Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи преди малко докато бях в банята изключвам бойлера  и ми се привидя как нещо изхвърча при натискането на копчето, а бях срещу него.

Веднага се филмирах да не избива вряла вода от него. Друг вариант някаква искра ток. Трето пеперудка.

Бойлера е нов на няколко месеца има ли вариант при самия бутон нещо да се случи, за да изхвърчи нещо от него(вода, ток) ? Като се има напредвид, че на бутона има и гумирана защита.

product_image_23834.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хайде пак глупости. Работи ли бойлера в момента??? И откъде изхвърча нещото???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бойлера си работи, но не знам това което изхвърча като натиснах бутона. Да това с пеперудката може и глупост да ти се е сторило, но и това е вариант, но много бързо изхвърча нещо със светъл оттенък. Затова попитах дали е възможно (вряла вода, искра), че се притеснявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, oldplayer написа:

но много бързо изхвърча нещо със светъл оттенък

Явно си имаме работа с UFO. Ще трябва да се викат специалисти. Работата е сериозна.:D

П.П. Относно пеперудката - има едни такива малки мушици тип ''винарки'', които много обичат влажните помещения.

П.П.П. Ако все пак имате съмнения в изправността на бойлера обезателно се обърнете към сертифициран специалист! Виждам, че е в гаранция и ще ви излезе безплатна визитата му, но ще трябва да споделите с няколко думи пред сервиза какви са симтомите, а такова обяснение като тук във форума няма да мине. Кажете им, че при натискане на ключа излизат искри.:ph34r:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, oldplayer написа:

Бойлера си работи, но не знам това което изхвърча като натиснах бутона. Да това с пеперудката може и глупост да ти се е сторило, но и това е вариант, но много бързо изхвърча нещо със светъл оттенък. Затова попитах дали е възможно (вряла вода, искра), че се притеснявам.

Пак ще кажа, не говори глупости. Аз съм със същия бойлер. От копчето не може да тече вода, но малко трудно се натиска и е възможно да се е лепнало нещо и да е изхвърчало като си го натиснал. Всичко си работи добре. Вече го ползвам 6 години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

при рязко изключване на светлината има период на адаптация на зрението, малко е като време но го има и създава зрително заблуждение

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XECUTIONER написа:

Виждам, че е в гаранция и ще ви излезе безплатна визитата му

тц, у грешка си -

безплатно е само ако е монтиран бойлера от техен специалист

другите шашкънии си ги плащаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, oldplayer написа:

Човек спри се!! Нищо не е изхвърчало. Бойлера си работи. Нищо не е счупено, продължи да го използваш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Емил Костов написа:

Човек спри се!! Нищо не е изхвърчало. Бойлера си работи. Нищо не е счупено, продължи да го използваш!

много знаеш пък ти ами ако гръмне а

ей разбирачите тука аман от вас

зер си му у къщата и му знаеш бойлера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 23 минути, haidukpikaso написа:

много знаеш пък ти ами ако гръмне а

ей разбирачите тука аман от вас

зер си му у къщата и му знаеш бойлера

Не, не може да гръмне и гарантирам, че съм разбирач точно за такава техника. А вие си мислете, или се плашете или си представяйте каквото си поискате. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искра е била ,напълно нормално при този тип прекъсвачи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Емил Костов написа:

Не, не може да гръмне и гарантирам, че съм разбирач точно за такава техника. А вие си мислете, или се плашете или си представяйте каквото си поискате. 

добре, предлагам моля тогава да си смените табелките да знаем и да се ориентираме навреме

пиши спец бойлери някъде, да се вижда

как си търсим Жорката и Ицето за компа - ще търся тебе пък за бойлера

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Емил Костов написа:

Изправен съвременен бойлер няма как да гръмне ,но има друг момент на побългаряване ,на някои ,или разни самоделки неотговарящи на изискванията за безопасност. От друга страна пък ,съвременен ,нов бойлер без проблем може да направи пожар ,особено българските. Добре е да се внимава с подобна техника. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първото ми опасение беше за вряла вода като видях как премина пред очите ми, но лицето ми беше срещу прекъсвача ако е вряла вода щеше да ме изгори.

За искра възможно е защо пък не премина много бързо. Бойлера беше слаган набързо от не баш майстор...

Може би е пеперудка, защото преди това беше пуснат и бутона светеше и може би светлината я е привлякла върху прекъсвача, но скоростта с която се придвижи трябва да извадим някоя математическа формула да разгадаем загадката. :D

Май само излишно си дигнах кръвното :(

Редактирано от oldplayer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

""Май само излишно си дигнах кръвното"" :(

Не се плаши. Като станеш на 70 години, наместо пеперудка, ще ти се привижда щъркел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Та сега и аз да се включа...

преди 5 часа, Емил Костов написа:

Пак ще кажа, не говори глупости. Аз съм със същия бойлер. От копчето не може да тече вода, но малко трудно се натиска и е възможно да се е лепнало нещо и да е изхвърчало като си го натиснал. Всичко си работи добре. Вече го ползвам 6 години.

Въпреки харесването на мнението ти от моя страна, имай предвид, че липсата на проблеми при теб, далеч не означава, че подобни не могат да се появят другаде...

преди 5 часа, Без умствен капацитет написа:

при рязко изключване на светлината има период на адаптация на зрението, малко е като време но го има и създава зрително заблуждение

Тук е важен въпроса дали има лампа в банята и през това време дали тя е била включена... Ще се радвам да отговори на него, за да може да се прецени дали теорията ти е допустима...

Та при натискането на прекъсвача е възможно да е имало нещо, което е изхвърчало... Друг вариант е да е било искра, това е нормално за точно този прекъсвач, въпреки гумената обвивка... За спокойствие на питащия, шанса през тялото му да премине електрически заряд, поради подобна искра и други такива, е малък и минимален, възможно е да се случи само при някои определени видове ситуации...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пак ще напиша. Ползвам същия бойлер вече 6 години. Преди 2 месеца се наложи да му сменя термозащитата, защото беше изгоряла. Когато свалих капака ( производителя отнесе доста псувни), се оказа, че за да сменя каквото и да било се налага да източа бойлера, да развия 6 стабилни дебели болта и чак тогава да имам достъп до нагревател, реле, защита и прочие.

Бойлера не може да гръмне. Има си предпазен клапан, който е доста опростен. Ако той не сработи ( макар че това не е възможно), се къса някой от маркучите. 

Няма как от копчето при натискане да хвърчи вода, защото ако там има вода означава, че уплътненито е пробито и бушона на ел.таблото отпдавна да е изключил.

Компчето се натиска малко трудно. С едно гумено покритие е , по което се лепи мръсотия. 

И все пак ако постващия се съмнява за проблем с бойлера да си извика ел.техник, но да спре да се притеснява или да намесва паранормалните явления, защото те нямат нищо общо.

Поздрави на всички и добро утро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, Soviet Soldier написа:

Искра е била ,напълно нормално при този тип прекъсвачи.

Ето, едно логично, случващо се и предполагам видяно събитие! Нищо страшно! 

Питам се обаче дали автора на темата не е онзи дето държал вилицата и докоснал тостера или другия с вентилатора, дето само като помислят и вече са в беда и поразени от ел. ток! Май, тоя ток и ел. уредите трябва да бъдат забранени със закон:wink12:

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей! Най вероятно, ако бойлера е бил включен, при изключването му от ключа, между пластинките да прескочи искра/дъга/ и да сте видяли светлина. Това е нормално, но за да сте СЪВСЕМ спокойни, при първа възможност сменете ключа-все пак и ключовете могат да дефектират/малко вероятно/. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, mal1 написа:

Здравей! Най вероятно, ако бойлера е бил включен, при изключването му от ключа, между пластинките да прескочи искра/дъга/ и да сте видяли светлина. Това е нормално, но за да сте СЪВСЕМ спокойни, при първа възможност сменете ключа-все пак и ключовете могат да дефектират/малко вероятно/. Поздрави

Дефектират и то доста често. По-точно се стопяват или залепват. Тези ключове не са предназначени за бойлери 2/3kW. Производителите не се научиха да не ги слагат, защото нямат качество и изгарят за няколко месеца. Има случаи и за по-малко от ден.

При автора няма никакъв проблем. При включването и изключването на всеки един консуматор било то чрез щепсел в контакт или чрез бутон има искра. дали се вижда или не, няма значение. При всяко включване дори на лампа има искра в ключа. Просто не се вижда. От както се използва електричество винаги е било така.

За тази цел някои контактори имат дъгогасителни "камери". Автоматичните предпазители също. Но те комутират големи мощностти и за да не нагарят бързо пъпките на пластините се налага да имат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли отделен предпазител за бойлера?Трябва да имаш!Включи го до поработи 5-10 мин.Изключи го,развий или изключи предпазитела,отвори капака и провери дали някоя връзка не грее.

Редактирано от Воробянинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или най-вероятно има един предпазител за цялата сграда или частта от нея, която използва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от oldplayer
        Значи днес докато се къпех се включи бойлера и аз докато бях под душа по рефлекс натиснах копчето за изключване. Докато тече вода върху мен при натискане на копчето може ли да ме хване ток? И при включен бойлер винаги ми е било любопитно дали не е опасно? Бойлера е нов Елдом еврика.  Дали е обезопасено копчето в случай за такива като мен невнимателни...

• от Soviet Soldier
        Здравейте! На скоро ми изгоря малкия бойлер ,който отговаряше за топлата вода в кухнята. Това лято съм решил да обновя кухнята и се зачудих, по какъв начин да се подсигурява топлата вода. Колебая се над 3 варианта:
        1- Да прекарам нови ПВЦ тръби от бойлера в банята, до кухнята, което ми се вижда най-сложен и съмнително удачен вариант, защото дистанцията между помещенията не е малка, и докато дойде топлата вода до крана, трябва доста да се оттича. 

2- Отново да поставя в кухнята малък бойлер 10 литров ,около 1500w, защото инсталацията е слаба и стара и не е удачно да се натоварва с проточен. 

3- Да пусна нов кабел с по-голяма сечение за проточен бойлер 5kw

Първия вариант ,който го обмислях в началото в момента ми се струва безсмислено сложен. Втория и третия като стойност са приблизително еднакви: Проточен бойлер 5кw и класически 10л към 1500w са около 150лв. Недостатъка при монтажа на проточен е че трябва да прекарам кабел ,което не е трудно ,към 4м кабел ще ми отнеме, но пък ще имам неограничена топла вода, докато при класическия 10 литров ,той няма да е проблем за сегашната слаба инсталация ,но пък количеството топла вода ще е ограничено. 

Моля разкажете за проточните, имате ли някакви лични впечатления, достатъчно ли загряват водата, когато влиза в тях ледена през зимата и силно ли влияят върху сметката за ток съпоставени с класическите? 
      • от plmen88
        Наскоро в Младост и околието спряха топлата водата за 10 дни, съответно купихме бойлер. Сложихме бойлера къпахме се без проблем, след това пуснаха водата. Бойлера вече естествено е изключен и се ползва централната топла вода. Но се появи проблема (който преди бойлера го нямаше), когато пусна топлата вода в банята водата е топла, но не и гореща. Почваш да се къпеш и след 2 мин. се започват приливи на студена вода (без изобщо да е пускана студената вода) и след това отново топла - чувството да те облее студена вода, докато тече топла хич не е приятно. Отива някой в кухнята пуска леко да тече топлата вода и в банята започва да тече много гореща вода - такава, каквато трябва да е, а в същото време в кухнята тече ледено студена вода, а ръкохватката е завъртяна за гореща. А сега де! Идеи какво се случва? Или какво да се направи за да започне да тече гореща вода навсякъде, без приливи на студена или пускане на водата в кухнята, докато се къпе човек?
      • от Statickoob
        Здравейте, искам да попитам как можем видимо да различим емайлирания от неръждаемия (NiCr, никел - хром) водосъдържател на един бойлер? Знам, че цената на неръждаемия е двойно по-висока, но каква е разликата на външен вид, някакви характерни белези по които могат да бъдат разпознати? Благодаря предварително.
      • от Milica Ilieva
        Здравейте,
        какви са реалните отзиви от бойлерчета тип "затопляне на момента".
        Прикачам снимка кой тип.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.