Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!

Искам да попитам следното как бих могъл да разбера дали дънната платка е изгоряла.Как бих могъл да я замеря или тествам.

Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, dr.komp написа:

как бих могъл да разбера дали дънната платка е изгоряла.

Поставят се гарантирано работещи процесор памет и захранване(и видео карта, ако няма вградена) и се включва.

Ако не тръгне значи е изгоряла.

Това всичкото е при положение, че частите са съвместими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли друг вариянт за замерване понеже ги нямам тези части които ти изброи все пак благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи какъв е проблема? компа включва ли въртят ли вентилатори ала бала? най често проблем правят захранванията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилаторите се въртят харда и той се чува да работи но няма сигнал към монитора аз затова обвинявам дъното или видеокартата но видеото му е вградено 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чува ли се дъното да бипка, като включиш компа?

Имах подобен проблем и компютърът ми се възстанови, също като теб предполагах проблем с дъното или прегрял чипсет, но и до сега не успявам да разбера от какво е било.

Пробва ли да изкараш батерийката на дъното за 15-20 мин?

Редактирано от Ivanov IP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм пробвал да извадя батерията ще направя опит дори си поръчах тестер и с него ще го проверя пък ще видим ще споделя какъв е  резултата.

Благодаря за помоща!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тестера се слага в PCI слота. Пуска се машината и при тестването на всеки един компонент от дъното тестера вади различни кодове. Като stuck-не машината и тестера извежда кода на самия компонент. Кодовете на тестера ги има в книжката, която върви с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не я занесеш в сервиз да се направи диагностика според мене нищо няма да ти струва и там ще ти кажат нова ли трябва или не :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка и въобще платка която работи в някаква степен не е изгоряла , може да е повредена на компонентно или конструктивно ниво , но не и изгоряла . Проблема доколко разбирам е във видеото и няма с какво да бъде пробвано . За да няма сигнал към монитора може проблема да е и в рамта , може да е в повредени кондензатори около слотовете за рам , може да е в повреден запис на биоса , може да от кабел към монитора и т.н.

Съвет в ситуацията :

1. Извади рамта , забърши с кърпичка конекторите на същата и я монтирай обратно , ако е повече от един компонент процедурата е и за двете като пробваш с стартиране на системата като слагаш плочките рам една по една и разменяш слотовете при всяко пускане с всяка от плочките . Така елиминираш възможността за дефектна плочка рам .

2. Изключено захранване , вадиш батерията на биоса , гледаш къде са пинчетата за ресет на биос-а и го правиш . Слагаш батерията обратно , и стартираш системата . Така елиминираш възможността за някаква повреда по записа на биос на по-решимо и първично ниво .

3. Предполага се че си огледал за поне видими дефекти по кондензатори на самата дънна платка .

4. Проверяваш кабелите към монитора дали са ок като включване и цялост .

Вариант без друга видеокарта и тест карта няма как да направиш .

Може да имаш проблем и в захранването макар и малко вероятен , пали самото дъно но има капацитивен недостиг да запали видеото .

Това са моите който ползвам и съм доволен

TK.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма дефектити по кондензаторите всичко е точно поръчах си тестер чакам го да престигне и ще кажа какъв ми е бил дерта.

Благодаря ти  PC doctor за изчерпателното обяснение много помогна още веднъж ти благодаря!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.08.2016 г. в 21:10, dr.komp написа:

Няма дефектити по кондензаторите всичко е точно поръчах си тестер чакам го да престигне и ще кажа какъв ми е бил дерта.

Благодаря ти  PC doctor за изчерпателното обяснение много помогна още веднъж ти благодаря!!

Ако намериш видео карта от някой приятел, можеш да пробваш и с нея :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да поясня че понякога тест и дебъг картите не могат да дадат резултата по някой от  следните причини :

1. Софтуера на карата не поддържа биос-а на конкретното дъно

2. Биос на системата е повреден

Aвтора на темата да чете внимателно  книжката с грешките когато му пристигне картата , за да не допусне грешка с диагностиката .

междувременно може да си потърси и видеокарта за проба като е посъветвал и колегата callpchelp

Успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от canko99
      Здравейте! Искам да ви питам как се борави с такъв таймер. Ако искам да работи климатика от 12 до 23 часа какво правя натискам или оставям щифчетата в този интервал?  Щото така го настроих днес в горепосочения интервал и го включих климатика към мрежата барабар с таймера в 13.00, но не работеше, защо? Благодаря ви предварително!

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от tigid
      Здравейте, днес събудих стария си компютър ( в момента използвам лаптоп ) и понеже не разбирам от компютърен хардуер се обръщам към вас..
      HDD-то по някаква причина издаваше кликащ звук постоянно, поради което го изчистих чрез cmd. След което инсталирах Win 7 през USB. Относно това искам да попитам какви драйвъри трябва да инсталирам?
      И втория ми въпрос се отнася за параметрите. Това е конфигурацията. Да попитам как евентуално мога да почва да го ъпгрейдвам, от къде да почна за да мога да разцъквам игрички, понеже не знам дали е заради липсващи драйвъри, но дори и браузърите са бавни. Благодаря ви! 
      ПС: Колкото до сглобяването на частите, уверен съм, че ще се справя, но понеже са чувствителна техника обмислям като ги взема евентуално да ги нося на някой да ги сглоби.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.