Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Можете ли да ми препоръчате лаптоп, който ще се използва предимно за Photoshop, Illustrator, Corel Draw. Спряк съм се на ASUS и DELL, но не е задължително да са тези брандове

Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджет?

Иначе без да прекаляваме, но задоволявайки всичко основни нужди - бих казал i5, 8гб рам минимум, да има външна видеокарта от нисък към среден клас, ssd за бързина и твърд диск за малко повече памет. Екран бих препоръчал матов, но по-евтините матови много убиват цветовете, така че може да се спрете и на лъскав някакъв. Всъщност това е място където не е редно да се правят много компромиси, така че ако намерите нещо с IPS матова матрица ще останете предоволен. Размер на екрана по ваша прецанка, ако често го носите нанякъде 15,6 инча, но ако пък ще се застоява повече на бюро 17,3 ще е по-удобен за работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъй като няма бюджет цък.
    От лаптопбг вече ги калибрирали, ако си нямате устройство за тази цел.

Редактирано от danchobg (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджет забравих да напиша до 2000 лева, но @danchobg това също ми хареса като избор. По принцип не се застоява много много лаптопа на едно място. Аз съм се спрял на тези две марки, но ако имате предложения за други можете да кажете. Преди време се бях чудил за Apple, но като че ли ме разубедиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам до колко е важен 4к екран, но до 2000лв има само FullHD IPS матови. 
    asus 1780 (84% sRGB)

asus 1900  -  без SSD, но може да се добави (91% sRGB)

acer 1900 (90% sRGB)
    От asus и acer има доста разновидности на горе посочените. На другите марки бяха с 50-60% покритие и отново ги пренебрегнах.
    Е има едно леново за 1950, като има и разновидност с Win 8.1 за 2000, но екрана е гланцов и няма SSD.  93% от sRGB и 73% от Adobe RGB.
    В момента съм с гланцов екран и не го препоръчвам, но ако е необходимо 4к и 2000 лв....

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, а първия избор на асуса, който ми предложи, мисля че е добре. Отначало гледах само apple 15 инчов with retina display и бях чел, че не загряват така както повечето лаптопи, защото температурата му се разпределяла равномерно. Но цената му е безумна. И за сега най много ми допада първият асус, който ми предложи с 2300 е, но гледах на места е по 2050

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да има го на места по 2050 изобщо не съм го търсил в други сайтове, защото ми допада търсачката на лаптопбг. След това ще трябва да си го калибрирате. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм наясно как трябва да стане калибрирането. Сигурно и това не е темата, в която трябва да Ви питам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С калибратор. Ще ви вземат някой лев (видях 20 в един сайт), но не знам къде във вашия град има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди час дадох линк към нещо което би било отправна точно и за теб . Паричките са си твой , избора си е твой , но прочети и се и се информирай преди това .Ето

"Общо по темата ще кажа следното :

Новите лаптопи масово са с лепени процесори по дъната , масово са с някакви охлаждания които в 60-70% от случаите не са добре за дори 2-3 часа сериозно натоварване , да не споменаваме че някой модели пък изобщо са с пасивно охлаждане разчитащо на циркулации на въздуха и тем подобни. Това с цел да се увеличи времето за работа на батерия , да са по-тихи , да са по -тънки и т.н.

Автора на темата да се ориентира към нещо от сорта , не казвам това или онова като ангажиращо "

http://www.technopolis.bg/bg//Компютри-и-периферия/Лаптопи/c/P11010101?text=&pageselect=12&pricerange=&attr-4-18=INTEL+CORE+I7-4712MQ&q=%3Aprice-asc%3APROCESSORTYPE%3AINTEL+CORE+I7-4712MQ

дръндю харесва това
    •  
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Търся и чета, но не съм наясно с тези тънкости. Този acer, който предложихте процесора не е залепен за дъното ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.