Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди време имах колонки за компютър 2.1 с кабелно дистанционно , а сега имам само един буфер с вграден усилвател и явно е бил с 2 колонки в комплект, сега обаче имам само буфера и колони които не са от комплекта. Пробвах да ги свържа но колоните не свират а буферът свири като колона и то слабо. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без информация за субуфера и колонките които имаш,трябва да гадаем,за да разберем как си свързал всичко.Направи снимки на свързването,така че да се вижда какво си направил и ги качи тук.Или дай линк с моделите,за да ги видим.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След 1 минута ги имаш снимките и благодаря предварително :)

Това са Буфера отзад и колоната която има само една букса отзад ни6то друго .

IMG_20160823_122510[1].jpg

IMG_20160823_122737[1].jpg

На долните 2 букси трябва да включа колоните а на горната да я свържа към компютърът може би , или поне аз така пробвах но нищо не се получи за съжаление :((((

Аз искам да включа само тази 1 колона че да не се окаже че този  усилвател не може да захрани 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Димитър 59 написа:

Без информация за субуфера и колонките които имаш,трябва да гадаем,за да разберем как си свързал всичко.Направи снимки на свързването,така че да се вижда какво си направил и ги качи тук.Или дай линк с моделите,за да ги видим.

Вече можеш да видиш колоната и буфера ако ти свършат работа да ми обясниш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Долните два жака са може би вход от компютъра,не не се чете нищо от снимката.А изходи за допълнителни две колони не  виждам да има никакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знаеш ли че може да си прав защото пробвах и с кабел който е с жак включен в компютърът а другия му край завършва точно с 2 такива букси за долните 2 жака. Иначе под тях пише AUDIO OUTPUT и R - L . Може би за това сам се заблудил че е за колоните там обаче сега го пробвах това и стана но според мене горният жак е бил за дистанционно с кабел и колоните са се вкарвали в жак който е на самото дистанционно може би . ВЪПРОСЪТ сега е как аз да си пусна колоната без това дистанционно. Иначе на горния жак е малко изтъркан надписа но виждам че пише AUDIO ... PUT - но дали е ин или аут пут не съм сигурен .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RCA жаковете на субуфера са си точно за изход за сателитни тонколонки. И ще Ви трябва RCA мъжки жак + кабел за да свържете въпросните тонколонки.(освен ако нямат такъв)

Не се вижда модела на системата на субуфера. Както и не сте казали какви точно тонколони (марка и модел) се опитвате да свържете към него.

Защото, импеданса на тонколоните трябва да е съобразен с импеданса на на сателитните говорители.

Препоръчително е да ползвате сателитни тонколонки, не много мощни с подходящ импеданс, и свързани правилно (съобразен поляритет (+ и -).

П.П. Жълтата букса (жак) е за свързване към компютъра (3.5 мм жак)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Kiril Rangelov написа:

...под тях пише AUDIO OUTPUT и R - L

Това е изход,но по ниска честота.Това е сигнал,който може да подадеш към усилвател или активни тонколони(с вграден усилвател).От там не става да се свърже директно в тонколони.Изглежда този модел има усилвател само за събуфера,но не и за сателитни колонки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Димитър 59 написа:

Това е изход,но по ниска честота.Това е сигнал,който може да подадеш към усилвател или активни тонколони(с вграден усилвател).От там не става да се свърже директно в тонколони.Изглежда този модел има усилвател само за събуфера,но не и за сателитни колонки.

преди малко го гледах в един сайт с 2 сателитни колонки се продава , незнам ???

току-що, Kiril Rangelov написа:

буферат е MICROLAB TMN1

А колонките от комплекта въобще не ми изглеждат на такива с усилвател :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Kiril Rangelov написа:

Този модел дето го пише на снимката(TMN 1),го дават със сателитни колонки,но отзад си имат изходи за тях.А на твоята снимка липсват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Този модел дето го пише на снимката(TMN 1),го дават със сателитни колонки,но отзад си имат изходи за тях.А на твоята снимка липсват!

898144_b_c4f46466e4f7c9c7a8181b34eb54782

spored men e sa6tiq

Иначе аз ги видях и 2-та варианта , но според мене това са различни модели колони просто незнам защо са с еднакви имена . Много странно хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук дават че колоните се включват направо в тези двата жака.Малко е странно,защото жакове обикновено имат изход само за към усилвател.      microlab tmn1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи ако можеш т1034731_b_0e029e68a74c93930433809a37cef7ук на тази снимка как са вързани ще та черпя много бира :Д

ако тука го разгадаеш ще те черпя много бира :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ЦЪК. точно изход за сателити си е. Явно е някаква модификация на модела (в зависимост от пазара).

Защото в официалният сайт (входовете и изходите се различават)

Има 4.1 канална и 2.1 канална. модификация. Втората е вашата.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, oic написа:

Абсолютно и ? Сега какво да го правя ?? През прозореца или през вратата ?? ХАХАХАХА

И демек на последната снимка която ми прати двете колонки се вкарват в долните букси а горната е за към компютър или нещо съвсем различно хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Kiril Rangelov написа:

Абсолютно и ? Сега какво да го правя ?? През прозореца или през вратата ?? ХАХАХАХА

Сателитите ги дават 6 ома 15 вата.

Намирате от някъде тонколонки/сателити със същите параметри (или поне на импеданса- ома) и тествате дали ще свирят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, oic написа:

Сателитите ги дават 6 ома 15 вата.

Намирате от някъде тонколонки/сателити със същите параметри (или поне на импеданса- ома) и тествате дали ще свирят.

а може ли само една колона да е или трябва да са 2 ? защото аз имам и 2-ра такава но тя е с усилвател и щепсел и досега тя захранваше тази колона която искам да захраня сега с буфера , но нещо му стана на усилватела ли незнам на некой кондензатор ли като ги пусна заедно бучи все едно ще срути блока :)

Значи OIC видя ли снимката по-нагоре дето искам да свържа към буфера или не си успял ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Kiril Rangelov написа:

а може ли само една колона да е или трябва да са 2 ? защото аз имам и 2-ра такава но тя е с усилвател и щепсел и досега тя захранваше тази колона която искам да захраня сега с буфера , но нещо му стана на усилватела ли незнам на некой кондензатор ли като ги пусна заедно бучи все едно ще срути блока :)

Значи OIC видя ли снимката по-нагоре дето искам да свържа към буфера или не си успял ???

Без точни модели можем да разтягаме лукуми до утре.  Както и не се разбира кое работи какво се опитвате да направите.... мога само да гадая какво искате да кажете

Мисля че ясно съм написал какво да гледате като свързвате други тонколони. И да трябва да са две.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, oic написа:

Без точни модели можем да разтягаме лукуми до утре.  Както и не се разбира кое работи какво се опитвате да направите.... мога само да гадая какво искате да кажете

Мисля че ясно съм написал какво да гледате като свързвате други тонколони. И да трябва да са две.

Добре извинявай че те занимавам с моите глупости, но щом трябва да са 2 може ли по някакъв начин да премахна усилватела от другата колона която искам да използвам ,за да може да си остане само говорител с кутия а не захранваща тон колона. и ако е нужно ще пратя снимки ако разбира се някои се съгласи да ми помогне и обясни как да направя това нещо ??? И все пак ви благодаря за помощта до тук и нещата на който ме отворихте така да се каже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Kiril Rangelov написа:

Добре извинявай че те занимавам с моите глупости, но щом трябва да са 2 може ли по някакъв начин да премахна усилватела от другата колона която искам да използвам ,за да може да си остане само говорител с кутия а не захранваща тон колона. и ако е нужно ще пратя снимки ако разбира се някои се съгласи да ми помогне и обясни как да направя това нещо ??? И все пак ви благодаря за помощта до тук и нещата на който ме отворихте така да се каже .

Момчета моля ви се наистина може би това ще ми е най-важният въпрос за деня. Сега ще пратя 2 снимки едната е на отворената колона от която не ми работи усилватела , а на 2-рата е едно нещо което искам да ви питам дали ще се получи без да кърта цялата колона но за какво говора сега просто вижте моляви

IMG_20160823_211959[1].jpg

IMG_20160823_212751[1].jpg

1-вата снимка е цялата колона как изглежда а на 2-рата снимка исках да питам ако само откача кабела на говоритела и на него сложа чинч няма ли да се получи без да чупа цялата колона ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Kiril Rangelov написа:

Момчета моля ви се наистина може би това ще ми е най-важният въпрос за деня. Сега ще пратя 2 снимки едната е на отворената колона от която не ми работи усилватела , а на 2-рата е едно нещо което искам да ви питам дали ще се получи без да кърта цялата колона но за какво говора сега просто вижте моляви

IMG_20160823_212751[1].jpg

Тези кабели в ръката ти са изводите на тази колонка ,без да участва усилвателя.За да я свържеш към микролаба ти трябва  100x100_1043_preh_rca_m_6_3_f.gif.В центъра запояваш червената жица(плюса),другата е минуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да може да стане,но този върви с кабела.Трябва да срежеш кабела и запоиш централния кабел с червения от колоната,а другия на масата.Но в този случай трябва да се изолират добре връзките,иначе едно късо съединение ще изгори веднага усилвателя в микролаба.По същия начин правиш и другата колонка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Димитър 59 написа:

Да може да стане,но този върви с кабела.Трябва да срежеш кабела и запоиш централния кабел с червения от колоната,а другия на масата.Но в този случай трябва да се изолират добре връзките,иначе едно късо съединение ще изгори веднага усилвателя в микролаба.По същия начин правиш и другата колонка.

Много ти благодаря за всичко :)

и сега след всичко ако пак не свири скачам от терасата :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Kiril Rangelov написа:

Много ти благодаря за всичко :)

и сега след всичко ако пак не свири скачам от терасата :Д

Не трябва да се изключва възможноста,вградения усилвател на микролаба да е дефектирал от предишния собственик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Vladimir96
        Здравейте,наскоро си купих настолен компютър втора ръка Lenovo M58. Реших че не искам да използвам вградените LAN и  Видеокарта и реших да се обърна към вас за помощ,проблемът е че платките са нископрофилни и не мога да си намеря нископрофилна видеокарта поне 512MB втора ръка и LAN карта (най-простата) . Компютърът се ползва главно за интернет и играене на игри чрез андроид емулатор.Може ли да ми дадете съвет от къде мога да си купя втора ръка части,продават ли се изобщо и много ли са скъпи? Благодаря ви за помощта 
      • от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от transcend92
        Здравейте отново 
        наскоро направих ъпгрейд на рам плочките бях със 8 рам сложих още толкова .
        До тук всичко си беше 6 рамта сработи но когато записвам с obs на 40 мин някъде лагва и насича .
        в сервиза като сложиха първите 8 гб рам правиха някъква настройка точно там 
        въвеждаха някаки стойности за да не заспи .

но незнам какви стойности да въведа
        автоматично е на 2432 мб.

Ето и рам плочките

• от WhiteTooth
        MAIN BOARD ASUS PRIME B250M-PLUS /LGA1151 ( Цена: 187.00лв)
        CPU Intel Pentium G4600 3.6GHz/3M/BOX1151 (Цена: 140.00лв)
        CASE OMEGA ATX-5823BK /BK / NO PSU (Цена: 28.00лв)
        VIDEO CARD MSI GTX1050 GAMING X 2G (Цена: 310.00лв)
        HDD 1T SG SATA 6G /3Y /ST1000DM010 (Цена: 105.00лв)
        RAM 4G DDR4 2666 ADATA XPG Z1 (Цена: 104.00лв)
        FAN PSU FORTRON HYPER 500 500W (Цена: 103.00лв)
        ОБЩО: 977.00лв
        Въпроса ми е дали ще ми вървят новите игри и на какви настройки?
        Играя League Of Legends / Minecraft / Counter-Strike Global Offensive / World Of Tanks ,но искам да знам и другите игри дали ще вървят. И как ще ми вървят споменатите.
      • от Tosho55
        Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.