2400 MHz. Благодаря предварително. Цена 150, но не е проблем и малко повече
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.