Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Виждам доста лентички са пуснали китайците,но дали работят?

Някой ползва ли такова нещо и дали телефона е активен и с двете сим карти.

Мисля да пробвам с една Nokia Asha210 фабрично създадена за 2 сим карти,но за по бедните държави е орязана едната .

https://www.aliexpress.com/item/Multi-SIM-Card-Adapter-for-Samsung-Galaxy-S5-i9600-i9500-i9300-N9000-N7100-Mega-6-3/1864235380.html?scm=1007.13338.46806.0&pvid=774a1d3f-8493-4c95-90de-cc3e56e26f8f&tpp=1

2222.jpg

HTB1aIUJLVXXXXbwXpXXq6xXFXXXY.jpg

Редактирано от KoiAzLiWe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

... а моя, 2-SIM-овия - да стане ... 4-SIM-ов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, KoiAzLiWe написа:

Виждам доста лентички са пуснали китайците,но дали работят?

Някой ползва ли такова нещо и дали телефона е активен и с двете сим карти.

Мисля да пробвам с една Nokia Asha210 фабрично създадена за 2 сим карти,но за по бедните държави е орязана едната .

https://www.aliexpress.com/item/Multi-SIM-Card-Adapter-for-Samsung-Galaxy-S5-i9600-i9500-i9300-N9000-N7100-Mega-6-3/1864235380.html?scm=1007.13338.46806.0&pvid=774a1d3f-8493-4c95-90de-cc3e56e26f8f&tpp=1

За да работят едновременно ви трябват два модема и два радиотракта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

За да работят едновременно ви трябват два модема и два радиотракта

И да, и не. За да работят - тоест, да говориш едновременно по двете карти - е така. Което не се сещам кога ще стане.

За да са и двете карти на стендбай - не е нужно. Единия ми телефон - Samsung E2152 - е с две сим-карти и едно радио. Когато провеждам разговор от едната карта, на другия номер дава ... че не можете да се свържете с мен в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, jhoro написа:

... а моя, 2-SIM-овия - да стане ... 4-SIM-ов.

А може ли без никаква SIM да си ползвам на воля операторите в България?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

А може ли без никаква SIM да си ползвам на воля операторите в България?

Може, но само един абонат - телефон 112 (спешни обаждания). Ако искаш да разговаряш с тях ...

Ps. А ако си говориш сам - и телефон не ти трябва. Разговаряй със себе си неограничено, за 0 ст. на минута.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, jhoro написа:

И да, и не. За да работят - тоест, да говориш едновременно по двете карти - е така. Което не се сещам кога ще стане.

За да са и двете карти на стендбай - не е нужно. Единия ми телефон - Samsung E2152 - е с две сим-карти и едно радио. Когато провеждам разговор от едната карта, на другия номер дава ... че не можете да се свържете с мен в момента.

Лично за мен подобна ситуация е абсурдна, ако ще имам две карти и едната ще е неактивна когато ползвам първата какъв е смисъла

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, capnemo написа:

Лично за мен подобна ситуация е абсурдна, ако ще имам две карти и едната ще е неактивна когато ползвам първата какъв е смисъла

Смисъла е, че имаш две карти, тоест два номера. Най-вероятно на различни оператори, или планове, или за различни хора, или ... А носиш само един апарат.

А какъм е смисъла - когато говоря по едната карта - да могат да ми звънят на другата (щото аз и да мога, няма да избирам по време на разговор)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не може да работи. Едносимовия телефон просто няма софтуера и хардуера да работи с две сим карти. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко извън конкретния случай, но по темата:

Множество телефони са със 2 слота и 2 варианта за употребата им: 2 сим карти или 1сим +sd card.

Понеже наскоро купих подобен телефон, рових се в нет-а и видях това: https://www.youtube.com/watch?v=Zz_sLdIzJfM

Пробвах и стана и то много лесно. Сега реално използвам наличните 2 слота в телефона с 2 сим карти (Мтел и Теленор) и sd карта от 16GB (просто такава имах свободна, а и ми е достатъчна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, human1970 написа:

Малко извън конкретния случай, но по темата:

Множество телефони са със 2 слота и 2 варианта за употребата им: 2 сим карти или 1сим +sd card.

Понеже наскоро купих подобен телефон, рових се в нет-а и видях това: https://www.youtube.com/watch?v=Zz_sLdIzJfM

Пробвах и стана и то много лесно. Сега реално използвам наличните 2 слота в телефона с 2 сим карти (Мтел и Теленор) и sd карта от 16GB (просто такава имах свободна, а и ми е достатъчна).

Пак глупости. А как настройваш нещата когато картата ти има интернет или е само дата???? Откъде ще излезе подобно меню за настройка и прочие???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да ,може да работи! Въпросните лентички се явяват вид особен хъб! Възможон е обаче и да не успеят да се сработят със всички модели апарати. Самото функционално използване, ми се вижда сложно и неудобно и това не само като добавяне на физически допълнителен модул, но и като работа със самия телефон! Сега чакам философите да започнат да трещят!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Кумчо вълчооо написа:

Да ,може да работи! Въпросните лентички се явяват вид особен хъб! Възможон е обаче и да не успеят да се сработят със всички модели апарати. Самото функционално използване, ми се вижда сложно и неудобно и това не само като добавяне на физически допълнителен модул, но и като работа със самия телефон! Сега чакам философите да започнат да трещят!

Аз трещях вече по-горе. Какво правим с настройките????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Пак глупости. А как настройваш нещата когато картата ти има интернет или е само дата???? Откъде ще излезе подобно меню за настройка и прочие???

Не ми стана много ясен въпроса. 2те карти работят напълно функционално. SD картата също. За ползването на мобилен нет не е ставало въпрос в темата, но не виждам причина да не работи. А и така или иначе мобилен нет ще ползвам на една от 2те карти и ако има някакъв проблем ще им разменя местата. В момента проучвам офертите на операторите и след като си пусна мобилен нет бих могъл да кажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, human1970 написа:

Не ми стана много ясен въпроса. 2те карти работят напълно функционално. SD картата също. За ползването на мобилен нет не е ставало въпрос в темата, но не виждам причина да не работи. А и така или иначе мобилен нет ще ползвам на една от 2те карти и ако има някакъв проблем ще им разменя местата. В момента проучвам офертите на операторите и след като си пусна мобилен нет бих могъл да кажа.

Как ще направиш настройките??? Да не говорим, че телефона никога няма да признае модул SD карта, да заработи като втора SIM, че да излезе и меню за настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бе, човека / съфорумника по - горе казва, че става и, че го е изпробвал и  тук пак се тварди - не та не! Специално ще говоря за лентичките, които както казах са вид хитроумен хъб, който "залъгва" софтуера на телефона. Дали става при всички модели, то може би не, а и споменах, че малко неудобно се получава при работа! Тук не говорим за пълнофункиотален фабрично изработен и софтуерно обезпечен двусимов телефон, а за възможност да се използват 2 карти на телефон с един порт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отдели 2 минути и изгледай клипа. Явно говорим за различни неща. Нямам предвид стандартен слот за sd карта. Има модели телефони, в които 2рия слот за сим карта е пригоден да се ползва вместо със сим  - с sd карта.

Не всеки е длъжен да е запознат с тези модели телефони - затова дадох линк към клипа. Може все на някой да му е от полза. Вместо да се чуди - дали ще стане, само ще си повредя сим картата и т.н.   Аз го пробвах, става много лесно и практически телефона от 1но симов с sd карта се превърна в 2 симов с sd карта.

Редактирано от human1970 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, capnemo написа:

Аз имам двусимов телефон. Купих си го такъв, защото бях доволен от оператора, който ползвах, но там където работя, този оператор няма покритие. Взех си карта на друг оператор, който има покритие на работното ми място, за да мога да звъня, когато се налага и за да могат да ме търсят. Че двете карти не могат да работят едновременно не ми е проблем. Някой хора така се лъжат като си купуват телевизор - гледат, че пише PIP и си мислят, че ще гледат два канала едновременно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, capnemo написа:

Те, повечето двусимови телефони са така! Само телефони от  най - висок клас работят с 2 активни карти, а моделите се броят на пръсти

преди 7 минути, A.com написа:

Аз имам двусимов телефон. 

Аз също! Адски удобен и освобождава от носене на 2 отделни апарата! Това ,че едната карта при разговор е неактивна не ме бърка! Не бърка и събеседниците ми!

Ако се върнем на темата, то имаме случай при, който китаеца е измисли вариант за имитация на двусимов телефон! Имитация но работеща!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще помоля ЕМИЛ КОСТОВ да не коментира в моите теми.Нищо лично пич просто с всички теми в които пишеш само дразниш хората и се опитваш да им набиеш твои си размисли дори не проверени и недомислени а дори и проверени пак тролваш с твоето мнение и хората изоставят темите и спират да пишат.Виждам,че си компетентен по всички теми дори тези за подхранване на изтъняла коса ... според мен там си си добре.

Та по темата моят телефон NOKIA asha 210 даже има слот за втора сим карта просто е запушен

Изглежда ми толкова реалистично

Dual-Sim-Adapter.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То, това със втория слот го има и при мен на друг телефон! Мислех да си купя само слота, да изрежа пластмасата и да го запоя, но ми обясниха ,че ще трябва и софтуер  да сменям! Тук обаче може би ще се преповторя за N-ти път! Въпросната лентичка е малко по - особенна! Забележи, че има залепен допълнителен компонент / чип на нея! Т.е. нямаме чисто физическо добавяне на слотове т.е. имаме нещо по - "сложно" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и чисти лентички без чип  по 2 $ в алито с много продажби и все положителни коментари,че работи а какво работи точно не уточняват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз коментирам винаги. Направете го това нещо на вашите телефони и направете клипче. Тогава говорете, че ставало. Отдавна на youtube и подобни смешки не вярвам. Тук не си мерим пишките. Нали се сещате!!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.