Премини към съдържанието
nikeman

Интернет без дом. тел. на Виваком

Препоръчан отговор

Колеги някой може ли да ми каже възможно ли е да имам домашен интернет, който преминава през телефонния кабел, ако спра домашния телефон? Договора ми изтече и искам да го но не ми е оферта да давам 10лв отгоре за телефон, който не използвам! Обадих се на 123 и от там ми казаха, че може, отивам в офиса на Вивата и там ми казват, че трябва да се прекара нов кабел!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Услугата се казва Vivacom Net Slim, но според мен няма смисъл. Цените са сходни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бил съм на такъв интернет. Скоростта е супер ниска. Теглил съм макс със 1,5мб/сек. Няма смисъл да се правят вече подобни изпълнения. 90-те години минаха и оставиха само спомени.

Мини си на оптика и ще видиш добри скорости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, ice_lion__01 написа:

Бил съм на такъв интернет. Скоростта е супер ниска. Теглил съм макс със 1,5мб/сек. Няма смисъл да се правят вече подобни изпълнения. 90-те години минаха и оставиха само спомени.

Мини си на оптика и ще видиш добри скорости.

Проблема е, че няма оптика до моя адрес, а и мен не ми трябва нещо кой знае какво 1мб/сек ме устройва! Но вярно ли е, че трябват нови кабели или нещо ме мотат и може през телефонния кабел, без телефонен сигнал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, nikeman написа:

Проблема е, че няма оптика до моя адрес, а и мен не ми трябва нещо кой знае какво 1мб/сек ме устройва! Но вярно ли е, че трябват нови кабели или нещо ме мотат и може през телефонния кабел, без телефонен сигнал?

Имат 4G рутери с който ползваш интернет през мобилната мрежа. Мисля, че таксата е около 9лв. на месец, ако ползваш и друга услуга. Можеш да накараш някой твой познат, ползващ услугите им да ти вземе такова устройство.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, nikeman написа:

Няма смисъл да минаваш на подобен пакет. ADSL Slim и ADSL+телефон са на сходни цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма нужда от нови кабели след като вече имаш работеща линия. Просто ще махнат тел. сигнал.

Редактирано от Jonnie_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ice_lion__01 написа:

Бил съм на такъв интернет. Скоростта е супер ниска. Теглил съм макс със 1,5мб/сек. Няма смисъл да се правят вече подобни изпълнения. 90-те години минаха и оставиха само спомени. Мини си на оптика и ще видиш добри скорости.

Отновно ГЛУПОСТИ. ADSL тук не пристигна 90-те години. Нямаш си идея с каква скорост е бил интернета 90-те години, защото тогава още си лазил под масата. Тогава бяха v90 и v92 модемите със скорости от няколко килобайта. 1.5MB/s е напълно приемлива скорост на неограничен интернет, ако е стабилна. Ако погледнеш твойте западни съседи или ФАЩ(САЩ) ще видиш, че там скоростите от порядъка на 5-6 мегабита са обичайни, цените високи и трафикът ограничен. Много се разглезихте днешните хлапета.

преди 1 час, cybercop написа:

Имат 4G рутери с който ползваш интернет през мобилната мрежа.

Е, защо говорите ГЛУПОСТИ? Имаш ли си идея с какви ограничения по трафик идват тези пакети за мобилен интернет? За 9лв ще вземеш 5000мегабайта. Едно клипче в Youtube във формат HD е 100 мегабайта.
    Аз съм имал 3G USB модем. Лятото уж на 3G HSDPА покритие правеше ПОД 1Mbps в по-голямата част от времето. Това е умряла алтернатива, ако само си четеш пощата.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 43 минути, simtech написа:

Отновно ГЛУПОСТИ. ADSL тук не пристигна 90-те години. Нямаш си идея с каква скорост е бил интернета 90-те години, защото тогава още си лазил под масата. Тогава бяха v90 и v92 модемите със скорости от няколко килобайта. 1.5MB/s е напълно приемлива скорост на неограничен интернет, ако е стабилна. Ако погледнеш твойте западни съседи или ФАЩ(САЩ) ще видиш, че там скоростите от порядъка на 5-6 мегабита са обичайни, цените високи и трафикът ограничен. Много се разглезихте днешните хлапета.

Е, защо говорите ГЛУПОСТИ? Имаш ли си идея с какви ограничения по трафик идват тези пакети за мобилен интернет? За 9лв ще вземеш 5000мегабайта. Едно клипче в Youtube във формат HD е 100 мегабайта.
    Аз съм имал 3G USB модем. Лятото уж на 3G HSDPА покритие правеше ПОД 1Mbps в по-голямата част от времето. Това е умряла алтернатива, ако само си четеш пощата.

Много мъдрости раздавате нещо. И, квалификации. Това, което съм му написал е опция. Услуга, която ползват мои познати. Дали ще му свърши работа е друг въпрос. Той ще се провери сам условията. И аз съм имал 3G модем. Не сте открили колелото и топлата вода. 

П.П.: Пише, че предоставят 30 000 MB на максимална скорост. 

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, cybercop написа:

Много мъдрости раздавате нещо. И, квалификации. Това, което съм му написал е опция. Услуга, която ползват мои познати. Дали ще му свърши работа е друг въпрос. Той ще се провери сам условията. И аз съм имал 3G модем. Не сте открили колелото и топлата вода. 

П.П.: Пише, че предоставят 30 000 MB на максимална скорост. 

30GB на максимална скорост, която варира от покритието и може да падне значително.  Аз пък обичам да си тегля сериали.
    Този месец ще изгледам 100 клипчета в YouTube в HD(100MB за 4-5минути = 10GB) и ще изтегля 1 сезон на сериал в 720p, който е към 10GB. Ще слушам радио онлайн. Ще изтегля 2 линукс дистрибуции или драйвери за компютрите, с които се занимавам.
    Според теб, като изтеглиш малко филми, малко гледаш в тубата дали ще ти останат мегабайти за безпроблемно браузване цял месец? Средната скорост на 3G на Mtel е едва 8Mbps, на Telenor 3Mbps, а на Vivacom - 5.9Mbps
    При тези скорости с този лимит ще те питам стига ли ти тоя интернет да изтеглиш сериал, някой дори безплатен софтуер и да гледаш клипчета в Youtube?
    Интернет през мобилната мрежа е убита алтернатива, ако няма друго, която да се ползва инцидентно, не като основен начин за достъп до интернет. Колкото и гигабайти да дават, има ли лимит - не ме блазни. И само идиот ще си вземе лимитиран пакет за достъп до интернет като основен.  Освен ако няма никаква друга алтернатива. Дори убитият Виваком-ски ADSL е по-добре.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, simtech написа:

30GB на максимална скорост, която варира от покритието и може да падне значително.  Аз пък обичам да си тегля сериали.
    Този месец ще изгледам 100 клипчета в YouTube в HD(100MB за 4-5минути = 10GB) и ще изтегля 1 сезон на сериал в 720p, който е към 10GB. Ще слушам радио онлайн. Ще изтегля 2 линукс дистрибуции или драйвери за компютрите, с които се занимавам.
    Според теб, като изтеглиш малко филми, малко гледаш в тубата дали ще ти останат мегабайти за безпроблемно браузване цял месец? Средната скорост на 3G на Mtel е едва 8Mbps, на Telenor 3Mbps, а на Vivacom - 5.9Mbps
    При тези скорости с този лимит ще те питам стига ли ти тоя интернет да изтеглиш сериал, някой дори безплатен софтуер и да гледаш клипчета в Youtube?
    Интернет през мобилната мрежа е убита алтернатива, ако няма друго, която да се ползва инцидентно, не като основен начин за достъп до интернет. Колкото и гигабайти да дават, има ли лимит - не ме блазни. И само идиот ще си вземе лимитиран пакет за достъп до интернет като основен.  Освен ако няма никаква друга алтернатива. Дори убитият Виваком-ски ADSL е по-добре.

И, след всичките тези подробности, с какво ще навреди на пусналия темата да знае и тази възможност?

Изрично е написал, че при него липсва възможност за свързване към оптичен кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, adersa написа:

Няма ли други доставчици  с оптика в района ти ?

Има, но тук нета е в комбинация с ТВ и мобилен телефон и ще ми е по изгодно ако е в пакет 3 в 1! Та доколкото разбирам трябва допълнителен кабел за нета ако спра домашния телефон, така ли? Тва с безжичния интернет твърдо не ме устройва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, Jonnie_ написа:

Няма нужда от нови кабели след като вече имаш работеща линия. Просто ще махнат тел. сигнал.

Не, няма да пуснат ADSL Slim на дадената телефонна линия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Емил Костов написа:

Не, няма да пуснат ADSL Slim на дадената телефонна линия.

Има, но тук нета е в комбинация с ТВ и мобилен телефон и ще ми е по изгодно ако е в пакет 3 в 1! Та доколкото разбирам трябва допълнителен кабел за нета ако спра домашния телефон, така ли? Тва с безжичния интернет твърдо не ме устройва.

От Виваком съпорта ми отговориха, че може с Виваком Слим, какво представлява и по-дсъпо ли ще ми излезе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 20.09.2016 г. в 14:02, nikeman написа:

От Виваком съпорта ми отговориха, че може с Виваком Слим, какво представлява и по-дсъпо ли ще ми излезе?

Виваком Слим, ADSL Slim, Naked ADSL са имена на едно и също нещо. Това е АДСЛ по телефонна линия без възможност да се използва телефон. Цената на този ADSL Slim е еднаква с цената на ADSL+телефонвен апарат. Та е безмислено да минаваш на такава услуга. Просто  телефона си го сложи на минимална такса или на опция само да те избират колкото да използваш телефонната линия за АДСЛ услугата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.