Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
     Предстои ми важно решение и бих искал да чуя няколко мнения по въпроса. 
     Търси се:

- нов компютър, цялостна конфигурация (без монитор, мишка и пр.)
     - предназнечение: за работа - Motion Design, Video editing  (Adobe After Effects CC 2015, Photoshop, Adobe Priemere Pro и т.н.)
     - единственото ми изискване а не да не включва HDD памет, до 300GB SSD са достатъчни като за начало.

- бюджет - около 2200лв

Благодаря предварително на всички за съдействието! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами трудна работа за тези парички защото ще ти трябва здрав процесор и много оперативна памет ..повярвай ми.Видеото не е от голямо значение те Адобе обичат cuda :) 

Също така с какви файлове ще работиш  4к към 1080p или обратното ,но пак ти казвам с тези парички ще си е трудна задача.

За около 450 лева можеш да си вземеш 32GB DDR4,едно дънце за около 420 лева и едно процесорче за 800.От там нататък смятай захранване , видео и т.н

пс

Дай точен бюджет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,
     Ще работя предимно с 1080p. Нека таванът да е 2500 лв. За процесора и оперативната памет е ясно, че трябва всичко да е макс, но за видеото и дънната платка много трудно се ориентирам какво ми е необходимо. . 
     Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, tzarrrrrrr написа:

Здравей,
     Ще работя предимно с 1080p. Нека таванът да е 2500 лв. За процесора и оперативната памет е ясно, че трябва всичко да е макс, но за видеото и дънната платка много трудно се ориентирам какво ми е необходимо. . 
     Поздрави!

Една конфигурация на основата на X99 чипсет.

Дъно,захранване,ссд,кутия

РАМ

Охлаждане

Видео

И смятай ...колко станаха

пс

Процеор от мен ;)

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първи линк - Дъно,захранване,ссд,кутия 

http://nikem-bg.net/cart/52501p1r54836p1r52767p1r53051p1rf.html

Втори линк - Рам

http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-16gb-cmk16gx4m4a2666c15

Трети линк - Охлаждане

http://www.vario.bg/cooler-master-nepton-240m-rl-n24m-24pk-r1

Четвърти - Видео

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-2gb-gddr5-zt-90303-10m

Пети - Процесор ..... може да се договорим за него ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, tux написа:

Първи линк - Дъно,захранване,ссд,кутия 

http://nikem-bg.net/cart/52501p1r54836p1r52767p1r53051p1rf.html

Втори линк - Рам

http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-kit-16gb-cmk16gx4m4a2666c15

Трети линк - Охлаждане

http://www.vario.bg/cooler-master-nepton-240m-rl-n24m-24pk-r1

Четвърти - Видео

http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-960-amp-edition-2gb-gddr5-zt-90303-10m

Пети - Процесор ..... може да се договорим за него ;)

А не може ли малко да се орежат кутия и захранване ? Също така като охлаждане мисля , че това или това са по-добри варианти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Skygear написа:

А не може ли малко да се орежат кутия и захранване ? Също така като охлаждане мисля , че това или това са по-добри варианти !

Охлаждането може - да,ама захранването айде да не го пипаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, tux написа:

Охлаждането може - да,ама захранването айде да не го пипаме.

Защо ? Да захранването е много добро, но според мен в тази конфигурация е по-добре да се дадът някъде 150-160 лв за захранване ! И като орежем и кутията може да се вземе по-голямо SSD/повече рам  или по-добро видео .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Skygear написа:

Защо ? Да захранването е много добро, но според мен в тази конфигурация е по-добре да се дадът някъде 150-160 лв за захранване ! И като орежем и кутията може да се вземе по-голямо SSD/повече рам  или по-добро видео .

Дерзай тогава.Да не говорим че, ако клоква то предлаганите от нас охлаждания за нищо не стават.

пс

Направи на човека една примерна конфигурация,че аз набързо ги намятах нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм от най-запознатите с сокет 2011 но ето една: Количка  и   Рам . Става 2624 с доставката . Видеокартата може да се ореже ако се реши , че не е нужна ! А ако увеличи бюджета може да се смени платформата на новите Broadwell-E с I7-6800k ! 

Редактирано от Skygear (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Skygear написа:

Не съм от най-запознатите с сокет 2011 но ето една: Количка  и   Рам . Става 2624 с доставката . Видеокартата може да се ореже ако се реши , че не е нужна ! А ако увеличи бюджета може да се смени платформата на новите Broadwell-E с I7-6800k ! 

От новите файда няма защото  не се клокват като хората,и тази рам памет ще работи в двуканален режим.

пс

Лично мнение.

Според мен няма нужда да се предлага consumer платформа като човека може да мине премиум и да използва правилния сокет.Все пак е за работа и процесори бол за ъпгрейд на тоя сокет.Само кеш да има.

Редактирано от tux (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Привет Roujin Z,
    Конфигурацията изглежда много добре :)
      Любопитно ми е защо избра този процесор? 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

8-нишков е напълно достатъчен за работа дори видеокартата да не играе роля. В същото време имаш GTX1070 + 32GB рам тоест каквито и приложения да ползваш си ОК.

Нещо на 2011 би било по-скъпо всъщност единственото цялостно предложение е доста над бюджета и е с по-слабо видео

и без 4 канален режим тоест добре като количество но се губи едно от предимствата на по-скъпата платформа.

Не знам какви доходи (тук ти си правиш сметката) ще си докарваш с тая машина но ако искаш с. 2011 най-добре дигни бюджета на 3 000 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дори да се абстрахираме от захранването, кутията и SSD-то защо да взима стария Haswell с DDR3 вместо Skylake с DDR4?

По-добрата машина е 2 462 лв. а твоето излиза 2 494 лв. + около 20 лв. за доставка тоест и като цена няма плюсове...

пс. Тая DDR3 (647 лв.) дето си избрал излиза над двойно по-скъпо от DDR4 (278 лв.). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Roujin Z написа:

добре, но с две забележки

1. Да вземеш Xeon + дъно поддържащо ECC памет и да сложиш не-ЕСС такава е безсмислено. Най-добре е 4 х http://sofiacomputers.net/ram-pamet-ceni-opisanie.php?id=8580

2. цените във варио са високи. например  INTEL XEON E3-1230 V5 в скай е с 25 лв. по-евтин. другите компоненти не съм проверявал.

п.п. не беше ЕСС в линка

Редактирано от rvp (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 43 минути, rvp написа:

Най-добре е 4 х http://nikem-bg.net/computer-components/Samsung-8GB-DDR4-2133MHz-CL15-1.2V-M378A1G43DB0-CPB/picture.html дори е в списъка с тестваните за дъното.

Не е налична тоест предложението е излишно. Но чисто теоретично ако я имаше какви са и плюсовете?

Очевидно 4 канален режим не се поддържа а запълва всички слотове и за това удоволствие плащаш 34 лв. отгоре накрая?   

Ако ще си правим забележки мога и сам да го правя като предложа две от тези с които ще спести 16 лв. - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-16gb-f4-2400c15s-16gis

Edit; Това от поправката ти също не е налично и е още по-скъпо а платформата си поддържа двуканален режим тоест е излишно да се набутва с по-малки модули понеже излиза неизгодно.

Не знам защо си се хванал за тая ЕСС ама всеки с мераците си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Roujin Z написа:

Не е налична тоест предложението е излишно. Но чисто теоретично ако я имаше какви са и плюсовете?

Очевидно 4 канален режим не се поддържа а запълва всички слотове и за това удоволствие плащаш 34 лв. отгоре накрая?   

Ако ще си правим забележки мога и сам да го правя като предложа две от тези с които ще спести 16 лв. - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-16gb-f4-2400c15s-16gis

Edit; Това от поправката ти също не е налично и е още по-скъпо а платформата си поддържа двуканален режим тоест е излишно да се набутва с по-малки модули понеже излиза неизгодно.

Виж, ако може му направете с 2011. Това Ксеона и 6700 са все пак 4 ядрено ЦПУ. Въпреки, че темата е нали...поне тъй изглежда;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Roujin Z написа:

Дори да се абстрахираме от захранването, кутията и SSD-то защо да взима стария Haswell с DDR3 вместо Skylake с DDR4?

По-добрата машина е 2 462 лв. а твоето излиза 2 494 лв. + около 20 лв. за доставка тоест и като цена няма плюсове...

пс. Тая DDR3 (647 лв.) дето си избрал излиза над двойно по-скъпо от DDR4 (278 лв.). 

ddr3 / ddr4 са равни.

А сокет 1151 какъв процесор ще вземеш и с хубава видео карта ?

Какво всички се прехласвате пред великата ddr4 и 6700k wtf?

Intel I7 4790K го води 2-4 фпс...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Roujin Z написа:

Не знам защо си се хванал за тая ЕСС ама всеки с мераците си...

Защо съм се хванал за ЕСС ?! Виж какво, след като не знаеш какво е ЕСС, как си тръгнал да предлагаш конфигурации поддържащи ЕСС? Как по дяволите си тръгнал да предлагаш конфигурации ИЗОБЩО?! Та ти не знаеш елементарни неща...оффф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май ти не знаеш за какво говориш та язък от това Hardware Team. А какво се поддържа и какво е изгодно са съвсем различни неща.

преди 1 час, GyurovTech написа:

ddr3 / ddr4 са равни.

Ще пренебрегна всичко което каза за производителността но след като са еднакви смисъла да даде над двойно повече пари за DDR3 е? 

Паметта която си препоръчал е 647 лв. за 32ГБ DDR3 а 32ГБ DDR4 ти е 278 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, Julius Decimus написа:

Виж, ако може му направете с 2011. Това Ксеона и 6700 са все пак 4 ядрено ЦПУ. Въпреки, че темата е нали...поне тъй изглежда;)

Здравей julius, 

Може ли да я поясниш? 

Иначе тотално се обърках от целия разговор. Хубаво е да има спор, но ми се иска и да се обедините около някакви общи точки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, GyurovTech написа:

ddr3 / ddr4 са равни.

А сокет 1151 какъв процесор ще вземеш и с хубава видео карта ?

Какво всички се прехласвате пред великата ddr4 и 6700k wtf?

Intel I7 4790K го води 2-4 фпс...

Видеото което си посочил е издънно погрешно за сравнение.Първо не е направено като хората.Ако иска да ги сравнява правилно то трябва да е ДДР3 на честота 1033Mhz срещу ДДР4 на честота 2133Mhz - та нали именно на тези честоти излязоха паметите преди време ? 

пс

А и със 2011-v3 не говорим за някакви глупави тайминги и прочие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.