Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Искам мнения за нов комп.и предложения.осовно за браузване в и-нет,филми хд основно ,и някакви браузерни игри.Недържа на външна видеокарта.Само комп.без периферия.Преди имаше тема за комп.за филми,но неуспях да я намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да е с SSD диск.и по голям.и доколкото четох е хубаво с повече рам в двуканален режим,за филми хд и блу-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като увеличиш бюджета на 700лв. ще имаш по голямо ssd и 8гб рам!

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    Zalman Case ATX Z1 USB3.0 1 46.45 лв. 46.45 лв.
    ASROCK H110M-DGS LGA1151 1 99.26 лв. 99.26 лв.
    G4400 3.3GHz 3Mb box LGA1151 1 112.74 лв. 112.74 лв.
    8G DDR4 2133 ADATA 1 67.21 лв. 67.21 лв.
    EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR 1 82.95 лв. 82.95 лв.
    Междинна стойност: 408.61 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 6.51 лв.
    Обща стойност: 402.09 лв. с ДДС

SANDISK ULTRA II 480GB SDSSDHII-480G-G25 258лв.

Имаш доставка само от никем около 20лв.

Обща стойност всичко: 680лв. 

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Двуканалният режим наистина подковава графиката но това е без значение за филмите. Виж ако ще я мъчиш с игри горката би имало значение.

Тук трябва да се спомене че самата графика може да е скопена та ако те вълнува да вземеш най-доброто първо гледай от G4500 и нагоре после за двуканалния режим.

И едно уточнение процесорите с буквата P в името също са със скопена графика.

Дъното гледай да има всички видове изходи които ти трябват. Не само за монитора но и за телевизора в случай че решиш да гледаш филмите на голям екран.

Например тази има D-Sub, DVI-D и HDMI -http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-H110M-HDV-LGA1151/description.html Има и варианти с DP освен споменатите но са на такива цени че е излишно да ги търсиш.

Сравнително евтини SSD-та с голяма гаранция са X400 на Sandisk за съжаление рядко е откриваем.

http://nikem-bg.net/cart/55866p1r55134p1r2250p1r53749p1r53055p1rf.html

И ако намериш 256GB Sandisk X400 струва 145-150 лв. с 5 г. гаранция.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Линк към количката не може да дадеш и няма как да видим частите.

SSD-то е добре стига да го намериш на нормална цена от 145-150 лв. и с 5 г. гаранция в което е смисъла иначе има и други варианти. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът спрямо G4500 освен 100 МХц отгоре не знам какво друго ти дава. Може да се мине и с по-евтино захранване. Например: Захранващ блок be quiet! System Power B8, 300W

От кутията също може да се спести малко, но там е въпрос на вкус. Ако ти допада на външен вид - няма проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Именно плащат се 42 лв. отгоре за 100MHz от които така или иначе няма полза в случая. При G4500 например плащаш двойно по-малко (22 лв.) за два пъти повече (+ 200MHz) и по-важното пълноценната графика. 

http://ark.intel.com/compare/88179,90730,90732

пс. Захранването също е преразход за машина с Пентиум и без видеокарта.

Кутията пък е излишно голяма и стар модел с горен монтаж на захранването тоест не бих ти я препоръчал дори за геймърска машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За кутиите е важно Cable Management, защото се получава спагети от кабели. Иначе като марка Corsair или Sharkoon ми са любими. Arctic имат също някой хубави кутии.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Изображение Артикул Модел Количество Ед.цена Сума
    GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151 GIGABYTE H110M-S2H, H110, DDR4 2133 MHz, VGA, DVI, HDMI, LGA1151 ***

28095    Изтрий 115,50 лв. 115,50 лв.
    INTEL PENTIUM DUAL CORE G4500, 3.50GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake INTEL PENTIUM DUAL CORE G4500, 3.50GHz, 3M, BOX, LGA1151, Skylake ***

27905    Изтрий 134,40 лв. 134,40 лв.
    ADATA 2 x 8GB DDR4 2800 XPG Z1, CL17 ADATA 2 x 8GB DDR4 2800 XPG Z1, CL17

28236    Изтрий 161,28 лв. 161,28 лв.
    ADATA 240GB 2.5 ADATA 240GB 2.5" SSD XPG SX930 SATA III ***

27257    Изтрий 157,92 лв. 157,92 лв.
    SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W SEASONIC Захранване SSR-430ST Bronze, 430W ***

26585    Изтрий 88,20 лв. 88,20 лв.
    SEGOTEP Polar Light, black mATX, USB3.0/2x120mm fans SEGOTEP Polar Light, black mATX, USB3.0/2x120mm fans ***

31291    Изтрий 40,53 лв. 40,53 лв.
    Междинна сума: 581,53 лв.
    ДДС (20%): 116,31 лв.
    Крайна цена: 697,83 лв.

Може да се спестят 20 лв. като се вземат отделни модули модул а-дата 8гб които пак са със Hynex чипове и са добри , но аз бих си взел КИТ като този както и на двата ми компа но старата генерация ддр3. Може за сега и само с един модул 8гб но не мисля за рентабилно да се загроби компа с 2х4.

Може да се спестят още 20на лв. като се вземе евтино SSD с TLC примерно a-data SP550 240GB които поставям на всеки комп за пестене на пари но ако не са проблем тези пари това бих сложил.

По-скъпа кутия от 40лв. за подобна машина е преразход.

Дъното е по-избор може да се смени със всяко.

Процесора е този , другите са със по-слабата карта.

Захранването щом го позволява бюджета не се прави компромис.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предложението на Can Oa е добро.Дъното с добро аудио ли е.и доколко харда бих модъл да сложа освен SSD-диска и ще го позволи захранването?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стандартно RealtekR ALC887 аудио като повечето нисък и среден клас дъна.

Кутията не е такава шарена като на снимката в сайта , така изглежда отвън на живо:

FZKT5R.jpg

Нямах време днеска да ги снимам гнездата за хардове че правих други неща само разопаковах и погледнах кутията за 2мин. Има си всичко ламарината не е дебела но самата конструкция е много стабилна. Кутията няма място за оптика(DVD) ако ползваш такива странни неща няма да стане кутията за теб :)

Тука под това има две гнезда за 3,5 хардове:

WlFkPa.jpg

Захранването е повече от достатъчно даже е прекалено много но не виждам сносно захранване за по-малко пари което си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нормално те прожекторите се включват при пуснат компютър...

преди 30 минути, Can Oa написа:

Кутията не е такава шарена

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аха имаш ракла с вградени прожектори.  Вече си я представям на въртяща се стойка в средата на хола а отгоре стриптизьорка...:D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В Скай предлагат сглобяване нали?и Roujin Z,така предложена добре ли е конфигурацията или  с Асрока дъното което ти ми предложи и 2х4 Г рамта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Roujin Z написа:

Аха имаш ракла с вградени прожектори.  Вече си я представям на въртяща се стойка в средата на хола а отгоре стриптизьорка...:D 

Има вградени ледове кутията ли кво говориш че не мога да те разбера до като се правиш за забавен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Vas Petrov написа:

В Скай предлагат сглобяване нали?и Roujin Z,така предложена добре ли е конфигурацията или  с Асрока дъното което ти ми предложи и 2х4 Г рамта

Да предлагат. И двете дъна са с еднакво аудио като всички останали в тоя ценови диапазон. Разликите са в изходите за графиката но тук и двете ги имат тоест Асрока ти спестява пари това е разликата.

Колкото до паметта нямаш нужда от толкова и е излишно да даваш 80 лв. повече. Кутията също е пълен ташак с тия размери и прожектори. Захранването е идеално и е по-добър избор от Евгата.

пс. Ако кутията трябва да е евтина виж малките на Zalman. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Roujin Z написа:

пс. Ако кутията трябва да е евтина виж малките на Zalman. 

И каква е разликата от малките на Залман?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-малки са тоест не е по-голяма от бюрото и няма ослепяващи прожектори светещи на всички страни иначе са боклук също като Segotep-Delux.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.