Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Чудех се дали да пускам тема, въпреки че става дума за телефон, но все пак реших да го направя. Щом съм си купил компютърната конфигурация пак чрез съветите в тема, която направих преди година, и съм си много доволен, мисля че няма да е лошо и за телефона да публикувам такава.

Така, искам се съветвам с Вас относно това което ми предстои, купуването на телефон ;д, което няма да търпи отлагане повече. Понеделник трябва съм с телефон 100%.

Каних се да гледам последния месец, така и така не отидох естествено.. ;д и като цяло си нямам никаква идея какъв телефон да бъде, като имам и няколко странични въпроса пак свързани покрай избора на телефон.

Колкото до конкретен модел телефон, за момента съм се спрял на Нексъс 5х, ли Самсунг Галакси J5/7 (2016), като нямам граница за бюджет, но искам да е нещо което да не е много пари, но определено да си струва.

Първо, чувал съм че е по добре да се купят от някой офис на някой оператор, заради това че предлагат сервизно обслужване ако не дай си боже стане нещо с телефона, че интернет сайтовете не били надеждни, и че по-добре на място да се купи. Аз обаче съм гледал в сайтовете че и там предлагат гаранция, и не знам какво толкова има ако се закупи телефон от интернет, и май в интернет сумите са по-ниски отколкото в офисите.

Относно това което аз искам, искам да си купя телефон, който да има хубава камера, голям дисплей, ще се ползва за там гледане на клипове, интернет, тук там някоя игра, за какво ли пък друго може да се ползва един телефон, че ги казвам тези неща ;д хаха. Знам че всеки месец излизат по-нови и нови модели, а и хиляди левове за телефон да се дават няма смисъл, затова искам да не давам бая пари, но е от особено значение да не ми създава никакви проблеми телефона, това по никакъв начин дори не искам да си помислям за такова нещо че може да създава проблеми ;д, да е качествен и да съм доволен, с кеф да си ги ползвам и да си е струвал всеки лев който съм дал за него.

Чувал съм също че какъвто и телефон да си избера "живота му ще е 1-2 години", каквото и да има предвид човека който ми го е казал ;д, разбира се, едва ли това толкова компетентно мнение, но все пак да кажа какво съм чул ;д. Аз вярвам че телефона щом е качествен и от надеждна марка, няма да имам никакви проблеми и ще си го ползвам без да спирам.

Другото за което съм се чудел е от голямо значение ли е операционната система, по-точно дали телефона който ще си вземам е по-добре да е с най-новата версия, която предполагам за момента за андроид е v6.0.1 (Marshmallow), и има ли значение ако телефона е с по-стара версия. И да кажем че се купи телефон с най-новата за момента, и там има поддръжка за да кажем 1 година, какво, обновява си ос-а 1 година, и след това какво става вече като не се поддържа, това съм се чудел, дали е от голямо значение.

Телефона ще си го купя без да подписвам разни планове за разговори.

С една дума искам хубав телефон за прилични пари, и да съм доволен от него, което означава да не ми създава никакви проблеми, да си харесвам телефона, и сега е време да си купувам, вече няма за къде да отлагам ;д, като нещото което най-много ме притеснява е от къде да си закупя телефона като го избера, офис или онлайн. Трябва да не съжалявам от избора си, както се казва No regrets :D

Понеже ще имам много време в понеделник, мисля и към технополис / техномаркет да се отбия да разгледам също все пак да подържа телефоните и да видя как ще стоят в ръката ми ;д

Има и още нещо (въпреки че може този въпрос да не е за този раздел), понеже тук докато съм на работа, а не знам дали ще се чувствам нормално ако гледам НБА игри от телефона си, защото сезона започва след няколко дни, което означава че успоредно със клиповете от ютуб и всичко останало което ще правя на телефона, ще си тегля непрестанно да гледам игрите като се пада да съм на работа, затова се чудя дали ще мога да гледам игри на такъв дисплей, нищо че ще е голям 5-5.2 инча ;д, защото като съм свикнал да си гледам в нас на настолния не знам какво ще е усещането ако тръгна на телефон да гледам ;д и обмислям дали да си взема заедно с телефона и един лаптоп/таблет и също така от къде. Трябва да реша нещо и по този въпрос, обаче не знам дали има смисъл да си вземам лаптоп/таблет само заради това, а и това струва пари, имам пари, но все пак си нямам на идея дали си струва и какво е по-добре таблет или лаптоп.

Като модел, много ми хареса нексъса който ми предложи, супер е. И Samsung Galaxy J7 2016 също много ми допада, като пак се чудя дали има смисъл чак толкова пари да давам, защото пак не ми се струват малко ;д

Виждате че съм бая объркан, куп въпроси имам в главата си, затова ще съм много благодарен ако ме посъветвате нещо, за да съм наясно какво да търся и от къде да го купя, и за модел точно няма да откажа предложения.

И сега преди да трябва да си купувам се чудя в нас утре да сравнявам ли суми за някакви модели в интернет и да видя в офисите колко пари ще са, защото не знам дали да си взема онлайн, или направо да излизам понеделник и да си избирам нещо.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От оператор ако си закупите с план ще излезе по-евтино, поради тази причина е за предпочитане, а и ще можете да го тествате как ви стои в ръката. Относно избора на модел, не бих ви посъветвал точно тези. Ако ще е Нексус, за предпочитане е 6p, заради това, че е по-нов модел, и следователно ще има по-дълга поддръжка. В момента е с 6.0, но скоро се очаква актуализация OTA до 7.0 Nougat.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, techmaniac написа:

От оператор ако си закупите с план ще излезе по-евтино, поради тази причина е за предпочитане, а и ще можете да го тествате как ви стои в ръката. Относно избора на модел, не бих ви посъветвал точно тези. Ако ще е Нексус, за предпочитане е 6p, заради това, че е по-нов модел, и следователно ще има по-дълга поддръжка. В момента е с 6.0, но скоро се очаква актуализация OTA до 7.0 Nougat.

Казахте, че не бихте ме посъветвали точно тези, затова ще можете ли да ме съветвате за други модели, ако ще и с друга марка. И най-важното е, от къде да си купя телефон, от някой офис на оператор/техномаркет/технополис тоест на място, или онлайн? Защото като съм гледал модели телефони, на всякъде различно ;д.

А наистина ли излизат с планове по-евтини, не става ли така че като изтече договора за плана, накрая пак мисля че се получават повече пари, като се сравни само със сумата на телефона? Тоест да кажем даден телефон струва 500 лв., обаче го вземам за по-малко пари заедно с някакъв план, да кажем от по 20 лв./месец. Накрая като се сметне всичко не се ли получава че съм дал повече от тези 500 лв.?

Като цяло, не съм фен на тези планове, предпочитам да си купя телефона само и така ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С преподписване е добра идея, след като ви изтече стария план. Като конкретен модел, не мога да кажа, зависи от бюджета. Ако ще купувате на свободна цена, има доста добри алтернативи на моделите, които сте си избрали. Като марки бих посочил Lenovo, Huawei, Xiaomi както и Meizu, но пак казвам зависи от бюджета. Тези J модели на Samsung са скъпички спрямо характеристиките им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От една седмица съм собственик на Galaxy J7 2016. Телефонът си заслужава всеки лев :) . Голям дисплей, с ясно и контрастно изображение, всичко върви много гладко, още карам на първото зареждане на батерията.

Според мен е добре да се вземе от някоя голяма верига за техника. Да си спокоен в случай на рекламация и нужда от сервиз. Разните интернет търговци често се опитват да шикалкавят, и да се измъкнат от задълженията си по ЗЗП. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 36 минути, techmaniac написа:

С преподписване е добра идея, след като ви изтече стария план. Като конкретен модел, не мога да кажа, зависи от бюджета. Ако ще купувате на свободна цена, има доста добри алтернативи на моделите, които сте си избрали. Като марки бих посочил Lenovo, Huawei, Xiaomi както и Meizu, но пак казвам зависи от бюджета. Тези J модели на Samsung са скъпички спрямо характеристиките им.

Не знам защо, но най-вероятно предполагам че ще си взема Самсунг, не знам, просто ми допада, като разбира се, ще отида по магазините да ги разгледам и да ги усетя в ръката. А иначе от марката Huawei, кой точно модел бихте ми препоръчали? :)

преди 35 минути, RudeBoy написа:

От една седмица съм собственик на Galaxy J7 2016. Телефонът си заслужава всеки лев :) . Голям дисплей, с ясно и контрастно изображение, всичко върви много гладко, още карам на първото зареждане на батерията.

Според мен е добре да се вземе от някоя голяма верига за техника. Да си спокоен в случай на рекламация и нужда от сервиз. Разните интернет търговци често се опитват да шикалкавят, и да се измъкнат от задълженията си по ЗЗП. 

Честито :)

В понеделник и аз аз ще съм горд собственик на нов телефон ;д, защото е крайно време вече, не върви да карам на телефон с копчета от най-старите вече ;д

А може ли да попитам, от къде сте закупили вашия Galaxy J7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както казах - от голяма верига магазини за техника.

При един онлайн търговец го намерих с 20 лв по-евтин. Но като се разрових из нета, намерих дела, които са водени срещу него от КЗП, защото е отказал да удовлетвори рекламации на клиенти. И реших да заложа на сигурното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, RudeBoy написа:

Както казах - от голяма верига магазини за техника.

При един онлайн търговец го намерих с 20 лв по-евтин. Но като се разрових из нета, намерих дела, които са водени срещу него от КЗП, защото е отказал да удовлетвори рекламации на клиенти. И реших да заложа на сигурното.

Разбира се, за едни 20 лв. няма смисъл да се рискува, още повече както казахте, че са водени дела срещу този и т.н.

Аз имах предвид от коя точно верига, за да се отбия и аз да разгледам на място, ако не е проблем да споделите разбира се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, trades написа:

Не знам защо, но най-вероятно предполагам че ще си взема Самсунг, не знам, просто ми допада, като разбира се, ще отида по магазините да ги разгледам и да ги усетя в ръката. А иначе от марката Huawei, кой точно модел бихте ми препоръчали? :)

Huawei P9 lite примерно, ама пак казвам зависи от бюджета.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, techmaniac написа:

Huawei P9 lite примерно, ама пак казвам зависи от бюджета.

За бюджета споменах, че не е от значение, въпроса е телефона да си ми харесва :), като не искам да е супер много пари, защото чак толкова много пари, които струват някои телефони, няма смисъл ;д

Този Huawei P9 Lite (и всеки друг телефон) от къде е най-добре да се закупи, така и така не споменахте нищо по този въпрос, от офис на оператор/верига или онлайн ;д

Редактирано от trades (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дайте определение за "чак толкова много пари", защото това е разтегливо понятие.
    Когато става дума за смартфони, предполагам това важи за апаратите в диапазона 1000-2000 лева или за вас е друго?

Наистина в бюджет 500 лева е едно, а в бюджет 1000 лева влиза съвсем друго като качество и параметри, затова ориентирайте с цифра, ако искате добри съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не взимай нищо от оператор - разглеждай колкото си искаш търговски вериги, само недей да правиш грешката да го взимаш от оператор. Миналата година си взех Galaxy S6 със заключен bootloader...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 49 минути, algor написа:

Дайте определение за "чак толкова много пари", защото това е разтегливо понятие.
    Когато става дума за смартфони, предполагам това важи за апаратите в диапазона 1000-2000 лева или за вас е друго?

Наистина в бюджет 500 лева е едно, а в бюджет 1000 лева влиза съвсем друго като качество и параметри, затова ориентирайте с цифра, ако искате добри съвети.

Да, точно това имах предвид, да не е чак толкова много (1000 и нагоре), дори 700 ми се вижда много, да е нещо по възможност около 500 лв. ;д може и малко повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към горното ми мнение, бих добавил и тези модели като предложение в този бюджет:

Xiaomi Redmi Note 3 (най-доброто за парите си)

Meizu M2 Note (леко по-стар, но хубав модел)

Lenovo Vibe P1 (мощна батерия)

LG G3 (доказал се модел)

Moto G4 / Plus (по-евтина алтернатива на Nexus)

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, techmaniac написа:

Към горното ми мнение, бих добавил и тези модели като предложение в този бюджет:

Xiaomi Redmi Note 3 (най-доброто за парите си)

Meizu M2 Note (леко по-стар, но хубав модел)

Lenovo Vibe P1 (мощна батерия)

LG G3 (доказал се модел)

Moto G4 / Plus (по-евтина алтернатива на Nexus)

А някакво предложение за Самсунг? :)

Аз днес довечера ще изляза да разгледам, че утре като излизам да взема със сигурност

И можете ли да ми кажете, като си избера телефон, от офис на оператор или ще е по-добре да го взема, от верига като техмомаркет/технополис или онлайн. Искам да съм наясно откъде е най-добре да си купя, защото това ме мъчи най-много ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде е тоя самсунг,дето ксра по една седмица на заряд бе!? Я го дайте тука..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А и нали е по-добре да бъде с по-нова операционна система, аз като гледам някои са с кит кат

току-що, Silvering написа:

Какво? ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В никакъв случай от оператор. Едно, че ще ти излезе по-скъпо, друго, че обслужването им е отвратително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, RudeBoy написа:

В никакъв случай от оператор. Едно, че ще ти излезе по-скъпо, друго, че обслужването им е отвратително.

Ок, в никакъв случай от оператор. А що се отнася до онлайн магазин / верига магазин на място? И се чудя защо не искаш да ми кажеш откъде точно си го взел твоя J7? :)

преди 2 минути, Silvering написа:

А с това, човека не знам какво искаше да каже, да не би да не е доволен от самсунг? ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, trades написа:

А с това, човека не знам какво искаше да каже, да не би да не е доволен от самсунг? ;д

Не, просто се прави на отворко :D . Форумът се напълни с такива, не му обръщай внимание.

846851.png

Не ми се искаше да правя реклама, но ОК - купих го от Технополис. Но която и да е друга сериозна верига ще ти свърши работа. Гледай цената, и да ти попълнят правилно гаранционната карта. Samsung има единно сервизно обслужване, с национално представителство.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, RudeBoy написа:

Не, просто се прави на отворко :D . Форумът се напълни с такива, не му обръщай внимание.

846851.png

Не ми се оскаше да правя реклама, но - купих го от Технополис. Но която и да е друга сериозна верига ще ти свърши работа. Гледай цената, и да ти попълнят правилно гаранционната карта. Samsung има единно сервизно обслужване, с национално представителство.

Ами, ще отида да разгледам там, и ще видя какво ще избера, днес само гледане, утре малко гледане и купуване ;д.

А за тази гаранционна карта, какво трябва да се гледа, за да е попълнена правилно, нямам си на идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, trades написа:

А за тази гаранционна карта, какво трябва да се гледа, за да е попълнена правилно, нямам си на идея.

Точен модел, сериен номер (в случая - IMEI), печат с датата на покупка (слагат ти го след като минеш през касата). И прикрепваш касовата бележка или копие от фактурата към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, RudeBoy написа:

Не ми се искаше да правя реклама, но ОК - купих го от Технополис. Но която и да е друга сериозна верига ще ти свърши работа. Гледай цената, и да ти попълнят правилно гаранционната карта. Samsung има единно сервизно обслужване, с национално представителство.

Супер издържа, но гледам повечето време не се ползва и на стендбай е нормално да кара апрата толкова време.
    Имал ли си моменти с много натоварване като разговори или интернет услуги, за да споделиш как се държи?

И на мен ми стана интересно иначе и затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, algor написа:

Супер издържа, но гледам повечето време не се ползва и на стендбай е нормално да кара апрата толкова време.
    Имал ли си моменти с много натоварване като разговори или интернет услуги, за да споделиш как се държи?

И на мен ми стана интересно иначе и затова питам.

Нека да питам и вас ;д, то за модела и марката, че ще избера, ще избера, искам да съм с нагласата да знам от къде точно ще купувам, офис на оператор/ на място във верига магазини където ще разглеждам / чрез интернет (да кажем емаг) ;д? С това искам да съм наясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, algor написа:

Съгласен съм. Но аз по принцип не говоря много. Все пак апаратът е нов - разцъках го, пробвах всички функции, работих с интернет, пусках GPS-а, направих 10-ина кратки разговора. Не съм се ограничавал в ползването му, за да пестя батерия. 

Известно е, че на един GSM ако му се пуснат 10-ина фонови приложения (интернет, GPS и т.н.), и непрекъснато се говори, гледа се видео и се играе - който и да е модел няма да издържи цял ден :) . Така че всичко зависи от ползването.

За Galaxy J7 2016 в GsmArena показателят за издръжливост на батерията Endurance Rating има стойност 101, което го поставя на 12-то място сред всички тествани телефони. Не е зле, нали? :) 

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.