Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , знам че по този въпрос трябва да се консултирам с лекар но имам час за в другиден и все пак искам и вас да попитам.Та днес забелязах че от вътрешната страна на пъпа имам малко червено топче,когато го докосвам не боли,болки в корема нямам.От сутринта също ми е доста тежко .Не усещам никакви болки само леко щипене когато сядам или ставам.Също от пъпа излиза някакъв странен секрет със доста гадна миризма.Попринцип спазвам доста стрикна хигиена по това място на тялото.На някой о вас случвало ли му се е и какво е направил ? Възможно ли да е някакъв врастнал косъм или нещо подобно,това лекаря ще го каже но просто искам да попитам някой дали е имал подобен проблем.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо се е инфектирало в тази област. Може да е врастнал косъм, но може и да е въпреки добрата хигиена. Може ти самият от прекалена стриктност да си травмирал кожата чрез бъркане с пръст или ентусиазирано търкане и по този начин да си създал входна врата за инфекцията. За да оздравее, трябва тия секрети да се почистят, а ако това топче е пълно с гной, тя също трябва да се махне и така. Обаче това ще го свърши лекарят, ти не го чопли. Ако имаш някакъв антисептик като например йодасепт, риванол и т.н, само може нежно да почистиш мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да е пъпна фистула, която се е инфектирала. Поискай консултация с хирург, той може да обясни налага ли се да се прави нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.